Şimdi Ara

---> One Piece [MANGA] <--- !!!-->SPOILER SERBEST<--!!! (339. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.919
Cevap
43
Favori
238.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zaten sizin dediğiniz gibi bir şey benimki de. "Olabilir" diyorum, kesin bir şey söyleyemem.

En meşhur teori Shanksın gerçekten elle tutulur çok güçlü bir meyve ya da haki kullanıcısı olması (manipüle yeteneği gibi) diğerleri ise tayfasındaki kişilerin meyve kullanıcısı olup çok özel yeteneklere sahip olması (Lucky Roo en meşhuru diyebilirim bu konuda, Benn Beckman da olabilir)

Shanks umarım hype kurbanı bir karakter olmaz her şey açıklandığında.

Sengoku ne demişti Shanks'a "Sen olmasan kabul etmezdim bunu" WB ve Ace'in cenazesini almak istediğinde söyledi.

Gorosei ile görüşürken ne demişlerdi Shanks'a "Sen olduğun için konuşmaya vakit ayırıyoruz"

Yani üst düzey kişilere doğrudan erişebilen ve yine üst düzey bilgilere ulaşabilecek seviyede birisi Shanks belli ki. Her ihtimali düşünmek lazım o yüzden.

Kaido ile olan dövüşü çok şaibeli. Kaido gibi mankafalı birisini ya çok özel bir şey vererek ikna etti ya da zaman meyvesi gibi bir meyve ile (başka olasılıklar da var tabi ilk bu aklıma geldi) hızlı bir şekilde savaşı durdurmaya geldi. Çünkü savaşmak isteyen, dünya savaşı isteyen dengesiz birisi var karşısında. Gücünü test etmek bile isteyebilir o an Marineford'a gitmeden önce. Tabi bunlar da olasılıktan ibaret yalnızca.

Foreshadowing var diyebileceğim konuya gelirsek de WB'yi uyarmıştı Ace'i çağır diye. Luffy için de zamanla alakalı şeyler söylemişti şu an hatırlamıyorum net olarak. Yani sanki ileri görüşlülüğü "fazla iyi" olan birisi Shanks bana göre.

Bu zaman meyvesi ortaya çıkmadan önce Shanks'ın gözlem hakisinin çok üst seviyede olduğu bu yüzden ileriyi görebildiği teorileri ortaya atılıyordu. Ancak şu meyve tanıtılınca her şey değişmişe benziyor.

Başka bir ihtimalin güçlendiğini söyleyebiliriz o yüzden.

• Spoiler çıkmış.

Çok iyi bir bölüm geliyor sıkı tutunun
  • neler oluyor....
    KAIDOOOOOOOO
  • Yıllarca burda yazdım. Hatta son zamanlarda yine biri ile tartışmıştım.

Monkey D. Dragon un şeytan meyvesi yok. Dragon falan da değil. Adamın gücü Hakiden geliyor.

Kaidonun bu kadar güçlü olmasının nedeni anlaşıldı. Adam efsanevi Dragon, Zoan meyveleri içinde 1.sırada olsa gerek. Dragon olduğu içinde sanırım efsanevi zoan meyvesi.

Herzamanda yazdığım başka bir şey.

Konu Dışı:

Haki şeytan meyvesiden güçlü.

Shanks ın Haki'si Roger a baya yakın. Kaido ile kapışabildiğine göre.

Koca seride savunduğum. Roger ve Shanks da şeytan meyvesi olmadığı. Garp Roger ile kapışabilmiş yeğane kişi, efsanevi denizci. Adamın inanılmaz bir Hakisi var.

Haki gücü herşeyin ruhuna hükmetme seviyesine geldiğinde Roger oluyorsun. İstediği zaman denizde fırtına çıkarabilecek bir güç. Dünyanın ruhuna işleme. Şeytan meyvesinin gücü yanında pek birşey kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karpuzcu. -- 19 Ekim 2018; 19:16:20 >

• Momonosuke'nin geleceğini gördük resmen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• shutenmaru jack i lime lime edecek :D kaido senin ne işin var herşey yolunda gidiyordu shen long gibi yırtık dondan çıkıyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis71421 -- 20 Ekim 2018; 18:53:47 >
  • Yalnız fark ettiyseniz Oda ısrarla gizliyor Orochi'yi. Üstüne üstlük adamlarından biri Orochi'yi yeriyordu geçen bölümlerin birinde.

Kaido'nun gücünü ortaya çıkarması da büyük sürpriz oldu. Shutenmaru'yu da gördük Jack ile birlikte ama ne hikmetse bu Orochi'nin tek bir çizimini geçtim gölgesi bile yok

Sanırım Kaido ile hype'ı yükselteceğini bildiği için birkaç bölüm önceden Orochi'yi aşağı çekti ki insanlar büyük beklentilere girmesin diye.

Orochi ya gerçek bir canavar (güçlü anlamında) ya da gerçekten korkağın önde gideni olacak. Arası yok

Ufak bir bilgi; doğu kültürüne ait ejderhalar suyu ve havayı kontrol edebiliyor, bolluk ve bereket gibi güçlere sahip varlıklar olarak nitelendiriliyor. Yani Kaido'nun havada, karada ve denizde yenilmez olmasının sebebi bu yüzden bana kalırsa. Mitolojik ve en güçlü diyebileceğimiz zoan meyvesi nelere kadir

Kaido hype treni tam gaz devam ediyor

• 922

Kaido Oden kalesini hedef alıyor.
    Namiler umutsuzca kaçmaya çalışıyor.
    Kaido alevleri Oden kalesine yolluyor.
    Arkadaşlarının acımasızca saldırıya uğradığını gören Luffy, Kaidonun ağzına Elephant Gunı patlatıyor.
    -SON-

---> One Piece [MANGA] <--- !!!-->SPOILER SERBEST<--!!!

• damn2u kullanıcısına yanıt
    İnşallah Luffy'nin dünya üzerindeki en güçlü yaratık olarak tanıtılan Kaido ile kapışması sönük geçmez.

• Kaido mitolojik zoan meyvesi mi yemiş yoksa kendisi mi mitolojik bir yaratık çözemedim
  • Kaido'nun o gölgeli ejder görünümü DB'deki Shen Long'u hatırlattı. Kaido'yu sarhoş etmenin amacı neydi? İlla her yonkounun bir handikabı olmak zorunda mı? :S Neyse bölüm fena değildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Kaido mitolojik zoan meyvesi mi yemiş yoksa kendisi mi mitolojik bir yaratık çözemedim
    reddit de bir teori vardı. Kaido aslında bir dragon, fakat hito hito no mi : model oni yi yiyip insan sekline bürünmus falan
  • Onvious kullanıcısına yanıt
    o tony tony chopper in meyvesi değilmiydi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onvious

reddit de bir teori vardı. Kaido aslında bir dragon, fakat hito hito no mi : model oni yi yiyip insan sekline bürünmus falan

Alıntıları Göster
    Muhtemelen şeytan meyvesi yemiştir ancak yine Oda ısrarla gizliyor, tam olarak açıklamıyor.

Yani karakterlerden birisi çıkıp da "Şeytan meyvesi mi var?" gibisinden bir şaşkınlık bile yaşamadı.

Momonosuke'nin yapay şeytan meyvesi ile ejderhaya dönüşmesi ve Kin'emon'un ejderhalardan nefret etmesinin sebebi Kaidoydu yani foreshadowing çoktan yapılmıştı orada.

Ama bariz bir şekilde "Kaido ejderha gücüne sahip" demek bence Oda'ya göre değil.

Yani Kaido mitolojik zoan tipi şeytan meyvesi yiyip ejderha olduysa Oda'ya yakışmayan bir hikaye anlatımı olduğunu söyleyebilirim. Çünkü her şey çok net ilerliyor bu konuda.

Zaten insanlar da bu yüzden bu tarz "Aslında ejderha ama Oni meyvesi yemiş olabilir" ya da "Bu adam ejderha ve ejderhaların bu tarz doğal dönüşümleri mevcut (insana dönüşmek gibi)" demeleri bu yüzden.

Umarım tüm bunların altından Oda'ya alıştığımız tarzda bir şey çıkar.

Yoksa tahmin edilmesi kolay şeylere başvurması demek "tembellik"e başvuruyor demek olacaktır.

Zaten zaman meyvesi ile insanları biraz hayal kırıklığına uğratmıştı ama en azından gücünü azaltmayı ve sınırlarını gösterdi (az da olsa anlaşıldı yani hikaye anlatılırken) diyebiliriz.

@nemesis71421; İnsan meyvesi ancak Oni modeli olandan bahsediyorlar. Tıpkı Sengoku'nun "Hito Hito no Mi, Model: Daibutsu" meyvesine sahip olması gibi.

Yani elimizde şu an bana göre 3 seçenek var;

1)Kaido bilmediğimiz bir ırk (Oni ırkı gibi bir şey olabilir) ve ejderha meyvesi yemiş.

2)Kaido bir ejderha ve Hito Hito no Mi, Model: Oni yemiş

3)Kaido bir ejderha ve şeytan meyvesi yememiş. Ejderhaların insana ya da benzeri canlılara dönüşebilmeleri de olağan diye biliyorum. Shapeshifter gibi değil elbette sadece bir ya da birkaç tane canlıya dönüşebilme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 26 Ekim 2018; 18:4:56 >

• Tmm şimdi hatırladım hito hito da çeşitler vardi secenekler mantikli 3. Secenek Oda'ya daha cok yakışır

• Ejderha ha. Kaido yu daha fazla sevdim işte şimdi

• Big Mom pasta pasta diye dolandı. Kaido'da sake sake diye dolanmasın şimdi.

Bu kadar benzer yapmaz umarım Oda. Kapatırım one piece defterini. Dövmemide sildiririm

Düz mantık Antik Zoan Ejderha meyvesi yemiş olabilir. Japon kültürü Ejderha en üst varlık.

Oni - şeytan demek japonca bilemedim oralarını.

Ejderha iken insan meyvesi yemesi daha hoş olurdu.
  • big mom ile luffy hiç dövüşmemişti. burada daha ilk anda yumruğu çaktı.
  • spoiler bilgilerine göre, luffy fena darbe yemiş kaido'dan. amiyane tabirle, kaido tek atmış da diyebiliriz.
  • Ulan Luffy, Katakuri ile o kadar dövüştün az da olsa geleceği görebiliyosun da. Gidip tek yedin resmen G4 formundayken.

Gerçi silahlanma hakisini kullanırken görüş hakisini tam olarak kullanamıyor. Snake man ile hız olarak üstünlüğü eline aldığı için Katakuri'ye saldırmaktan başka şans bırakmamıştı Luffy. Boa kız kardeşleri de G2 ile yenmişti hatırlarsanız onların görüş hakisine karşılık G2'nin hızı.

Yonko ve sağ kolları arasındaki güç farkı da çok fazla anladığım kadarıyla. BM da Katakuriden onlarca kat güçlüdür muhtemelen.

Ha bir de aklıma gelmişken Katakuri'nin "Dikenli topuz" gücünü Kaido çok daha etkili kullanıyor
  • 
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.