Şimdi Ara

===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3' QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <=== (267. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.441
Cevap
56
Favori
346.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bwnde telefonu açtıktan 20 saniye sonra gözlemlemeye başlarlar
    Bende de koruyucu yok 1 ay öncesine kadar en ufak bir çizik bile yoktu şimdi bir bakayım dedim hep çizilmiş onlardan da kurtulmuş oluruz garantiye verince.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Killing Spree K kullanıcısına yanıt
    Hocam geçmiş olsun %50 ÖTV vergisi geldi 1500tl ve üstü telefonlara .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dogukankaya844 D kullanıcısına yanıt
    Saydırıp baktığıma durmayın hocam, aslında ben de seviyorum bu telefonu ve normalde kesinlikle değiştirmek İSTEMİYORDUM, bu kadar sinirli olmamın sebeplerinden biri de bu zaten. Resmen servisin kasaplığı ve HMD'nin şerefsizliği yüzünden telefon mahvoldu ve soğudum, el ele işe yaramaz hale getirdiler cihazı. Ancak siz ekran değişimi talep ettiğinizde bendeki problemler sizde olmayabilir çünkü benim telefonumun anakartı ve kamera modülü de değiştirildi. GPS'i anakartı değiştirirken bozdular muhtemelen. Salt ekran değişiminde böyle bir problem olacağını sanmam; ancak sizin telefonunuzu da çizerlerse şaşırmayın Ouno'dan bahsediyoruz sonuçta

Meizu'ya ben de baktım ancak forum konusunda bazı şikayetler vardı diye hatırlıyorum hocam, bir de bildiğim kadarıyla Meizu düşük satışlar yüzünden neredeyse iflasın eşiğine geldi. İflas ederlerse telefonlarına parça bile bulmak zor olabilir gibime geliyor. Yanlış hatırlamıyorsam Flyme eskiden en iyi özelleştirilmiş Android arayüzlerinden biriydi ama büyük sürüm güncellemelerinin birinden sonra eski kalitesini kaybetti diyorlar, o açıdan da biraz çekinceliyim.

Honor Play bence de fena bir telefon değil fakat EMUI'yi pek sevmiyorum hocam, o yüzden G7 hala daha önde görünüyor bana Ancak zorda kalırsam onu da düşünebilirim

Vergi artışları konusundaki talihsiz -ancak bir süredir beklenen- haberleri sabah kalktığımda gördüm. Maalesef acayip bir ülke olduk, resmen Deli Dumrul vergileri kesiliyor bizlerden Bundan sonra yapacağımız en iyi şey ihtiyaçlarımızı karşılayan ve performans olarak da bizi EN AZ 3 sene götürebilecek bir telefon alıp bu değirmenin suyunu mümkün mertebe kesmek. Zaten Nokia 8'i alırken kafamda bu vardı ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Mesele sistemi protesto etmekse 2. el telefonlar veya 1500 liralık ucuz telefonlar da bir çözüm gibi düşünülebilir; ancak SD 625 / SD 630 ayarındaki işlemcilerle bizim gibi adamların 3-4 sene idare etmesi mümkün değil bence hocam. Uzun vadeli kullanım istiyorsak bugün hedeflediğimiz minimum performans seviyesi SD 660 olmalı, aksi takdirde yine 2 yıla telefon değiştirip bu adamların değirmenine tekrar su taşımak durumunda kalabiliriz. En iyisi 1 kez kazıklanıp uzunca bir süreliğine sistemin dışına çıkmak Yoksa Matrix'teki gibi "unplugged" olmak mı demeliydim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 1 Mayıs 2019; 14:39:42 >

• Güncelleme herkese geldi mi? Kontrol ediyorum bize öyle bir bilgi gelmedi diyor telefon?🤔

• batuhanb85 B kullanıcısına yanıt
    Bu güncelleme şimdilik sadece İngiltere'ye verildi galiba hocam, yakında diğer ülkelere de verilir diye tahmin ediyorum. Şu an benim telefonumda Macaristan anakartı takılı, sabah kontrol ettiğimde V5.150 güncellemesi gelmemişti. Ben de tam boyutlu OTA pakedini bulup güncellemeyi kendim yükledim ancak pusulanın artık iyi kötü çalışması hariç pek bir değişiklik göremeyince eski sürüme geri döndüm

Bu arada artık Oreo'dayım hocam Stock Android P -en azından Nokia'nın bize sunduğu haliyle- rezil bir şeymiş, bunu bir kez daha anladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 3 Mayıs 2019; 0:32:19 >

Sirocco ve birkaç modele pie için sistem güncellemesi verildi. Yazılım desteği bitmeden 8 için de bunun yapılacağını tahmin ediyorum. Tabi öyle umalım

Hocam buraya nasıl döndüğünüz hakkında anlatım yapabilir misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dogukankaya844 D kullanıcısına yanıt
    Şu an dışardayım ama bu gece veya yarın sabah vaktim olunca yazarım hocam. Hatırlarsanız daha önce de Oreo'ya dönmüştüm ama ilk kurulum esnasında FRP (Factory Rest Protection) devreye girmiş ve telefonu internete bağlamayı mecbur kılarak Pie güncellemesini bulduğu gibi tekrar yüklemişti Bu sefer biraz sağdan soldan topladığım birkaç bilgi kırıntısı, biraz da kendi deneme-yanılmalarımla %100 çalışan bir metod buldum Aslında 1-2 önemli ufak ama önemli detayı bildikten sonra gayet basitmiş. Eski telefonumda root-ROM işlerine girip telefonun altını üstüne getirirken bunda bu kadar basit birkaç şeyi düşünemedim ya, yuh olsun bana Neyse, sonuçta internet dediğimiz şey böyle durumlar için var Yakında isteyen herkes Nokia 8 Pie belasından kurtulabilecek hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 3 Mayıs 2019; 19:23:50 >

• 96 saat diyodum çok saat geçti tel hala daha yok
  • Beyler nokia 8 için nano cam önerisi olan var mı? Dükkanlarda 50-70 lira gibi fiyat veriyorlar. O yüzden online mağazalardan birindwn sipariş edeceğim. Düz cam istemiyorum ilk aldığımda taktırdım ekranda baloncuklar vardı ve beni acayip sinir ediyor diye söküp attım. Lütfen sipariş verebileceğim tecrübe edip memnun kaldığınız bir ekran koruyucu önerin.

• Cihaz daha işleme bile alınmadı mı yani? Eğer öyleyse yuh diyorum sadece, bu kadar da lakayıtlık olmaz.
    parça bekleniyor gibi bir bilgi verip geçiştiriyorlar
    sisteme işlenmemiş dedim sistemlerimiz yenileniyor gibi mükemmel bir cevap aldım
  • Hocam sizi dolduruşa getirmek istemem ama verdikleri cevap bana da inandırıcı gelmedi açıkçası. Elbette şirketin iç meselelerini bilemeyiz ama benim aylar önce yaptırdığım son onarıma hâlâ sistemden ulaşılabiliyorken sizinkiyle ilgili hiçbir şey görünmemesi garip. İnşallah dedikleri gibidir ve parça bekliyorlardır gerçekten; ama yine de cihazın serviste geçirdiği süreyi az göstermeye çalışıyorlar gibime geldi. Kargonun servise ne zaman ulaştığını kanıtlayan bir belgeniz varsa toplam sürenin 20 iş gününü geçmesi halinde direkt para iadesi veya cihaz değişimi talep edin derim.

Bu arada sizin cihazınız için gerçekten parça bekliyorlarsa -servis formuna yazmasalar dahi- anakart ve/veya ekran dışında başka bir parça daha değişecektir muhtemelen Daha önce servise birden fazla sefer gidip gelmiş biri olarak Ouno'nun elinde Nokia 8 için bolca ekran, anakart ve kamera modülü olduğunun neredeyse garantisini verebilirim çünkü -gördüğüm kadarıyla- bunlarla ilgili bir şikayetten cihazını getirenlerin onarımını 1-2 günde yapıp geri veriyorlar genelde Ancak kargoyla cihaz gönderenlere böyle üvey evlat muamelesi yapmaları hoş değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 4 Mayıs 2019; 2:12:47 >

malesef bana da inandırıcı gelmiyor yarın tekrar aramayı düşünüyorum
    her aradığımda aynı kişinin çıkması beni bi kıllandırdı
  • 12. gün cihazdan hala haber yok bu konu hakkında neler yapabilirim yardımcı olabilecek varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BBC886F5C -- 6 Mayıs 2019; 14:4:25 >
  • Nisan yaması cihaza geldi. Sadece yama değil, sistem iyileştirmeleri de var.

• İyi günler arkadaşlar.

Benim telefonun ekranı yarısı gene gitti internette okurken yine ouno

servise yolladım.Kaç adet tamirden sonra ücret iadesi yada yeni telefon

veriyorlar.Telefonu yenisi ile değişen oldu mu?
  • Arkadaşlar sistem güncellemesi geldi. Sadece güvenlik güncellemesi değil.

• iyi ramazanlar. güncelleme geldi. v5.150 pie
    -iyileştirilmiş sistem kararlılığı
    -kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri
    -google güvenlik yaması
  • 
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.