Şimdi Ara

GREEN CARD ÇEKİLİŞİ (2017>) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
46
Favori
23.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayırlı olsun kardeşim bana çıkmatı umarım bir kaç yıl içinde bana'da çıkar.hangi eyalete gidicen teksasmı.houstun.yada san antonia düşünebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fredydexter

hayırlı olsun kardeşim bana çıkmatı umarım bir kaç yıl içinde bana'da çıkar.hangi eyalete gidicen teksasmı.houstun.yada san antonia düşünebilirsin.

Florida'ya ablamın yanına gideceğim hocam.
    maddi olanaklarım belli bir seviyenin üzerine geldiğinde LA da yaşamayı düşünüyorum.

darısı başınıza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yacatisma -- 22 Temmuz 2017; 0:33:52 >
  • Yacatisma kullanıcısına yanıt
    timsahlara dikkat et malum adamı löp diye paramparça ederler florida timsahlar şehridir
  • çok şanslısın be. Ben dahil 15-20 arkadaşım başvurdu hiç birine çıkmadı
  • Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 31.08.17
    - Ekim ayında olacak mülakatlar için 2600 kadar numaralar açıklanmış. Ben 3000 deyim, büyük bir ihtimalle kasım ayına kalacağım.
    Hocam okudum da göremedim cevabı.Diyelim bana çıktı,okulun bitmesine 1 sene var ve hiç param yok.Bu durumda ne yapabilirim?Hesapta para gözükmesi şart mı?Çıktığı halde hiç Amerika'ya gitmeden 1 sene erteletebilir miyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kızgın boğa

Hocam okudum da göremedim cevabı.Diyelim bana çıktı,okulun bitmesine 1 sene var ve hiç param yok.Bu durumda ne yapabilirim?Hesapta para gözükmesi şart mı?Çıktığı halde hiç Amerika'ya gitmeden 1 sene erteletebilir miyim

Paranız yoksa sponsor bulmanız veya mal varlıklarınızı göstermeniz gerek. Ev tapusu, araba vs. gibi.

GC aldıktan sonra tek seferde maksimum 6 ay Türkiyede kalabilirsin. Sonrasında (vize bitmeden) giriş yapman gerekiyor yoksa re-entry permit diye bir kağıt var onu çıkartman ve ceza parası ödemen gerek. Tabi tek eksi yönü para cezası değil bunu ikiden fazla yaparsan GC'yi kaybedebilirsin.

Okul işini şöyle yapabilirsin, ilk dönem bittiğinde giriş-çıkış yaparsın. Sonraki dönem de temelli gidersin.

Çok teşekkürler hocam cevap için

• Selam herkese, sonunda mülakat tarihim belli oldu 9 Kasım saat 8:30 olacak görüşmem. Sağlık raporları için randevu tarihi almam ve diğer ıvır zıvır evrakları toplamaya başlamam gerek.

Hayırlı olsun, bir şey kalmamış. Mülakat hakkında da neler soruldu, neler konuşuldu; bilgilendirirsen sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Hayırlı olsun, bir şey kalmamış. Mülakat hakkında da neler soruldu, neler konuşuldu; bilgilendirirsen sevinirim.

7 kasım da doktor randevum, 9 da ise görüşmem olacak. hepsini yazacağım buraya.
  • Selamın hello hajular, Mülakattan döndüm ve vizem onaylandı. Benimle beraber 5 talihli vardı gittiğimde. belge teslim, mülakat ücreti ödeme ve mülakat süreci yaklaşık 2 saat falan sürdü. Mülakatta şuan yaptığım mesleği ve nerede yaşayacağımı sordular. Ablamın yanına gittiğimi ve sponsorumun da ablamın eski eşi olduğunu belirttim.

Vizeniz onaylandı dedi ve mutlu son. Vizem 7 mayısta bitiyor yani o tarihten önce giriş yapmam gerek. nisanda giriş yapıp, geri dönüp eylül civarı temelli gitmeyi düşünüyorum. Geç gitmemin sebebi ise şuan ki işimde kendimi daha da geliştirmek istemem, oraya gidince zorda kalmamak için.@Citizen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yacatisma -- 9 Kasım 2017; 17:0:39 >
  • Bende başvurdum da ne bankada param var ne de mal varlığım.Sponsor olarak eğer orada yaşayan birini göstereceksek uzaktan akrabalarım var orada.Onlar belki sponsor olurlar eğer onlar da bu süreçte maddi kayba uğramayacak şekildeyse.En azından ben öyle tahmin ediyorum.

Birde mülakat İngilizce sanırım.Speaking kötü bende o nasıl halledilir bilmiyorum eğer dilden mülakatta vizeyi onaylamazlarsa

• Hayitli olsun Tramp reis green card i patlatmadan kapmissiniz
  • Hayırlı olsun.

• Teşekkür ederim herkese. Eğer sorusu olan varsa lütfen buradan sorsun, başkalarının da işine yaramış olur : )
    Hadi hayırlı olsun ve geçmiş olsun.

Sponsor şart mı ? Mülakat ücreti ne kadar ödeniyor ? İlk soru önemli, ikinci opsiyonel :) Önceki sayfalarda yazdıysan hatırlayamadım, daha önce okumuştum.
    Hayırlı olsun hocam. Bende başvurmak istiyorum gidecek param da var açıkçası ama Amerika'da tanıdık biri yok. Gidip en azından bir süre kalabileceğim bir akrabam olsa çok iyi olurdu. Siz bu yönden şanslısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Hadi hayırlı olsun ve geçmiş olsun.

Sponsor şart mı ? Mülakat ücreti ne kadar ödeniyor ? İlk soru önemli, ikinci opsiyonel :) Önceki sayfalarda yazdıysan hatırlayamadım, daha önce okumuştum.

Ya sponsor yada para göstermeniz gerekiyor GC'yi alabilmek için. Hangisi olduğu size kalmış.

Tahlillere 435 TL

Aşı ve muayeneye 1.085 TL

Mülakata ise 330 dolar ödedim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.