Şimdi Ara

GREEN CARD ÇEKİLİŞİ (2017>) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
46
Favori
23.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ben de önümüzdeki çekilişe katılmayı düşünüyorum. Henüz 18 yaşında, seneye üniversiteye gidecek biriyim. Konunuzu takip edeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

quote:

Orijinalden alıntı: hernos2

quote:

quote:

Şimdi birazdan kıskançlıktan ABD'yi kötüleyen çomarlar gelcek niye açtın bu konuyu

EDİT : İntikal etmişler bile

Game of Ameriga

Konuda ABD'de akraba olduğundan bahsetmişsin, Kendim Birleşik Krallığa akraba yolu ile giden biri olarak söylemeliyim ki; Yurtdışında hiç kalmayacaksan bile git bir gez dolaş, o deneyimi yaşamadan geri gelme (Geleceksen eğer).

benimde almanyada halamlar var . Onlar sayesinde oturma izni alabiliyormuyum?

Almanya'nın kurallarını bilmiyorum ama genel olarak Anne veya baba değilse oturma izni alman mümkün değil. Oturma izni alabilmen için çalışman lazım. Genelde 4 veya 5 yıldır, ondan permament resident oluyorsun, sonra vatandaşlık.

Onlar sayesinde oraya gidip çalışabilirmiyim peki

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdi birazdan kıskançlıktan ABD'yi kötüleyen çomarlar gelcek niye açtın bu konuyu

Game of Ameriga

Konuda ABD'de akraba olduğundan bahsetmişsin, Kendim Birleşik Krallığa akraba yolu ile giden biri olarak söylemeliyim ki; Yurtdışında hiç kalmayacaksan bile git bir gez dolaş, o deneyimi yaşamadan geri gelme (Geleceksen eğer).

Almanya'nın kurallarını bilmiyorum ama genel olarak Anne veya baba değilse oturma izni alman mümkün değil. Oturma izni alabilmen için çalışman lazım. Genelde 4 veya 5 yıldır, ondan permament resident oluyorsun, sonra vatandaşlık.

Eğer onlar iş sahibi ise ve sana iş verirlerse evet. Ama Almanya'nın kuralları nasıl bilmiyorum. UK'de Turkish worker olarak gidiyorsun ama yerleşemiyorsun ta ki kendi işini kurana kadar (Ankara Antlaşması).

• adam orada iş tutturamasa da Amerika görmüş adam diye burada daha rahat iş bulur
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Game of Ameriga

Eğer onlar iş sahibi ise ve sana iş verirlerse evet. Ama Almanya'nın kuralları nasıl bilmiyorum. UK'de Turkish worker olarak gidiyorsun ama yerleşemiyorsun ta ki kendi işini kurana kadar (Ankara Antlaşması).

iş sahibi değiller fabrikada işçi olarak çalışıyolar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Game of Ameriga

iş sahibi değiller fabrikada işçi olarak çalışıyolar

O zaman sıkıntı. İş veren olması lazım.

Birde şartlar burada varmış:http://www.bamf.de/EN/Migration/Arbeiten/BuergerDrittstaat/buerger-drittstaat-node.html

• US Saglik sisteminden sikayetci olan arkadaslari Kanadaya bekleriz aylik 75 dolar fix sigorta ucreti, ayni evde esiniz cocugunuz vs varsa 150$ oluyor ucret. Asgari ucret saatlik 10.50 dolar BC de. Kiymanin kilosu 6-7 dolardan basliyor benzin litresi 1 dolarin biraz uzerinde, ev kiralari cok degisiklik gosteriyor 300 dolara oda da kiralayabilirsin 2000 dolara 2 odali ev de kiralayabilirsin, nerede yasadigina bagli. Green Card kazanan arkadasa tebrikler, yeni yasaminda da basarilar. Insallah hersey gonlunce olur.
  • Sana yeni ve muhteşem yeni hayatının başlangıcında bol bol başarılar umarım mutlu olursun.

• Green card Basvurusu yaparken biyometrik fotografi fotografcida mi cektirmistiniz yoksa evde mi

• Konuyu görünce zamanında bana gelen maili hatırladım düğünüme 2-3 ay kala ilk greencard başvurum onaylanmıştı hayatta şansız olduğumu biliyordum bu da en basit örneklerinden birisi neyse ben seçimimi yaptım şuan evli 1 çocuklu babayım :) yeni hayatında mutluluklar dilerim 2 arkadaşım amerikada 5 yıldır hayatları gayet güzel bir daha dönmeyiz diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven1127

US Saglik sisteminden sikayetci olan arkadaslari Kanadaya bekleriz aylik 75 dolar fix sigorta ucreti, ayni evde esiniz cocugunuz vs varsa 150$ oluyor ucret. Asgari ucret saatlik 10.50 dolar BC de. Kiymanin kilosu 6-7 dolardan basliyor benzin litresi 1 dolarin biraz uzerinde, ev kiralari cok degisiklik gosteriyor 300 dolara oda da kiralayabilirsin 2000 dolara 2 odali ev de kiralayabilirsin, nerede yasadigina bagli. Green Card kazanan arkadasa tebrikler, yeni yasaminda da basarilar. Insallah hersey gonlunce olur.

Hocam siz Kanada'da yaşıyorsunuz anladığım kadarıyla. Öyle mi acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben iki senedir başvuruyorum çıkmıyor. Acaba başvurda bir hata mı yapıyorum ne yapıyorum. Çünkü yanlış başvuru yapanlar eleniyor önce doğru başvuru yapanları çekilişe katıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unbelievable7

Green card Basvurusu yaparken biyometrik fotografi fotografcida mi cektirmistiniz yoksa evde mi

Fotoğrafçıda çekindim, size de öyle yapmanızı tavsiye ederim.

@Mimar SaNAN
    Hepsinin farkındayım hocam, ablamla zaten hep konuşuruz. Türkiyede de muazzam bir hayatım olmadığı için, zorluk çekiceksem orada çekeyim daha iyi.
    Masraflarım hakkında bilgilendireceğim hocam.

@Project Scorpio
    Borçlarını ve vergilerini düzenli ödediğin zaman bir kredi skoru biriktiriyorsun yıllar içerisinde. Ne kadar yüksek olursa o kadar iyi. Mesela araba kiralayacaksın, ücretleri senin kredi notuna göre değişkenlik gösteriyor.

Güzel dilekleri için herkese teşekkür ederim darısı sizlerin başına.

• quote:

Orijinalden alıntı: skydiver132

quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven1127

US Saglik sisteminden sikayetci olan arkadaslari Kanadaya bekleriz aylik 75 dolar fix sigorta ucreti, ayni evde esiniz cocugunuz vs varsa 150$ oluyor ucret. Asgari ucret saatlik 10.50 dolar BC de. Kiymanin kilosu 6-7 dolardan basliyor benzin litresi 1 dolarin biraz uzerinde, ev kiralari cok degisiklik gosteriyor 300 dolara oda da kiralayabilirsin 2000 dolara 2 odali ev de kiralayabilirsin, nerede yasadigina bagli. Green Card kazanan arkadasa tebrikler, yeni yasaminda da basarilar. Insallah hersey gonlunce olur.

Hocam siz Kanada'da yaşıyorsunuz anladığım kadarıyla. Öyle mi acaba?

Dogrudur.
  • hayırlısı olsun. dilerim ilerde mutlu olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrenaz

Kardeş

1.sıkıntı orda sağlık sistemi yok sigorta yok türkiyede bedava olan ambulans orada 1000dolar, diş türkiye git gel konakla daha ucuz travma 50bin dolar kanser paha biçilemez diye gidiyor orda işsiz ve sigortasız ne yapıcan

2.sıkıntı türkiyede tamamen beleş olan eğitim orada efsane para yıllık 20bin dolardan başlıyor yıllık 50bin dolara gidiyor

3.sıkıntı siyasal olarak sağcı sistem geldi obamacare falan kalktı mültecileri geri yolladı şimdilik 7 ülkeyi banlandı, meksikaya duvar örülüyor, göçmenler istenmiyor, özel yetenekli işcileri bile almak istemiyorlar kendi vatandaşlarını almak istiyorlae, greencard kalkacak yakında kalkarsa ne olur belli olmaz güveniyormusun

4. sıkıntı nasıl iş bulucan, diploman varsa bile denk saymıyor adamlar, orada okuman gerek napıcan garsonluk mu yapıcan asgari ücretle

5. para yok sağlık yok eğitim yok tanıdık yok, paran olsa bile orada pul gibi tamamen lise terk ve 0dan, sağlık sigortasız, tanıdıksız en önemlisi bırak toefl i advance bile olmayan yabancı dil ile hayata başlıcan sana orta halde yaşayacağın türkiyeyi bıraktıracak, oraya taşınmanı sağlayacak sebep nedir?

sağlık sıkıntısı çekerse kanada ya gider niye türkiye'ye gelsin

• Hayırlı olsun adınıza sevindim.
  • Green card çekilişini 2. kez katıldım 2. seferdir çıkmıyor inşallah birgün yakalayacağım. Kazananlar ve kazanılma sonrasında araştırmalar sonucunda youtube'da Semih GUN'e rastladım dünya üzerinde halen böyle İnsan evlatları varmış Göksel adında green card çıkmış bir arkadaşı yanına almış iş vermiş kendi firması varmış valla helal olsun dedim çok duygulandım umarım oraya gidip belirli imkanları kazanan arkadaşlar da böyle şeyler yaparlar ve kapı açarlar tüm gelmek isteyenlere izleyin mutlaka.

• 19.06.17
    - Pasaport randevusuna gittim. AÖF öğrecisi olduğum için harç bedeli ödemeden almak istiyordum ama 25 yaşıma 219 gün kaldığı için alamadım. 2 senelik pasaport için 380 lira ödedim.
    Harç 286 TL, defter 94 TL. 1 hafta içinde gelecekmiş sanırım.
    - Pasaport geldiğinde DS-260 belgesi doldurulacak.
  • 23.06.17
    - Pasaportum geldi ve DS-260 immigrant formunu dolduruyorum yavaş yavaş.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.