Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (293. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.276.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://4.bp.blogspot.com/-xS07dZcAY2I/WH3AMMWE-TI/AAAAAAAADe8/Bn_gGhi2vlAYPmA31imjPBqCSv6MRUNvACLcB/s640/mendiva%2Bgo%25CC%2588zlu%25CC%2588k%2Btemizleme%2Bmendili.JPG
    ben bununla temizliyorum a101de satılıyor. ışık yansımaları için bi deneyin isterseniz.
  • haybora kullanıcısına yanıt
    3,4 a101 e baktım ama bulamadım tşklr yinede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arikutarinkato89 A kullanıcısına yanıt
    :). geldiğinde biraz talan oluyor. alternatifi 3 katına satıldığı için.
    ben sabunlu su ile de yıkıyorum ancak çerçevem eski size pek tavsiye etmem.
    diğer gözlük bezleri maalesef vücut yağını cama dağıtıyor/temizliği zor oluyor.
  • haybora kullanıcısına yanıt
    kışın sürekli gelio dedi mağaza elemanı ama bakalım :) benim derdim şuan aslında silmekten ziyade bana verilen numaralar,

inanın sağlık bakanlığını arayıp şikayet edicem o kıvama geldim her doktor farklı numaramı veriyor bu ne böyle,

ağrı sızı olmayan sadece bulanık flu gören gözüm gözlüğe başladıktan sonra ağrı sızı içine girdi

• Merhaba Arkadaşlar

Optikbu sitesindeki "optisyenle" yazışmam aşağıdadır. Özellikle konuda uzman arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim.

EMRE
    Kıdemli Optisyen

Siz (ismi değiştir)
    merhaba

Merhaba

Siz (ismi değiştir)
    sitede satılan camların markası nedir acaba?

VISI grubu usa ve EU için üretilen camlarımız
    4.nesil progresif olanlar
    House brand sadece optikbu.com için şirketimiz bize üretmekte
    Cam tamamıyla usa ve eu toptancıları be markalarına üretilen cam biz ayırt edici özellik olarak house brand kullanıyoruz
    16-18 mm geniş kanal 4.nesil CR39 Organic Antirefle ve HD
    ADD 3.5

Siz (ismi değiştir)
    internette arattığım zaman visicomfort bulunmuyor?

Kendi markamız efendim
    Sadece optikbu müşterileri için

Siz (ismi değiştir)
    internette inceleyebileceğim bir web sitesi var mı üretici firmanın?

Diğer ülke toptancılarına ve markalara yapıyoruz çeşitli bildiğiniz markalara
    Şirket olarakwww.optikbu.com
    Ana şirketiniz Zaten üretici şirket.... dünyanın her ülkesinde ve markalarına üretim yapılmakta

Siz (ismi değiştir)
    lens üreten firmayı kast etmiştim?

Çin'de efendim fabrika bu tarz iletişim YÖK Zaten Google da bulmanız zor
    Çünkü Google burada yasak listeleniyor Çinli firmalar çok çok az firma var

• sahinfatih S kullanıcısına yanıt
    İsmi cismi belli olmayan bir şey... Para kolay kazanılmıyor ben olsam uzak dururum.
  • gözlük camlarımı değiştirdim
    eski numaralar sağ(4,75 -1,00 20) sol(3,25 -2,00 160)
    yeni numaralar sağ(5,00 -1,00 20) sol(4,00 -2,25 170)ölçümden çıkan numarayı verdi doktor.

3 gün oldu alalı gözlüğü ama sanki bir terslik var. bir şey izlerken ekrana bakarken netlik iyi ama kafamı sağa sola çevirdiğimde bulanıklaşıyor. bilgisayara bakarken sorun yok ama elime kağıt alıyorum bulanıklaşıyor.sanki bu sefer yakınlık gitti gibi. bu neden kaynaklanır numaralar mı hatalı yoksa gözlükçü mü bir yanlışlık yaptı.(camların garanti kartında verilen numaralar reçetekiyle aynı). ne yapayım ? doktora tekrar gidip yeni numaramı almalıyım, o zaman tekrar cama para vermek mi lazım yoksa gözlükçü bunu ayarlayabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilzi

gözlük camlarımı değiştirdim
    eski numaralar sağ(4,75 -1,00 20) sol(3,25 -2,00 160)
    yeni numaralar sağ(5,00 -1,00 20) sol(4,00 -2,25 170)ölçümden çıkan numarayı verdi doktor.

3 gün oldu alalı gözlüğü ama sanki bir terslik var. bir şey izlerken ekrana bakarken netlik iyi ama kafamı sağa sola çevirdiğimde bulanıklaşıyor. bilgisayara bakarken sorun yok ama elime kağıt alıyorum bulanıklaşıyor.sanki bu sefer yakınlık gitti gibi. bu neden kaynaklanır numaralar mı hatalı yoksa gözlükçü mü bir yanlışlık yaptı.(camların garanti kartında verilen numaralar reçetekiyle aynı). ne yapayım ? doktora tekrar gidip yeni numaramı almalıyım, o zaman tekrar cama para vermek mi lazım yoksa gözlükçü bunu ayarlayabilir mi?

Elinizdeki diyoptri kağıdıyla herhangi bir gözlükçüye gidip elinizdeki camların derecelerini teyit amacıyla kontrol ettirin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Renegade Havoc

İsmi cismi belli olmayan bir şey... Para kolay kazanılmıyor ben olsam uzak dururum.

Aynen +1

• Arkadaşlar elinizdeki gözlük ve camları sirkede yıkatabilirsiniz.Fakat uzun vadeli tutmayın çünkü kaplamanın ömrünü kısaltabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: haybora

https://4.bp.blogspot.com/-xS07dZcAY2I/WH3AMMWE-TI/AAAAAAAADe8/Bn_gGhi2vlAYPmA31imjPBqCSv6MRUNvACLcB/s640/mendiva%2Bgo%25CC%2588zlu%25CC%2588k%2Btemizleme%2Bmendili.JPG
    ben bununla temizliyorum a101de satılıyor. ışık yansımaları için bi deneyin isterseniz.

Hocam bu tarz şeylere para vermeyin.Herhangi bir gözlükçüden gözlük mendili talebinde bulunabilirsiniz.Köpek derisinden yapılmakta olanlarıda var.Gözlük camına özel oluyorlar.

• arkadaşlar bir sene önce zeiss marka cam aldım, her gün ya da günaşırı normal lavabolardaki sıvı sabunla yıkayıp temizliyorum, gözlüğü hiç silmedim. iki camında orta kısmında lekeler belirmeye başladı. cama elimiz değer de leke olur ya, o şekilde lekeler. özellikle gece araç kullanırken karşıdan gelen ışıklar dağılıp net bi görüş sağlamıyo gözlük. acaba sabun kullanmamdan mı olmuştur bu lekeler, yoksa camda mı bir sıkıntı var. cama yeni bir kaplama gibi bir şey yapılabilir mi ya da garantiye girer mi bu şekilde?
  • lion_koc kullanıcısına yanıt
    Ilginiz tesekkurler. 4 yildir gozluk kullanan biriyim hepsini denedim benim kullanimima gore en iyisi kullan at islak mendiller.

• Merhabalar hocam iyi geceler.

Ben yaklaşık 3 gün önce yeni gözlüğe geçtim. Yaklaşık olarak da 14 senedir gözlük kullanıyorum miyop ve astigmat için. Bu yeni gözlüğe nedense hala tam alışamadım. Sanki yazılar bulanık görünüyor gibi geliyor.

Daha sonra bugün dikkatlice bakayım dedim ve yazılan reçete ile cam için verilen karttaki bazı değerlerin farklı olduğunu gördüm. Sizce camda bir sorun var mıdır? Fotoğrafları aşağıda ekliyorum.

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• Merhaba,

2,5 yakın 1,25 uzak diyopri reçete ile Prograsif cam yaptırdım.
    Kullanmaya başlayalı bir ay oldu. Yakın ve uzak fena değil ama Monitör mesafesinde sıkıntım var.

Sadece orta alanı kısıtlı ve net görebiliyorum. Monitörüm de biraz büyük 27"

Cam markası HawkPlus (IDT IDENTIFY) görme açısı iyi olandan seçtim bütçeme göre.

Optisyene göre bu normalmiş gerçi satarken öyle dememişti!

Etrafımda progresif gözlük camı kullanan yok bu sebeple sizlere sormak istedim.

Bu şikayetim normal mi?

Sizlerin deneyimleri nasıl ?

Şimdiden teşekkürler.
  • Ben tekrar güncelleme amaçlı sormak istiyorum.

Full frame gözlük alacağım.

Numaralar -2.25, -2.25 Astigmatizm yok.

Hoya ve Zeiss için fiyatlar nasıldır? Hangi tip cam almalıyım? (Abbe değeri yüksek istiyorum)

Aliexpress ten çerçeve almak mantıklı olur mu? Türk malı çerçeveler daha mı iyidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih54102 -- 1 Ekim 2017; 2:4:10 >
  • Şu an essilor varilux criza Transitions camları facet çerçevede kullanıyorum ve çok memnunum ..

Facet çerçevenin yanına yedek olarak kemik çerçeve aldım ve yine Transitions cam almayı düşünürken forumda kendinden kararan camın tavsiye edilmediğini okudum ancak nedenlerini aradım bulamadım.

İkinci takım camları Atasun marka yaptırmayı düşünüyorum..Bu seçimde eşimin etkisi oldu , kensinde iki çerçeve var , essilor ve atasun cam kullanıyor.Bana aralarında o fiyat farkına değecek hiç bir fark olmadığını ve bizzat her gün kullandığı gözlükler ile test ettiğini belirtti.

• Ya arkadaşlar essilor cam taktırdım sarımtırak gibi neden böyle
  • Merhaba arkadaşlar, ben de bu konunun acemisiyim, ilk gözlüğüm olacak bu. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Çerçeve olarakhttps://www.optikbu.com/lecco-3?id=2084 adresindekine benzer bir şey düşünüyorum (bu olmasa bile çerçevesiz bir başka gözlük). Böyle çerçevelere hangi camlar takılabiliyor? Ayrıca, 200-250 tl'yi geçmeyecek cam öneriniz ne olur? Antirefle kaplama benim için önemli ve ayrıca bu fiyat aralığında optik kalitesi en iyi olan camı almak istiyorum. Bana yabancı öyle çok kavram var ki en iyisi size danışmak diye düşündüm ;) Camın yanısıra gözlükçü öneriniz de olursa harika olur. Şimdiden teşekkürler. Selamlar, saygılar.GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanaykut

Merhaba arkadaşlar, ben de bu konunun acemisiyim, ilk gözlüğüm olacak bu. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Çerçeve olarakhttps://www.optikbu.com/lecco-3?id=2084 adresindekine benzer bir şey düşünüyorum (bu olmasa bile çerçevesiz bir başka gözlük). Böyle çerçevelere hangi camlar takılabiliyor? Ayrıca, 200-250 tl'yi geçmeyecek cam öneriniz ne olur? Antirefle kaplama benim için önemli ve ayrıca bu fiyat aralığında optik kalitesi en iyi olan camı almak istiyorum. Bana yabancı öyle çok kavram var ki en iyisi size danışmak diye düşündüm ;) Camın yanısıra gözlükçü öneriniz de olursa harika olur. Şimdiden teşekkürler. Selamlar, saygılar.GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Ayrıca, polikarbon, organik ve mineral camlardan hangisi tercih edilmeli? O konuda da bilgi rica edebilir miyim? polikarbonların optik kalitesi cam kadar iyi olabiliyor mu?

• 
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.