Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.275.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Orijinalden alıntı: swat882

quote:

quote:

quote:

quote:

MErhabalar herkese, Opmar optik ankamall den bir çerçeve ve cam aldım... İlk başta Hoya cam olmasını istedim ancak fiyat uygunluğu nedeniyler işbir optik,vision art camları tercih ettim. Acaba bu camlar kaliteli midir?

İsminize düzenlenmiş kredi kartı şeklinde camın sertifikasını da verdiler ise o camlar kalitelidir

daha almadım camları çünkü yapılıyor daha.. Opmar optikde tutup yamuk yapmaz herhalde...

gittiğimde unutmayımda sertfikalarınıda isteyim. Neye benziyor ki?

daha alamadınız mı? ne tarz bir cam yaptırıyorsunuz ki? numaralarınızı biliyormusunuz genellikle aynı gün yada bir gün sonra gözlükler teslim edilir normal gözlükçülerde..

valla dostum astigmat ve miyop un olduğu gözlere sahibim.. 3.25 e 2.75 sanırım göz numaralarım.. Vallaha öyle dediler... işbir optik miş camlar.... cumartesi satın aldım 7-10 iş günü içinde arayacağız sizi dediler.. 2 cam 280 tl tuttu

edit: sitesi bu nasıldır ki kaliteleri acaba

https://isbiroptik.net/

şimdi tam olarak numaralarınızı biliyorsanız daha iyi yardımcı olabilirim. ama -3,25 ve -2,75 numaralardaysa gözleriniz camların 7-10 iş gününde teslim edilmesi ilginç ya aynı gün en kötü ertesi gün teslim edilmesi lazım. tam olarak işbirin hangi camını yapıyorlar işbirin iyi camı da var ekonomik orta kalite camı da var. tek kalem cam yok onlarda. genel olarak İşbir en iyi yerli cama üreticisidir. ama ondan daha iyi yakın fiyatlara yabancı camlar da almak mümkündür.

reçete onlarda kaldı hocam ya.....

2 cam 280 tl tuttu.... normalde teki 280 tl imiş sanırım ama indirim ayağına 2 camı 280 tl yaptı... en iyi ve pahalı camı istedim işbir markasının... Ben full çerçeve aldığım için çok inceltmelerine gerek olmadığını söyledim sanırım %55 incelticekler.... camın inceliği ne gibi avantaj sağlar ki?

• minima çerçeve hakkında yorumu olan yok mu?
  • EhrimeN kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: EhrimeN

http://www.eyewearbrands.com adresinden Türkiye'ye sipariş verebiliyor muyuz?

Onu bilmiyorum ama bence eBay'den alın daha garanti ve çok daha ucuz. Almak istediğiniz gözlük ne mesela?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trallesli -- 23 Temmuz 2013; 13:46:06 >
  • trallesli T kullanıcısına yanıt
    http://www.eyewearbrands.com/polo%20ralph%20lauren/designer%20glasses/polo%20ralph%20lauren/polo%20ralph%20lauren%20ph%202065

Bu modele bakmıştım burada 84 Pound iken, ebay'de $30.

Ebay'den alınanlar orijinal mi oluyor peki?

*

Bir de bir soru sormak istiyorum, hali hazırda bir gözlük içinde bulunan cam başka bir çerçeveye alınabilir mi? Ne kadar yapar sizce gözlükçüler bunu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EhrimeN -- 23 Temmuz 2013; 12:45:21 >
    Valla ben daha yeni alışveriş yaptım eBay'den. Bahsettiğiniz sitede kargo bedeli hariç 500 lira olan gözlüğü kargosu ve vergisiyle birlikte 385'e aldım. Tek eksiği orijinal gözlük kabının, bezinin olmayışı. Bir de gözlüğün saplarında anca güçlü ışık altında belli olan çizikler var. Muhtemelen teşhir ürünüydü. Orijinalliği konusunda eminim. Bu işlerden anlarım. Önemli olan iyi bir satıcıdan almak eBay'den.

O dediğiniz olur ama o camlar yeni çerçeveye uygunsa. Biliyorsunuz odak noktası vs. var. Öyle cam çerçeveye sığdı tamamdır şeklinde olmuyor. Tanıdık bir gözlükçü bedavaya bile yapar bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trallesli

Valla ben daha yeni alışveriş yaptım eBay'den. Bahsettiğiniz sitede kargo bedeli hariç 500 lira olan gözlüğü kargosu ve vergisiyle birlikte 385'e aldım. Tek eksiği orijinal gözlük kabının, bezinin olmayışı. Bir de gözlüğün saplarında anca güçlü ışık altında belli olan çizikler var. Muhtemelen teşhir ürünüydü. Orijinalliği konusunda eminim. Bu işlerden anlarım. Önemli olan iyi bir satıcıdan almak eBay'den.

O dediğiniz olur ama o camlar yeni çerçeveye uygunsa. Biliyorsunuz odak noktası vs. var. Öyle cam çerçeveye sığdı tamamdır şeklinde olmuyor. Tanıdık bir gözlükçü bedavaya bile yapar bence.

Birkaç aya ben de o fiyatlar civarında bir sipariş vereceğim, dediğiniz gibiyse eBay'den veririm ben de. Lensle sorun yaşayınca, siyah çerçeve kemik gözlük kervanına ben de katıldım, alışma sürecindeyim de.

Ben baktım sizin için o gözlüğe. 30 dolar olan açık arttırmada. Açık arttırmayı kazanmanız gerek ama Türkiye'ye gönderim yapmıyor satıcı diğer birkaçı gibi. Bir iki tanesi de özel kargoyla gönderiyor ki uzak durulması öneriliyor. Ama şu ikisini tercih edebilirsiniz:

http://www.ebay.com/itm/POLO-RALPH-LAUREN-2065-5001-BLACK-Original-Case-Eyeglasses-Frames-Size-54-/181175730051?pt=UK_Health_Beauty_VisionGlasses_Lenses_SM&hash=item2a2eea3f83

http://www.ebay.com/itm/NEW-AUTHENTIC-POLO-RALPH-LAUREN-2065-5011-EYEGLASSES-PH2065-/200945828577?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ec94e02e1

Yalnız ilki takipsiz postayla geliyor. İsterseniz takipli olarak gönderir muhtemelen (fiyat yükselir). İkincisi de hızlı posta. O da standart postayla gelirse daha ucuz olur.

Aldığım gözlüğün Mert Optik'te liste fiyatı 970 lira ve en fazla 800'lere alabileceğimi söylediler biliyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trallesli -- 23 Temmuz 2013; 14:21:12 >

• Merhabalar,

Bugün ray ban wayfarer'ın yeni güneş modeli liteforce rb4195 satın aldım.

Gün içinde veya alırken belli olmamıştı fakat yüksek ışıkta (avize) gördüğüm iki adet minik çizik var tek camda.

İade sebebi midir? Daha bugün aldım.

Gidip değiştireyim mi dersiniz yoksa bunu kullan ufak iki cizikten nolcak mi dersiniz? Gerçi az para da vermedim, yazık günah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mulholland dr.

Merhabalar,

Bugün ray ban wayfarer'ın yeni güneş modeli liteforce rb4195 satın aldım.

Gün içinde veya alırken belli olmamıştı fakat yüksek ışıkta (avize) gördüğüm iki adet minik çizik var tek camda.

İade sebebi midir? Daha bugün aldım.

Gidip değiştireyim mi dersiniz yoksa bunu kullan ufak iki cizikten nolcak mi dersiniz? Gerçi az para da vermedim, yazık günah.

Alirken farketseydiniz daha iyiydi suan saticinin bir yükümlülüğü yok ama sizden kaynaklanmadigina eminseniz gidip gorusun bence degistirmeleri lazım. Degistirme niyetiniz varsa arayi acmayin.

• Merhaba,
    20 yildan fazla zamandir dusuk degerli olsada astigmat sebebiyle gozluk kullanicisiyim. Ama cam marka, ozellik cok dikkat etmemistim acikcasi. Muhtemelen yaslilik belirtisi :) yada internet kullanma aliskanligiyla bir konuyu didik didik etme hali basladi.

Uzun lafin kisasi astigmata hipermetrop da eklenmis. 1.75 & 2 olmus.

Recetem sag sph +1,25 cyl -0.50 axis 85; sol sph 1,50 cyl -0.50 axis 80

yazilanlari, cam onerilerini vs okuyunca biraz kafam da karisti acikcasi. Okumaya devam ediyorum anlayip karar vermek icin. Bu degerler icin Essilor Crizal onerirmisiniz? Gozlugu okuma, bilgisayar disinda da surekli kullanirim, Bir oneri olursa dikkate alip ona gore de karar vermeme yardimci olur diye danismak istedim. Tesekkur ederim.

@prokopi bir cevabinizda
    1. essilor crizal kaplama
    2. rodenstock supersin kaplama
    3. zeiss carat kaplama
    4. hoya super hivision kaplama
    5. nikon seecoat onerilerini gormustum. Bu listeden gitmeyi dusunuyorum sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servetdilber -- 25 Temmuz 2013; 20:25:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: servetdilber

Merhaba,
    20 yildan fazla zamandir dusuk degerli olsada astigmat sebebiyle gozluk kullanicisiyim. Ama cam marka, ozellik cok dikkat etmemistim acikcasi. Muhtemelen yaslilik belirtisi :) yada internet kullanma aliskanligiyla bir konuyu didik didik etme hali basladi.

yazilanlari, cam onerilerini vs okuyunca biraz kafam da karisti acikcasi. Okumaya devam ediyorum anlayip karar vermek icin. Bu degerler icin Essilor Crizal onerirmisiniz? Gozlugu okuma, bilgisayar disinda da surekli kullanirim, Bir oneri olursa dikkate alip ona gore de karar vermeme yardimci olur diye danismak istedim. Tesekkur ederim.

@prokopi bir cevabinizda
    3. zeiss carat kaplama
    5. nikon seecoat onerilerini gormustum. Bu listeden gitmeyi dusunuyorum sanirim.

Merhaba
    Numaralariniz cok yuksek degil inceltmesiz cam tercih etmeniz daha ekonomik olacaktir. Zaten inceltmelide yaptirsaniz inceltmesiz de yaptirsaniz kalin olmacaktir.
    Essilorun kaplamasi guzel memnun kalirsiniz.

• quote:

quote:

Merhaba,

@prokopi bir cevabinizda
    3. zeiss carat kaplama

Merhaba
    Numaralariniz cok yuksek degil inceltmesiz cam tercih etmeniz daha ekonomik olacaktir. Zaten inceltmelide yaptirsaniz inceltmesiz de yaptirsaniz kalin olmacaktir.

Fotoğrafçı olmaktan dolayı Rodenstock, Zeiss, Hoya ve Nikon'a asinaligim var. Objektif & filtrelerini kullanıyorum. Essilor icin mineral cam konusunda olmasa da organik cam uretiminde yüksek kalitede üretim yaptiklarini okudum. Crizal kaplamayi ogrenmeye calisiyorum simdi de. :) Neredeyse 20 sayfayi gectim. Neyse bir kac sey daha ogrenmis oldum. Cevabiniz icin tesekkur ederim. Asagi yukari fiyat tahmin edebiliyormusunuz Essilor Crizal Alize veya Crizal Trio Clean icin? Trio ya ozellikle ekran karsisinda oneriliyor diye okudum. Birde standart tek odakli cam mi? Essilor 360 mi dersiniz? Orma hammadde yeterli midir?
    Bir anda konuyu hallettim derken kendi icinde ek sorular cikti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servetdilber -- 25 Temmuz 2013; 21:15:37 >

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

@prokopi bir cevabinizda
    3. zeiss carat kaplama

Merhaba

Fotoğrafçı olmaktan dolayı Rodenstock, Zeiss, Hoya ve Nikon'a asinaligim var. Objektif & filtrelerini kullanıyorum. Essilor icin mineral cam konusunda olmasa da organik cam uretiminde yüksek kalitede üretim yaptiklarini okudum. Crizal kaplamayi ogrenmeye calisiyorum simdi de. :) Neredeyse 20 sayfayi gectim. Neyse bir kac sey daha ogrenmis oldum. Cevabiniz icin tesekkur ederim. Asagi yukari fiyat tahmin edebiliyormusunuz Essilor Crizal Alize veya Crizal Trio Clean icin? Trio ya ozellikle ekran karsisinda oneriliyor diye okudum. Birde standart tek odakli cam mi? Essilor 360 mi dersiniz? Orma hammadde yeterli midir?

orma hammadde yeterlidir. türkiyede şuan sadece crizal alize mevcut. ama yıl sonuna doğru varilux s serisinin gelmesi ile birlikte crizal forte kaplamalı camlar da türkiyede satılmaya başlayacak. dolayısıyla stok cam tercih ederseniz orma crizal alize (1.50 indeks alabilirsiniz yeterlidir.) camdan yüksek performans istiyorsanız F-360 tercih edebilirsiniz ama f-360 ormix hammadeden başlar yani 1,61 indeksli %45 inceltilmiş bir cam almış olursunuz.
    stok orma crizal aynı gün yada ertesi gün teslim edilir 100-120TL ye piyasada bulmak mümkün.
    F-360 4 iş günü sonrasında teslim edilir çerçeve bombesi vertex mesafesi pandoskopik açı gibi bazı değerler alınarak üretilir yakın zamanda ozan bey fiyat araştırması yapmıştı 500-600tl gibi rakamlara bulmak mümkün.
    tercih sizin
    bu iki cam seçeneğine ek opsiyon olarak böylede birşey var madem işin içine girdiniz bir göz atın

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

@prokopi bir cevabinizda
    3. zeiss carat kaplama

Merhaba

orma hammadde yeterlidir. türkiyede şuan sadece crizal alize mevcut. ama yıl sonuna doğru varilux s serisinin gelmesi ile birlikte crizal forte kaplamalı camlar da türkiyede satılmaya başlayacak. dolayısıyla stok cam tercih ederseniz orma crizal alize (1.50 indeks alabilirsiniz yeterlidir.) camdan yüksek performans istiyorsanız F-360 tercih edebilirsiniz ama f-360 ormix hammadeden başlar yani 1,61 indeksli %45 inceltilmiş bir cam almış olursunuz.
    stok orma crizal aynı gün yada ertesi gün teslim edilir 100-120TL ye piyasada bulmak mümkün.
    F-360 4 iş günü sonrasında teslim edilir çerçeve bombesi vertex mesafesi pandoskopik açı gibi bazı değerler alınarak üretilir yakın zamanda ozan bey fiyat araştırması yapmıştı 500-600tl gibi rakamlara bulmak mümkün.
    tercih sizin
    bu iki cam seçeneğine ek opsiyon olarak böylede birşey var madem işin içine girdiniz bir göz atın

Cok tesekkur ederim, aydinlatici oldu cevaplariniz. Yarin veya cumartesi gunu birkac ziyaret yapip karar verecegim. Verdiginiz linki gunes gozlugu bakarken bulmustum galiba. Biraz kararsiz kalmistim. Aslinda iyide olmus. Cunku eski recete uzerinden yaptirmis olacaktim. Arada da bayagi hata olacakti.

• Arkadaşlar gözlük çerçevesinin gözümde durmaması(Kulağa gelen yerleri az yamuk) sebebiyle gözlükçüye gidip değiştirmelerini rica edeceğim. 2,5 ay filan kullandım artık tak etti düşüp duruyor gözümden.

550 TL verdim gözlüklere kullanamamak istemem birde. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Değiştirirler mi ? Ayrıca çerçevede deforme sorunu var sanırım fabrika hatası.

Değiştirmezlerse tüketici haklarına kadar gitmeyi düşünüyorum. Eğer buraya yolum düşerse bana yardımcı olurlar mı ?

Şimdiden çok sağolun arkadaşlar.

undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Play Hard -- 26 Temmuz 2013; 8:49:09 >
  • türkiye deki dağıtıcı

http://www.optomod.com.tr/marka/minima/

bu da orijinal sitesi

http://www.minima.fr/

gözlükçümün istediği fiyat biraz fazla geldi.
    bu marka hakkında uzman arkadaşların yorumunu bekliyorum.. (optik çerçeve)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mlhyldrm -- 26 Temmuz 2013; 12:33:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HurtLocker

Arkadaşlar gözlük çerçevesinin gözümde durmaması(Kulağa gelen yerleri az yamuk) sebebiyle gözlükçüye gidip değiştirmelerini rica edeceğim. 2,5 ay filan kullandım artık tak etti düşüp duruyor gözümden.

550 TL verdim gözlüklere kullanamamak istemem birde. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Değiştirirler mi ? Ayrıca çerçevede deforme sorunu var sanırım fabrika hatası.

Değiştirmezlerse tüketici haklarına kadar gitmeyi düşünüyorum. Eğer buraya yolum düşerse bana yardımcı olurlar mı ?

undefined

Kulak arkasını size gözlük teslim edilirken ayarlanması lazımdı ayarlanmasada sonradan uğradığınızda ayarlanabilir o problem değildir. ama fabrika hatası varsa o konuda hakkınızı aramanız en doğal hakkınız

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HurtLocker

Arkadaşlar gözlük çerçevesinin gözümde durmaması(Kulağa gelen yerleri az yamuk) sebebiyle gözlükçüye gidip değiştirmelerini rica edeceğim. 2,5 ay filan kullandım artık tak etti düşüp duruyor gözümden.

undefined

Kulak arkasını size gözlük teslim edilirken ayarlanması lazımdı ayarlanmasada sonradan uğradığınızda ayarlanabilir o problem değildir. ama fabrika hatası varsa o konuda hakkınızı aramanız en doğal hakkınız

Fabrika hatası var sanırım o çok önemli değilde kulak arkası gerçekten problem maalesef. Bıktım arkadaş elimle düzeltmekten. Cildim yağlı zaten kayıp duruyor gözümden.

Edit: Gözlük çerçevesi metal değil plastik sizce kesin ayarlarlar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Play Hard -- 27 Temmuz 2013; 1:34:37 >

• merhaba arkadaşlar gözlük reçetemde presbiyopi yazıyor ve şöyle

sağ göz

sph cyl aks
    uzak +1.25 boş boş
    yakın +3.50 boş boş

sol göz

uzak boş +0.25 90
    yakın +2.25 +0.25 90

ve sirkecide gözlükçülerin olduğu handa sordum toranın samira camları için çifti 600t l dedi rayban kemik çerçeve içinde 200 tl dedi sizce fiyatlar uygunmudur gerçi bu fiyatlara ne dahil detayına girmedim antirefle ve ultraviole ışınları süzen özellikler dahil mi onu sormadım çünki ssk ile çalışmıyoruz deyince detaya girmedim sizce bu marka iyimidir yada sizin önereceğiniz markalar nedir şimdiden teşekkürler
  • merhabalar ,

Göz doktoruna 3 sene önce gitmiştim.

Doktor gözlerin ii dedi. 3 sene öncesiyle şimdiki arasında çok az bir fark dedi.
    3 sene önce aldığım gözlükten çok memnun kalmıştım. Bilgisayar kullanırken gözlerim ağrıyordu. Araba kullanırken uzağı görmede zorlanıyordum.
    Özellik gece araba kullanırken gözlükle kullandığım da çok daha rahat kullanıyordum.Yine sinema da film izlerken çok rahat ediyordum.

Dün muayene oldum.

uzak daimi ; sağ göz : shp -0,75 cyl : -0,25 aks: 80

uzak daimi ; sol göz : shp : - 075 cyl : -0,25 aks : 90

göz doktorum camların antirefle olsun dedi.

Masa başı bilgisayar başında iş yapmaktım. İşte masamın konumundan dolayı ışık (dış ışık) karşımdan geliyor. gözlerim çok ağrıyor.

Gözlük camı hafif olsun kırılmaya karşı-çiziğe karşı hafif olsun.
    Birde sanırım camın ışığı kırması gerekiyor.

Gözlük camlar hakkında hiç bilgm yok.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the-music -- 28 Temmuz 2013; 12:43:51 >

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.