Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.461
Cevap
593
Favori
2.275.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar buğün gözlükçüme gittim. 3 yılda kaplaması atan vision art marka camlardan sonra daha dayanıklı olsun diye hoya marka 1.67 inceltilmiş antirefle kaplama ve transition özellikli cam için 550 tl ye anlaştım. ayrıca transition özelliği olmayan zeiss içinde 400 tl fiyat almıştım. numaralarım 5,75 miyop+0,5 astigmat ile 4,5 miyop+1,0 astigmat. sizce fiyat nasıl ve seçimim doğrumu. teşekkürler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan301

Merhaba arkadaslar

Geçenlerde ikinci defa doktora gittim. Acaba yanlis ölçme gibi bir durum olabilir mi diye... O kadar para verip yanlis cam almayalim hesabi, neyse...

Ylk tedavi oldu?um doktor(!) do?ru düzgün ilgilenmemi?ti, bu doktor ise farklyydy. Ilk makineli ölçümde doktor hanim tam olarak gözümün bozukluk derecesini anlayamadi ve damlali ölçüm istedi, damlaly ölçümden sonra reçeteyi yazdy. Reçetenin linkini koydum.

eski reçete buydu:http://i.imgur.com/uGAAhzy.jpg
    yeni olan bu:http://i.imgur.com/d0NvQrD.jpg?1

Yeni reçetede sol göz eski reçetedeki ile tamamen farkli. Bu sekilde alsaydim para çöpe gidecekti sanirim.. Neyseki tedbirli davranyp böyle bir olaya mahal vermedim.

Cam konusu hakkinda siz degerli arkadaslara, optisyenlere bir iki sorum var.

Alacagim gözlük bu :http://styleforum-testing.s3.amazonaws.com/5/58/58e5b8e0_vbattach55985.jpg

Alacagim cam essilor f-360 olacak. Asiferik cam.

Diger sayfalarin birinde acizcool'un paylastigi verilere göre 3 ve üstü 1.61 index cam almak gerekiyor(?). Bu 1.61 degilde bunun bir alti olani seçsem, abbesi yüksek olsun diye, kalinlik resimdeki gözlükteki camdan daha kalin olur mu? Asagi yukari resimdeki cam inceligindeki bir cami elde etmek için 1.61 index mi almam gerekir? Yoksa her ikisinde de kalinlik resimdekinden yüksek olur mu? Peki 1.61 indexli cam ile elde edebilecek en yuksek abbe ile, bundan bir dusuk index ile elde edilebilecek en yüksek abbe degeri arasindaki fark nedir, insan gözünün algilayabilecegi bir durum olusturur mu? Sorular biraz fazla oldu kusura bakmayyn.. Ylgilenecek arkadaslara simdiden çok te?ekkür ederim!!

Essilor f-360 alacaksaniz zaten 1.61 indeksten baslar ve dahaasagi indeksi yoktur o yuzden bence abbe ye indekse takilmayin
    Ayrica f360 asiferik degildir.
    Ama camin her yerinde odakta alinan kadar net gorus vardir dolayisiyla bu durum esasinda abbeden daha onemlidir sizin gorusunuz acisindan.
    Iki recete arasinda ucurum yok sag goz bambaska ve goremeyecek gibi dusunmeyin ilk receteyi de yaptirsaydiniz gorurdunuz. Ama her zaman icin farkli bir doktora gitmek iyidir ve size en cok guven veren doktorun yazdigi recete tercih edilmelidir.
    Hayirli olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prokopi -- 5 Temmuz 2013; 22:43:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• --------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ênigma -- 5 Temmuz 2013; 19:24:25 >
  • arkadaşlar bir sorum olacak,

numaralı (3,25 hipermetrop) güneş gözlüğümü bugün kullanmaya başladım ama optikteki gibi net değil görüntü bulanık gibi. güneş gözlüklerininde odak noktası alınması gerekiyor mu? benden güneş gözlüğü için odak noktası alınmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atını Seven Kovboy

arkadaşlar bir sorum olacak,

numaralı (3,25 hipermetrop) güneş gözlüğümü bugün kullanmaya başladım ama optikteki gibi net değil görüntü bulanık gibi. güneş gözlüklerininde odak noktası alınması gerekiyor mu? benden güneş gözlüğü için odak noktası alınmadı.

Yanlis hatirlamiyorsam polarize+antirefle gunes gozlugu cami yaptirdiniz net gormeniz lazim bence gozlukcunuze gidin cozum bulamazsaniz buradan bildirin hada baska bir gozlukcuye gidip sikayetlerinizi anlatin yol gosterecektir. Camlari gormeden yorum yapmak zor. Peki camlar polarize mi? Gozlukculerde polarize testleri olur (balik, araba vs resimleri gibi)

• prokopi kullanıcısına yanıt
    evet camlar polarize ve antirefle camlara odak noktası almamışlardı ama renkli camlarda odak noktası olur mu emin olamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: prokopi

quote:

Yanlis hatirlamiyorsam polarize+antirefle gunes gozlugu cami yaptirdiniz net gormeniz lazim bence gozlukcunuze gidin cozum bulamazsaniz buradan bildirin hada baska bir gozlukcuye gidip sikayetlerinizi anlatin yol gosterecektir. Camlari gormeden yorum yapmak zor. Peki camlar polarize mi? Gozlukculerde polarize testleri olur (balik, araba vs resimleri gibi)

Prokopi Hocam güneş gözlüğü için UV koruması olduğunu cama bakarak anlayabilir miyiz ? Bunun bir pratik yolu var mı ?

Yoksa peki bu uv korumalı camlara sahip bir gözlüğün 10 TL falan olması mümkün mü yoksa bu bir kandırmaca mı?

SOn olarak siz güneş gözlüğü olarak hangi markaların gözlüklerini önerirsiniz ?

• sahurdan sonra herkese selamlar :)

arkadaslar uzağı görememe ( her zaman değil özellikle yorgun olduğum zamanlarda ) şikayeti bir de hani bu zamana kadar hiç gözleri kontrol ettirmedim bahanesi ile de
    gittiğim göz doktorunda Sağ ve Sol gözlerde 0.50 miyop ve sağ da 170 derece astigmat çıktı.

ilk kez gözlük kullanacağım ve genellikle bilgisayar başında iken tv seyreder iken falan olacak .
    bunun için nasıl bir cam ve çerçeve önerirsiniz. ilk kez kullanacağım için sanki gözümde yokmuş hissi erecek çerçeve istiyorum esasında.
    camın ise özellikleri ve markası ne olmalı ?
    biliyorum 0.50 çok öneml değil herhalde ama esas astigmat için istiyorum. çünkü doktor da astigmatsın baş ağrısı yapar dedi gerçekten de oluyor bazen.

gözlükçüye gittiğimde crizal cam önerdi anti reflective ve SSK indirimi ile cam çerçeve 200 tl fiyat çıkardı %30 inceltilmiş falan dedi.

fiyat nasıldır sizce yorum ve önerilerinizi istiyorum özellikle cam konusunda. çünkü bugun alacağım gözlükçü kandırmasın beni :)
    ha bir de gözlükçünün hangi maka camı hangi özellikleri ile verdiğini nerden bilebilirim. belki crizal falan deyip dandik birşey veririse ya da anti refllective özellik var deyip kandırırsa diye korkuyorum .
    iyi sabahlar :)

• ssk gözlük cam ve çerceve için ne kadar ödüyor , şimididen teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugrul4545

sahurdan sonra herkese selamlar :)

arkadaslar uzağı görememe ( her zaman değil özellikle yorgun olduğum zamanlarda ) şikayeti bir de hani bu zamana kadar hiç gözleri kontrol ettirmedim bahanesi ile de
    gittiğim göz doktorunda Sağ ve Sol gözlerde 0.50 miyop ve sağ da 170 derece astigmat çıktı.

ilk kez gözlük kullanacağım ve genellikle bilgisayar başında iken tv seyreder iken falan olacak .
    bunun için nasıl bir cam ve çerçeve önerirsiniz. ilk kez kullanacağım için sanki gözümde yokmuş hissi erecek çerçeve istiyorum esasında.
    biliyorum 0.50 çok öneml değil herhalde ama esas astigmat için istiyorum. çünkü doktor da astigmatsın baş ağrısı yapar dedi gerçekten de oluyor bazen.

gözlükçüye gittiğimde crizal cam önerdi anti reflective ve SSK indirimi ile cam çerçeve 200 tl fiyat çıkardı %30 inceltilmiş falan dedi.

fiyat nasıldır sizce yorum ve önerilerinizi istiyorum özellikle cam konusunda. çünkü bugun alacağım gözlükçü kandırmasın beni :)
    ha bir de gözlükçünün hangi maka camı hangi özellikleri ile verdiğini nerden bilebilirim. belki crizal falan deyip dandik birşey veririse ya da anti refllective özellik var deyip kandırırsa diye korkuyorum .

Geçmiş olsun.
    40 yıldan fazladır gözlük kullanırım.
    Hep kazıklandık..
    Kazıklanmamanın çaresi yok..
    Belki az kazıklanmak olabilir.

Şükür ki İnternet var. Artık Satıcıların ne kadar yalancı olduğunu anlayabiliyoruz.

Burada uzmanlar Doğru optik cam /dogru fiyat rehberi yapsalardı keşke..

Toptancının satış fiyatı ile gözlükcünün satış fiyatı arasındaki farkı duysanız dudaklarınız uçuklar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• gözlük reçetemde sağ göz sph-150, cyl-0.50, ax86 ve sol gözde sph-0.75,cyl-2.75,ax67 yazıyor tanı miyop astigmat gözlükçüde osse nin 0510702 col.01 osse 550 18-140 markası olan bir çervesini beğendim. %40 inceltilmiş aseferik, organik cam kaplamalı ama kaplamanın ne tür olacağını bilmiyorum.işbir in camı olacakmış. en iyi yerli dedi doğru mudur? çerçeve ve cama 300tl fiyat verdi. kamu çalışanıyım devletin katkı payı düşüldükten sonra geri kalan fiyat 300tl normalde daha pahalıymış. %30 inceltilmiş lightex ile %40 inceltilmiş aseferik cam arasında görüntü netliği farkı var mıdır? gözlüğü alırken nelere dikkat etmeliyim fiyat pahalı mı? gözlüğü sürekli kullanacağım. bana yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sas_sas

quote:

Geçmiş olsun.
    40 yıldan fazladır gözlük kullanırım.
    Hep kazıklandık..
    Kazıklanmamanın çaresi yok..
    Belki az kazıklanmak olabilir.

Şükür ki İnternet var. Artık Satıcıların ne kadar yalancı olduğunu anlayabiliyoruz.

Burada uzmanlar Doğru optik cam /dogru fiyat rehberi yapsalardı keşke..

Toptancının satış fiyatı ile gözlükcünün satış fiyatı arasındaki farkı duysanız dudaklarınız uçuklar..

YANİ 200 TL çok mu diyorsunuz .
    yukarıda yazdığım özellikli cam ve osse çerçeve ile son 200 tl ye bıraktı optikçi.
    başka bir yere aynı camın rayban carbon fibre çerçeveli olanı sordum son 400 tl olur dedi.
    piyasa böyle midir . bilgi verebilir misiniz ?

• Şimdilik teşekkür ediyorum. Yakın zamanda gözlük alacağım. Bu konuda yardım talep edebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavisever

quote:

quote:

Prokopi Hocam güneş gözlüğü için UV koruması olduğunu cama bakarak anlayabilir miyiz ? Bunun bir pratik yolu var mı ?

Yoksa peki bu uv korumalı camlara sahip bir gözlüğün 10 TL falan olması mümkün mü yoksa bu bir kandırmaca mı?

SOn olarak siz güneş gözlüğü olarak hangi markaların gözlüklerini önerirsiniz ?

Bir kac gun once Blaster2005 arkadasimiz sormustu bu soruyu aynen cevabi tekrarliyorum

camda uv filtresi olup olmadigini gozle anlamak zor uv test cihazlari mevcut bazi gozlukculerde cami oraya tuttugunuzda uv gecirip gecirmedigini gosteriyor. eger colormatik/transitions gibi guneste renk deistiren bir gozluk bulabilirseniz test etmek istediginiz cami uste colormatik camida onun altina getirip gunese dogru tutun test ettiginiz camin altinda kalan kisim koyulasmiyorsa uv gecirmiyor demektir. 

10tl olmasi mumkun degildir. Gozlukculerden alacaginiz gunes gozlukleri garanti belgeleri ile size verilir ve bunlarin hepsi uv400 korumalidir.
    yakisani alin markayi siz belirlersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prokopi -- 9 Temmuz 2013; 23:41:08 >

• quote:

evet camlar polarize ve antirefle camlara odak noktası almamışlardı ama renkli camlarda odak noktası olur mu emin olamadım

tekrar
  • quote:

quote:

tekrar

Numarali her camda odak noktasi olur renkli yada kaplamali olmasi bu durumu etkilemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: aslantepe-arena

ssk gözlük cam ve çerceve için ne kadar ödüyor , şimididen teşekkürler

Cerceve icin:37.80tl
    Cam cifti icin: 10tl numara yukseldikce 20-25tl civarinda oder.
    Calisan sigortalidan % 20 katilim payi dusulur.
    Ortalama 50tl oder calisan icin 40tl oder.

• quote:

Crizal guzel bir kaplamadir memnun kalirsiniz.
    Gözlüğünüz ile.birlikte crizal tercih ettiginiz icin kredi karti gibi üzerinde bilgisayardan yazilmis sekliyle adiniz soyadiniz cam numaralari ve % 30 inceltme icin cam markasi bolumunde crizal1.56 yazan bir kart ve crizal temizlik seti verilmesi lazim.
    Crizal % 30 inceltmeli camlar 100-150 tl araliginda piyasada bulunabilir.
    Bu sekilde teslim edilirse cam crizaldir farkli bir durum olursa buradan paylaşabilirsiniz.

• prokopi kullanıcısına yanıt
    Güneş gözlüğünden odak noktası almadı e optiğin odak noktasıyla da aynı olacağını sanmıyorum ozaman odak noktası hatası var oluyor bu :(
  • quote:

quote:

Crizal guzel bir kaplamadir memnun kalirsiniz.
    Gözlüğünüz ile.birlikte crizal tercih ettiginiz icin kredi karti gibi üzerinde bilgisayardan yazilmis sekliyle adiniz soyadiniz cam numaralari ve % 30 inceltme icin cam markasi bolumunde crizal1.56 yazan bir kart ve crizal temizlik seti verilmesi lazim.
    Crizal % 30 inceltmeli camlar 100-150 tl araliginda piyasada bulunabilir.
    Bu sekilde teslim edilirse cam crizaldir farkli bir durum olursa buradan paylaşabilirsiniz.

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM . BUGUN ATASUN A GİTTİM FAKAT İSTEDİĞİM ÇERÇEVE MODELLERİNDEN YOKTU.
    YARIN BAŞKA YERLERE DE BAKACAĞIM . İNŞALLAH SEÇİM YAPABİLİRİM. MALUM FAZLA DOLAŞAMIYORUZ HAVALAR SICAK :)

• 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.