Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (358. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.275.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sevgili Arkadaşım ben de yakın ve uzak gözlüklerimi değiştireceğim. Yeni bir gözlükçüye gittim. Gözlükçü bana progresif tipi Great Luxury hd gözlük camı ile Essiler comfort alize crizol modelini önerdi. Bu gözlük camları hakkında fikri olan var mı? ne tavsiye ederler? Ve fiyatları nasıldır? Şimdiden teşekkür ederim.
  • hocam senden haber bekliyorum ona göre gözlükçüye cevap verecem .zeiss mi hoya mı ? kişisel gözlük mü sadece blue blocker yeter mi?marka ve fiyatları atacaktınız bana birde hangisini almam gerektiği
  • When The Crowds Are Gone kullanıcısına yanıt
    Yanıt ve öneri için çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, hayırlı geceler. Yine bir gözlük camı operasyonumuz olacak reçetem şöyle:
    R +1,25 +1,25 105 A \ L -4,50 +4,00 70 A // Keratakonus+Anizometropi+Şaşılık
    Bir de bu gözlük numarasını nasıl okuyorlar, numaram kaç değerleri toplamam gerekiyor mu?
    Şimdi vaziyet böyle iken Hoya ve Seiko arasında gidip geliyorum. İkisinde de önerebileceğiniz modeller hangileridir. 1,67 ideal inceltme olarak bu arada.
    Hoya için Nulux Ep ya da İdentity V+ Seiko tarafında Indı-Sv ya da I XCeed(yeni) var, kaplama olarak da çizilmeye dayanıklı garantili ve bilgisayar başında olduğum sürekli mavı ışık düşüncem var(mavi=mor: yararlı olanı geçirecek zararlı olanı geçirmeyecek)ne önerirsiniz fiyat bakımından ne olur. Bir de digştal cam diye bir cam var o yarar mı bize? Muayene için de Ankara'ya gelecem şehir hastanesine. Optik işini de orda halledeyim diyorum. Bir de kozmetik açıdan gözlükten baktın mı göz büyümeyecek ve camların kalınlığı birbirinden farklı burda ne yapılabilir. Son olarak da camı kestirirken logolu olarak kesme şansları oluyor mu?
    Rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametcafer61 -- 19 Aralık 2019; 1:40:28 >

• Mrt008500 M kullanıcısına yanıt
    Forum içinde insanlara yardım etmek , sorunlarını çözmek için ayırdığınız zaman için öncelikle meslektaşınız olarak teşekkür ederim.
    Ancak tabi olduğunuz kanuna istinaden ;

MADDE 15 – (1) Münhasıran sağlık meslek mensupları tarafından kullanılması veya uygulanması gereken cihazlar ile geri ödeme kapsamında olan cihazların, internet dâhil halka açık yayın yapılan her türlü medya ve iletişim ortamında program, film, dizi film, haber ve benzeri yollarla doğrudan veya dolaylı olarak topluma reklamı yapılamaz.

(5) Haksız rekabete yol açacak veya kullanıcının çıkarlarına zarar verecek nitelikte ya da cihazların gerçeğe aykırı, yanıltıcı, abartılmış ya da doğruluğu kanıtlanmamış bilgiler vermek suretiyle reklamı yapılamaz.

Forumda yapmış olduğunuz fiyat bilgisi verme , mağazanıza yönlendirme bir suçtur.
    İyi niyetle bunları yaptığınıza inanmak istiyorum , ileride yapacağınız yorumlarda hem kanunen , hem de etik olarak kurallara uyacağınızı ümit ediyorum.

• Alicanarslann A kullanıcısına yanıt
    Sayın Alicanarslan teşekkürünüz İçin sağolun.
    Şimdiye kadar yazdıklarımı iyi okuduğunuzu zannediyorum.
    Foruma açık alanda hiç bir şekilde mağazaya yönlendirme yapılmamaktadır.
    Forumdaki arkadaşlar fiyat araştırması yapıp ve burada fiyatları yazmaktadırlar.
    Ahmet X gözlükçüye gidip fiyat alıyor. Ve burada paylaşıyor. Neden paylaşıyor. Acaba ben kazıklanıyormuyum pisikolojisiyle
    Forumda açık alanda yazıyor. Bunlar olacak şeyler.
    30 senelik mağaza geçmişi olarak bu kanunları çok iyi bilen biriyim.

Bazen bizler de hatalar yapabiliriz. Yanlış yazım hataları da yapabiliriz.

Sadece beni etiketleyerek bunu paylaşmanız olmamış. Açık açık konuşan arkadaşlar var hiç okudunuz mu? Ben gözlükçüyüm her türlü yardımcı olurum diyen forumda arkadaşlar var. Belki iyi niyetli belki kötü niyetli bilebilir misiniz?

Lütfen sizden ricam 1 senedir bu grupta ne yazdıklarımı iyi okumanız ve kendi yazdıklarınıza da bakarsanız sevinirim. Bu kanun herkese geçerli.

Saygılar

• Mrt008500 M kullanıcısına yanıt
    Telefondan yazdığım için diğer arkadaşı etiketleme fırsatım olmadı. Ama farkeden bir şey yok , aynı tavırı arkadaş süreklş göstermeye devam ederse onun içinde geçerli yasalar.
    Yasa belli doğrudan veya dolaylı yoldan.
    Fiyat konusunda yardım etmek istiyorsanız , foruma yazan insanlara bu fiyat biraz daha pahalı şu fiyat aralığı daha uygun olur yazabilirsiniz.Böylece herkes bilgi sahibi olmuş olur.

• Alicanarslann A kullanıcısına yanıt
    Şu fiyat aralığı daha uygun demek fiyat vermek değil midir?
  • Selam arkadaşlar,
    Uzun süredir gözüm bozuk, geçen yıl göz doktoruna gittiğimde astigmat, dün gittiğimde ise miyop astigmat dedi. Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim ve sürekli ekranlara bakıyorum. Artık gözlük alma zamanım geldi diyorum. Daha önce hiç gözlük kullanmadım, sizden ricam reçetemi incelemeniz. Atasun optik e gittim; Atasun un kendi markasıymış sanırım mikki mi ne hatırlayamadım bir çerçevesi, kemik onu beğendim 199 tl. Alt resimde yazılı olan fiyatı çıkardı, sonra arkadaşımın uyarısıyla essilor crizal dedik ve yazılı fiyata essilor crizal için 90 tl daha eklendi. Sizce bunu almalı mıyım ? Şimdiden teşekkürler.

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• hDundar kullanıcısına yanıt
    Essilor crizalse iyi fiyat ama crizal diye belirtmemiş cam İçin standart antirefle olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OptikOptisyen

Essilor crizalse iyi fiyat ama crizal diye belirtmemiş cam İçin standart antirefle olabilir
    Hocam esilor crizali bu kartı yazdıktan sonra konuştuk, o yüzden yazılı değil. Kartta yazılı fiyattan 90 tl daha yukarı çıktı fiyat.

• Crizal eskisi gibi tutulan bir cam değil çok daha iyileri çıktı

• quote:

Orijinalden alıntı: OptikOptisyen

Crizal eskisi gibi tutulan bir cam değil çok daha iyileri çıktı
    Peki hocam ne olmalı, ne daha iyidir ? Hiç gözlük kullanmadığımdan bilgim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sametcafer61

Arkadaşlar, hayırlı geceler. Yine bir gözlük camı operasyonumuz olacak reçetem şöyle:
    R +1,25 +1,25 105 A \ L -4,50 +4,00 70 A // Keratakonus+Anizometropi+Şaşılık
    Bir de bu gözlük numarasını nasıl okuyorlar, numaram kaç değerleri toplamam gerekiyor mu?
    Şimdi vaziyet böyle iken Hoya ve Seiko arasında gidip geliyorum. İkisinde de önerebileceğiniz modeller hangileridir. 1,67 ideal inceltme olarak bu arada.
    Hoya için Nulux Ep ya da İdentity V+ Seiko tarafında Indı-Sv ya da I XCeed(yeni) var, kaplama olarak da çizilmeye dayanıklı garantili ve bilgisayar başında olduğum sürekli mavı ışık düşüncem var(mavi=mor: yararlı olanı geçirecek zararlı olanı geçirmeyecek)ne önerirsiniz fiyat bakımından ne olur. Bir de digştal cam diye bir cam var o yarar mı bize? Muayene için de Ankara'ya gelecem şehir hastanesine. Optik işini de orda halledeyim diyorum. Bir de kozmetik açıdan gözlükten baktın mı göz büyümeyecek ve camların kalınlığı birbirinden farklı burda ne yapılabilir. Son olarak da camı kestirirken logolu olarak kesme şansları oluyor mu?
    Rica etsem yardımcı olabilir misiniz?
    Arada kaynadı sanırım, bir el atarsanız sevinirim.

• hDundar kullanıcısına yanıt
    hocam en baş sayfaya bile bakmamışsın.

en zirve Zeiss cep telefonlarında bile var zaten .

ikinci sıra hoya.

üçüncü sıra seiko gibi duruyor..

diğerleri de kendi aralarında değişiyor Zeiss çok ok pahalı hoya orta yollu genelde herkes bu ikisi arasında kalıyor.

hoya ucuz diye onu seçiyor.

eğer özel camsa bunun yurt içi yurt dışı seçenekleri var .
  • Hocam ihtiyaca göredir cam çeşitleri ne iş yapıyorsunuz gözlüğü süreklimi kullanıyorsunuz bunlar önemli detaylar tavsiye hoya Essilor Nikon alabilirsiniz

• Selamlar forum okurları
    gözlüğümü aldıktan sonra yazayım belki faydası olur. Toplam 2.5 numara gözlüklerim için hoya mavi kaplama cam tercih ettim 470 TL cam ücreti. Kampanyadaymis stok camlar. Aynı cam stokta olmasaydı 940 TL olacaktı.
    hoya sertifikalı geldi. 3sene kaplama garantisi var.
    Bir önceki cam essilor crizaldi. Ondan daha iyi geldi bana. Bu camlar da yanlardan görüntü bozulması çok daha az kaplaması ile açık havada gözüm daha rahat. Mavi ekran koruyucu etkisi farkediliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • errorman_cem kullanıcısına yanıt
    Gözlüğümü teslim alalı neredeyse 1 haftayı doldurmak üzereyim. Onceki mesajımda bahsetmiştim, numaralarım miyop 1.75 ve hoya hilux trueform blue protect camlardan memnun kaldım. Keske daha once alsaymisim dedim. Günlük zamanimin 8 saati bilgisayar başında olmamdan dolayı mavi filtreli camlar müthiş rahatlıkmış. Benim önceki camlarım polikarbon idi ve şimdi aldığım camlar c39 denilen organik plastik. Arada 1.5 mm ilk bir kalınlık artışı oldu ve polikarbonat camlı gözlüğüm 4 gram iken yeni organik camlı gözlüğüm aynı çerçevede 10 gram geldi. Ağırlık hissedilmeyecek derecede ihmal edilebilir seviyede. Bütçesi ve göz numarası fazla olmayanlara, c39 organik malzemeli hoya camı önerebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhendis06

Gözlüğümü teslim alalı neredeyse 1 haftayı doldurmak üzereyim. Onceki mesajımda bahsetmiştim, numaralarım miyop 1.75 ve hoya hilux trueform blue protect camlardan memnun kaldım. Keske daha once alsaymisim dedim. Günlük zamanimin 8 saati bilgisayar başında olmamdan dolayı mavi filtreli camlar müthiş rahatlıkmış. Benim önceki camlarım polikarbon idi ve şimdi aldığım camlar c39 denilen organik plastik. Arada 1.5 mm ilk bir kalınlık artışı oldu ve polikarbonat camlı gözlüğüm 4 gram iken yeni organik camlı gözlüğüm aynı çerçevede 10 gram geldi. Ağırlık hissedilmeyecek derecede ihmal edilebilir seviyede. Bütçesi ve göz numarası fazla olmayanlara, c39 organik malzemeli hoya camı önerebilirim.
    valla hocam hoya için trueformdan ziyade özel üretim düşündüm büyük ihtimal 700e falan aldın sanırım onu .ben biraz daha sipasifik birşey alacam arada 100 -200 lira var var hoya'ya bulaşmak istemedim direk bugün gidip yerli üretim zeiss yaptıracam her ne kadar yurtdışı üretim için çok iyi fiyat buldum ve bariz fark olduğu her yerde söylenmesine rağmen genede yerli üretim düşünüyorum.

• merhabalar;

Ben Atasun'dan SEIKO cam siparişinde bulunmuştum, ancak siparişim beklenenden oldukça uzun sürdü, bir işler dönüp dönmediğinden emin değilim. Taktıkları camın gerçekten SEIKO olup olmadığını nasıl anlarım?

Saygılar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.