Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (342. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (3 Mobil) - 13 Masaüstü3 Mobil
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.276.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba hocam,
    3.25 miyop 0.25 astigmat icin hangi marka ve ne kadar inceltme tavsiye edersiniz? Ilk camim rodenstock idi sonrasinda opmardan gozlukle beraber onerilen camla devam ettim (markayi bilmiyorum), simdi tekrardan cam arayisindayim. 400e kaliteli cam cifti bulunur mu acaba, fiyatlar ucmus gordugum kadariyla. Bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Seıko
    1.57 %35 incelikte camı 400-450 tl civarında alabilirsin
    1.60 %45 incelikte camı 500-600 tl arasında alabilirsiniz.
    Bu camları tavsiye ederim.
  • arkadaşlar ben bugün yeni gözlük sipariş ettim atasun'dan

+60 tl'ye mavi filtre özelliği ekledim

şuan bazı yorumları okudum da bildiğin gözlük camı mavi oluyormuş. Bana hiç bundan bahsetmemişti atasun çalışanı.

o mavilik tonu yüksek midir gerçekten?

bilen eden var mı?

ayrıca parasına değen bir şey mi?

her fotoğrafta da falan gözlüklerim öyle mavi mavi şirinler gibi gözükmeyeyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 18 Temmuz 2019; 22:59:44 >
  • iyi günler gözlerimde 1 derece astigmat var? ne önerirsiniz?
    teşekkür ederim
  • Slmlr,

Bugün uzun süredir kutusunda duran eski gözlüklerimi çıkardım.

Hepsinin camlarının sarıya dönüşmüş olduğunu gördüm.

Kastettiğim renk, hani şu gece trafikte kullanmamız önerilen ve hatta bazı trap skeet atıcılarının kullandığı sarı renkli camlar var ya, aynı onlar gibi olmuş.

Sebebi nedir?
    Zamanla, yani tekrar gün ışığı görürse renk normale döner mi?
    Üzerindeki kaplamalar ışıksız kaldığı için mi böyle oluyor?

Cevap verebilecek Tecrübeli aradaşlara şimdiden teşekkür ederim..
  • Mrt008500 M kullanıcısına yanıt
    Hocam çerçeve Slazenger'di . Başka magnetli seçenek yoktu zaten. Camları bilmiyorum. 600TL dediler
  • arkadaşlar selam, Hawk Plus marka Extensive cam satın aldım kolormatik özelliği de var bu camın fiyatı nedir? Satıcı arkadaş indirim yaptım vs dedi ama içimde şüphe kaldı hiç araştırmadan direkt satın aldım sadece meraktan soruyorum.

çerçeve de aldım camlara 950 tl dedi çerçeve ile olan toplamdan 100 tl sgk payı düştü camlar 850 tl ye geldi diyebiliriz.
  • Uzak 0.50, yakın 1.25 gözlük alacağım. Progressive cam alıp tek gözlükle işi bitirmek istiyorum.
    Aldığım progressive cam fiyatları :
    Seiko:
    Seiko Vision X 1100 TL
    Seiko Vision X transitions 1600 TL

Seiko Emblem 2400 TL
    Seiko Emblem transitions 3200 TL

Transitions : Hızlı renk değiştiren fotokromik. Sanırım 30 saniyede kararıyor, 60 saniyede açılıyor

Novax: (yerli firma)
    Ventro 900 TL
    Ventro fotokromik 1100 TL

Sorum şu; Seiko iyi midir? Daha iyi alternatifi var mıdır? (Aynı fiyat aralığında)
    Novax iyi midir?
  • Arkadaşlar annemin uzak ve yakın gözlükleri için @Mrt008500 kardeşimizin İstanbul-Fatih'teki mağazasına gittik. Gerek cam seçiminde gerekse de fiyatta oldukça yardımcı oldu. Hatta annemin yakın çerçevesindeki çatlaktan ötürü yeni bir çerçeve hediye ederek camları ona taktı. İlgi alakası için bir kez daha teşekkür ediyorum kendisine. Gözlük alacak arkadaşlara tavsiye ederim.
  • leventalpsal L kullanıcısına yanıt
    Seıko ile novaxı karşılaştırmak çok yanlış olur

Seıko camın kaplaması olsun görüş açısı olsun çok iyi camlardan.
    Bu söylediğiniz fiyatların da aşağısında bulabilirsiniz.
    Araştırın fiyat alın. Hangi gözlükçü size daha iyi güven veriyorsa ondan alın.

Novax mı Seıko mu derseniz. Kesinlikle Seıko derim. Çok iyi camları var. Hoya camını da tavsiye eserim. Hayırlı akşamlar
  • scorpion64_120 S kullanıcısına yanıt
    Mesajınız için çok teşekkür ederim.
  • seikonun src 1.67 progresive(bu visionx olayini hatirlamiyorum ama ilk seviye idi)
    +seiko src 1.67 tek odaklı
    toplamda 2 kişi için 2.000 tl para verdik nasildir fiyat hocam
  • GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
  • sevgili üstad
    ekli resimdeki gibi bir durumum var.
    Bugün bu reçete ve (kendi çerçevem) ile ilk gözlükçüye girdim.
    yakın+uzak alırsanız rahat edersiniz dedi ve (ben yakın+uzak nedir bilmediğim ve bu konuda donanımlı olmadığım için marka+model sormadan) balıklama daldım.
    Önemli olan fiyattı ve 500TL'ye AntiRefli olan camı vereceğini söyledi.
    Çıkıp ikinci optiğe girdim o da ilk başta 250TL'ye yakın+uzak+antirefli+colormatikli camı veririm dedi sonra aa sizin astigmatınız büyükmüş 450TL'ye olur ve 2 gün sonra takarım dedi.
    Dedim ya bu konuda (burayı okuyana kadar) bilgili değildim.
    Marka model sormadan çıktım.
    Üçüncü optikçiye gittim o bana hawk marka gösterdi ve 1400TL'ye takarım dedi.
    yuh dedm 450'den 1400'e fırladı fiyat.
    ikinci optikçiye gitmeyi düşünüyorken bir de dördüncüye bakayım dedim.
    O da Seiko gösterdi ve antirefli + colormatik takarım 900TL olur dedi.
    Bunları gebze'de sordum, ama kartal ve pendik civarından da bakabilirim.
    Tek isteğim yakın+uzak+güneşte renk değiştirmesi
    Aldığım son fiyattan da düşüğüne bulabilir miyim ?
    ilk ve ikinci gittiğim optikçilere tekrar gidip sertifikalı veriyorsanız 450'ye takın mı diyeyim?
    Başka optikçilerde şansımı denemeye devam edeyim mi?
    Dostane tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Selamlar Sevgiler

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• Zergalas Z kullanıcısına yanıt
    Seıko 1.67 src kaplama çift cam satış liste fiyatı 1.020 tl
    Aldığınız camda size hiç bir indirim yapmamışlar. Daha uyguna bulabilirdiniz.
    Sağlık olsun güzel cam almışsınız
  • kua K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı akşamlar
    Öncelikle şunu belirtmek isterim.
    Uzak yakın birarada Varılux camlar 400 tl den başlar. 5000 tl ye kadar hatta 10000 tl ye kadar var. Önemli olan size söylenen camı yapmaları. 450 tl diyen gözlükçü 1.400 tl değerindeki camı mı takacak yoksa 400 tl değerindeki bir cam mı takacak.
    Bu camlar görüş açılarına göre kaplamalarına göre fiyat farkeder. Kullanılan markada fiyatda çok etkiliyor.
    Kafanızın karışması normal. Birden fazla gözlükçüye gittiniz ama hiç birisi size camları tam anlatmamışlar maalesef.
    X gözlükçü 400 diyor Diğer gözlükçü 1400 diyor. Nasıl olabiliyor. Bunu iyicene öğrenin nasıl bir cam nasıl bir ürün hangi markanın hangi isimli ürününü takacaklar. Ona göre ben size güncel fiyatları söylerim. Ama markasını ve modelini öğrenin.
    Siz ayrı ayrı uzağı ayrı yakını ayrı almak istiyorsanız (mesajınızı tekrar okuyunca anladım.)
    Fiyatlar çok değişken maalesef kaplamasına göre fiyatlar uçuyor.
    Hayırlı akşamlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mrt008500 -- 22 Temmuz 2019; 23:1:55 >

hocam toplamda dort cam iki tanesi cok odakli progresive
    iki tanesi tek odakli hepsi de src 1.67
    cok odaklilar yurt disindan gelecek dediler
  • Zergalas Z kullanıcısına yanıt
    O zaman verdikleri fiyat iyi.
    1 çift progressive
    1 çift tek odaklı ise
    İyi fiyat almışsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mrt008500

Hayırlı akşamlar
    Öncelikle şunu belirtmek isterim.
    Uzak yakın birarada Varılux camlar 400 tl den başlar. 5000 tl ye kadar hatta 10000 tl ye kadar var. Önemli olan size söylenen camı yapmaları. 450 tl diyen gözlükçü 1.400 tl değerindeki camı mı takacak yoksa 400 tl değerindeki bir cam mı takacak.
    Bu camlar görüş açılarına göre kaplamalarına göre fiyat farkeder. Kullanılan markada fiyatda çok etkiliyor.
    Kafanızın karışması normal. Birden fazla gözlükçüye gittiniz ama hiç birisi size camları tam anlatmamışlar maalesef.
    X gözlükçü 400 diyor Diğer gözlükçü 1400 diyor. Nasıl olabiliyor. Bunu iyicene öğrenin nasıl bir cam nasıl bir ürün hangi markanın hangi isimli ürününü takacaklar. Ona göre ben size güncel fiyatları söylerim. Ama markasını ve modelini öğrenin.
    Siz ayrı ayrı uzağı ayrı yakını ayrı almak istiyorsanız (mesajınızı tekrar okuyunca anladım.)
    Fiyatlar çok değişken maalesef kaplamasına göre fiyatlar uçuyor.
    Hayırlı akşamlar dilerim
    Üstadım bilgilendirici yanıtınız için teşekkür ederim.
    bugun gebze'de birkaç optikçi daha dolaştım.
    ilk gittiğim Fatih Devlet Hastanesinin kıble tarafına bakınca sağda kalan optikçi beyefendi marka ve sertifika deyince sinirlendiler.
    Oradan çıktım başka bir optikçiye gittim o da marka adını yazıp kağıt vermedi.
    Üçüncü gittiğim kişi ise SEIKO tanıttıktan sonra bu kağıdı verdi.
    Bu fiyata ColorMatik dahil.
    Daha ucuza ve/veya bu fiyata bundan daha kaliteli başka marka bulabilir miyim?
    Nereden temin edebilirim yardımcı olur musunuz ?

Selamlar Sevgiler.

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Cevap için teşekkürler. Peki Seiko - Essilor - Hoya - Zeiss markaları arasında kıyaslama yaparsak durum nedir? Net bir cevap var mı yoksa hepsi birbirine yakın mı?

Seikonun emblem modeli daha üst bir model, fiyat farkı çok. Sizce değer mi?
  • 
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.