Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (276. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.276.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar eşime gözlük alacağız. işi gereği sürekli mikroskopta çalıştığı için çok önemli bu konu bizim için.

lens kullanıyordu ama artık lensleri sürekli problem çıkartıyor.

çerçevesiz gözlük kullanma niyetinde, daha rahat ve hafif olduğu için.

Sol: 3.00 - Sağ: 3.75 Miyop, muhtemelen inceltme yapılacak camlarda.

Sizce hangi marka ve özelliklerde cam almalıyız ve fiyatları aşağı yukarı ne olur?

Samsun'da olduğumuz için çok fazla alternatifimiz yok, gittiğimiz yerde kazıklanmak da istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cronos10 -- 23 Mart 2017; 14:17:29 >
  • gözlük numaram 3.50 - 3.25. 1.67 Novax Asfera Ultral Pixar cam 2 adeti 600 lira oluyor fiyat sizce nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GokhanMaths -- 23 Mart 2017; 16:33:40 >
  • Merhaba arkadaşlar,

Bugün Atasun'a gittik, çerçeve konusunda epey hoşumuza giden model oldu. Ancak cam konusunda muallakta kaldım, çalışan kızımız Atasun'un kendi camlarınında çok çok kaliteli ve bi sürü kaplamalı olduğundan bahsetti, en kaliteli camını sorduğumda ise Seiko dedi, cahilliğime verin bildiğimiz saat markasımı diye de sordum :)

Lafın kısası platinum plus elmas paket vs ıvır zırvır... 4,75 Astigmati %60 inceltmeli bi sürü kaplamalı camı çerçevesi ile 500-600 arası dedi. Seiko'nun ise sadece 1 camı yaklaşık 700TL civarı olacaktır dedi.

Pahalı camların olduğunu biliyorum, seiko içinde piyasa bu mudur? Orta-üst yada Üst-Alt segment bir cam için tercihim ne olmalı.

Ha bide İsilon var mış, yada ona benzer bir isim. Beni aydınlatır mısınız?
  • DnR kullanıcısına yanıt
    Atasundan optik cerceve ve cam almistim. O paketlerin en iyisini yaptirmama rağmen hic memnun kalmamistim. Cerceveden de memnun degildim. Suratimda durmuyor,yuzumden surekli kayiyordu. Tr90 denilen plastik bir sey. Terlemeye hic gelmiyor,saplari cabucak yamuluyor.

Bunun uzerine Amazondan columbia barlow ridge titanium alasimli optik cerceveyi siparis ettim. Yaklasik 24 dolara geldi kargoyla beraber. Yalniz kutuya koymadiklari icin gozluk yamulmus cok hafif,onu duzelttirmek zorunda kaldim.

Dun goz doktoruma yeniden gorundum. Sinuc: atasun bu isten hic anlamiyor. Odagi yanlis almislar, o yuzden gozum rahatsiz olmus. Ayrica kullandigi camlar da bes para etmez. Henuz 1 ay olmadan cizildi. Doktorum, odagi yeniden ayarlayinca farki anladim.

Yeniden camlari yazdi ve bu sefer farkli bir gozlukcuye gittim. Reklam olmasin diye ismini vermiyorum. Orada, sadece odagin degil, goz ile cam arasindaki mesafenin de yanlis olculdugunu bana gosterdiler.

Ardindan vision art cami, arya muv ve uzerinde cesitli kaplamalarla birlikte 650tlye siparisimi gectim. Zeiss baktim, 2500 tl dediler,nikon1300, essilor 1400 gibi bir fiyat cikardilar. Gozlerim yuksek. 5 civari miyop ve 1 civari astimat var.

Arada fiyat farki yuksek oldugu icin digerlerine yeltenmedim. Elbetteki ithal ile vision arasinda fark olacaktir ancak hemen her sene gozluk numarasi degisebilen biri olarak fazladan 600-1000 arasi vermek istemedim.

Zira bu baslik altinda vision kullanip da memnun olan hayli insan var. Atasundan evvel de vision art kullanmis,memnun kalmistim.

Tavsiyem odur ki, atasunun kapısından gecmeyin.aliexpresste satilan 2-3 dolarlik cerceveleri 60-100 tl gibi bir fiyatla ka.. pardon satiyorlar. Odak almayi bile beceremeyen, gerekli diger olcumlerden bihaber olan bir kurum atasun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 25 Mart 2017; 6:53:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar,

@lion_koc gözlük rehberi yazınız için teşekkürler, gerçekten oldukça bilgilendiriciydi!

Yazınızda belirtmediğiniz "Cosmo Clean" markalı camları önerdiler Opmar Optik'te. Adını hiç duymadığım ve fiyat farkı da çok olduğu için tereddütte kaldım. Miyop + Astigmatım olduğu için inceltilmiş cam bakıyorum (toplam sol göz 6, sağ göz 7 numara). Rodenstock'un 1.67 inceltilmişi 1700 TL iken, Cosmo Clean'in 1.74 inceltilmişine için 860 diyorlar. Genelde lens kullanıyorum, ancak ara ara gözlük kullanıyorum.

Acaba Cosmo Clean markası iyi midir, yoksa riske etmeye gelmez mi sizin uzman görüşünüzü almak isterim. Kaplamalar konsunda da tavsiyede bulunabilir misiinz?

Teşekkürler şimdiden
  • Selam arkadaşlar.Gözlüklerim miladını doldurdu, değiştireceğim.Camlar için 350 max 400 liraya kadar bütçem var.Bu konularda pek bilgim yok.Bütçeme göre ne tavsiye edersiniz ?

Edit:Bir de Ankarada işinin ehli, düzgün optikçi tavsiye edebilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nitrotolyen -- 27 Mart 2017; 12:58:50 >
  • işime yarayacak güzel bilgiler var
  • Adellens marka cam hakkında bilgisi olan, kullanan var mı?
    konuya baktım ama göremedim.
  • ray ban marka bir güneş gözlügü alip direkt aldigimiz yerde numarali cam taktirisak gözlügün camlarinda ray ban logosu ve işlemesi olurmu acaba bilen varmi, bu arada aldigim gözlükçü işbir optikle çalısıyor galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: Nitrotolyen

Selam arkadaşlar.Gözlüklerim miladını doldurdu, değiştireceğim.Camlar için 350 max 400 liraya kadar bütçem var.Bu konularda pek bilgim yok.Bütçeme göre ne tavsiye edersiniz ?

Vision art ary muv superlight 1.67 as cam yaptirdim. Dereceye gore fiyatlar degisebiliyor. 3 gunde teslim aldim camlari. Sertifikasi da var, bilgisayarda doldurulmus sekilde teslim ettiler.

Derecem yuksek sag goz 4.50 miyop, 1.75 astigmat - sol 5.25 miyop, 1.25 astigmat.

Cercevem vardi, camlar sectiginiz ozelliklere ve kaplamalara gire fiyat acisindan degisebiliyor. O yuzden fiyat yazmiyorum.

İthal camlarda vision artla cok fiyat farki olustu. Zeiss 2.000 lira civarinda maliyet cikti. Essilor da 1600 civarinda. Visionart camimda pcde goz yormamasi icin gerekli kaplama da mevcut. Su anda cok memnunum.

Ankarada levent optik var. Meşrutiyet cad 26/B. Orada yaptirdim camlarimi,memnun kaldigimi rahatlikla soyleyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

quote:

Orijinalden alıntı: Nitrotolyen

Selam arkadaşlar.Gözlüklerim miladını doldurdu, değiştireceğim.Camlar için 350 max 400 liraya kadar bütçem var.Bu konularda pek bilgim yok.Bütçeme göre ne tavsiye edersiniz ?

Vision art ary muv superlight 1.67 as cam yaptirdim. Dereceye gore fiyatlar degisebiliyor. 3 gunde teslim aldim camlari. Sertifikasi da var, bilgisayarda doldurulmus sekilde teslim ettiler.

Derecem yuksek sag goz 4.50 miyop, 1.75 astigmat - sol 5.25 miyop, 1.25 astigmat.

Cercevem vardi, camlar sectiginiz ozelliklere ve kaplamalara gire fiyat acisindan degisebiliyor. O yuzden fiyat yazmiyorum.

İthal camlarda vision artla cok fiyat farki olustu. Zeiss 2.000 lira civarinda maliyet cikti. Essilor da 1600 civarinda. Visionart camimda pcde goz yormamasi icin gerekli kaplama da mevcut. Su anda cok memnunum.

Ankarada levent optik var. Meşrutiyet cad 26/B. Orada yaptirdim camlarimi,memnun kaldigimi rahatlikla soyleyebilirim.

Şu an kullandığım gözlükte numaralar 3-3.25 birde astigmat var.Büyük ihtimal artmıştır numaralar.Teşekkür ederim bilgilendirme için...

• Nitrotolyen kullanıcısına yanıt
    Gecmis olsun size de . Her ne kadar fiyat konusunda yazip yazmamakta tereddüt etmis olsam da, bir kac gun onceki mesajimda halihazirda fiyati yazdigimi farkettim.

Visionartin en ust duzey cami bu. 650 lira normal sayilir. Ki essilor veya zeissta ciddi fark cikti.

• klips on güneş gözlüğü arıyorum orijinal olacak sekilde nereden temin edebiliriz

• Merhaba arkadaşlar

Bir tanıdığıma miyop+astigmat+hipermetrop gözlük almam gerekiyor.

Uzak+yakın olana Progresif lens deniliyor diye biliyorum, birde buna ek astigmat olacak

Sizlerden ricam bilen arkadaşlar aşağıda yazdığım aklımdaki sorular için ister buradan isterse özelden yazabilirse çok sevinirim. Ek olarak ilave bilgi de varsa lütfen söyleyin.

Progresif + astigmat olacak gözlük için

-En önemlisi ücretleri ne kadar oluyor

-Ücret kriteri hangi özelliğe göre değişiyor

-Gözlükçünüm diyeceği ama asıl ederi olan fiyatlar nelerdir, örneğin şu lens şu özellik olan için şu kadardan fazla verme gibi birşey denilebilirmi

-Püf noktası nedir hem cam hem çerçeve için

-Düdüklenmedimizi nasıl anlayabiliriz. Yani 10 tane gözlükçü gezerim gezmesine ama fiyatın ederi nedir, elim güçlensin istiyorum.

-Olmazsa olmaz özellikler neler olmalı.

-İzmir için tavsiye edeceğiniz bildiğiniz yerler varmı

Zahmet eder cevaplarsanız bilgilendirirseniz

çok sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• mybret kullanıcısına yanıt
    Astigmat ekstra ekletmenize gerek yok zaten reçetenizi verdiğinizde 3 değer de birdir.

Camlarda görme açıları oluyor o açılara göre fiyatlarda değişiyor.Aynı marka için farklı modellerde farklı fiyatlar var .Yani essilor için farklı 4 - 5 cam var , visionart için farklı 4 -5 cam var farklı fiyatlarda.İşletmeye göre değişir. Kullanabilceğiniz genişlikte camlar 350 400 den başlar. Sektörde tanınmış ve yıllarını vermiş gözlükçülerin oluşturduğu bir kooperatif var Gözkoop , kendi camları var Great Te ,http://www.great-te.com/great-satis-noktalari.php , izmir için en yakın olan bir şubeye gidebilirsin. Great te almak istiyorum dediğinde ekstra yardımcı olurlar.

Progresif camlarda olmazsa olmaz özellik aldığınız gözlükçünün odak noktalarını, belli başlı ölçümleri milimetrik olarak doğru alması ve doğru monte etmesi.Yoksa ne kadar para verirseniz verin ölçüler yanlış olduğu sürece göremez.

• Azref merd A kullanıcısına yanıt
    Klips on derken , 2 türlüsü var artık tam olarak nasıl arıyorsunuz.
  • Alicanarslann A kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim

Anlamadığım yer astigmat eklenmenize gerek yok demişsiniz.Verilen reçetede hem miyop hem hipermetrop hem astigmat mevcut, bu kısmı anlamayandım.

Odak noktasının cihazla alınmasının, elle manuel alınmaması gerektiğini okumuştum, cihazlamı aldıralım hocam.

Birde huya ve zeiss gibi markalar gördüm bunlar en top markalarmı, pahalıysa alamayız bu markaları ancak yerli üretim cam da almak istemiyoruz. En ideali nedir hocam, heryerden de fiyat arıyorum yazmıyor.

Göyağı tanıdık bir yere gittik 4 bin lira fiyat çıkardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mybret -- 31 Mart 2017; 11:2:28 >
    Progresif + astigmat dediğiniz için söyledim. Ekstra bir durum değil o açıdan.

Odak noktası genelde cihazla alınıyor zaten. Ama iyi aldıktan sonra çok çok farkedicek bir durum değil.

Yerli üretimden korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Düşük açılı ithal cam alıcağıma , yüksek açılı yerli üretim alırım. Ki ayda 30 -40 tane progressif satıcısıyım yüzde 90 ı yerli diye tanımladığınız camlardan hiç bir sıkıntı da çekmedim.
  • Alicanarslann A kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer o şekilde bir bağlantınız ve satım hacminiz varsa yardımcı olun sizden alalım, özelden de yazabilirsiniz.

Düşük açılı, yüksek açılı nedir acaba? Birde yerli yabancı fiyatları nasıl marka marka

Gün için de fiyat alacağım etraftan, eğer sizde sektörde iseniz varmı yapabileceğiniz birşey acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mybret -- 31 Mart 2017; 11:26:50 >
    K.bakma bilgi amaçlı yazıyorum , buradan direk optik olarak yönlendirmenin etik olarak uygun olmadığını düşünüyorum.Ayrıca özellikle progressive gözlüklerde yüz yüze ölçü alma önemli.

Bir markanın tek bir camı yok farklı açılarda camları var. Açılarda yanal görme alanları gibi düşünün sağa sola bakarken ne kadar genişse açı o kadar net görürsünüz.

Fiyat konusuna gelince de dediğim gibi her markanın tek camı yok ve hepsinin fiyatları farklı. Herkesin de belirlediği fiyat farklı aynı camı 500 tl de olur 1000 lira da olur gözlükçüden gözlükçüye değişir.
  • 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.