Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (275. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: xLegendary Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir (3 Mobil) - 11 Masaüstü4 Mobil1 Android
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.275.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FuatDoblo

arkadaşlar merhaba,

4 numara gözlük yaptıracağım, mevcut gözlüklerim oldukça eskidi. İstanbul Anadolu yakası Ataşehir-Ümraniye taraflarında bir optik var mı tavsiye edebileceğiniz?

Sancaktepe veya Gayrettepe'de şubeleri bulunan Akademi Optiği tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba bi sorum olacaktı,

dün izmirde optimumdaki Atasun Optik'ten doktorun verdiği sol 1,25 sağ 1.00 olan gözlüğü (astigmat-miyop olan) almaya gittim. Essilor marka cam önerdi organik antirefle buhuyu uzaklaştıran vs vs özellikleri olan cam.

inceltilmiş cam takmaya gerek yok dedi, ağırlığında 2 gram oynar sen hissetmezsin bile dedi şuan aldıgımın çifti 200 lira, %45 inceltilmiş olanı 200 lira daha fazlaymış..

bu numaralar için inceltilmişe gerek yok dedi ben daha önce gözlük kullanmadık ilk defa kullanmaya başlayacağım ve iyisinden kalitelisinden almak istiyorum ama gereksiz yere de 200 lira vermek istemiyorum.. yani veremeyeceğimden değil eğer inceltilmiş olanı daha iyiyse gerçekten arayıp söyleyeceğim farkı vereceğim 4 gün sonra gelecek zaten..

şimdiden teşekkürler..
  • Merhabalar.
    Her iki gözümdede -0.50 astigmat vardır. Gün boyu bilgisayar başı çalıştığım için yorgunluk ve gözlerde ağrı olmaya başladı. Mavi kaplamalı bir cam almak istiyorum.
    Ancak marka konusunda kararsız kaldım zeiss, hoya, essilor, visionart gibi camlar mevcut piyasada. Ancak aralarında çok fark var mıdır, yani şu daha kaliteli şunu al veya bu markaların hepsi aynı işi görür mü. Aralarındaki farkı anlatabilecek bir tavsiye bekliyorum sizlerden. Teşekkür ederim.
  • Merhaba arkadaşlar.

6-7 yıldır hem uzak hem yakın bir arada gözlük kullanıyorum. geçenlerde gözlük numaralarım değiştiği için yeni gözlük aldım. Yeni gözlük numaralarım :
    sağ göz
    uzak -> sferik 1.00, silendirik -0.50 aks 15
    yakın -> sferik 3.00, silendirik -0.50 aks 15

sol göz :
    uzak -> sferik yok, silendirik -0.50, aks 120
    yakın -> sferik 2.00, silendirik -0.50, aks 120

Ancak gözlüğü yaptırdıktan sonra yazıları çüft görüyor ve okuyamıyorum. kafamı sol üst köşeye kaldırdığımda ve yazıya biraz çapraz baktığımda netleşiyor. Doktor ve gözlükçü gözlüğün de numaraların da doğru olduğunu, defalarca kez ben hep ikisi bir arada gözlükkullandığımı söylememe rağmen, ikisi bir arada gözlüğe alışmanın vakit alacağını söylüyorlar, ama bu benim problemimi çözmüyor. Bu konuda bilgisi ve önerisi olan ve paylaşan olursa sevinirim.

• Güneş gözlugune cam istesem ne onerirsiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shade of Death kullanıcısına yanıt
    eğer iki cam için 270 tl ödediysen yerini söyle biz de oradan alalım.

ben aynı camı, daha düşük derecede tanesi 250'den aldım. daha fazla da vermiş olabilirim.
  • arkadaşlar merhaba
    bende miyop var + astigmat

dereceler 1

ne marka cam önerirsiniz
  • -3.5 için ortalama %40 inceltmeyle

Visionart arya muv kaplama 240

hoya longlife (mavi kaplamayla)230

Essilor Prevence 570*2

Seiko mavi kaplamalı 500

İşbir 200

essilor Crizal alize 400

Essilor Forte 450

Fiyatlarını aldım, nasıl sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmma -- 11 Mart 2017; 8:28:21 >
  • Benim oğlanın gözlüğü için 400 tl ödedim. 500 den 400 dediler hatta. 6 ayda bir gözlük alıyoruz. Fiyat nasıl?

Arya UV E-pf 25
    +5.50 +2.50 Ax 070
    +5.00 +3.00 Ax 100
  • ocak sonu gibi essilor prevencia cam aldım. 750 tl verdim ama sol cam kendiliğinden çerçeve yanlarından çatladı. 3 - 4 yerde çatlak var. gözümü çok rahatsız ediyor.

garanti var mı yok mu belli değil. bi sertifika kartı var başka da bir şey yok. ne yapmam gerek bilmiyorum. aldığım optikçi başka şehirde..

kimseye bu markayı tavsiye etmiyorum. kafama tüküreyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker1041 -- 14 Mart 2017; 22:32:36 >
  • Arkadaşlar merhaba,

Doktor şu reçeteyi yazdı.

Sağ göz: uzak >>> Shp: - // Cyl:-1.25 // axis:175

Sol göz: uzak >>> shp:+0.25 // Cyl:-1.00 // axis: 5

Cam tipi:organik // cam rengi:beyaz

Kpss'ye hazırlanıyorum, haliyle gözümü yoruyorum.

Telefon ekranına da baya uzun süreler bakıyorum.

Şuan optelli gözlğk kullanıyorum. Yazıyı okuduktan sonra gözlük alırken baya dikkate etmrm gerektiğini anladım.

Hangi özellikte hangi marka almamı önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu78 -- 15 Mart 2017; 9:58:48 >
  • Oğlunuzda "keratokonus" hastalığı gibi bir rahatsızlık olabilir. bu kadar sık ilerleme normal değil.
    Bu gibi rahatsızlık için kontrol yapılmamışsa mutlaka yaptırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lost -- 15 Mart 2017; 16:24:47 >
  • HadeBre H kullanıcısına yanıt
    Merhaba benim de gözlük baktığım yerdeki adam frequency blue cut tavsiye etti. Siz aldınız mı nasıl buldunuz. Hakkaten hiç yorum filan yok hakkında.

• lost kullanıcısına yanıt
    Doğuştan gözünde kayma vardı, ameliyat oldu.. Çok şükür eskiye göre çok iyi.. Henüz 4 yaşında. Bahsettiğiniz hastalık değil. Yine de teşekkürler ilginize..
  • Arkadaşlar ARYA-MUV tavsiye eder misiniz ve ederseniz hangisini?Halen kullandığım gözlük camı Essilor Crizal forte ve memnunum görüşleriniz değerleridir şimdiden teşekkürler.
    Birde Altra gözlük camı var Shamir Glacier diye bir ürün var baya meth etti arkadaş ama tekrar edeyim Essilor Crizal Forte kullanıyorum arayışım diğer çerçeveme aynısını taktırmak istemiyorum farklı birşey taktırayım ama Essiloru aramıyım diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMLSNY -- 16 Mart 2017; 20:6:46 >
  • FuatDoblo F kullanıcısına yanıt
    üsküdarda , merkezde kapalı çarşı var orada ilhan optik / lütfü bey var.
    çok düzgün karakteri ve işçiliği olan bir optisyendir.
    çoçuğumu götürdüğüm doktorlar gözlükleri inceleyince gözlükçünün numarasını istedilerdiğer hastlarına tavsiye etmek için.
    teli 0216 341 51 23
  • wasabi340 W kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum ve memnunum fakat diğer camlardan hangisinin daha kaliteli olduğunu bilemiyorum. Herhangi bir sıkıntısını görmedim yani. Belki bilgisi olan birisi detaylı birşey söyler diye yorum yazdım ama çok fazla bilen de yok galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acizcool

quote:

Orijinalden alıntı: tekno 51

merhaba 1 hafta önce yeni bir gözlük aldım optikçi camları seçerken Anti-refle kaplamayı bana sormadı ve camları kaplamasız olarak teslim etti ben de hiç bakmadım ve sorun lar yaşamaya başladım acaba bu Anti-refle kaplamayı optikçiye gitsem kaplama yapa bilir mi yoksa fabrikasyon la ilgili bir şey mi ?

Sonradan antirefle yapılamaz. Yeni camlar yaptırmanız gerekiyor.

Merhaba hocam,

Bende ileri derecede miyopi, 6,5 numara, ile 2,25 astigmatizm var her ki gözde de. Şu an piyasada o kadar çok cam markası ve kaplama çeşidi var ki, kararsız kaldım. Sizce piyasadaki alternatifler arasında hangi marka ve kaplama çeşidi kalitelidir. Bi yorum yapabilir misiniz?

• 100-200 tl fiyat segmentinde hangi gözlük camını önerirsiniz? Bulunduğum yerde gittiğim gözlükçüler şunları önerdi.

Nowax, hawk, qwex, altra

Sizce hangi marka daha kaliteli?

• Arkadaşlar aliexpress e dereceli gözlükler gelmiş bir bakın derim linkini veriyorum

https://forum.donanimhaber.com/dereceli-gozlukler-geldi-aliexpress-de-dh-ye-ozel-indirimler-ve-yurtdisi-genel-indirimli-urunler--102506944

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.