Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 6 Ana Konu ★★ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.082
Cevap
12
Favori
74.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gm6 için 999'a ihtimal dahi vermiyorum,

sd617 işlemcili, 5'5" ekranlı, type-c li gm5+ 999 lira iken,
    MTK işlemcili, 5" ekranlı, eski nesil ram kullanan, eski usb girişli bir cihazın aynı fiyatta olması mantıklı değil..

kendi ayaklarına sıkmaktan başka bişey olmaz bu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 25 Nisan 2017; 14:57:51 >
  • zaramnahya Z kullanıcısına yanıt
    NE yazdığını ve ne dediğini biliyorum. Lans man konusunda evet büyük firmalar tarih verir ve ge Türkiye satışları bütün markalarda hep daha sonra olur hatta bazı markaların tüm modelleri Türkiye'ye dahi gelmez yada düşük özellikteki modelleri genellikle gönderilir.
    Bu firma Türk firması oldugu için sanırım bu kadar eleştiri.

Diğer yandan gm5+ 1199 tl uzun bir süredir yani 999 tl devri eskide kaldı :) Bunuda gm5+ ile değil gm5 ile kıyaslamak dogru olanı. işlemci si 1 tık daha iyi rami 1gb daha fazla hafızası 2 kat daha fazla parmak izi özelliği eklenmiş bir cihaz diğeri 799 tl den satılırken olası fiyatı 899 ila 999 arası olacaktır.bundan daha düşük bir fiyata cıkması şuanki durumda mümkün değildir. Kendi ayagına sıkar kafasına sıkar vs o kendi bilecekleri iş neresine isterse orasına sıksın. Ben görünen durumu yorumluyorum. ifade bin tl nin altı şeklindeydi çünkü. Bu arada ddr4 yada ddr3 arasındaki hız farkını günlük kullanımda pc de dahi ayırd edemezssiniz. Ram a özellikle yük bindiren işlerle uğraşmıyorsanız ki telefonda yan yana koysan tüm donanımları aynı iekn sadeec ramleri 3 ve 4 şeklinde değiştirsen test sonucları dışında bir farklılık olmaz. Çok önemli bir durum değil yani giriş seviyesi bir cihaz için yadırgamam.

• oskurrr kullanıcısına yanıt
    olayın türk firması yada yabancı firma olması aklımın ucundan bile geçmez, menşei ne olursa olsun ben son kullanıcının memnuniyetine bakarım.. çok eleştiri dediğiniz GM nin elite, disco, disco2, gm4, gm5+ neredeyse hepsini de kullanmış biriyim, yerli marka düşmalığım olsa bunları kullanmazdım.. övgü hak edeni övüp, yergi hak edinide yereceksin.. yada dediğiniz tarzda biri olsam gider s8 e 3900 lira verirdim yada a5 e 2000 verirdim ama çöpe atılacak param yok.
    gittim bi tane c5 bi tane mi5 aldım ikisi de on numara cihazlar..

gm5+ ı takibi bırakalı çok oldu, 1199 olduysa fiyatı bişey diyemem.. gm6 nın 800 e kadar yolu var o zaman.. yanlız 1000 lira yine çok yüksek bir rakam.. kart kampanyalarıyla 1100 liraya mi5 alınabilirken arada dağlar taşlar kadar fark olan bir cihaza bu parayı vermek akıl sağlığına zararlı..
    pc telefon ayrı şeyler ustam, telefonlarda malum uygulama yükledikce ram miktarınız düşer yük sürekli ram üzerindedir. İOS un mantıgı pc ye yakın ama android de ram önemli, bu bağlamda da ddr3 ddr4 gibi ufak ayrıntılar önemli.. he günlük kullanımda işlemci farkını telefonda çok hissetmezsin mesela, şuan mi5 kullanıyorum sd8x var gm5+ da sd6x vardı, günlük kullanımda ikiside kasmadan çalışır yani olay sadece ayırt edip etmemekle alakalı değil..

• zaramnahya Z kullanıcısına yanıt
    Türk firması olmasından kasıt şudur. Daha büyük ve global firmaların Türkiye'ye çok geç gelen hatta hiç gelmeyen ürünleri olurken ki çok nadirdir lansman dan 20 gün sonra Türkiyede satışına başlanan ben hatırlamıyorumda varsa da çok ender birşeydir... Türk firması olunca Türkiye piyasasına daha erken girmesi bekleniyor anlamında o söylemim yoksa yerli firma düşmanlıgı vs değil.

diğer yandan aynısını pc lerde yapıyor pc lerdede aynıdır açtıgınız her program yaptıgınız her iş önbelleğe alınır burda da mantık aynı. Ram e yüklenme durumu burdan kaynaklanıyor. yani her actıgınız uygulamada ramden birparça zaptediyor ki gm5 te kullandınız mi de kullanıyorsunuz zaten bu cihazlarda (kendim için söyleyeyim) ram in doldugunu yada ramden yana bir sıkıntı cekildiğini görmedim...

Günlük işlerde yada uygulamalarda vs vs vs ddr3 ila 4 farkı hissedilmez. PC deki kadar agır ve ram e yüklenen işlerle uğraşan sanıyorum ki yoktur telefonda 3d modelleme yapan render alan falan yoktur herhalde :) dolayısıyla nedir 1 oyun yüklemesinde yada açılış kapanış hızında saniselik farklar olusur belki burda işlemci farkıda devreye girer lakin ramden kaynaklı fark saniseliktir. YAni ddr3 ile ddr4 arasındaki farkı dediğim gibi tüm donanımı aynı yapıp kullanıcının eline versen ve söylemesen hangisinde 3 var hangisinde 4 farkedemez...

HA gönül isterki hepsi en yenisi en iyisi olsun işte ozamanda ekonomik olmaktan cıkıyor.... Mi5 örneği farklı herkes rom root stabil sürüm yok avrupa romu yok çin romu yok bL kilidi yok Imei numarası yok şarj adaptörü yok dönüştürücü yada garanti vs ile uğraşmak istemeye bilir. Oda bir seçenektir tabiki ihtiyaçlarada göre tercih belirlenir oda tercih edilebilir.

türk firması olduğu için bu kadar eleştiri deyince ben direk olayı milliyetçilik babında anladım pardon :)
    valla ustam ben en makul fiyata alabileceğim en iyi cihaza bakarım, paraya öenm vermeyenler dışında herkeste bu şekilde davranır zaten..
    hani demem o ki mesela samsung s8 çıkarttı; Amerika'ya SD835 Avrupa'ya ve bize exynos ile satıyor hemde 4.000 lira gibi rakama..(gerçi benim fikrimi sorarsan exynos işlemci qualcomdan daha iyi ama bu farklı bir tartışma konusu)
    S8 ile aynı segmentte, mi6 tanıtıldı. Türkiye'ye gelecek ortalama 2.000 lira gibi bir rakama, üstelik çift kameralı ve SD835 ile, yani samsungun yarı parasına..
    Şimdi burada kimin kriteri ne olursa olsun ben hergün gerekirse rom yüklerim gider 5 liraya bi adaptör alırım. isterse garantisiz olsun garantili diya 2 cihaz parası mı vereyim? gerekirse 2 cihaz alırım 4 bine gelir biri bozulur ötekini kullanırım ama s8 almam 4 bine..
    Benim mantığım bu şekilde..
    Hal böyle olunca bakıyorum bahsettiğiniz rakam tahmini 1.000 lira. Ben bu paraya SD821 li cihaz alabilirken, niye MTK işlemcili cihaza mahkum olayım diye soruyorum?
    Hatta bırakın 1000 lirayı, gm6 800 liradan bile çıksa ben aynı paraya redmi note3 alırım sd617 işlemcili parmak izi okuyuculu (GM5+ den bile üstün özellikli) üstelik 700 lira..
    insanlar seçimlerini yaparken değerlendirmeyi iyi yapmalı bence..
    Bugün bir telefona 4.000 lira nasıl çok para ise, MTK işlemcili bir telefona 1000 lira yada 900 lirada aynı oranda çok paradır. benim anlatmak istediğim bu.. Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: zaramnahya

türk firması olduğu için bu kadar eleştiri deyince ben direk olayı milliyetçilik babında anladım pardon :)
    valla ustam ben en makul fiyata alabileceğim en iyi cihaza bakarım, paraya öenm vermeyenler dışında herkeste bu şekilde davranır zaten..
    hani demem o ki mesela samsung s8 çıkarttı; Amerika'ya SD835 Avrupa'ya ve bize exynos ile satıyor hemde 4.000 lira gibi rakama..(gerçi benim fikrimi sorarsan exynos işlemci qualcomdan daha iyi ama bu farklı bir tartışma konusu)
    S8 ile aynı segmentte, mi6 tanıtıldı. Türkiye'ye gelecek ortalama 2.000 lira gibi bir rakama, üstelik çift kameralı ve SD835 ile, yani samsungun yarı parasına..
    Şimdi burada kimin kriteri ne olursa olsun ben hergün gerekirse rom yüklerim gider 5 liraya bi adaptör alırım. isterse garantisiz olsun garantili diya 2 cihaz parası mı vereyim? gerekirse 2 cihaz alırım 4 bine gelir biri bozulur ötekini kullanırım ama s8 almam 4 bine..
    Benim mantığım bu şekilde..
    Hal böyle olunca bakıyorum bahsettiğiniz rakam tahmini 1.000 lira. Ben bu paraya SD821 li cihaz alabilirken, niye MTK işlemcili cihaza mahkum olayım diye soruyorum?
    Hatta bırakın 1000 lirayı, gm6 800 liradan bile çıksa ben aynı paraya redmi note3 alırım sd617 işlemcili parmak izi okuyuculu (GM5+ den bile üstün özellikli) üstelik 700 lira..
    insanlar seçimlerini yaparken değerlendirmeyi iyi yapmalı bence..
    Bugün bir telefona 4.000 lira nasıl çok para ise, MTK işlemcili bir telefona 1000 lira yada 900 lirada aynı oranda çok paradır. benim anlatmak istediğim bu.. Saygılar

Kesinlikle katılıyorum.gm firması lansmandan sonra çok gecikiyor gm6 için bu zamana kadar bekledim nisan 30 son gün çıkardılar çıkardılar yoksa C5 alacağım taş gibi telefon 1000 liraya geliyor kart kampanyasıyla ki GM nin. Bence tüm serilerine beş başar.kendi ayağına sıkmak çok doğru konu açıldığından beri takipteyim ama hala ne açıklama var nede esamesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mi5 te band 20 olmadığı için şebeke çekim problemi oluşuyormuş doğru mu?

• agahttp://www.vatanbilgisayar.com/general-mobile-gm6-akilli-telefon.html

fiyatı belli 1999TL
    ben ilk çıktıgında demiştim kusra bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi varol7 -- 25 Nisan 2017; 22:15:47 >
  • madem 5 basar al dostum ozaman neden bekliyorsun ki? @yasrhere

Dostum cihaz henüz stoklarda yok. Piyasaya cıkmadı. Müşteri hizmetleri dahi daha fiyatı belli değil diyor. LAnsmanda 1000tl altı olacak dediler. VAtan bilgisayar kendinden söz ettirmek için yine güzel bir yol bulmuşolay bu. HAyır birde buna inanıp paylaşım yapıyorsunuz ne diyim yani :) @varol7
  • quote:

Orijinalden alıntı: varol7

agahttp://www.vatanbilgisayar.com/general-mobile-gm6-akilli-telefon.html

fiyatı belli 1999TL
    ben ilk çıktıgında demiştim kusra bakmayın

Oysa ki beyin bedava.
  • yasrhere Y kullanıcısına yanıt
    hem c5 hem mi5 kullanıyorum.. ikiside 10 numara cihazlar.. c5 4gb ram ve tamamen metal tasarımı var.. sd617 işlemci var.. fakat henüz fiyatı belli olmamış bir cihaz için onu alma bunu al demek doğru değil.. ben yorumumu 800 lira üzeri bir fiyat etiketi olması halinde yazdım.. bu özelliklere edeceği maksimum fiyat 800 tl dir, bir kuruş fazla etmez, 900-1000 gibi fiyat etiketi olursa mi5 c5 gibi çok çok üstün alternatifleri var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 26 Nisan 2017; 9:34:16 >
  • bunu mi5 forumunda sorsanız daha doğru olurdu fakat cevap vereyim yine de, 800mhz bandı kapalı olduğu için sadece kırsal bölgelerde 3g ye düşer. merkezlerde hiç bir sıkıntı yok. ayrıca bu şebekeyle değil internetle alakalı, şebeke her türlü çekiyor..

@varol7 yok öyle bişey ustam, 1.999 lira fiyat mı olur.. vatan'ın iş güzarlığı..

@oskurrr ustam hatırlarsanız gm5+ içinde 1.000 lira altı diye lansman yatılar 999 lira fiyat etiketiyle çıktı :) bu cihazda 999 lira olursa eğer bu özelliklere resmen s8 gibi fiyat koymuş olurlar.. c5 sd617-4gb ram-parmak izi 5,5" ekran özellikleri var. kart kampanyasıyla 1000 liraya geliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 26 Nisan 2017; 9:27:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

madem 5 basar al dostum ozaman neden bekliyorsun ki? @yasrhere

Dostum cihaz henüz stoklarda yok. Piyasaya cıkmadı. Müşteri hizmetleri dahi daha fiyatı belli değil diyor. LAnsmanda 1000tl altı olacak dediler. VAtan bilgisayar kendinden söz ettirmek için yine güzel bir yol bulmuşolay bu. HAyır birde buna inanıp paylaşım yapıyorsunuz ne diyim yani :) @varol7

genal mobile sormadan mı fiyat belirlemişler yani bana inandırcı değil kusura bakma fiyatı belli olsada almayacagım aldırmayacagım
  • Olabilir hocam benim beklentim zaten 899 ila 999 arası. şuanki fiyat aralıgında konumlandırdıgım nokta ise 899 dur. 999 cihazı görmedik ama emsallerine göre yukarda kalır. bin lira altı dediği için de 999 beklenti dahili... @zaramnahya

Vatan bilgisayar aynı durumu zenfone 3 içinde yaptı. adam saten satşa koymamış. sitesinden girip gm modellerine baktıgında öyle bir model ve fiyat görünmüyor. satışa cıktıgında değiştirmek üzere database ine kaydetmiş. dediğimiz gibi daha öncede aynısını zenfone3 te yaptı. para vermeden reklam yapıyor işte :) Gm ye sormadan mı koymus sorusunun cevabını müşteri hizmetlerini ararsan öğrenirsin. Diğer yandan senin alıp almaman ne benim ne başkasının ne de GM nin umrunda değildir emin ol. Başkasıda senin lafına bakarak alıp almamazlık etmez bundan da emin ol :) Cihaz zaten şuan satışta değil o fiyatla cıkarsa ki cıkmayacak bizzat yöneticiler 1000 tl altı dedi. hadi diyelim gerçekten 1999 tl oldu senin bişey demene gerek yok zaten kimse almaz. 1000 tl altına cıktıgında da senin bu yazdıgının bir hükmü kalmamış oluyor alacak olan gider alır ;) @varol7

valla ustam 900 lira da çok bence.. üzerine 100 lira koyuldugunda iki kat üstünü varken pek cazip fiyat değil..
  • quote:

Olabilir hocam benim beklentim zaten 899 ila 999 arası. şuanki fiyat aralıgında konumlandırdıgım nokta ise 899 dur. 999 cihazı görmedik ama emsallerine göre yukarda kalır. bin lira altı dediği için de 999 beklenti dahili... @zaramnahya

Vatan bilgisayar aynı durumu zenfone 3 içinde yaptı. adam saten satşa koymamış. sitesinden girip gm modellerine baktıgında öyle bir model ve fiyat görünmüyor. satışa cıktıgında değiştirmek üzere database ine kaydetmiş. dediğimiz gibi daha öncede aynısını zenfone3 te yaptı. para vermeden reklam yapıyor işte :) Gm ye sormadan mı koymus sorusunun cevabını müşteri hizmetlerini ararsan öğrenirsin. Diğer yandan senin alıp almaman ne benim ne başkasının ne de GM nin umrunda değildir emin ol. Başkasıda senin lafına bakarak alıp almamazlık etmez bundan da emin ol :) Cihaz zaten şuan satışta değil o fiyatla cıkarsa ki cıkmayacak bizzat yöneticiler 1000 tl altı dedi. hadi diyelim gerçekten 1999 tl oldu senin bişey demene gerek yok zaten kimse almaz. 1000 tl altına cıktıgında da senin bu yazdıgının bir hükmü kalmamış oluyor alacak olan gider alır ;) @varol7

ben almadım sen almadın e kime satacak :) merak etme ben en az 20 kişiye alıp almamasına yardım ederim fiyatı umarım 899TL i geçmez bizler sadece konuşuyoruz birileri bizi dinliyordur. Kamuoyu yoklaması yapıyorlardır ;)

• şuan ben halen discoveri kullanıyorum yeni cihazım da gm olacagını düşünüyordum ama olmayacak galiba |:
  • Bugün git yarın gel demek istemişler.

• quote:

Olabilir hocam benim beklentim zaten 899 ila 999 arası. şuanki fiyat aralıgında konumlandırdıgım nokta ise 899 dur. 999 cihazı görmedik ama emsallerine göre yukarda kalır. bin lira altı dediği için de 999 beklenti dahili... @zaramnahya

marka fanatikliğine gerek yok oskurrr ondroidone dan dolayı bu telefonu bekliyorum sadece gm fiyat politikasınıda takip ediyoruz bu benim ilgi alanım herkes terazisine koyar tartar alır sen gm 5 kullanıyorsun memnunsun diye herkes memnun olacak hali yok bu nedenle isteyen istediğine istediği markayı önerir takdir insanlara kalmış.marka fanatikliği çok tehlikeli personelimden bitanesi iphone 6s çıktığında 2700 liraya aldı 16 gb hafızalı suanda aynı telefonun 6 adında 32 gb lısını 2039 liraya satıyorlar (hb de var bugün) ama adam iphone fanatiği oldugu için analayamıyor aslında nasıl bir kumpasa düştüğünü firmalar tarafından.Marka fanatikliği için klima forumuna girin ne saçmalıklar dönüyor firma temsilcileri ve satışçıları tarafından anlarsınız.

• LastFaded kullanıcısına yanıt
    gm5 ile gm 4 g yi kaça satacak ?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.