Şimdi Ara

Garmin Akıllı Saat (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.603
Cevap
40
Favori
95.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece akıllı saat olarak kullanıldığında şarj yaklaşık 2 hafta gidiyor.
  • Ürün siparişini verdim, elcobilden aldım, en geç pazartesi elimde olur inşallah. Heyecanlıyım 😁 Cihazı aldığımda ilk yapmam gerekenler neler? ( hesap açma ,telefon bağlantısı gibi..)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • omerarcik O kullanıcısına yanıt
    Telefon ile kullanacaksanız uygulama marketinden garmin connect i indirin ya da bilgisayar üzerinden garmin.com üzerinden cihazını bağlayın hesap oluşturup ekran talimatlarını izleyin. Hangi modeli aldınız? Şimdiden hayırlı olsun güzel günlerde kullanın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erzurummm25

Telefon ile kullanacaksanız uygulama marketinden garmin connect i indirin ya da bilgisayar üzerinden garmin.com üzerinden cihazını bağlayın hesap oluşturup ekran talimatlarını izleyin. Hangi modeli aldınız? Şimdiden hayırlı olsun güzel günlerde kullanın...

Teşekkürler aldığım model tam olarak:

Garmin Fenix 5x Sapphire Silikon Kordonlu.

Ürünü telefondan bağımsız yani tek başına kullanacağım,bu sebepten telefona veya pc ye bağlamama gerek yok sanırım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: omerarcik

quote:

Ürünü telefondan bağımsız yani tek başına kullanacağım,bu sebepten telefona veya pc ye bağlamama gerek yok sanırım ?

Kayıt yaptıktan sonra bağımsız olarak kullanabilirsiniz. Yine saat geldiğinde ekran sizi yönlendirecektir. Bildiğim kadarı ile ilk başta garmin.com da hesabınız olmalı. Yani bu tüm saatlerde geçerli bildiğim kadarı ile.

• quote:

quote:

quote:

Kayıt yaptıktan sonra bağımsız olarak kullanabilirsiniz. Yine saat geldiğinde ekran sizi yönlendirecektir. Bildiğim kadarı ile ilk başta garmin.com da hesabınız olmalı. Yani bu tüm saatlerde geçerli bildiğim kadarı ile.

Peki saatte hazır olarak sadece topo haritası mı var, yoksa sokak ve mahalle içeren yol haritası var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerarcik -- 30 Haziran 2017; 16:52:29 >

• Arkadaşlar selamlar,

Malum konuyu açalı baya oldu. Saati 2 hafta önce aldım yurt dışından. Güncelleme olmadan 2 hafta kullandım. Nabız ölçümü sağlıklı göründü bana ancak yükseklik doğru çalışmıyor. Özellikle uçuşlarda bilgisayar ekranı ile karşılaştırma yaptım. Ciddi ölçüde fark var. Sensörler ile ilgili kullanım yorumlarınızı paylaşır mısınız?
  • Yanlış okumadıysam uçuşlardan kastınız uçak ise yanlış çıkması normal çünkü kabin basıncından ötürü hatalı ölçüm yapacaktır. Buarada benim soruma cevabın var mı ?

Bak onu düşünemedim :D Benimki 5x değil ondan harita yok bende :)
  • Anladım ama bilgisi olan biri vardır mutlaka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerarcik -- 3 Temmuz 2017; 10:52:6 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Peki saatte hazır olarak sadece topo haritası mı var, yoksa sokak ve mahalle içeren yol haritası var mı?

Harita özelliği sadece bir kere o da denemek için denemedim. Henüz tam bir vakit ayıramadım. Ancak haritayı açtığım anda bulunduğum mevkiinin isimleri mevcuttu topo harita.

• Sanırım topo harita dışında hazır bir harita yok. Peki normal navigasyonlarda kullanılan yol haritası yüklenebiliyor mu?

• O konuda bilgim yok büyük ihtimalle olmaz diye düşünüyorum.
  • erzurummm25 E kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar şöyle değişik orjinal saat yüzü kullanan varmı? Ben bir türlü bulamadım kullanışlı bişey belki sizlerin dikkatini çeken birşey vardır.
  • bu ararda mesajlara bir çözüm var mı?
    Saatte sadece top haritası ve kapatsak bir Dünya haritası var. Bisiklet yolları haritası da var ama OpenStreetMap tabanlı olduğu ve neredeyse benden başka haritacısı olmadığı için o harita Türkiye'de bir işe yaramıyor.

Cihazdaki topo harita şehir, yol adları ve POI'ler barındırıyor. POI'lerde arama yapılabiliyor. Ancak adres arama yapılamıyor. Bu haritadan ziyade cihaz ile ilgili bir kısıt. Navigasyon cihazından bir harita yüklemek için ing dosyasını saat hafızasına kopyalamak yeterli ancak, ücretli haritalarda lisans sorunu olabilir ve harita etkinleşmeyebilir. Ha topo haritaya göre de ne avantajı olur bilmiyorum, bence bir avantajı olmaz.

Yurtdışı ülkeler için isterseniz OpenStreetMap verisini kullanan farklı haritalar yükleyebiliyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • belverus kullanıcısına yanıt
    Nabız ölçümü günlük kullanımda iyi. Ancak aktivitelerde koşarken ya da bisiklet sürerken oluşan titreşim ve sarsıntıdan dolayı ölçümler alakasızlaşıyor. Yine de koşarken fena değil 5 bpm civarı oynadığını gördüm testimde. Bisiklette ise olandan rahat 25 30 daha düşük nabız ile rampa çıktığımı gördüm.

Barometre Fenix3 kadar doğru değil. Standart olarak 10 mb kadar fazla bir ölçüm yapıyor zaten. Altimetre de Fenix3 kadar iyi takip edemiyor. İki kat çıkıyorum ya da iniyorum, saat benim yukarı çıktığımı kabul etmiyor. :) Ancak aktivitelerde pek sorun yok ki GPS ile de yüksekliği takip ettiğinden hata olasılığı daha az.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Evet özellikle altimetre çok kötü iki de bir kalibre ediyorum ona rağmen cacık.
  • Chest strap ile kullanan var mı? Bendeki performer bundle. Spor yaparken kullanıyorum, koşular ve bisiklet için güzel çalışıyor ancak halter sırasındaki verimi tartışılır.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.