Şimdi Ara

x (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
3
Favori
5.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zebani adam

quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Evet kendime vakit ayıramadım.(yatılı olduğum içindir). Gündüzlü olsam ayırabilirdim. Bir de dersler bana çok ağır geldi. Daha konular yetişmiyor. Şu ana kadar 10 test anca çözmüşümdür. Sene başından beri. Başkaları çok iyi çalışıyor. Ben çalışmayı sevmediğim için böyle.
    Soracağın başka soru varsa her zaman sorabilirsin?
    Not: anlatımım çok kötü çünkü açım ben yemeğe gidiyorum

*öğretmenlerin size karşı davranışları nasıl? bir de öğrencilerin kişisel yapıları genel olarak
    *ben de çalışmayı pek seven birisideğilimdir,bu yıla mahsus artık gaz mı geldi hırs mı yaptım bilmem,nasıl olduysa bayağı kastım
    *kasımdaki sınavdan beri doğru düzgün çalışamıyorum,rehavete kapıldım,sınıf arkadaşlarımın çoğu da aynı sorunla karşılaşıyormuş,bir zararıolurmu?

Geç cevap verdiğim için özür dilerim. Hocadan hocaya değişiyor. Bazıları çok iyi bazıları iyi değil.
    Öğrenciler çok çalışkanlar var. Bir de normal olanlar hem çalışıp hem yaramazlık yapan
    Her türlü insan var.

Tatbiki etkiler ben de şu anda o durumdayım. Geçen sene içinde çalışma isteği vardı. Şu anda bir zerre yok. :(

• Beyler ,
    Eğer kazanırsanız ailemi özleyeceğim diye düşünmeyin . Galatasarayı özel yapan şeylerden biri de abilik-ablalık sistemi ve yatakhanedeki kardeşliktir . Tamam ailenizi özlersiniz ama en fazla 2 hafta sürer . Ben buraya gelirken çok düşündüm memlekette mi kalsam Istanbul Erkek'e Mi Gitsem diye ama sonucta burayı tercih ettim ve şuan hiç pişman değilim gelebiliyorsanız tabii ki gelin siz de pişman olmazsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Evet kendime vakit ayıramadım.(yatılı olduğum içindir). Gündüzlü olsam ayırabilirdim. Bir de dersler bana çok ağır geldi. Daha konular yetişmiyor. Şu ana kadar 10 test anca çözmüşümdür. Sene başından beri. Başkaları çok iyi çalışıyor. Ben çalışmayı sevmediğim için böyle.

*öğretmenlerin size karşı davranışları nasıl? bir de öğrencilerin kişisel yapıları genel olarak
    *ben de çalışmayı pek seven birisideğilimdir,bu yıla mahsus artık gaz mı geldi hırs mı yaptım bilmem,nasıl olduysa bayağı kastım
    *kasımdaki sınavdan beri doğru düzgün çalışamıyorum,rehavete kapıldım,sınıf arkadaşlarımın çoğu da aynı sorunla karşılaşıyormuş,bir zararıolurmu?

Geç cevap verdiğim için özür dilerim. Hocadan hocaya değişiyor. Bazıları çok iyi bazıları iyi değil.
    Öğrenciler çok çalışkanlar var. Bir de normal olanlar hem çalışıp hem yaramazlık yapan
    Her türlü insan var.

Tatbiki etkiler ben de şu anda o durumdayım. Geçen sene içinde çalışma isteği vardı. Şu anda bir zerre yok. :(

önemli değil

bence lise1'de çalışma isteğinin olmaması çok doğal sonuçta geçen sene çok zorladın. ben lise 1'de dinlenmeyi düşünüyorum
    fazla çalışanlar benimde gözümü korkutmuştu günde 300 sorunun altına inmeyen arkadaşım 5 yanlış yaptı 0-200 arasında dengesizce dolaşan ben ise 1
    yani "off herkes çalışıyor ben nöörücem" tarzında düşüncelere bence kapılma,benim tavsiyelerim ne kadar etkili olur bilmem,sonuçta sen daha çok tecrübeye sahipsin

quote:

Orijinalden alıntı: Macbethvary

Beyler ,
    Eğer kazanırsanız ailemi özleyeceğim diye düşünmeyin . Galatasarayı özel yapan şeylerden biri de abilik-ablalık sistemi ve yatakhanedeki kardeşliktir . Tamam ailenizi özlersiniz ama en fazla 2 hafta sürer . Ben buraya gelirken çok düşündüm memlekette mi kalsam Istanbul Erkek'e Mi Gitsem diye ama sonucta burayı tercih ettim ve şuan hiç pişman değilim gelebiliyorsanız tabii ki gelin siz de pişman olmazsınız

1 gün arkadaşımda veya akrabaların birinde kaldığımda bile annemleri özlüyorum. arkadaş-kuzen ile eğlenceli vakit geçirerek özlem azaltılabilir ama 1 sene boyunca daha az eğlenceli bir maratonu sanırım kaldıramam. şu anlık izmir fen bana daha çekici geliyor.

487-493 arasında kaliteli başka hangi liseler vardır? izmir fen de GSL de gelmezse ne yapacağımı bilmiyorum,aklımda sadece buca fen ve adana fen var

• zebani adam kullanıcısına yanıt
    Aynen ben de günde 0-200 arası değişiyordu. Bazen günde sıfır soru çözüyordum. Tek önemli olan derslerini çok iyi dinle. Dersi çok iyi dinledikten sonra çok çok çalışmana gerek yok.
    Aslında yurt çok eğlenceli aileni unutuyorsun. Ama ben yazılılara yurtta çalışamadığım için notlarım düşük. Bence eğitim için ailenden ayrılmana değer bir de olimpiyatçı olmayı düşünüyor musun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Aynen ben de günde 0-200 arası değişiyordu. Bazen günde sıfır soru çözüyordum. Tek önemli olan derslerini çok iyi dinle. Dersi çok iyi dinledikten sonra çok çok çalışmana gerek yok.
    Aslında yurt çok eğlenceli aileni unutuyorsun. Ama ben yazılılara yurtta çalışamadığım için notlarım düşük. Bence eğitim için ailenden ayrılmana değer bir de olimpiyatçı olmayı düşünüyor musun?

sınavdan beri genelde 0 soru.okulda çözüyorum sadece. hiç çalışasım gelmiyor
    pek değil olimpiyatçıların ders programı çok dengesiz matematik dışındaki dersleri çok zayıf kalıyordur sanırım. ha matematikte lise sona kadar koca bir avantajları var orası ayrı tabi. olimpiyatçı arkadaşım 15dkda çözdüğüm matematik testini 5 dakikada bitiriyor

• Anlaşılan,liseyi sadece üniversiteye geçiş koridoru gibi görüyorsun. Ama bir liseden beklentini artırmalısin. GSL sana sistem kölesi olmana, sürekli sinavlara çalışıp robot olmana sebep olan bir okul değildir. Öncelikle türkiyenin her yerinden birsürü arkadaşın, kardeşin oluyor. Fransızca gibi bir dünya dilini öğreniyorsun, zaten devir etiket devri oldugu icin GSL etiketi de herhangi bir fen lisesi etiketinden cok daha önemli oluyor. Mekteple ilgili bazi seyleri anlatamam ancak yaşanır onlar. Burayi evin gibi seveceksin, okulun sosyal imkanlari cok geniş, Konumu mezunlarin, is adamlarinin desteği vs...
    Sonuç olarak bu okulu türkiyenin en iyi okulu yapan eğitim kalitesi değil, seni bu yaşta hayata hazirlamasidir. Çoğu kişinin üniversitede bile sahip olamayacağı firsatlara sahip oluyorsun
    ... Eğer ki derdin iyi bir üniversite ise de, bu okuldan yurtdışı üniversitelere geçiş, yurt içine gecisden daha kolay. Sorbonne, Duke, Oxford, yale gibi üniversiteler GSL den çok kolay öğrenci alıyor. En önemli sebpleri ise GSL prestiji, okulu müfredat disinda kattığı şeyleri bilmeleri ve tabiki okulun senin önüne sunduğu MUN, EYP, munazara vs. Gibi faaliyetleri değerlendirmendir. Ve bildiğin üzere bir de GSU ye ic sinavla geçiş imkanın oluyor. Şimdi bu okulun niçin bukadar iyi olduğunu anlamissindir umarım. Her türlü soruların icin buraya yazabilir veya pm atabilirsin.

Bon Courage.

• 696,1108
    Bu puan 1.Merkezi Yazılı.
    Tavsiyeler neler?
    Bu puan sınavda yüzde kaçlık dilime sokar beni?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Her türlü insan var.

önemli değil

bence lise1'de çalışma isteğinin olmaması çok doğal sonuçta geçen sene çok zorladın. ben lise 1'de dinlenmeyi düşünüyorum
    fazla çalışanlar benimde gözümü korkutmuştu günde 300 sorunun altına inmeyen arkadaşım 5 yanlış yaptı 0-200 arasında dengesizce dolaşan ben ise 1
    yani "off herkes çalışıyor ben nöörücem" tarzında düşüncelere bence kapılma,benim tavsiyelerim ne kadar etkili olur bilmem,sonuçta sen daha çok tecrübeye sahipsin

quote:

Orijinalden alıntı: Macbethvary

Beyler ,

1 gün arkadaşımda veya akrabaların birinde kaldığımda bile annemleri özlüyorum. arkadaş-kuzen ile eğlenceli vakit geçirerek özlem azaltılabilir ama 1 sene boyunca daha az eğlenceli bir maratonu sanırım kaldıramam. şu anlık izmir fen bana daha çekici geliyor.

487-493 arasında kaliteli başka hangi liseler vardır? izmir fen de GSL de gelmezse ne yapacağımı bilmiyorum,aklımda sadece buca fen ve adana fen var

Hocam ben de zafer sarhoşluğuna kapılmıştım. Üç-dört hafta sürdü bende şu an çalışma programımı hazırladım ve eksikleri tamamlayıp ikinci döneme yetiştireceğim. Bu konuda deneyimli ve temkinliyim. Hele matematikte çok acısını çekersin. Diğer bir konu ise hangi liseye gideceğim,zira bana biraz tavsiye gerek

• Puanınız yetiyorsa GSL'ye...Yatılı olmak dünyadaki en eğlenceli şeylerden biridir,tecrübe konuşuyor
  • galatasaray lisesi bayağı eski bu eğitimi kötülştirirmi

bn sayısal düşünüyom onun için bahçeşehir kolejini düşünüyom hangisin girmeliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: _savaş32_70

galatasaray lisesi bayağı eski bu eğitimi kötülştirirmi

bn sayısal düşünüyom onun için bahçeşehir kolejini düşünüyom hangisin girmeliyim

Harvard da baya eski ama dünyadaki en iyi üniversite. Bizim okulun yarısı sayısalcı zaten,GSL sözel yalanına inanmayın. Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi'ne benim bi arkadaşım gidiyor. Eğitimi kaliteli ama tam manasıyla inekleten bir okul. Olimpiyatlara filan katılmak zorundasın baya çalıştırıyorlar. GSL'ye eğitimden ziyade sosyal ortamı,kardeşliği ve prestiji yüzünden tercih etmek lazım. Bu okulları kazanabilecek kadar iyi bir öğrenciysen,sayısalcı olman bir şeyi fark ettirmeyecektir,istersen her türlü başarılı olabilirsin.Ayrıca SBS'den sonra rahatlayabileceğin ve büyük ihtimalle en eğlenceli okul.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vakkos -- 16 Şubat 2014; 14:52:16 >

• Je suis anglais. Britanya sizi sömürgesi yapıcak. Muahahaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: alanbird

Je suis anglais. Britanya sizi sömürgesi yapıcak. Muahahaha

Hoşgeldin

• quote:

Orijinalden alıntı: vakkos

quote:

Orijinalden alıntı: _savaş32_70

galatasaray lisesi bayağı eski bu eğitimi kötülştirirmi

Harvard da baya eski ama dünyadaki en iyi üniversite. Bizim okulun yarısı sayısalcı zaten,GSL sözel yalanına inanmayın. Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi'ne benim bi arkadaşım gidiyor. Eğitimi kaliteli ama tam manasıyla inekleten bir okul. Olimpiyatlara filan katılmak zorundasın baya çalıştırıyorlar. GSL'ye eğitimden ziyade sosyal ortamı,kardeşliği ve prestiji yüzünden tercih etmek lazım. Bu okulları kazanabilecek kadar iyi bir öğrenciysen,sayısalcı olman bir şeyi fark ettirmeyecektir,istersen her türlü başarılı olabilirsin.Ayrıca SBS'den sonra rahatlayabileceğin ve büyük ihtimalle en eğlenceli okul.Magnezyum filan yakmışlığımız var,arkadaşlar bilir

Sen kimsin la

• Benim de tek yanlış var. Tutarsa GSL geliyorum. Sıralamam RC (Yüksek burs lazım, düşük ihtimal) GSL İEL İFL olacak benim. Galatasaray'da olimpiyatçı var mı? Şuan olimpiyat takımındayım ama sadece kulüp saatleri Yamanlar gibi çalışmıyoruz =) (İzmirdekiler anlar)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalaNari

Benim de tek yanlış var. Tutarsa GSL geliyorum. Sıralamam RC (Yüksek burs lazım, düşük ihtimal) GSL İEL İFL olacak benim. Galatasaray'da olimpiyatçı var mı? Şuan olimpiyat takımındayım ama sadece kulüp saatleri Yamanlar gibi çalışmıyoruz =) (İzmirdekiler anlar)

Olimpiyat çalışmaları yapılmıyor sanırsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cognomentum

quote:

Benim de tek yanlış var. Tutarsa GSL geliyorum. Sıralamam RC (Yüksek burs lazım, düşük ihtimal) GSL İEL İFL olacak benim. Galatasaray'da olimpiyatçı var mı? Şuan olimpiyat takımındayım ama sadece kulüp saatleri Yamanlar gibi çalışmıyoruz =) (İzmirdekiler anlar)

Olimpiyat çalışmaları yapılmıyor sanırsam.

8.sınıfta nasıl ders çalışıyordun? Günde kaç soru çözüyordun? Sınav zor muydu?

• Olimpiyat da olsaydı tadından yenmezdi :) İstanbul'a yalnız gelmek de zor..
    Neyse biz şimdi soru çözmeye bakalım bence, bu muhabbetleri Nisan'dan sonra yaparız inşallah. Benim hala konu eksiklerim var, okulda hocalar hemen anlatıp geçiyorlar. Dershane olmasa halimiz pek yaman :)
  • quote:

Olimpiyat da olsaydı tadından yenmezdi :) İstanbul'a yalnız gelmek de zor..
    Neyse biz şimdi soru çözmeye bakalım bence, bu muhabbetleri Nisan'dan sonra yaparız inşallah. Benim hala konu eksiklerim var, okulda hocalar hemen anlatıp geçiyorlar. Dershane olmasa halimiz pek yaman :)

aynen aynen. Bende salihlideyim tutarsa beraber gidelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: eren.uysal45

quote:

Olimpiyat da olsaydı tadından yenmezdi :) İstanbul'a yalnız gelmek de zor..

aynen aynen. Bende salihlideyim tutarsa beraber gidelim.

Salihliden ifl ye gelenler de var. Bekleriz

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.