Şimdi Ara

Fiziğim Basketbol Oynamak İçin Uygun Mudur ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, öncelikle forumda yeniyim. Size şöyle bir konu danışmak istiyorum, yaşım 14, boyum 160 ve kilom 40. Bu fizik ile basketbol oynayabilirmiyim ? Şuan sınıf kaptanıyım ve seneyede okul takımına gireceğim, ve bu yaz inşallah bir kulube yazılacağım yerim hazır. Fiziğim çok iyi değil ama anlattığım gibi çoğu yerde oynuyorum. Sizce benden bir halt olurmu :D ?
    @
     Fiziğim Basketbol Oynamak İçin Uygun Mudur ?

• Kilonu kesinlikle artırmaya özen göster, ben 3 ay düzenli olarak çok yorucu bi program ile çalıştım(günde 6 saat oynamak gibi) ve 3 ayda sağlıklı bir şekilde 35 cm boy attım. 191 Ve 84 kiloyum.Herşey sana bağlı yani.İnşallah biryerlere gelirsin.Burdan sana bişey olup olamayacağını söyleyemeyiz.
  • Boyun çok fazla uzamak en fazla 175 bence.Kendini geliştirirsen iyi bi oyuncu olursun.Guard olarak geliştir kendini takımda guard olarak oynatırlar büyük ihtimalle seni.
  • Fizik ile basketbolun hiçbir alakası yok sadece blok yersin Ben 1.40 boyunda 40 kilodayım üstüme tanımam
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrProphet

Kilonu kesinlikle artırmaya özen göster, ben 3 ay düzenli olarak çok yorucu bi program ile çalıştım(günde 6 saat oynamak gibi) ve 3 ayda sağlıklı bir şekilde 35 cm boy attım. 191 Ve 84 kiloyum.Herşey sana bağlı yani.İnşallah biryerlere gelirsin.Burdan sana bişey olup olamayacağını söyleyemeyiz.

Hocam 35 cm boy attığında yaşın kaçtı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Do I Have To

quote:

Kilonu kesinlikle artırmaya özen göster, ben 3 ay düzenli olarak çok yorucu bi program ile çalıştım(günde 6 saat oynamak gibi) ve 3 ayda sağlıklı bir şekilde 35 cm boy attım. 191 Ve 84 kiloyum.Herşey sana bağlı yani.İnşallah biryerlere gelirsin.Burdan sana bişey olup olamayacağını söyleyemeyiz.

15 ti hocam şuan 17 yim boy 1.91
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pacers

Fizik ile basketbolun hiçbir alakası yok sadece blok yersin Ben 1.40 boyunda 40 kilodayım üstüme tanımam

fizik ile basketbolun hiç alakası yok mu
  • quote:

quote:

quote:

Ne tavsiye edersiniz önümüzdeki 3 ay boyunca boy konusunda yaş 17 boy 1.77 kilo 55.

• quote:

[MrProphet] benim boyum da 168. babamın boyu benimle aynı. annem de benden 10 cm kısa. hedefim 175 ama yazdan beri boyum hiç uzamamış.bu yüzden pek ümitli değilim. senin ailendekilerin boyları nasıldı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Fizik ile basketbolun hiçbir alakası yok sadece blok yersin Ben 1.40 boyunda 40 kilodayım üstüme tanımam

Millet kafasiyla gogsuyle blocklar lan seni. Fizigin onemi yokmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer yeteneğin varsa boyun 1.75'de olsa,2 metrede olsa farketmez keza kilonda istersen cılız ol istersen Shaq gibi ol, her türlü oynuyorsun bu oyunu ligimizde bolca örneği var bunun 1.78 boyunca Uğur Can var Türk Telekomda karşısında Barac yeter ki yetenek olsun sıkıntı olmaz bana göre Uğur Can gayet yetenekli ve genç bir oyuncu bu arada gelecekte milli takıma kadar yükseleceğinden şüphem yok.
  • yetenekle anca sokak basketbolcusu olursun onun dışında fizik olmadan nba de tutunman zor bir örneği boykins var oda muazzam yetenekli olmasına rağmen bechte kalıyordu - işin savunma kısmı önemli 165 boyla westbrook gibi adamları dünyanın en yetenekli oyuncusu olsan durduramassın o yüzden profesyonel basketbolda fizik şart
  • quote:

Orijinalden alıntı: King#6James

quote:

Millet kafasiyla gogsuyle blocklar lan seni. Fizigin onemi yokmus

Öyle demeyin lan, benim de moralim bozuluyor. 18 yaş 1.68 boy nedir abi ya?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ne tavsiye edersiniz önümüzdeki 3 ay boyunca boy konusunda yaş 17 boy 1.77 kilo 55.

Bro valla ben saat 3 gibi çıkıyodum, gece 11 e kadar oynuyodum(Hergün düzenli olarak) saat 11 de gelince de 5-6 tabak yemek yiyip üstüne 10 bardak su için uyuyodum hemen, sabah saat 9 da kalkıyodum, yürüyüşe gidiyodum.

• Yalan gördümde böyle yalan görmedim 3 ayda 35 cm yi bırak 3 yılda 35 cm zor uzarsın

Sen şimdi 1.56 dın 3 ayda 1.91 mi oldun. sen çok içmişin galiba
  • Hocam biraz abartmışsınız sanki. 3 ayda 35 cm uzamak imkansız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Distar

Hocam biraz abartmışsınız sanki. 3 ayda 35 cm uzamak imkansız.

Kardeş bana da mantıklı gelmedi 1.40 tım 1.70 oldum, tam 3 ay değil 3.5 ay kadar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Distar

Hocam biraz abartmışsınız sanki. 3 ayda 35 cm uzamak imkansız.

Kardeş bana da mantıklı gelmedi 1.40 tım 1.70 oldum, tam 3 ay değil 3.5 ay kadar

aslında 3,5 ayda 30 cm uzayabilirsin benm kuzenim benden kısaydı (ben suan 179um ozaman 150-60 alrda bişeyim) kuzenm benden 5cm fln kısa ve benden 2 yaş byk ben 1999luyum kuzenim bi yaz tatilinde 185-190 arası yemin ederim inanmayana kuzenimin facesinin linkini atam
  • quote:

gel maç yapak sana göğsümle blok yaparım :D basketin fizikle alakası yokmuş hahahaha :D basket potaları 3,05 m 1,90 fln değil :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.