Şimdi Ara

En İyi Fiyat / Performans Notebooklar (330. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.457
Cevap
249
Favori
1.047.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EPICA

quote:

Orijinalden alıntı: cruely

Arkadaslar bende 2 model arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim.
    ASUS'u ısınma durumu diğerlerine göre daha az olduğu için ASUS tarafım ağır basıyor(Birazda ASUS takıntım var.)
    Birde DELL'in aşağıdaki modelini gördüm şimdi ikisi arasında seçim yapamıyorum sizin fikriniz nedir ?

http://www.bimeks.com.tr/urun/122787/dell-inspiron-5110-b45b65.aspx

http://www.teknosa.com/kategori/bilgisayar/notebook/63/125032262/asus_k53sdsx285r_notebook

Asus'un ekran kartı kötü,Dell de biraz pahalı.
    Size bunları öneririm.

http://www.bimeks.com.tr/urun/122567/lenovo-z570am-59-324771.aspx

http://www.bimeks.com.tr/urun/123130/samsung-np-300e5c-s04tr.aspx

Şimdi birde verdiğiniz Lenovo modeli arasında kaldım :)aslında almayıda düşünüyorum sağolun tavsiyeniz için.

• merhabalar yakın zamanda bi laptop almayı planlıyorum 2.000 lira civarında bi bütçem var günlük kullanım ve özelliklede oyun için düşünüyorum 3-4 sene idare edecek birşey istiyorum aklımda msi ge60 var fakat msi g620dx ve ASUSK55VM gibi modellerde kafamı kurcalıyor almışken iyi birşey olsun istiyorum ama kullanmayacağım sisteme de fazladan para harcamak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim sadece bu modellerle sınırlı değil başka marka ve modellerde önerebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8844455

Merhaba, arkadaşlar...

Sinema-TV öğrencisi olarak uzun vadeli bir süre (mesela 5 yıl) günlük işler yanında görüntü işleme, rendering, video editing gibi performans isteyen işlerde kullanmak üzere üst seviye bir laptop almayı planlıyorum. Oyunlarla aram yok ama oyun performansı yüksek olan bir konfigürasyona ihtiyacım olacaktır.

DELL'in profesyonel seri dizüstü bilgisayaları dahil olmak üzere çeşitli profesyonel laptoplarda araıştırma yaptım ancak onların iyi konfigürasyonların fiyatları en az 6000-7000TL'yi buluyor. Özellikleri diğer laptoplardan elbette daha iyi ama o fiyatlara çıkmam mümkün değil.

Bir süredir yaptığım araştırmalar sonucunda istediğim özellikler:,

- Üst seviye bir i7 işlemci (en az 3610qm)
    - Full HD kaliteli bir ekran (parlaklıktan ziyade görüntü açısı, yansıma yapmama, kontrast değerleri falan önemli) 15-16 inch'tan yüksek pek istemiyorum.
    - En az 128GB SSD + en az 500GB HDD
    - Şimdilik 8GB RAM, ileride 16'ya çıkartmayı düşünüyorum.
    - Ekran kartları konusunda kafam karışık açıkçası ama iyi bir karta ihtiyacım olduğu aşikar.
    - Blu-Ray okuyucu (Aslında Blu-Ray yazıcı istiyordum ama Monster ve diğer özellikleri yetersiz 1-2 SONY modeli dışında bunu sağlayan marka/model yok sanırım)

Bunlar dışında bilgisayarın bağlantı noktalarının çokluğu benim için önemli olabilir. Bunlar hariç özelliklere pek ihtiyacım yok. Gerçi pek birşey kalmadı ya neyse.

Şimdi piyasa araştırmalarım sonucu 2 model var önümde, eğer sizler yeni birşeyler önermezseniz ya bu 2 modelden birini alacağım ya da laptop alma işini bir süre erteleyeceğım. Birisi Monster'dan toplattığım bir model (özellikleri aşağıda), diğeri MSI'ın Türkiye'de benim bulabildiğim 15 inch en üstü modeli. MSI'ın bazı özellikleri diğerinden biraz düşük ama Monster için bu fiyata alabilmem için Ekim başına veya ortasına kadar beklemem lazım en az.

Monster'ın özellikleri şöyle:

MONSTER® Q61MS-16F32 15.6"
    6x Blu-Ray WRITER & 8x DVD+-RW WRITER; Tray Load; SATA : (330,00 TL)
    Windows 7 Professional 64-Bit (Türkçe) : (277,50 TL)
    15.6" Full HD ( 1920 x 1080 ) Mat LED Ekran : (247,50 TL)
    120GB Kingston HyperX 6GB/sn ( Okuma : 555 MB/s - Yazma : 510 MB/s ) : (375,00 TL)
    1.5GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX 670M 192-Bit DX11 ( İlk 200 adet ön sipariş için !.. ) : (330,00 TL)
    KDV Dahil 4000 TL üzeri 1 adet notebook siparişi vererek ekstra indirim kazanma fırsatı : (-220,00 TL)
    750GB Seagate® 3GB/sn 7200RPM 16MB ST9750420AS : (300,00 TL)
    Intel® Core™ i7-3720QM 4-Cores; 6MB L3; 2.60GHz > 3.60GHz; 1600 MHz; 45W; 22nm (BOX - 3 YIL Garanti) : (290,00 TL)
    Intel® HM77 Chipset : (0,00 TL)
    30 Gün Sıfır Pixel Hatası Garantisi : (0,00 TL)
    8GB (2x4GB) DDR3 1333MHz CL9 SODIMM : (0,00 TL)
    Türkçe Klavye (TR) : (0,00 TL)
    2-in-1; 802.11b/g/n WLAN and Bluetooth™ v3.0 Module; Half Mini-Card PCIe Adapter : (0,00 TL)
    3.0 MP Kamera : (0,00 TL)
    Internal Bluetooth™ v3.0 : (0,00 TL)
    Notebook Çantası : (0,00 TL)

Bu model Ekim teslimi ile 4100TL'ye gelecek.

MSI modeli ise şu:

http://www.pcdepo.com/msi-gt60-0nc-067tr-notebook-urun7930.html

Bu iki markanın da sağlamlıkları (uzun ömürlülük) ve servis kaliteleri beni düşündürüyor. Bu konuda da yorumları beklerim.

Sizce bu iki bilgisayar beni tatmin eder mi ve 5 sene gibi uzun vadeli olarak kullanabilir miyim? Aşırı ısınma sorunları yaşar mıyım? Verdiğim paraya değer mi? Ne dersiniz? Veya bunlara alternatif sunabileceğiniz istediğim özellikleri karşılayan başka modeller olabilir mi?

Bir de şöyle bir sorum olacak: Herhangi bir marka/model laptop'u alıp, alır almaz daha elime geçmeden bazı ciddi parçalarını hem kullanmayacağım parçanın hem de kullanacağım parçanın parasını vermeden (sadece aradaki farkı ödeyerek) upgrade etmem mümkün olur mu? Hatta şu bile olur; bilgisayar benim elime geçmeden servise gider onlar istediğim parçaları takarlar ben alırım. Bu fırsatı tanıyan markalar var mı?

Yorumda veya tavsiyelerde bulunabilecek tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

Epica hocam şu arkadaşa cevap verdin mi? Bayağı bir zahmet etmiş, arka bir önceki sayfanın en altında kalmış... Bir bak istersen...

• quote:

Orijinalden alıntı: pff1

merhabalar yakın zamanda bi laptop almayı planlıyorum 2.000 lira civarında bi bütçem var günlük kullanım ve özelliklede oyun için düşünüyorum 3-4 sene idare edecek birşey istiyorum aklımda msi ge60 var fakat msi g620dx ve ASUSK55VM gibi modellerde kafamı kurcalıyor almışken iyi birşey olsun istiyorum ama kullanmayacağım sisteme de fazladan para harcamak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim sadece bu modellerle sınırlı değil başka marka ve modellerde önerebilirsiniz

Evet kullanmayacağınız şeye para vermeyin.Yani i7 almanıza gerek yok oyun için.GE60'ı öneririm:
    Çoğu yerde stokta yok artık.

www.mormani.com/urun/3ecf9e97bdcf60e3302f11a54c12f5d1/-MSI-GE60-065XTR-i5-3210-6G-750G-15.6-2VGA-DOS-DDR5/

• quote:

Orijinalden alıntı: metbey

Epica hocam şu arkadaşa cevap verdin mi? Bayağı bir zahmet etmiş, arka bir önceki sayfanın en altında kalmış... Bir bak istersen...

Mesajı komple alıntılamayarak yukarıda cevap yazdım.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/asus-k55vm-sx034r-k55vm-core-i5-3210m-250ghz-6gb-ddr3-750gb-156-dvdrw-2048mb-gt630m-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=60974 bu laptopu almayı düşünüyorum da bilgisi olanlar varsa yorumlarınızı bekliyorum. bi de ice cool özelliği var mıdır bunun onu da söyleyebilirseniz memnun olurum.
  • quote:

quote:

Monster'ın hiçbir avantajı kalmamış yaptığınız konfigürasyon ile.Ayrıca teslim tarihi de dezavantajı.
    Bu durumda MSI daha mantıklı duruyor.
    Son kısımda sanırım kişiselleştirmekten bahsetmişsiniz.Monster hariç böyle bir şansınız yok.

Teşekkür ederim. Ancak biraz daha detaylı bilgilendirme yapabilirseniz çok memnun olurum.

Monster'ın avantajları benim gördüğüm, işlemcisi biraz daha iyi, ekranı mat ekran (görüntü kalitesi daha iyi, yansıma yapmıyor ama onun da biraz açı problemi var), blu-ray okuyucu değil yazıcı var.

MSI'ın avantajları 16mb RAM, 1,5GB değil 3GB GRAM var. Bir de dediğiniz gibi hemen teslim. Unutmuyorsam farklar bunlar.

Performans açısından ekran kartı RAM'i farkı mı yoksa 3610qm-3720qm farkı mı daha etkili olur?

Bir de servis ve sağlamlık konularından bahsetmemişsiniz. Bu iki markanın servis ve sağlamlık durumları nasıldır? Güvenilirler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 8844455 -- 14 Temmuz 2012; 18:45:48 >

• ARKADAŞLAR BUGÜN ASUS K53SV 1200 TL YE LAPTOP ALDIM . EKRAN KARTI OLARAK GT 540M CUDA BULUNMAKTA . FAKAT dxdiag DAN EKRAN KARTINA BAKTIĞIMDA INTEL hd GRAPHICS 3000 OLARAK GÖZÜKMEKTE . BEN İSE GT 540M EKRAN KARTINI AKTİF ETMEK İSTİYORUM . LÜTFEN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM . EPICA KARDEŞİM ÖZELLİKLE SEN VE DİĞER ARKADAŞLAR LÜTFEN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER .
  • yardım edecek olan biri var mı arkadaşlar ?
  • son limit olarak 1.400 tl için ,

1.500 tl için ,

ve 1.600 tl için ayrı ayrı bilgisayar önerileri alabilir miyim...

yarın (pazar günü) alınması gerekiyor...

ilgilenen herkese çok teşekkür ederim...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pff1

merhabalar yakın zamanda bi laptop almayı planlıyorum 2.000 lira civarında bi bütçem var günlük kullanım ve özelliklede oyun için düşünüyorum 3-4 sene idare edecek birşey istiyorum aklımda msi ge60 var fakat msi g620dx ve ASUSK55VM gibi modellerde kafamı kurcalıyor almışken iyi birşey olsun istiyorum ama kullanmayacağım sisteme de fazladan para harcamak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim sadece bu modellerle sınırlı değil başka marka ve modellerde önerebilirsiniz

Evet kullanmayacağınız şeye para vermeyin.Yani i7 almanıza gerek yok oyun için.GE60'ı öneririm:
    Çoğu yerde stokta yok artık.

www.mormani.com/urun/3ecf9e97bdcf60e3302f11a54c12f5d1/-MSI-GE60-065XTR-i5-3210-6G-750G-15.6-2VGA-DOS-DDR5/

yardımcı olduğun için teşekkürler bende öyle yapıcam çünkü asusta ısınma sorunu var oyun için msi bi adım önde sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pff1 -- 14 Temmuz 2012; 22:09:10 >

• quote:

quote:

quote:

Monster'ın hiçbir avantajı kalmamış yaptığınız konfigürasyon ile.Ayrıca teslim tarihi de dezavantajı.
    Bu durumda MSI daha mantıklı duruyor.
    Son kısımda sanırım kişiselleştirmekten bahsetmişsiniz.Monster hariç böyle bir şansınız yok.

Teşekkür ederim. Ancak biraz daha detaylı bilgilendirme yapabilirseniz çok memnun olurum.

Monster'ın avantajları benim gördüğüm, işlemcisi biraz daha iyi, ekranı mat ekran (görüntü kalitesi daha iyi, yansıma yapmıyor ama onun da biraz açı problemi var), blu-ray okuyucu değil yazıcı var.

MSI'ın avantajları 16mb RAM, 1,5GB değil 3GB GRAM var. Bir de dediğiniz gibi hemen teslim. Unutmuyorsam farklar bunlar.

Performans açısından ekran kartı RAM'i farkı mı yoksa 3610qm-3720qm farkı mı daha etkili olur?

Bir de servis ve sağlamlık konularından bahsetmemişsiniz. Bu iki markanın servis ve sağlamlık durumları nasıldır? Güvenilirler mi?

Ekran kartı olarak ikisi de gtx670 olduğu için aşağı yukarı aynı performanstadırlar.
    8-16gb ram farkını hissetmezsiniz.Aynı şekilde işlemci farkını da hissedeceğinizi sanmıyorum.
    MSI'ın hoparlörleri ve kasası daha kaliteli.Görünüm olarak da daha şık.
    İki markanın da servisi iyi yorumlara göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhans15

ARKADAŞLAR BUGÜN ASUS K53SV 1200 TL YE LAPTOP ALDIM . EKRAN KARTI OLARAK GT 540M CUDA BULUNMAKTA . FAKAT dxdiag DAN EKRAN KARTINA BAKTIĞIMDA INTEL hd GRAPHICS 3000 OLARAK GÖZÜKMEKTE . BEN İSE GT 540M EKRAN KARTINI AKTİF ETMEK İSTİYORUM . LÜTFEN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM . EPICA KARDEŞİM ÖZELLİKLE SEN VE DİĞER ARKADAŞLAR LÜTFEN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER .

Masaüstüne sağ tıklayıp nvidia denetim masasına girin.
    3D ayarlarda yüksek performanslı nvidia işlemcisini seçin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: batuhans15

ARKADAŞLAR BUGÜN ASUS K53SV 1200 TL YE LAPTOP ALDIM . EKRAN KARTI OLARAK GT 540M CUDA BULUNMAKTA . FAKAT dxdiag DAN EKRAN KARTINA BAKTIĞIMDA INTEL hd GRAPHICS 3000 OLARAK GÖZÜKMEKTE . BEN İSE GT 540M EKRAN KARTINI AKTİF ETMEK İSTİYORUM . LÜTFEN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM . EPICA KARDEŞİM ÖZELLİKLE SEN VE DİĞER ARKADAŞLAR LÜTFEN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER .

Masaüstüne sağ tıklayıp nvidia denetim masasına girin.
    3D ayarlarda yüksek performanslı nvidia işlemcisini seçin.

Onu yaptım EPICA fakat dxdiag yaptığımda yine Inteli görüyo . Bu ekran kartını görmüyor .

• Merhaba, ben 1000 TL civarı; film, dizi ve internet amaçlı bir dizüstü arıyorum. Oyun olarak eski oyunları oynarım, dolayısıyla yeni oyunlarda performans beklemiyorum. Alışverişimi internetten yapmayacağım. Tavsiyelerinizde, lütfen mağazalardan bulabileceğim modelleri öneriniz.
    Birde önereceğiniz dizüstülerde, LOL veya HON gibi online oyunları düzgün bir şekilde oynamamın mümkün olup olamayacağına da değinirseniz sevinirim.
  • En fazla 1400-1500 lira civarına (taksitli fiyat) laptop arıyorum. Lenovo Z580 6gb ram olanı vatan bilgisayar'da 1428 lira imiş. Bu fiyata daha uygun bir şey bulabilir miyim ? Oyun da oynayabileyim istiyorum. Bir de ASUS K55VM modeli hoşuma gitti. Fiyatı ve tüm konfigürasyonu Lenovo ile neredeyse birebir aynı. Bu iki markadan hangisini tavsiye edersiniz ? Samsun'da oturuyorum Servis vs konusunda hangi firma daha güvenilirdir ? Ya da bahsettiğim fiyat aralığında bulabileceğim daha iyi bir laptop mevcut mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

En fazla 1400-1500 lira civarına (taksitli fiyat) laptop arıyorum. Lenovo Z580 6gb ram olanı vatan bilgisayar'da 1428 lira imiş. Bu fiyata daha uygun bir şey bulabilir miyim ? Oyun da oynayabileyim istiyorum. Bir de ASUS K55VM modeli hoşuma gitti. Fiyatı ve tüm konfigürasyonu Lenovo ile neredeyse birebir aynı. Bu iki markadan hangisini tavsiye edersiniz ? Samsun'da oturuyorum Servis vs konusunda hangi firma daha güvenilirdir ? Ya da bahsettiğim fiyat aralığında bulabileceğim daha iyi bir laptop mevcut mu ?

Dediğiniz gibi iki laptop da f/p olarak iyi laptoplar.
    İstediğinizi alabilirsiniz.
    Asus servis olarak biraz daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msafa9

Merhaba, ben 1000 TL civarı; film, dizi ve internet amaçlı bir dizüstü arıyorum. Oyun olarak eski oyunları oynarım, dolayısıyla yeni oyunlarda performans beklemiyorum. Alışverişimi internetten yapmayacağım. Tavsiyelerinizde, lütfen mağazalardan bulabileceğim modelleri öneriniz.
    Birde önereceğiniz dizüstülerde, LOL veya HON gibi online oyunları düzgün bir şekilde oynamamın mümkün olup olamayacağına da değinirseniz sevinirim.

Tekmar'dan bunlara bakabilirsiniz.Mağazası İzmir'de.

http://www.tekmarshop.com.tr/Products-15896-dell-inspiron-5110-b35f23-i3-2350m-230-2gb-320gb-156-led-ekran-1gb-vga-dos-cam-usb-30-bluetooth.html

http://www.tekmarshop.com.tr/Products-17132-samsung-300e5z-s05tr-i3-2350m-230-4gb-320gb-156-hd-led-1gb-vga-dos-cam-bluetooth.html

• 
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.