Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu| 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü (361. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
109.867
Cevap
120
Favori
6.436.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 359360361362363
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: proct

Fenerbahçe'nin net borcu 3 milyar 516 milyon 603 bin lira olarak açıklanmış. Dövizdeki 10 kuruşluk artış Fenerbahçe'nin borcunu ortalama 60-70 milyon TL artırıyor. Çok can sıkıcı bir durum.
    EK: Geçen günlerde bir arkadaşla tartışmıştım konuda. Galatasaray ve Beşiktaş'ın mali durumunun da kötü olduğunu, onların da zamanında bu kadar kötü duruma geldiklerini filan yazmıştı. Ben de reddetmiştim. Resmi rakamlara göre Galatasaray'ın borcu 1 milyar 435 milyon 800 bin lira ve Beşiktaş'ın borcu 2 milyar 423 milyon 706 bin lira olarak açıklanıyor. Her iki kulübün toplam borcu Fenerbahçe'nin borcunu biraz aşıyor. Üzerine bir de FFP ile Aziz Yıldırım'ın yaptığı ağır anlaşma devreye girince, Fenerbahçe'nin durumu çok daha ağır gözüküyor. Kaldı ki Galatasaray'ın ve Beşiktaş'ın, Fenerbahçe kadar darboğazda olduğu dönemlerde dolar 2.5, Euro ise 3.5-4 liraydı. Yani borç ödemek daha basitti şimdiye göre.
    Net 3 milyar olduğundan emin misin. Brüt olmasın o

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Tabii ki ihtimal ama sanırım Eljif Elmas=6 milyon Euro+Simon Kjaer şeklinde bir anlaşma olacak gibi. Eğer böyle olursa mutlaka %20 veya %20 'ye yakın bir oranda sonraki satıştan gelir elde etme maddesi koydurulmalı.
    Kjaer'e hayır demem. Stoper eksiğimiz var. Transfer yapacak olsak tonla para isteyecekler. Aldığın adamın dikiş tutmama ihtimali var. Kjaer ligi ve takımı biliyor. Tek sorun ne kadar maaş isteyeceği.
    Bilmeyenler varsa biz Kjaer'i sattık ama maaşının bir kısmını yine Fenerbahçe ödüyordu Sevilla'da oynarken. Gelmezse ödemeye devam ederiz. Gelirse hem elimize biraz para geçer hem stoperimiz olur hem de Sevilla'ya Kjaer'in maaşı için ödediğimiz yıllık bilmem kaç milyon veya bin Euro'yu ödemekten kurtuluruz. O parayı veya paranın bir kısmını maaşını ödemekte kullanırız.
    Bu fiyata eljif'in sol bacağı verilir o da tek başına işe yaramaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• selodonanımhaber kullanıcısına yanıt
    Dünkü kura göre net borç sanırım hocam. Brüt borç stoğu değil, mali tablolarda yer alan borç yükü açıklandı sonuçta.
  • Kjaer'i ne kadar sevsem de şu aşamada paraya daha çok ihtiyacımız var. Eljif dışında para edecek çok bir futbolcumuz yok maalesef. Kjaer + 6m yerine net 15-16m euro gibi miktarlar tercih edilmeli tabi eğer bu civarlarda teklif varsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Alıntıları Göster
    Hocam Eljif'i çok büyütüyorsunuz, büyütüyoruz. Tamam genç, çok çalışırsa ortalama bir oyuncu olabilecek potansiyelde ama 20 milyonlar filan konuşuluyor. Bunlar çok büyük paralar. İddia ediyorum kulÜbe 10-12 milyondan fazla teklif gelmemiştir. Ali Koç çok mu hevesli bu mali yapıyı yönetmeye? 15 gibi bir teklif alabilseler gözünün yaşına bakmadan satarlar. Bakın Japon liginde bir çocuk var. Takip ediyorum elimden geldiğince. Oynadıkları alan aynı. Eljif'i ön libero gösteren yerler de var ama biz orta saha merkez diyelim. Çocuğu Real Madrid aldı.
    https://www.transfermarkt.com.tr/takefusa-kubo/profil/spieler/405398
    https://www.youtube.com/watch?v=MLhAG96J62k

Eğer Eljif elmas 20 milyon Euro'luk bir oyuncu ise bu çocuk 100 milyon Euro'dur. Aynı mevkiinin oyuncuları. Forumda Eljif'i 10 numara gösterenler bile var. Alın size 10 numara. Sadece kıyas olsun diye gösterdim. Yoksa oyun stilleri çok farklı. Zaten Eljif, şu çocuğun %20'si kadar yetenekli değil. Ayrıca bahsettiğim çocuk, bizim Ömer Faruk Beyaz'dan da yetenekli.

Ha aklıma gelmişken, Ömer'i 1 yıl oynat. Eljif'e verdiğin kadar şans ver. Öbür gün kapına 30 milyonla dayanırlar. Eljif düz bir topçu. Anlatmaktan dilimde tüy bitti. İyi vücudu, iyi dengesi var. Fırsat verilirse ceza alanında iyi yer buluyor kendine. Ancak geliştirmesi gereken çok şey var. En basiti iyi çalım atmalı. Neredeyse hiç çalım atamıyor(ileriye doğru hareketli topun arkasında vücudunu sağa sola yatırmayı çalım sandığı için her denemede kaptırıyor). Bir tane bilek hareketli çalımını görmedim Eljif'in mesela. İyi pas atmalı, nadiren gösteriyor. İyi şut çekmeli, birkaç iyi şutunu gördüm. Ön libero diyorlar, atak kesebildiğini görmedim. Atak keseceğine basit pas hataları(5 metre yanındaki adama pas atamaması) sonucu kalemizde defalarca pozisyon gördük. Evet, bana kalırsa 10 milyon Euro kadar eder. Belki 12-13 de olabilir ama asla 20 edeceğini düşünmüyorum. Zira 20'ye filan satarsak aşırı sevinirim. Dediğim gibi 10 milyon belki de 12-13 milyondan fazla teklif gelmemiştir. Resmi teklif geldiğini de henüz duymadım.

Gazeteciler sürekli konuşur durur, siz onlara aldırmayın. Kulübe menajer aracılığıyla sözlü teklif gelse bile bunu duyup resmi teklif gibi iletiyorlar. Neredeyse hepsinin ama hepsinin amacı ''ilk ben duydum'' primi kasmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proct -- 17 Haziran 2019; 22:46:8 >

• quote:

Fenerbahçe'nin net borcu 3 milyar 516 milyon 603 bin lira olarak açıklanmış. Dövizdeki 10 kuruşluk artış Fenerbahçe'nin borcunu ortalama 60-70 milyon TL artırıyor. Çok can sıkıcı bir durum.
    EK: Geçen günlerde bir arkadaşla tartışmıştım konuda. Galatasaray ve Beşiktaş'ın mali durumunun da kötü olduğunu, onların da zamanında bu kadar kötü duruma geldiklerini filan yazmıştı. Ben de reddetmiştim. Resmi rakamlara göre Galatasaray'ın borcu 1 milyar 435 milyon 800 bin lira ve Beşiktaş'ın borcu 2 milyar 423 milyon 706 bin lira olarak açıklanıyor. Her iki kulübün toplam borcu Fenerbahçe'nin borcunu biraz aşıyor. Üzerine bir de FFP ile Aziz Yıldırım'ın yaptığı ağır anlaşma devreye girince, Fenerbahçe'nin durumu çok daha ağır gözüküyor. Kaldı ki Galatasaray'ın ve Beşiktaş'ın, Fenerbahçe kadar darboğazda olduğu dönemlerde dolar 2.5, Euro ise 3.5-4 liraydı. Yani borç ödemek daha basitti şimdiye göre.
    Eğer dengeler 1-2 sezon daha bu şekilde giderse gs'yi bir daha asla yakalayamayız. Bildiğim kadarıyla borçlarını da sürekli azaltıyorlar son dönemde.

• Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner: "Biz Tyler Boyd'u kiralık aldık. Bonservisli futbolcumuz değil. Bu futbolundan sonra bayağı bir bonservis istendi. Meblağlar fazlalaştı. 2 milyon euro bonservis konuşuluyor. Şu an bizim bunu verme şansımız yok."

Git al işte 1.5 M anlaşırsın. Konop Bedelsiz olursa gayet iyi iki oyuncun olur.

• Caner-Medley kullanıcısına yanıt
    Hocam Boyd tam bizim aradığımız kan gibi geliyor bana nedense. Bu sene en çok istediğim transferlerden biri olabilir. Kelepir, yetenekli, ayaklarına hakim, skorer ve oldukça genç isim bir isim. Zarar etmeyiz aksine kar elde ederiz. İnşallah düşünülüyordur yönetim tarafından.
  • Doritoch kullanıcısına yanıt
    İstanbul'un ortasından Instagramlı aktarma olmaz aktarma havaalanından olur :). Tatilini yapıyordur daha önceden de eşi gelmişti tek seviyorlar İstanbul'u. Başka koşullarda olsa transferi olurdu belki ancak şuan zor gibi.

• -
    Hocam ve Comolli ikilisini kullanarak camianın bütünlüğünü bozmaya çalışan muhabir bozuntularına aldırış etmeyiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caner-Medley

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner: "Biz Tyler Boyd'u kiralık aldık. Bonservisli futbolcumuz değil. Bu futbolundan sonra bayağı bir bonservis istendi. Meblağlar fazlalaştı. 2 milyon euro bonservis konuşuluyor. Şu an bizim bunu verme şansımız yok."

Git al işte 1.5 M anlaşırsın. Konop Bedelsiz olursa gayet iyi iki oyuncun olur.
    2 milyon mu? Hiçbir şey resmen. Boyd'a iki katı bile verilir. Keşke alsak
  • quote:

Dünkü kura göre net borç sanırım hocam. Brüt borç stoğu değil, mali tablolarda yer alan borç yükü açıklandı sonuçta.
    Brüt olması lazım. Zira geçen sene borç 4 kusur milyar idi. Borcu düşürdük dediler. Net borç değildir 3 milyar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Caner-Medley kullanıcısına yanıt
    Şimdi oyuncu alıp transfer sezonu sonunda denkleyebilirsin, elması 1 ay sonrada satsan olur yani. Bence toplantıya kadar gider göstermemek amaçları o yüzden bekliyor olabilirler bonservisi olmayanlar için. Bir de eğer olumsuz bir karar çıkarsa bence gemileri yakıp transfere girisebilirler daha büyük çapta onun içinde bekliyor olabilirler. Listedeki daha üst sırada olanları almak için.

• Çok güzel özetlemişsiniz hocam. Forum zaten hem fikir bu adamda. Visca benzeri oyuncu. Parlama ihtimali çok yüksek. Fizik kapasitesi de Visca'dan iyi. Valla bende çok istiyorum.
    @Wallcroft

@Ingoshi 2 M bedava bu adama rengim. Parlamama ihtimali yok.

• alperepla A kullanıcısına yanıt
    2. Dediğiniz mantıklı geliyor bana. Bende öyle düşünüyorum. Men yersek Brahimi filan gelebilir yüksek paraya.

• Harunu postalayin. Merti getirin iyi kaleci reis

• Ingoshi kullanıcısına yanıt
    Damien bende çok tutmuyorum da aşırı saldırı var adama. Basın FB düşmanı zaten de belli ki Damien olunca haber alamıyorlar öyle dimdizlak kalıyorlar. Ersun Hocama da bu yüzden sallıyorlar zaten. Dikkat edin hep belli başlı muhabirler ve gazeteler saldırıyor. Çünkü ikisi de işini yapan, geçen seneki somurtkan şirin gibi şov yapıp, basın ile içli dışlı olmayan kişiler olduğu için çamur atılıyor. Ha işleri yanlış olabilir Damien'in, hocanın ama basina malzeme vermedikleri için durum bu. Göreceksin rengim ismi geçen topçuların çoğu gelmeyecek.

• selodonanımhaber kullanıcısına yanıt
    Bizimkilerin borç hesaplaması biraz garip. Mesela temlikli gelirleri borç olarak saydıklarını söylemişlerdi kombine, bilet satışları filan. Ama bana bu kısım biraz anlamsız geliyor tamam gelir göstermezsin anlarım ama neden borç olarak gösteriyorsun. Bu bilet gelirleri bir şekilde senin borcunu azaltıyor kasana direk girmesede dolaylı yoldan giriyor yani sen bu parayı alsanda borcu ödeyeceksin. Bu durumda mesela hem 30 milyon normal borcun oluyor hemde temlikli diye 30 milyon bilet borcu sayiyorsun aslında biletteki 30 milyon senin borcunu kapatıyor. Bizimkiler bunu 60 milyon borç olarak sayıyor. Yanlış anlamadiysam geçen sene böyle demişlerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Alıntıları Göster
    Kjaer+6m elife karşı alabilirsek tam bir jackpot olur. Kjaer ayarında bir stoper lazım, hem onu bulmuş oluruz, hem de üzerine 6m bence worth. Kaçırılmamalı, elifi 20ye satsak bile 10m'ye kjaer ayarında stoper bulabileceğimiz şüpheli. Dortmund ömer toprağa 10m verdi hiç verim alamadılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: alperepla

Bizimkilerin borç hesaplaması biraz garip. Mesela temlikli gelirleri borç olarak saydıklarını söylemişlerdi kombine, bilet satışları filan. Ama bana bu kısım biraz anlamsız geliyor tamam gelir göstermezsin anlarım ama neden borç olarak gösteriyorsun. Bu bilet gelirleri bir şekilde senin borcunu azaltıyor kasana direk girmesede dolaylı yoldan giriyor yani sen bu parayı alsanda borcu ödeyeceksin. Bu durumda mesela hem 30 milyon normal borcun oluyor hemde temlikli diye 30 milyon bilet borcu sayiyorsun aslında biletteki 30 milyon senin borcunu kapatıyor. Bizimkiler bunu 60 milyon borç olarak sayıyor. Yanlış anlamadiysam geçen sene böyle demişlerdi.
    Öyle bir hesaplama olmaz hocam yanlış anlamışsındır

• 
Sayfa: önceki 359360361362363
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.