Şimdi Ara

Finansbank Enpara [ANA KONU] (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.152
Cevap
500
Favori
1.240.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fuckulteli

quote:

Orijinalden alıntı: erakan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

quote:

26 haziran 2013 güncel oranlar:

günlük %8

32 gün %8.5

46 gün %8.5

92 gün %8.5

181 gün %8.5

günlük birikimde para tutanlar dikkat etsin. %8 e güncellenmemişse, %7,25 veya %7,50 gösteriyorsa kapatıp tekrar açsınlar.

Sizin mesajınızı yeni fark ettim, iki gunluk faize baktım, 7,50 den işletmiş Enpara... Hic bir fırsatı da kaçırmıyorlar Faiz oranı düşünce de aynı şekilde "yavaş" hareket ediyorlar mı?

Bir de faiz oranının hesapta guncellenmesi icin en geç saat kaça kadar vaktimiz var? Faiz oranları saat kacta değişiyor? Belli bir saat var ise her gün o saatte kontrol edeyim..

0850 222 3663 ü arayıp fırçalayın. aradaki farkı hesaba işlesinler.

Teşekkür ederim hocam, az önce internet şubesinden şikayet kaydı oluşturdum. Bir gelişme olursa paylaşacağım.

Evet az önce aradılar, yok böyle olması bizim hayrımıza imiş de faiz oranı düşerse, bunun yansıması da bir gün sonra oluyormuş da bık bık bık kafa ütüledi. Eee dedim bir çözüm üretecek misiniz? Yok dedi, kestirdi attı. Peki dedim kapattım telefonu.

Bundan sonra günlük takip etmek lazım faiz oranlarını...

Günlük faizde ne kadar paranız vardı? Bir gün için %0,5 puandan ne kadar zararınız oldu merak ediyorum.

Birincisi 0,5 değil, 0,75. İkincisi de bunlar ayıp şeyler ortalık yerde şu kadar param var diye anlatılmaz, en azından ben böyle bir terbiye görmedim.

Sanırım istatistikçisiniz ve mesleğiniz gereği böyle bir soru sorma ihtiyacı içine girdiniz. Söyle genel bir cevap vereyim, hesaplamak kolay olacaktır; konuştuğumuz faiz oranı 0 ila 499.999 TL arasına verilen faiz oranı olduğuna göre bu aralık içersinde bir tutarı bu hesapta işlettiğimi anlamalısınız. En büyük ve en küçük değere göre günlük faiz hesabı yaparsak benim günlük kaybım vergi hariç 0 ila 10,28 TL, vergi dahil 0 ila 8,74 TL arasında bir rakam olarak hesaplanabilir. Gerçi kendiniz de bunları hesaplayabilirdiniz fakat bunu yapamayacak durumda kaldınız herhalde ki bana sordunuz...

Yukarıda bahsettiğim telefon görüşmesinden de anlayabileceğiniz üzere hakkım olan 0 ila 8,74 TL arasındaki bir tutarı da bankaya hibe etmiş durumdayım.

Umarım bu yazılanlar sizin için birşeyler ifade etmiştir ve merakınızı az da olsa gidebilmişimdir.

edit: @BilimveEdebiyat umarım sizin de merakınızı giderebilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erakan -- 1 Temmuz 2013; 18:57:43 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

26 haziran 2013 güncel oranlar:

günlük %8

32 gün %8.5

46 gün %8.5

92 gün %8.5

181 gün %8.5

günlük birikimde para tutanlar dikkat etsin. %8 e güncellenmemişse, %7,25 veya %7,50 gösteriyorsa kapatıp tekrar açsınlar.

Sizin mesajınızı yeni fark ettim, iki gunluk faize baktım, 7,50 den işletmiş Enpara... Hic bir fırsatı da kaçırmıyorlar Faiz oranı düşünce de aynı şekilde "yavaş" hareket ediyorlar mı?

Bir de faiz oranının hesapta guncellenmesi icin en geç saat kaça kadar vaktimiz var? Faiz oranları saat kacta değişiyor? Belli bir saat var ise her gün o saatte kontrol edeyim..

0850 222 3663 ü arayıp fırçalayın. aradaki farkı hesaba işlesinler.

Teşekkür ederim hocam, az önce internet şubesinden şikayet kaydı oluşturdum. Bir gelişme olursa paylaşacağım.

Evet az önce aradılar, yok böyle olması bizim hayrımıza imiş de faiz oranı düşerse, bunun yansıması da bir gün sonra oluyormuş da bık bık bık kafa ütüledi. Eee dedim bir çözüm üretecek misiniz? Yok dedi, kestirdi attı. Peki dedim kapattım telefonu.

Günlük faizde ne kadar paranız vardı? Bir gün için %0,5 puandan ne kadar zararınız oldu merak ediyorum.

Birincisi 0,5 değil, 0,75. İkincisi de bunlar ayıp şeyler ortalık yerde şu kadar param var diye anlatılmaz, en azından ben böyle bir terbiye görmedim.

Sanırım istatistikçisiniz ve mesleğiniz gereği böyle bir soru sorma ihtiyacı içine girdiniz. Söyle genel bir cevap vereyim, hesaplamak kolay olacaktır; konuştuğumuz faiz oranı 0 ila 499.999 TL arasına verilen faiz oranı olduğuna göre bu aralık içersinde bir tutarı bu hesapta işlettiğimi anlamalısınız. En büyük ve en küçük değere göre günlük faiz hesabı yaparsak benim günlük kaybım vergi hariç 0 ila 10,28 TL, vergi dahil 0 ila 8,74 TL arasında bir rakam olarak hesaplanabilir. Gerçi kendiniz de bunları hesaplayabilirdiniz fakat bunu yapamayacak durumda kaldınız herhalde ki bana sordunuz...

Yukarıda bahsettiğim telefon görüşmesinden de anlayabileceğiniz üzere hakkım olan 0 ila 8,74 TL arasındaki bir tutarı da bankaya hibe etmiş durumdayım.

Umarım bu yazılanlar sizin için birşeyler ifade etmiştir ve merakınızı az da olsa gidebilmişimdir.

edit: @BilimveEdebiyat umarım sizin de merakınızı giderebilmişimdir.

Uff, yazı uzun olunca haklı olduğunuzu anladım..

Benimde 1 gün boyunca %8'e yükselmeden işledi faiz, faiz oranı aynı gün işlemediği için 3-5 kuruş kaybım oldu sanırım.. Bundan dolayı dert etmedim. Eğer 500 bin liram olsaydı da 500 bin liranın yanında 8-9 lirayı önemsemezdim sanırım.

Yıllık %0,5 faiz'den günlük kayıp o kadar küçük bir oran ki.

Keşke verselermiş kaybınız olan 0 ila 8,74 liralık zararınızı.. THH'ne başvurabilirsiniz. 2bin liranın altı için mahkemeye gerek yok, THH sorunu çözüyor..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BilimveEdebiyat

quote:

Ben de merak ediyorum valla.

500.000 Tl'de günlük 6.8 TL oynuyor. O da brüt :)

beyler burada miktar değil, bankanın tutumu problem arz ediyor.

mesela enparadan önce ing turuncu hesapta para tutuyordum. ingbankın internet sitesinde ne ilan edildiyse, turuncu hesaba o orandan işliyordu.

finansbankın mazisini bildiğimiz için, bu tarz çakallıkları yanına bırakmamak adına açıkladığı oranları dikkatli takip etmeniz sizin yararınızadır.

Finansbank valörlü çalıştığını söylüyor. Yani faizler düşerken de aynı şekilde davranıyorum diyor.
    Dediği doğruysa ortada çakallık falan yok. Nalıncı keseri gibi kendimize yontmayalım hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilimveEdebiyat -- 1 Temmuz 2013; 19:55:17 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben de merak ediyorum valla.

500.000 Tl'de günlük 6.8 TL oynuyor. O da brüt :)

beyler burada miktar değil, bankanın tutumu problem arz ediyor.

mesela enparadan önce ing turuncu hesapta para tutuyordum. ingbankın internet sitesinde ne ilan edildiyse, turuncu hesaba o orandan işliyordu.

finansbankın mazisini bildiğimiz için, bu tarz çakallıkları yanına bırakmamak adına açıkladığı oranları dikkatli takip etmeniz sizin yararınızadır.

Finansbank valörlü çalıştığını söylüyor. Yani faizler düşerken de aynı şekilde davranıyorum diyor.
    Dediği doğruysa ortada çakallık falan yok. Nalıncı keseri gibi kendimize yontmayalım hep.

günlük işleyen hesapta ne valörü ??? diye sormalı... kralcılığa gerek yok

Faizler düştüğü gün kontrol etmek lazım, doğru mu yalan mı söylüyorlar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sayın @fuckulteli ve @BilimveEdebiyat lütfen Finansbank çalışanıyız deyin...

Abi ne demek, siz yediğiniz kazık oranına göre mi hakkınızı arıyorsunuz? Aman canım, 1 lira, 2 lira geçirmiş banka, ne olacak mı diyorsunuz, böyle mantık mı olur?

Ben bankaya diyorum ki, orada hesabımı bir gün eksik faiz ile işletmişsin bu dikkatimden kaçmadı. Siz diyorsunuz ki aman aman 3 - 5 kuruş, para zaten insanın elinin kiri!

Yok THH'ye gidecekmişim de bilmem ne, şu faizler bir düşsün bakalım, telefonda anlattıkları gibi olmaz, faiz düştüğünde gününde yansıtır da faiz arttığında bir gün sonra yansıtır ise değil THH, taa Cumhurbaşkanına bile giderim. Sizin de gitmeniz gerekir, biraz düşünün lütfen.

@fusem hocam sağolsun, beni çok iyi anlamış, teşekkür ederim.

• quote:

Sayın @fuckulteli ve @BilimveEdebiyat lütfen Finansbank çalışanıyız deyin...

Abi ne demek, siz yediğiniz kazık oranına göre mi hakkınızı arıyorsunuz? Aman canım, 1 lira, 2 lira geçirmiş banka, ne olacak mı diyorsunuz, böyle mantık mı olur?

Ben bankaya diyorum ki, orada hesabımı bir gün eksik faiz ile işletmişsin bu dikkatimden kaçmadı. Siz diyorsunuz ki aman aman 3 - 5 kuruş, para zaten insanın elinin kiri!

Yok THH'ye gidecekmişim de bilmem ne, şu faizler bir düşsün bakalım, telefonda anlattıkları gibi olmaz, faiz düştüğünde gününde yansıtır da faiz arttığında bir gün sonra yansıtır ise değil THH, taa Cumhurbaşkanına bile giderim. Sizin de gitmeniz gerekir, biraz düşünün lütfen.

@fusem hocam sağolsun, beni çok iyi anlamış, teşekkür ederim.

Siz olayı pek anlamamışsınız sanırım. Kendiniz yazmışsınız, Finansbank'ın faizler düştüğü zamanda aynı şekilde davrandıklarını söylediklerini. Eğer doğruysa sorun yok, dürüst davranıyorlar. Yok eğer düşerken aynı gün indirirlerse faizleri o zaman haklısınız çakallık yapıyorlar.

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilimveEdebiyat -- 1 Temmuz 2013; 20:35:00 >

• Bankanın bu yaptığı doğrudur demeye de getirmedim aslında.. Ama ne aksaklıklar görüldü, internet şubesine giremediğim an oldu, bir bakılsın ikinci kez olacak mı? Veya dedikleri gibi faiz düşüşünü de geç yansıtacaklar mı? Ayrıca açıklanan faizin ne zaman işleme konulacağı hakkında bir bilgi var mı?
    1 temmuzda açıklanan faiz 1 temmuz - 2 temmuz gecesi mi işleniyor yoksa 2 temmuz da mı?

Neyin nasıl işlediğini çözmeden hemen yanlış yaptılar denmesi garibime gidiyor, isteseler faiz güncellemelere 3 gün sonra yapamazlar mı?

Gerektiğinde başka bankanın kestiği 2 liralık ücreti almak için bile bende uğraşıyorum.
  • Biri bu kuruş yada faiz hesabını çözsün... :)
    Ben Matematik bitirdim anladım ki yazılanları anlamam için master, doktora yapmam gerekiyor :)
    Bir iletişim sorunu olduğu açık.
    Öncelikle Edebiyatçı arkadaşlardan yardım almalı :)

Bir sorun varsaaa ki var görülüyor.
    Net soru yazılmalı, net cevap istenmeliii.
    DERDİNİ ANLATAMAYAN, DERMAN BULAMAZ özlü sözüyle bitirmek istiyorum :)
  • günlük faiz gece 12 den sonra sıfırlanıyor değil mi ? Yoksa parayı yatırdığımız saati mi beklememiz gerekiyor ?
  • Yaşadığımız tartışmanın özetini geçeyim kısaca; Müşteri Hizmetleri beni aradığında sistemin, günlük değişen faizleri, bir sonraki gün işlettiğini söyledi. Yani birikimli hesapta paranız var ise ve hergün otomatik yenileniyor ise bu gece yansıyacak faiz, pazar gününün faizi. Pazartesi gününün faizi, salı gününe yansıyacak...

Ama bir sistem açığı var, o da şöyle; paranız gece 24:00 ile 06:00 arasında faiz görüyor. Bu zaman zarfı dışında, faiz artışını tesbit ederseniz, eski brikimli hesabınızı kapatıp, yeni bir birikimli hesap açarak o günkü güncel faiz oranından yararlanmaya başlarsınız. Arada birgünlük faiz kaybınız olmaz. Tabii bunun olması için de faiz oranlarını günlük olarak takip etmeniz gerekiyor.

MH temsilcisinin dediğine göre bu işlemin bize faydası, faiz düşütüğü zaman oluyor. Örneğin Salı günü faiz düşse, yeni açılan hesaplar düşük faizden işlem görecekken, var olan hesaplar Pazartesi gününün faiz oranından işlem görecek ve müşteri yani biz de kazanmış olacağız... Fakat bunu henüz deneyen yok, bu nedenle bekleyip göreceğiz. Ben takipteyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ju3x

quote:

Orijinalden alıntı: umityasar

quote:

Orijinalden alıntı: msonerb

Mesajlarda göremedim ancak merak eden olabilir

Enpara dan vize işlemlerinde kullanmak üzere hesap hareketleri , banka varlık bilgisi almak için,

çağrı merkezini ariyorsunuz yada webden mesaj giriyorsunuz şu sebeble bu tür belgeler lazim diyerek,
    size dönüş yapıyorlar imzalı belgenizi isterseniz tarayarak mail atiyorlar,
    isterseniz 5 TL kargo ücreti karşılığında adresinize gönderiyorlar, belgeler arasında imza sirküleride yer almakta,
    bu tür işlem için herhangi bir ücret almiyorlar.

Açıkcasi normal şubeye göre işlemlerimi çok kolay biçimde halletiler, bankalarla ilişkimde beni şaşırtlılar. Teşekkürler enpara.

Banka şubesine gidersek alabiliyor muyuz?

Kesinlikle banka şubesinden hiçbir işlem yapamıyorsunuz :)
    Arkadaşın dediği gibi dekont tarzı evrak işleri 2 şekilde oluyor...

1 - Kurye ile ıslak imzalı belge yollanabiliyor...(Ücretli)
    2 - Yada belge taranıp yollanıyor.Noter onaylı imza sirküleriyle...(Ücretsiz)

Bu arada MÜŞTERİ HİZMETLERİ mükemmel ötesi...
    Çok hızlı geri dönüş ve çok ilgililer.
    Diğer bankalara hiç benzemiyor.
    Ben sadece enpara kullanmaya başladım.
    O derece yaniii...

1 - Kurye ile ıslak imzalı belge yollanabiliyor...(Ücretli) kısmı için küçük bir ekleme yapayim,

Ücret sadece kurye/kargo ücreti ve 5TL belgeye göre sayfa sayısına göre bir ücret yok ki herhangi bir banka şubesine gitseniz sayfa başına belge başına ücret talep edebiliyorlar,
    kurye istediniz tarihin ertesi günü (Ankara için) geliyor, bankaya gitseniz 5 tl den fazla otopark/yol parasi verirsiniz.

• Yemeksepetinde hep Enpara seçeneği çıkıyor, yemeksepetinde ne gibi bir avantajı var? Kullanan var mı hiç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkEternal

Yemeksepetinde hep Enpara seçeneği çıkıyor, yemeksepetinde ne gibi bir avantajı var? Kullanan var mı hiç?

yüzde yirmi indirim var hocam.
    https://www.finansbank.enpara.com/Kampanyalar/enCardKampanya.aspx
  • arkadaşlar selamlar şimdi enpara kullanan kişilere soruyorum enpara açmaktan pişmanmısınız ben akbank kullanıyorum maaş hesabı diye ama ben akbank sevmiyorum. ota boka para alıyor arkadaş ama en para istiyorum hem hemen yanıbaşıma finasbank açıldı birde orda altın hesabı açılabiliyor diye okudum orda bir para vs alınmıyor diye biliyorum kullanan lar tecrübelerini aktarabilirmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkEternal

Yemeksepetinde hep Enpara seçeneği çıkıyor, yemeksepetinde ne gibi bir avantajı var? Kullanan var mı hiç?

Yuzde 20 indirim var. Sirf ben yemeksepeti indirimi icin actirdim enpara hesabini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar hesap işletim ücreti almayan vadesiz hesap arayışı içindeyim.enpara denk geldi fakat okuduklarım kafamı karıştırdı.şimdi bende yüklü miktarda bir para var.bunu hesabıma yatırmak istediğimde ne şekilde yatırabilirim ? atmden yatırılmayacak kadar büyük,şubedende yatırılmadığı yazılmış.açmam mantıksız mı o halde ? yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kukaraça

merhaba arkadaşlar hesap işletim ücreti almayan vadesiz hesap arayışı içindeyim.enpara denk geldi fakat okuduklarım kafamı karıştırdı.şimdi bende yüklü miktarda bir para var.bunu hesabıma yatırmak istediğimde ne şekilde yatırabilirim ? atmden yatırılmayacak kadar büyük,şubedende yatırılmadığı yazılmış.açmam mantıksız mı o halde ? yardımcı olursanız sevinirim.

Herhangi bir bankada hesabınız varsa parayı oraya yatırıp oradan eft yapabilirsiniz. Yada bir finansbanka gidip vadesiz hesap açtırıp aynı gün enparaya havale yapıp hesabı kapattırabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: odanedemek

quote:

Orijinalden alıntı: kukaraça

merhaba arkadaşlar hesap işletim ücreti almayan vadesiz hesap arayışı içindeyim.enpara denk geldi fakat okuduklarım kafamı karıştırdı.şimdi bende yüklü miktarda bir para var.bunu hesabıma yatırmak istediğimde ne şekilde yatırabilirim ? atmden yatırılmayacak kadar büyük,şubedende yatırılmadığı yazılmış.açmam mantıksız mı o halde ? yardımcı olursanız sevinirim.

Herhangi bir bankada hesabınız varsa parayı oraya yatırıp oradan eft yapabilirsiniz. Yada bir finansbanka gidip vadesiz hesap açtırıp aynı gün enparaya havale yapıp hesabı kapattırabilirsiniz.

çok teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cem650

arkadaşlar selamlar şimdi enpara kullanan kişilere soruyorum enpara açmaktan pişmanmısınız ben akbank kullanıyorum maaş hesabı diye ama ben akbank sevmiyorum. ota boka para alıyor arkadaş ama en para istiyorum hem hemen yanıbaşıma finasbank açıldı birde orda altın hesabı açılabiliyor diye okudum orda bir para vs alınmıyor diye biliyorum kullanan lar tecrübelerini aktarabilirmi.

enpara projesi güzel, tavsiye ederim.

işbankasını kullanmak pahalı kaçmaya başlamıştı, alternatif arayışında ing bank turuncu hesap açtırmıştım. faiz avantajı ve şube bağımsız bankacılık anlayışı nedeniyle enparaya geçtim.

teşekkür ederim.

• Yemeksepetini çok fazla kullanan biriyim, indirim oranı da iyiymiş gerçekten.

Ama bu kredi kartı gibi kullanılmıyor sanırım değil mi? Hesaba para yükleyip kullanıyoruz yanlış anlamadıysam?
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.