Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (346. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.458
Cevap
88
Favori
346.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten ayrı bi mail adresine almıştım oyunu. Email adresi de dahil vereceğim. Referanslarım bol profilimden bakabilirsiniz.
  • arkadaşlar bugün itibarı ile elder scrolls online'a başlamış bulunuyorum.

ürünü satın aldım indirmeye başladım malum 30gb :D 2 gün iner artık 3mb ile.

yeni başlayanlara öneri ve benzeri her türlü yardım tipine açığım özelden veya bu konu üzerinden.

uzun süreli oynamayı düşünüyorum. en son 1 aydır blade and soul oynadım fakat oyun bir yerde beni tıkadı mantalite olarak devam edemiyorum oyuna. ancak pvp yapmaya devam ederim gibi duruyor şimdilik competitive açıdan street fighter gibi oldu oyun.

bunun yanında elder scroll online'da bulunan open world pvp imkanı ve oynamayı en çok sevdiğim main healer tarzında karaktere sahip olabilmek benim için oyuna başlamama sebep oldu diyebilirim. malumunuz çoğu yeni mmo'da healer yok main olarak. bu oyunun pve'si beni ne kadar götürür bilmiyorum açıkcası en azından open world pvp'si oynamaya değer gibi duruyor.

sırasıyla 8 ay archeage, 1 sene guild wars 2, 2 ay tera online, 1 ayda blade and soul oynadım ve bu oyuna geçiyorum inşallah pişman olmam hem bazı ümitlerim hemde oyuna geç başlamam konusunda ve diğer oyunculardan çok geride kalmak gibi mevzular hakkında çekincelerim var. hayırlısı bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 28 Şubat 2016; 4:40:02 >

• Zaris kullanıcısına yanıt
    Oyuna başlar başlamaz Stable günlük olarak uğrayıp at geliştirmelerini yap.

Ayrıca Craft araştırmalarına en kadar erken başlarsan o kadar iyi.

Her craft masasında en son sekmede bir trait araştırma bölümü var. Oradan trait araştırmaları yapman gerekiyor. Ne kadar erken başlarsan o kadar iyi olur senin için.

Bulduğun armor ve silahları satma türüne uygun craft masasında kır. Her şehirde köyde kasabada filan craft bölgeleri bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 28 Şubat 2016; 10:15:28 >
    At aldıktan itibaren her gün beslemeyi unutma. İlk tercihim kapasiteyi arttırmaktır.
    Craft research işine ne kadar erken başlarsan o kadar iyi olur.
    3 armour tipinden de üstünde olsun. 3ü de seviye atlar.
    Skillerin hepsini sıra sıra levellemeye çalış. Bugün lazım olmasada ileride kullanabilirsin.
    Tüm silahları levellemelisin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Oyuna başlar başlamaz Stable günlük olarak uğrayıp at geliştirmelerini yap.

Ayrıca Craft araştırmalarına en kadar erken başlarsan o kadar iyi.

Her craft masasında en son sekmede bir trait araştırma bölümü var. Oradan trait araştırmaları yapman gerekiyor. Ne kadar erken başlarsan o kadar iyi olur senin için.

Bulduğun armor ve silahları satma türüne uygun craft masasında kır. Her şehirde köyde kasabada filan craft bölgeleri bulunur.

bilgiler için teşekkürler bunlara dikkat edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swothra

At aldıktan itibaren her gün beslemeyi unutma. İlk tercihim kapasiteyi arttırmaktır.
    Craft research işine ne kadar erken başlarsan o kadar iyi olur.
    3 armour tipinden de üstünde olsun. 3ü de seviye atlar.
    Skillerin hepsini sıra sıra levellemeye çalış. Bugün lazım olmasada ileride kullanabilirsin.
    Tüm silahları levellemelisin.

hocam peki oyun malum 2014'de çıktı ama ben 2016'da başlayacağım. çok mu geride kaldım yani oyuna yeni başlayanlara yetişmem çok zor olurmu?
    Çok yol alan kesim var tabikide ama bunlar oyuncu kitlesinin çok ufak bir kesimi. Geri kalanlar hemen hemen seninle eşdeğer konumda olacaklar. Başlamanda bir sıkıntı olmaz. Sürekli yeni başlayanlar var ve bayağı kalabalık oldu oyun.

• quote:

Çok yol alan kesim var tabikide ama bunlar oyuncu kitlesinin çok ufak bir kesimi. Geri kalanlar hemen hemen seninle eşdeğer konumda olacaklar. Başlamanda bir sıkıntı olmaz. Sürekli yeni başlayanlar var ve bayağı kalabalık oldu oyun.

teşekkürler. peki son olarak türkler hangi factionda oynuyor genel olarak? arkadaşlarla 3-4 kişi geçiyoruz da ona göre türklerin yoğun olduğu yerde açalım karakterleri.
    Ben Aldmeri olarak oynuyorum. Aldmeri Dominion ve Daggerfall Covenant ittifaklarında fazla fazla türk oyuncu ve guild oluşumları mevcut.

• quote:

Ben Aldmeri olarak oynuyorum. Aldmeri Dominion ve Daggerfall Covenant ittifaklarında fazla fazla türk oyuncu ve guild oluşumları mevcut.

cevaplar için teşekkürler.

oyunun yarısı indi yarısıda 1 gün sonra iner sanırım tam akk'ye yakalandım ondan inmedi bi türlü meret :D

oyun bana çok aşırı bir şok yaşatmazsa yani aşırı bir iticiliğini bulmazsam muhtemelen uzun süre oynarım. hayırlısı bakalım.
  • quote:

hocam bugün oyuna başladım bi 10 lvl'a kastım sanırım.

Şimdi ben high elf templar açtım amacım focus healer olmak. yani sırf healing'e dayalı bir class dps'e hiç önem vermeden.

elime healin staff aldım fakat skill tabına bakınca elimdeki silah'tan üzerimdeki giysiye kadar bir çok skill var.

bunların hepsini açayım mı? harcadığım skill açma puanlarını geri alma şansım var mı ileride atıyorum bir healing skill'i önemsizdir ondan daha iyi işe yarayan başka bir healing skilli açmam gerekince kullanabilecek miyim acaba? bu skill sayfası biraz kafamı karıştırdı açıkcası.

birde quest yaparken farkında olmadan atladığım quest olursa bu oyunun gidişhatını engeller mi? yani tüm questleri eksiksiz mi yapmam gerekir?

son olarak tamamen heal üzerine bir oyuncu olarak hangi meslek ve craft'a başlamamı önerirsiniz?

çok değişik bir oyunmuş biraz çarpıldım açıkcası. ama oyunu grafikleri olsun skill efektleri combat sistemi hoşuma gitti oldukça güzel herşey ilk bakışta.

Barına koyduğun skiller level atlar. 5.seviyeye geldikten sonra morph olur. 2 seçenek çıkar, sana uygun olanı seçersin. Skill sıfırlama para karşılığı yapılıyor. Skill başına 100g idi galiba.
    Ana hikaye seni yönlendiriyor zaten gerisi yan questler. Ben hepsini yapmıştım zamanında, kimisi sadece ana hikayeyi tamamlayıp grind yapmaya başlıyor.
    Bütün meslekleri 50 yapman gerekli. Ama alchemy e önem verebilirsin, potion her daim gideri var.
    Addon kullanırsan senin için daha kolay olur. Nerede ne var görebilirsin.

• Merhaba bi sey sormak istiyorum. Malum oyundan anliyorsun

Şimdi ben v10 oldum High Elf magicka templarim. V16 pure healer olmak istiyorum ama hangi seti craftlayacagimi hala bilmiyorum. Elimde 1100 tane ancestor silk, 55 tane dreugh wax, 2 tane willpower yuzuk (1magicka 1health) 1 tanede magicka willpower kolye var. Kuta kasiyorum simdi. Anlayacagin her sey hazir sayilir. Ancak set konusunda cok kararsizim. 5 parca kagneracs oneriliyor ama craftlatabilecegim birini bulamadim. Light arastirmalarim 6-7 arasi. 5 parca seducer - 4 parca magnus su an kafamdaki set. Desto Resto takilicam. Mundusu kritik emmek istiyorum boylece HoT artar diye dusundum. Silahlarda precise olucak + inner light var. Kagneracs 5 parcada iyi seyler veriyor. Hem spell damage hemde yerden kaldirma hizini arttiriyor. Eger craftlayacak birini bulursam Kagne + seducer yapicam. Sence hangi seti craftlamam lazim? En buyuk korkum magickanin tukenmesi Kagneracs craftlatmaya mi calisayim yoksa seducer + magnus mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaraziVKayra -- 1 Mart 2016; 13:35:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• FaraziVKayra kullanıcısına yanıt
    Merak etme aynı kararsızlık bende de var. 10 gün daha bekle yeni DLC gelsin, setler yerine otursun bizde karar vericeğiz. Yeni DLC ile Kagrenac ın yerden kaldırma süresi artacak diyorlar. Öyle bişi olursa o set çöp oluyor, Julianos daha iyi oluyor.
    Oyundaki sistem şöyle gidiyor; ne kadar çok magicka varsa o kadar spell dmg artıyor. Üzerindeki takılar parçalar vs hepsi ve magicka veren olmalı. PvE daha çok takılıyorsan mundus en iyisi. Bence önce v16 ol sonra konuşalım :)

Hangi ittifaktasın? Benim craft 9/9 hepsi. İsteyene yapıyorum.
  • 2014 de ilk çıkıtıgı zaman alıp oynayan birisiyim ve dün zaris ile yeniden başladım oyun yine kendini bana çekti ortam süper her taraf tıklım tıklım sanki yeni çıkmış gibi ilk zamanki gibi kasma sıkıntıları yok birçok şey fikslenmiş :)
  • quote:

Merak etme aynı kararsızlık bende de var. 10 gün daha bekle yeni DLC gelsin, setler yerine otursun bizde karar vericeğiz. Yeni DLC ile Kagrenac ın yerden kaldırma süresi artacak diyorlar. Öyle bişi olursa o set çöp oluyor, Julianos daha iyi oluyor.
    Oyundaki sistem şöyle gidiyor; ne kadar çok magicka varsa o kadar spell dmg artıyor. Üzerindeki takılar parçalar vs hepsi ve magicka veren olmalı. PvE daha çok takılıyorsan mundus en iyisi. Bence önce v16 ol sonra konuşalım :)

Hangi ittifaktasın? Benim craft 9/9 hepsi. İsteyene yapıyorum.

Daggerfall'dayim. Sende mi daggerfall'dasin? Zaten v16 olmayi bekliyorum, olurum 2 haftaya heralde. Bu buildle sadece dungeonlarda takilicam. Pvp de isim olmayacak. Anlamadigim şu. Julianos daha iyi demissinde healer icin Julianos lazim mi? Yani Recovery nerden gelecek? Yada Julianos yapip 5 parca magicka recovery mundusu mu emsem? Sonucta Kagrenacs ve seducerda recovery var. Julianos ile baya kritik yakalayabilirim, bu da attigim heala yansir zannedersem. Istersen oyundan ekleyebilirsin. @Umzut15. 9/9 arastirmali birini şu zamana kadar oyunda bulamadim :)

Ek olarak şu an dps gidiyorum v16 ya kadar. Ustumde mavi v5 julianos ve magnus var. Dw resto. 1950 spell damage %55 de kritigim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaraziVKayra -- 1 Mart 2016; 14:58:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• FaraziVKayra kullanıcısına yanıt
    Ben AD oynuyorum. Herşeyi magicka yapınca 40k magicka belki daha fazla oluyor. Kimse recovery ile uğraşmıyor. Arada heavy attack ile recovery yaparsın.

• Bende oyunu almayı düşünüyorum ne zaman indirim görür sizce birde imperial editionmu almamı tavsiye edersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre040

Bende oyunu almayı düşünüyorum ne zaman indirim görür sizce birde imperial editionmu almamı tavsiye edersiniz ?

oyun kinguinde 27tl hocam tamriel paketi. imperiali bilmiyorum ama ucuza bulunuyor oyun istenirse.
  • Arkadaşlar swotrah arkadaşa çok soru sordum ondan bu sefer ortaya soruyorum denk gelip cevaplayabilen olursa sevinirim.

10lvl'a geldikten sonra oyunda biraz keşife çıktım çünkü oyun hiç yardırıp son lvl olayım aksiyona gireyim gibi bir oyuna benzemiyor. Bana biraz world of warcraft hardcore'luğunu anımsattı yani biraz hardcore oyun gibime geldi gerçi bu güzel birşey.

Şuanda craft sistemiyle biraz cebelleşiyorum denilebilir. Oyunda harverstin oldukça çok yani haritada çok rahat craft materyali toplayabiliyorsunuz bu güzel birşeyken bir yandan da bu kadar gerek moblardan gerek haritadan topladığınız lootlar hem çantamı hem bankamı şişirdi. Sürekli rastgele craft yapmaya çalışsamda yer sıkıntısı çekiyorum.

Acaba çantalarımı en mantıklı şekilde nasıl temizlerim? Yani belli bir yerden sonra bin bir çeşit item var hepside craftlanmıyor, örneğin 20'ye yakın hazine haritası var çantada atsam kıyamıyorum atmasam yer kaplıyor. Ne yapacağımı bilemedim bu yer sıkıntısı konusunda.

Birde craft research'lerini nasıl ilerleteceğim onu anlamadım lvl'im 10 ondan da olabilir gerçi tüm research'lerim kilitli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 2 Mart 2016; 19:00:35 >

• 
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.