Şimdi Ara

Eksik Bölgelerimi Yorumlar Mısınız (8 ay sonra edit!) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57
Cevap
0
Favori
3.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bilgin yoksa konuşmayacaksın kardeşim, konuşuyorsan da böyle cevap alınca şaşırmama. konudaki postlardan sonra mevzuya hakim olmadığın kanısındayım çünkü öğrencilik hayatıyla gayet güzel gelişim bu. seni 2ye katladı hem bilgisizlik içeren hem de kötü niyetli bir yorum, eleştiri değil. genetik olarak üstünlüğün yoksa ikiye de katlayamazsın zaten.

'ciğerim' hitabını da iki katlı arkadaşa saklamanı öneririm. ben de merak ettim kendisini.
  • 3 ay oldu gidiyorum vücudumuz aynı o kadar zaman nasıl çalıştın hocam çok az verim almış gibisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyuga kojiro

Moralini bozmaya çalışanlara aldirmamani öneririm. %95 inde iş yok. Forumda Kıvanç hoca vardı hatırlayan hatırlar onun vücuda bile laf atanlar vardı ki natürel yapılabilecek en iyi vücutlardan bir tanesiydi.

Yok beya hocam nereye bozacaklar moralimi

Fitnestan sonra hayatimdaki degisimi gordugum icin zaten bos yaptiklarini biliyorum

Ama bu tarz tiplere sustukca sallamadikca tepene cikmaya calisiyolar sadece konumun kirletilmesinden rahatsiz oluyorum

• bu vücut için kızlar beğeniyor mu diyorsun?
  • bütün bölgelerin eksik yanlış anlama düzgün ve planlı bir şekilde çalış 14 ay için kötü gelişim

• Birşeyler yazacak oldum ama yorumları okuyunca vazgeçtim açıkçası.
    Her mesajın x kilo bench yapıyorum, kolum y santimetre, spora başladıktan sonra kızlar beni hüpledi tarzı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeterli beslenememişsin 1 yıl için çok kötü bence.

• Ya beslenme düzenini değiştirmeni ya da yaptığın antrenmanı değiştirmen lazım. Çünkü 1 yıla oranla gelişim oldukça düşük. Ama bu senin motivasyonunu bozmasın. Never Back Down

• Demişler ki öldü

• Çalışmalarınız ve beslenmeniz işe yaramamış görünüyor
  • 14 ayın sonucu mu bu gerçekten ?
  • hocam hipertophy yi sağlayamamışsın, güç odaklı çalışmak gücü arttırıyor ama kasları şişirmek için hipertrophy de lazım.

aşırı derecede drop set yapmanızı öneririm. eğer 1 hareketi 3 set yapıyorsanız en az birinin sonunda hiç beklemeden ek drop setler eklemelisiniz. mesela sallıyorum tamamen 14 kg dumbelle 3x12 den 3 set yaptınız aralarda da hep 90 sn beklediniz diyelim. 3. set biter bitmez, hemen 2 adet 12 kg dumbel kapıp en az 6-8 tekrar sonra 10 kg kapıp yine 6-8 tekrar böyle böyle 8kg veya 6 kg kadar inin. öyle ki en az 5 dk içinde aynı şekilde drop set yapamaz hale gelmelisiniz. bütün lifleri kopartmalısınız.

vücut olarak da sırt geride kalmış. sanıyorum ki 5x5 programı uygulanmış. barfiks ve lat pulldown ı arttırmalısınız.
  • M

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi epphesus -- 21 Aralık 2018; 20:17:51 >
  • Hocam sadece kol çalışmışsın. Bulk dönemine girmeni ve progressive overload metodu ile göğüs icin cable crosslara önem vermeni tavsiye ederim. Trapezlere de her antrenman sonu barbell upright row yaparsan 3 aya farkı görürsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: leopolidas

hocam hipertophy yi sağlayamamışsın, güç odaklı çalışmak gücü arttırıyor ama kasları şişirmek için hipertrophy de lazım.

aşırı derecede drop set yapmanızı öneririm. eğer 1 hareketi 3 set yapıyorsanız en az birinin sonunda hiç beklemeden ek drop setler eklemelisiniz. mesela sallıyorum tamamen 14 kg dumbelle 3x12 den 3 set yaptınız aralarda da hep 90 sn beklediniz diyelim. 3. set biter bitmez, hemen 2 adet 12 kg dumbel kapıp en az 6-8 tekrar sonra 10 kg kapıp yine 6-8 tekrar böyle böyle 8kg veya 6 kg kadar inin. öyle ki en az 5 dk içinde aynı şekilde drop set yapamaz hale gelmelisiniz. bütün lifleri kopartmalısınız.

vücut olarak da sırt geride kalmış. sanıyorum ki 5x5 programı uygulanmış. barfiks ve lat pulldown ı arttırmalısınız.
    hocam senin bi program vardı onu atar mısın rica etsem pm atamıyorum kapatmışsın galiba pm şeysini

• quote:

Orijinalden alıntı: epphesus

Hocam sadece kol çalışmışsın. Bulk dönemine girmeni ve progressive overload metodu ile göğüs icin cable crosslara önem vermeni tavsiye ederim. Trapezlere de her antrenman sonu barbell upright row yaparsan 3 aya farkı görürsün.
    son konuma bakmanu oneririm hocam bu 8 ay oncesi bi de ben hic kol calismamistim bu ilk 14 ayda onu da söyleyeyim 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: Peter Jones

hocam senin bi program vardı onu atar mısın rica etsem pm atamıyorum kapatmışsın galiba pm şeysini

Alıntıları Göster
    yazayım hocam tekrar. zaten ben de ilk 5x5 le başladım, sonra baktım ki bazı yerler hiç çalıştırılmıyor ona göre düzenleme yaptım.

ana egzersizler (bunlar görece ağır çalışılması gereken çok kas grubuna etki eden birleşik egzersizler):

* üst vücut push (shoulder press + bench press)
    * üst vücut pull (pull up + seated cable row)
    * bacak (leg press + deadlift)

Workout A:
    shoulder press
    pull up
    lateral raise
    leg raise
    leg press
    triceps extensions

Workout B:
    bench press
    pull up
    seated cable row
    reverse pec deck
    deadlift
    biceps curl

Haftalık program (haftada 4 gün)

A - rest - B - rest - A* - B* - rest

A* ve B* günleri art arda geldiği için A* günü full ön vücut, B* günü full arka vücut yap. Dolayısıyla:
    - A* günü pull up yapma. Pec deck veya cable fly yap.
    - B* günü bench press yapma. Bent over barbell row, wide grip cable row, t-bar row, veya lat pull down'dan birini yap.
    lat pull down yapmak pull up yapacağın için biraz zorlayabilir; bu yüzden wide grip cable row veya benzer bir row makinası varsa onda çalışabilirsin.

bir günde 6 egzersiz var, 1 haftada 4 gün x 6 = 24 egzersiz yapmış olacaksın.
    enerjin kalırsa biceps yaptığın gün lateral raise, lateral raise yaptığın gün de biceps curl yaparak 7 egzersize çıkabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leopolidas -- 6 Ocak 2019; 16:8:59 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.