Şimdi Ara

Egea 1.6 dizel dct detaylı inceleme / 130 bin km geride kaldı. (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
644
Cevap
14
Favori
62.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O kadar detaya bakmadım. Konsol, kapı içleri falan birebir aynı, tavan döşemesinin kumaşı farklı idi, 2018 model sedan araçlarda o da aynı olmuş. Tek fark hb kasada izolasyon biraz daha iyi, bir de adaptif hız sabitleme, otomatik fren gibi donanımları var fazladan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün şehirden biraz uzaklaşalım dedik, bi köy turu yaptık, git-gel yaklaşık 160 kilometre yol yaptık.

Yol boyunca 100 km sabit hızla gittim geldim sayılır, bazen kısa süre aştığım oldu ama müsait yollarda altına düşmedim. Araçta 4 kişi var, bagaj boş. Yol boyu klima 17 derecede 4.seviyede açıktı.

Tüketim bu şekilde,
    76 km ortalama hız, 4.2 litre ortalama tüketim.

Egea 1.6 dizel dct detaylı inceleme / 130 bin km geride kaldı.

Aracın uzun yol konforu çok güzel, yalıtımı oldukça başarılı. Şehir içinde gar gar gar öten motorun sesini uzun yolda duymamak güzel oluyor

Ayrıca hız sabitleme mükemmel bir buluş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 15 Haziran 2018; 19:34:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Bugün şehirden biraz uzaklaşalım dedik, bi köy turu yaptık, git-gel yaklaşık 160 kilometre yol yaptık.

Yol boyunca 100 km sabit hızla gittim geldim sayılır, bazen kısa süre aştığım oldu ama müsait yollarda altına düşmedim. Araçta 4 kişi var, bagaj boş. Yol boyu klima 17 derecede 4.seviyede açıktı.

Tüketim bu şekilde,
    76 km ortalama hız, 4.2 litre ortalama tüketim.

Aracın uzun yol konforu çok güzel, yalıtımı oldukça başarılı. Şehir içinde gar gar gar öten motorun sesini uzun yolda duymamak güzel oluyor

Ayrıca hız sabitleme mükemmel bir buluş.
    Hocam genelde zengin kesim ve avrupalilar biraz sehirden uzaklasalim der . Sizinkisi torun tombalak zorunlu bayram gezmesi :)

• HardLoveBaby H kullanıcısına yanıt
    Güzelmiş bu

Yok bizim bayram ziyareti listemizde tek adres var o da eve 10 dk mesafede. Bu sefer gerçekten şehirden uzaklaşma gezmesiydi, hep Avrupalılar mı yapacak, biraz da biz yapalım

• quote:

Orijinalden alıntı: HardLoveBaby

Hocam genelde zengin kesim ve avrupalilar biraz sehirden uzaklasalim der . Sizinkisi torun tombalak zorunlu bayram gezmesi :)

Alıntıları Göster

muhteşem tespit. gülmekten yuvarlandım resmen..

• quote:

Güzelmiş bu

Yok bizim bayram ziyareti listemizde tek adres var o da eve 10 dk mesafede. Bu sefer gerçekten şehirden uzaklaşma gezmesiydi, hep Avrupalılar mı yapacak, biraz da biz yapalım
    Anladim hocam kazasiz belasiz keyifli yolculuklar dilerim

Bu arada ufak birsey sorucagim izmirde mustakil ev fiyatlari nedir ? 1-2 sene sonra tasinmayi dusunuyorumda istanbuldan . Merkeze yakin olmasi gerekmiyor.site icerisinde olmasi kafi.

Vallahi hocam ev piyasası hakkında pek bilgim yok, özellikle müstakillerle ilgili.

Tek bildiğim, Bornovada merkezi yerde 20-25 yaşında otoparklı bina, 125 m.kare 3+1 daire 450-460 bine alıcı bulabiliyor. Bi ara bizim ev için piyasa araştırmıştım o kadar, ordan biliyorum.

Yerine, evin durumuna göre müstakil fiyatları çok değişkendir diye düşünüyorum.

• Yaklaşık 26-27 kilometrelik şehir içi rota belirledim(hafta içi kullandığım yollar) , bi hypermiling denemesi yapayım dedim, araçta tek kişiydim, klima kapalı, dibine kadar sakin, öngörülü sürüş. Evin önünde tüketimi sıfırladım, eve dönünce fotoğrafını çektim.

Trafik yok, yaklaşık 10-11 kırmızı ışıkta durdum, genelde ışığa göre kendimi ayarlayarak yeşili yakalamaya çalıştım, vitesi manuel modda kullandım, start stop açıktı, yani tasarruf için herşeyi yaptım.

Sonuç mükemmel, 26 km ortalama hız, 4.3 litre tüketim...

Egea 1.6 dizel dct detaylı inceleme / 130 bin km geride kaldı.

*Tabiki bu bir deneme sürüşüydü, normal akıcı, seri sürüşle 6.5 litre ile dolaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 16 Haziran 2018; 16:50:21 >

• quote:

Vallahi hocam ev piyasası hakkında pek bilgim yok, özellikle müstakillerle ilgili.

Tek bildiğim, Bornovada merkezi yerde 20-25 yaşında otoparklı bina, 125 m.kare 3+1 daire 450-460 bine alıcı bulabiliyor. Bi ara bizim ev için piyasa araştırmıştım o kadar, ordan biliyorum.

Yerine, evin durumuna göre müstakil fiyatları çok değişkendir diye düşünüyorum.
    20 yasinda bina 450 bin , bana istanbuldaki 1+1 5 trilyona satilmaya calisan kutu kutu binalari animsatti

Insaat sektorundeyim 450 bin lirayi 20 yasinda binaya vermekdense arsa alip 3 katli villayi dikerim

• Şu aracın tavan döşemesini showroomda bi dokunayım dedim nasıl mal la o sallanıyo düşüyo ön konsola vs... biraz oynasam kırılacak diye korktum malzeme yumuşak yapacam diye kaliteden bayağı çalmışlar yavvv her yeri bayağı oynuyo helal olsun alana

Ev fiyatları tam bir balon, aklım almıyor orta gelirli bi insan nasıl alacak bu fiyatlarla ev...

İyi ki zamanında, sıkıntılara katlanıp almışız diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 16 Haziran 2018; 23:52:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Şu aracın tavan döşemesini showroomda bi dokunayım dedim nasıl mal la o sallanıyo düşüyo ön konsola vs... biraz oynasam kırılacak diye korktum malzeme yumuşak yapacam diye kaliteden bayağı çalmışlar yavvv her yeri bayağı oynuyo helal olsun alana
    Düşme yok da orta kısım biraz oynuyor, boşluk var.

Konsol falan da gayet sağlam, parçalar iyi oturtulmuş, oynamayla kırılmaz kolay kolay... Trim sesi de yok hala.

Cayır cayır da satılıyor vallahi

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Bu kişi block listenizde. Bloğu kaldır

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Konuma yazmayı biliyon kardeş, yaralı mazini az kenara koy da kaldır bloğu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 17 Haziran 2018; 0:17:18 >
  • Ben de 20bin km’ye geldim sayılır.

Artan ön kapı cızırtısı haricinde bir sıkıntı yok şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi individual -- 23 Temmuz 2018; 23:13:29 >
  • individual İ kullanıcısına yanıt
    Benim de 10 bin km oldu, trim sesi yok. Kışın motor soğukken bi cızırtı yapıyordu, havalar ısınınca kayboldu ses.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sizde mi forum lanetine inanıyorsunuz her fotoda nazar boncuğu var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok yav, lanete inansam fotoğraf koymazdım. Hayırlı olsun diyenler bir de nazar boncuğu almış, 2 tanesi arabada duruyor, kalanı evde
  • quote:

Yok yav, lanete inansam fotoğraf koymazdım. Hayırlı olsun diyenler bir de nazar boncuğu almış, 2 tanesi arabada duruyor, kalanı evde
    Hocam ben doblom varken fotosunu paylaştım 1 hafta geçmeden olmayacak şekilde bir kadın touraeg aracıyla seyir halinde bana çarpmıştı karşı yola geçmiştim arabayı 2 hafta tamir edilmesini bekledim

• Kötü şans, geçmiş olsun. Allah kaza bela vermesin kimseye.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.