Şimdi Ara

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.373
Cevap
59
Favori
210.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eca servisleri maalesef kıl. sorun çıkartabilirler. ama on-off oda termostatı basittir. doğru montajda kombi zarar görmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: 990500135m

Teşekkür ederim hocam, son bir soru sormak isterim. Evimize doğalgaz tesisatı yeni çekilecek, daha önce merkezi sistem kömür vardı.
    Evde halihazırda 6,5 metre petek var. Ben 3 metre petek daha ekleteceğim ve toplam petek uzunluğu 9,5 metre olacak. Daha önce petek olmayan kapalı balkon ile ebeveyn banyosuna da petek koyulmuş olacak.

Bu durumda:

1- 24'lük proteus premix için 9,5 metre petek sorun olur mu? (Ev 3+1)
    2- Petek uzunluğunu artırdığımda tüketim daha mı fazla olur?

Şimdiden teşekkür ederim.
    @disintegration

Hocam yukarıdaki soruma cevap alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 990500135m 9 kullanıcısına yanıt
    24kW eca proteus premix için 9.5mt petek sorun değil
    petek metrajı arttığı zaman petekleri kontrol altına almak için iyi ısınan peteklere ve mutfağa danfoss termostatik vanalar taktırıp bu trv leri petekleri kısacak şekilde ince ayarla ayarladığınızda ev ısındıkça
    zaten trv ler petekleri kısacak bu durumda hem sıcaklığı kontrol altına alacaksınız hem de ek tasarruf olacak

termostatik vanada danfoss öneririm
  • Tüm cevaplarınız için teşekkür ederim hocam.@disintegration

• Arkadaşlar 3+ 1 140 Metrekare bir evde oturuyorum. 8 Petek 1 havlupan mevcut. 10 yıllık bir kombi var termodinamik
    Değiştirmeyi düşünüyorum. Emin değilim ama 11 ya da 12 metre oluyor Petek uzunluğu. Sorularım şunlar :))
    1. 24 kW 20000 cal yoğuşmalı kombi ve termostasik vana ile işi çözebilir miyim? Çünkü salonda 2 metrelik Petek var ve sene de3-4 kere kullanıyorum o Petek kapalı oluyor hep.
    2. Termostatik vanada Eca mı önerirsiniz yoksa Danfoss mu?
    3. Kombi olarak Pretous Premix - Calora Premix - Citius Premix- Scot Premix - Kronos hepsi aynı fiyat aralığında ama farkları ne? Ne önerirsiniz?
    İlginiz için teşekkürler..

• anonymouss A kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yaşadığınız il neresi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecaservisi -- 11 Haziran 2020; 3:5:5 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nevşehir’de yaşıyorum. Oturduğum dairede dıştan yalıtım mevcut. Kışın güneş de alıyor.

ECA Calora premix öneriyorum trv vana da da yine eca markasını tercih edebilirsiniz Calora premix kronik sorunu olmayan bir model.

• Vana olarak önceki yorumlardan hareketle bunu aldım ==>https://www.hepsiburada.com/danfoss-1-2-kose-tip-termostatik-radyator-vana-takimi-p-HBV00000QUGIM ve 2 sorum otomatikman cevaplanmış oldu.

Acaba ara antredeye de almama gerek var mı termostatik vana?
    Ve asıl sorum Kombi olarak Pretous Premix - Calora Premix - Citius Premix- Scot Premix - Kronos bunların farkları neler? Calora Premix yeni çıkmasına rağmen aralarında en ucuzu.
    Hangisini almalıyım sizce ve neden?
  • ecaservisi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ancak neden Calora? Diğerlerinden farkı ne? Malzeme açısından kalite açısından tüketim açısından?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anonymouss

Teşekkürler ancak neden Calora? Diğerlerinden farkı ne? Malzeme açısından kalite açısından tüketim açısından?
    proteux premix başlığı altında bu tavsiyenin yapılması da ilginç :)
    eca scot piyasadan kaldırıldı yerine eca confeo premix çıktı bu eski bir modeldir yeniden revize ederek piyasaya çıkatmaya başladılar yalnız çok çok yeni bir kombi piyasada bulunmayabilir
    aynı şekild eca citius premix çok çok yeni bir kombi ben bile görmedim

eca proteus premix ve eca calora premix aynı kombi, calora'nın hidroblok grubu plastik, proteus'un ise pirinçtir. diğer tüm özellikleri aynı

satış fiyatını bilmiyorum ama (yeni)eca confeo premix, eca'nın en iyi kombisidir.yılbaşından önce fuarlarda tanıtım yapmışlardı. eca proteus premix alınabilir
    https://www.eca.com.tr/isitma-sogutma/kombiler/yogusmali/confeo-premix

Calora premix kronik sorunu olmayan bir modeldir. Piyasaya yeni sürülen tüm cihazlarda kronik sorunlar yaşanıyor ve sonraki seriler de bu düzeltiliyor ama Calora premix hiç kronik sorunu olmayan bir model ben tüketici gözü ile değil servis gözü ile bakıyorum.

1. Hidroblok grubu pirinç ya da plastik bu konuda net olarak emin olmayın bir bant plastik bir bant pirinç ürün çıkarabiliyor.

2. Elektronik kart artık herşey fan pompa ve elk kart arasındaki iletişim protokolü ne kadar iyise kombi tepkimesi o kadar iyi ve hassas oluyor Calora premixte bu başarıldı.

3. Yoğuşmalı kombiler de yoğuşma kapları en sorunlu bölgelerdir confeo premix modelinde neler çektiğimi bir ben bir Allah bilir çok değil bir kaç sene içinde yoğuşmalı kombimin ana eşanjörü delinmiş servis 2500 TL fiyat verdi diye burada başlıklar okuyacağız bunların sebebi yoğuşma kapları son seneye kadar firmalar bu kapları önemsemiyordu ama artık önemsiyor ve Calora premix önemsenmiş bir model.

4.Cihaz modülasyon hızı tam kararında ve gaz valfi ile iletişim müthiş.

Son olarak usta ve iklimlendirme uzmanı tavsiyesi Calora Premix :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecaservisi -- 14 Haziran 2020; 18:41:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

Calora premix kronik sorunu olmayan bir modeldir. Piyasaya yeni sürülen tüm cihazlarda kronik sorunlar yaşanıyor ve sonraki seriler de bu düzeltiliyor ama Calora premix hiç kronik sorunu olmayan bir model ben tüketici gözü ile değil servis gözü ile bakıyorum.

1. Hidroblok grubu pirinç ya da plastik bu konuda net olarak emin olmayın bir bant plastik bir bant pirinç ürün çıkarabiliyor.

2. Elektronik kart artık herşey fan pompa ve elk kart arasındaki iletişim protokolü ne kadar iyise kombi tepkimesi o kadar iyi ve hassas oluyor Calora premixte bu başarıldı.

3. Yoğuşmalı kombiler de yoğuşma kapları en sorunlu bölgelerdir confeo premix modelinde neler çektiğimi bir ben bir Allah bilir çok değil bir kaç sene içinde yoğuşmalı kombimin ana eşanjörü delinmiş servis 2500 TL fiyat verdi diye burada başlıklar okuyacağız bunların sebebi yoğuşma kapları son seneye kadar firmalar bu kapları önemsemiyordu ama artık önemsiyor ve Calora premix önemsenmiş bir model.

4.Cihaz modülasyon hızı tam kararında ve gaz valfi ile iletişim müthiş.

Son olarak usta ve iklimlendirme uzmanı tavsiyesi Calora Premix :)
    Söylediklerinizden şunu mu anlamalıyız?
    1. Calora Premix ile Pretous Premix birebir aynı üründür, tek farkı hidroblok grubunun pirinç olması ama bu da kesin değil bazen Pretous Premix'in hidroblok grubunun plastik olanları da mevcut diyorsunuz.
    2. Calora Premix 3 Yıl Garantili Pretous Premix ise 5 yıl garantili.
    3. Diğer bahsettiğiniz - Elektronik kart artık herşey fan pompa ve elk kart arasındaki iletişim protokolü ne kadar iyise kombi tepkimesi o kadar iyi ve hassas oluyor - her iki model içinde aynıdır herhalde? Pretous premix de kendini kanıtlamış kronik cihaz yaşanmayan bir model sonuçta.

Sonuç olarak fiyat performans açısından siz Calora Premix'i kesinlikle tavsiye ediyorsunuz?

• 28 kw'lık proteus premix aldık hafta sonu montajı yapıldı baca hafif yukarı şekilde tutturuldu bunu sorduğumda içeri yağmur suyu alsa bile alltaki giderden akıp gideceği söylendi

yalnız gider olayını zor hallettik kombi mutfak tezgahının karşısında yaklaşık 2 metre kadar mesafe var,gider hortumunu mümkün olduğu kadar eğim vererek yarım kare biçiminde kapalı gidere taşıdık bazı yerlerde eğim azaldı son olarak kapalı gidere taktığım yerde hafif bi yükselme oldu ama başka çözüm de bulamadık,umarım ileride sorun yaşamam.
  • fabrizo kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

28 kw'lık proteus premix aldık hafta sonu montajı yapıldı baca hafif yukarı şekilde tutturuldu bunu sorduğumda içeri yağmur suyu alsa bile alltaki giderden akıp gideceği söylendi

yalnız gider olayını zor hallettik kombi mutfak tezgahının karşısında yaklaşık 2 metre kadar mesafe var,gider hortumunu mümkün olduğu kadar eğim vererek yarım kare biçiminde kapalı gidere taşıdık bazı yerlerde eğim azaldı son olarak kapalı gidere taktığım yerde hafif bi yükselme oldu ama başka çözüm de bulamadık,umarım ileride sorun yaşamam.
    biz de gider i balkonun diğer köşesine taşımak zorunda kaldık adeta kare çizdik...kışın bir kaç ay çalıştı sorun olmadı
  • şebeke suyu biraz soguk olunca sıcak su ihtiyacı olduğunda tesisattaki soğuk su kombiye ilk girdiğinde ateşlemede ve alev boyutu o kadar şiddetli oluyor ki cok fazla ses cıkarıyor sanki yoldan kamyon geçiyor gibi bir uğultu yapıyor su sıcaklıgı artana kadar üç beş saniye sonra kesiliyor fakat çok rahatsız edici bir durum, böyle bir şikayeti olan var mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasmoon

şebeke suyu biraz soguk olunca sıcak su ihtiyacı olduğunda tesisattaki soğuk su kombiye ilk girdiğinde ateşlemede ve alev boyutu o kadar şiddetli oluyor ki cok fazla ses cıkarıyor sanki yoldan kamyon geçiyor gibi bir uğultu yapıyor su sıcaklıgı artana kadar üç beş saniye sonra kesiliyor fakat çok rahatsız edici bir durum, böyle bir şikayeti olan var mı.
    evet çok hızlı ısıttığı için oluyor sanırım...Eski kombi immergas dı bu kadar ses yapmıyordu ama bu kadar sıcak su konforu da olmuyordu ısınana kadar 1,5 kova su gidiyordu 20 dk içinde 2-4 defa soğuk su geliyordu......şimdi bir kova dolmadan ısınıyor ve arada soğuk su gelmesi bir defa ancak oluyor.
  • Herkese merhaba Kocaeli Gebze merkezde 0 bina ısı yalıtımlı 150m2 net kullanım alanı olan 5+1 çift banyo çift mutfak (aynı anda kulanılmasa bile 1 mutfak + 1 banyo aynı anda kullanılabilir)dubleks yerden ısıtma sistemli evimiz için kombi arayışındayız önerilen kombilere baktım ancak spesifik şu model daha iyi olur dediğiniz bir model var mıdır?
    Şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.