Şimdi Ara

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.373
Cevap
59
Favori
210.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iyi gunler. Bu soğuk kış günlerinde arızasız bol sicak bol tasarruflu gunler diliyorum 😊
    Ben de mevcut kombimi yenileme vakti geldigini dusunuyorum. Biraz bakinca şu iki model arasinda kaldim. Pek anladığım söylenemez ama okuduklarım ve söylenenlerden elimde kalanlar bunlar. Siz de fikrinizi söyler misiniz?

BAYMAK LAMBERT LPY 24 FI Premix Yoğuşmalı 3000 tl
    ECA PROTEUS PREMİX 24Kw Yoğuşmalı 3650tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slbn -- 29 Aralık 2019; 14:35:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slbn kullanıcısına yanıt
    baymak lambert lpy, baymak duo tec ile aynı kombidir
    eca proteus premix'in avantajı kombinin üstünde kalorifer için eco mod tuşu var, daha küçük bir kombi ve 5 yıl garanti
    baymak ın avantajı daha ucuz. iki kombi komponent kalitesi aynıdır.paslanmaz çelik premix eşanjör ve pirinç hidroblok grubu. fiyat odaklı düşünürseniz baymak derim

• Peki hocam arada 600 tl fark var. Uzun vadeli bir iş bu. ECA icin bu fark verilmeli mi. Tuketim degeri vs açısından bakinca siz ne dersiniz. Ya da bu fiyat araliginda başka bir öneriniz olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slbn -- 29 Aralık 2019; 18:27:6 >
  • S.a
    Belki forumda sorulmuştur ama bulamadım. Affınıza sığınarak sormak istiyorum. ECA Premix kombi 10 güne kadar servis gelip kuracak. ECA termostat aldım kendim daha sonra taksam garanti için olumsuz bir durum olurmu?

başka marka kombi yazıp kafanı karıştırmayayım bence doğru kombi tercih etmişsin.
    dediğim gibi bütçen az ise baymak al, kaybın olmaz bu kombi baymak duo tec ile aynı baymak ın en iyi kombisi
    ama 600lira için bence değer çünkü +3 yıl garantin olacak ve de kombide eco mod var günlük yaşamda kullanılan bir özellik kalorifer modunda herkese eco mod öneriyorum

• sgkhn01 kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir ariza durumunda termostati sokup servisi ararsaniz sorun olmaz kendileri takmayınca sıkıntı çıkarıyorlar bende cosa termostat takılı kendim taktim

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Peki bir soru daha 😊
    Baymak lambert ile baymak duo tec arasinda yaklaşık 600 tl fark var. Kombiler ayni dediniz sanirim. Bu durumda hangisini tercih etmeliyim.

• Herkese merhaba arkadaşlar,
    Kiracıyım ve bozulan kombi sonrası sıfır olarak başlıktaki eca proteus marka kombiden takıldı. Daha önceki kombimde de yaptığım gibi evde olalım olmayalım soğuk havalarda kombiyi minimumda açıp hiç ellemiyorum 2-3 ay, minimum-maximum olarak 30-85 derece gösteriyor fakat, kombiyi 30yada35 dereceye comfort modda aldığım da petekler hiç ısınmıyor. Hani petek soğuk değil ama sıcak olduğunu da elinizi koyduğumuz zaman anlamıyoruz. 40a alınca sorun yok ama. Sizce böyle olması normal midir? Çalışma modu yada derecede yapmam gerekecek birşey varmı? Devamlı çalıştırmak mantıklı mı yoksa eve gelince mi açmak daha tasarruflu olur.
    Okuyup cevapladığınız için teşekkür ederim.
    Saygılarımla.

bence lambert
  • 30-35c de petekler ısınmaz en az 40-45c ve eco mod'da kullanmanız lazım
    hatta bence on-off programlanabilir bir oda termostatı alın.evde olmadığınızda evi belli bir derecede tutar
    ilerde evden çıktığınızda oda termostatını alıp götürürsünüz
    Aynen hocam. Ozaman ben şu anda siparişi veriyorum. Haydi hayirlisi😊

Teşekkür ederim cevabınız için,
    Akşam o halde mevcutta olan comfort 40dereceyi, 45eco olarak değişeyim. Peki söylediğiniz gibi bi termostat tavsiyesi yapabilir misiniz mevcut modelim için?
    Birde dediğim gibi sabah evden çıkıyoruz akşam geliyoruz 10saat boş evi ısıtmak mantıklı olurmu?
    Gelince mi acmak gerekir yüksekte, yoksa 40-45lerde devamlı mı çalıştırmak mantıklı

• Arkadaşlar eca nın kablosuz ert 176 modeli bi ara 150 tl idi şimdi 300 tl olmuş bizim kombiye uyan uygun kablosuz başka marka model var mı?

• 10 saat evde yoksunuz kombiyi kapatırsanız ev soğur. bence oda termostatı gerekli
    oda termostatı çok geniş bir konu
    kablosuz o.t olarak linkteki ürünü öneririm her kombiye uyumludur ilerde söküp götürürsünüz
    https://www.akakce.com/termostat/en-ucuz-e-c-a-ert-176-rf-kablosuz-dijital-fiyati,99978925.html

kablolu olarak eca honeywell dt 90 öneririm. aç kapa programsız ve tpi algoritmalıdır fiyatı uygundur her kombiye uyumludur
  • eca proteus premix 31 mart'a kadar 5 yıl garanti

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları
  • Arkadaşlar merhaba. Oda termostatının mantığını hala çözemedim. Kombi eco mod 50 derecede çalışıyor. Termostat ise 22.6 da ayarlandı. Termostat alıcısı yeşil ve aktif. Benim kombi hiçbirzaman odayı 22.6 yapmadı kombi kendi rutininde devam ediyor. Ateşleyip petek ısısını 55 yaptığı an kesiyor. Oda sürekli 22.2 de yükselmiyor ve kombinin rutini değişmedi. Fakat termostatı elime alıp ayarını düşürdüğüm zaman mesela 22 yaptığım zaman termostat kombiyi kapatıyor ve kırmızı yakıyor. Tekrar 22.6 yapıncada yeşil yapıp ateşliyor fakat odayı 22.8 yapayımda keseyim demiyor kendi rutini petek 55 olunca pat kesiyor soğuyunca tekrar rutin işliyor. İnşallah anlatabildim bu doğalmıdır? Benmi çok şey bekliyorum

• fikom23 F kullanıcısına yanıt
    oda kumandasının yeri yanlış olabilir doğru ölçüm yapamıyor görünüyor.

Kombiniz ayarını 55 yapın kazan sıcaklığı evin sıcaklığını 22.6 ya çıkaramadığı için termostat Kombiyi kapatmıyor 55 te ısıtacaktır ama yine olmazsa 60 a almanız gerekecek

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Peki termostatın çalışma mantığı doğrumu? ben 55 yapar peteği oda 22.6 olana kadar devam eder diyordum demek ki çalışma prensibi farklı

Doğru termostat kombinin sıcaklık ayarını değiştiremez termostat oda sıcaklığına gore hareket ederken kombinizde sizin belirlediğiniz su sıcaklığını ayarlayabilmek için su sıcaklığına gore hareket eder odanız istenilen sıcaklığa ulaşmadığı surece termostat Kombiyi kapatmaz isi ayarınıza degistiremez

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.