Şimdi Ara

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.373
Cevap
59
Favori
210.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim cevabınız ve ilginiz için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eca premix yoğuşmalı kombime aşağıdaki oda termostatı bağlı.

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları

Ben bu oda termostatını söküp, kombi üzerinden herhangi bir işlem yapmadan linkini verdiğim oda termostatını duvardaki eski ürünü söküp bunu bağlayabilir miyim?
    https://www.hepsiburada.com/plussmart-ps-350-kablolu-dijital-oda-termostati-p-HRTERMOHT350?magaza=Termostatmerkezi

• quote:

Orijinalden alıntı: blackhorse_gt

arkadaşlar iki günlük ölçümlerimi sizlerle paylaşayım
    ilk gün
    comfort modda 44’e ayarlanmış şekilde 18 saat lik tüketim 6 m3 oldu, 6/18=0.33 saat lik tüketim ve ısınma seviyesi ve ortam ısı seviyesi gayet güzel tam ideal

ikinci gün
    eco modda 44’e ayarladım
    13 saatlik tüketim 2,6 oldu,
    2,6/13=0,20 saatlik tüketim ve ısınma olarak da ortam ılık gibi çok iyi bir ölçüm olmasa da ortam sıcaklığını gösteren oda saattin de 19-20 dereceleri gösteriyordu

bu arada iki gün içinde dış ortam gece sıcaklığı 10-12 derece idi

aynı derecede eco ve comfort arasında tüketim açısından %60 tüketim farkı olmakla birlikte aynı ortam sıcaklığına erişmek için muhtemelen 49 eco ya getirmek gerekecektir

ben bir süre eco da devam edeceğim, nasıl olsa havalar çok soğuk değil
    herkese merhaba
    yaşadığım bir tecrübeyi paylaşayım

kombimimizin sesinin fazla olduğunu düşünüyordum hatta sesini kaydedip burada sizlerede sormuştum,
    kombi ECA Proteus Premix 35 Kw

haliyle servis çağırdım,
    servisin dediği "bu ses normal, ayrıca kombinin olduğu bölüm fanyans kaplı olduğu için yankıda yapıyor, aslında haklıda ses yankılanarak, daha fazla hissediliyordu. Ben yine de ısrar ettim, ve kapağı açtı, devir daim pompasının hızını azaltmasını istedim, ve kademeyi 2 ye aldı, ses gerçekten kabul edilebilir bir seviyeye geldi, 1 e de aldı bu sefer gerçekten çok sessiz bir durumda çalışıyordu.

Ancak bizim evimiz zemin + 1 kat (90+90=180 m2), petek boyu toplam 10 metre civarı, haliyle üst kata belki su geç gidebilir, 2 ye alalım dedi. Kombi, tüm petekleri sorunsuz bir şekilde ısınmasını gerçekleştirdi. Pompa hızı 2 olarak ayarladık. İçini açtığında pompa markası Grundfos ve üzerinde 3 kademe ayarı olanlardan kaç watt lık onu göremedim.

Ayrıca şöyle bir detayda veriyim; eco-44' dereceye ayarlı şekilde kombi 33'de ateşlemeye başlıyor, 48 dereceye gelir gelmez ateşleme duruyordu, ateşleme ile birlikte 6 dk çalışıyor. ateşleme bittikten sonra 16 dk devir daim yapıyor sonra tekrar ateşliyordu, ateşleme esnasında bir anda 45-46 lara çıksa da zamanla 44 seviyelerinde devam edip, ateşleme bittikten sonra devir daim devam ettiğinde yaklaşık 2 dk 39-40 derecede devir daim devam etti, demek ki tüm petekleri 40 dereceye çıkartabilmiş,

Merak ettim acaba tüketim ne oldu diye,
    işte burada olaylar biraz değişti; dış ortam sıcaklığı 12-13 derecede (bir önceki ölçümdeki ile neredeyse aynı) ve 14,5 saatlik tüketimim 4,30 m3 oldu

Yani bir önceki ölçümde
    pompa ayarı 3'te iken eco-44' tüketim saatlik 0,20 m3/h , oda sıcaklıkları 19-20 arasında
    pompa ayarı 2'de iken eco-44' tüketim saatlik 0,29 m3/h , oda sıcaklıkları 21-22 derecede oldu,

özetle devir daim pompasının sesi, toplam kombinin sesini gerçekten çok etkiliyor, pompa devrinin kısılması peteklerde sıcak suyun daha uzun kalmasını sağlıyor ancak ateşleme yaptığında da tüm petekleri ısıtması daha fazla zaman alıyor,
    bu nedenle tüketim az biraz artıyor, son olarak bu ölçümlerden sonra petek vana ayarı (reglaj) ile bu tüketimi birazda olsa azaltabileceğimi düşünüyorum,

Belki pompa ayarı ile oynarsam ne olur diye düşünenler olursa yardımcı olması anlamında paylaşmak istedim.
    Herkese iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackhorse_gt -- 23 Kasım 2019; 12:25:29 >

• Merhaba ECA Proteus Premixte Anakartında solar panel bağlantısı hakkında bilgisi olan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akyzfurkan -- 25 Kasım 2019; 0:57:41 >
  • ECA PROTEUS PREMİX kambi var evimde. 2+1 ev

Oturma odasında 2 petek
    Çocuk odasında 1 petek ( çocuğum yok)
    Yatak odası 1 Petek
    Mutfak 1 petek

Geçen kış oturma odası ve yatak odasındaki petekleri açtık pek ısınamadık

Çocuk odasındaki peteği açtığımda fark edermi yakılan doğalgazda

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !!-Origin-!! -- 24 Kasım 2019; 20:54:51 >

• Termostat almayı düşünüyorum.
    Cosa kablosuz modeli 411tl
    General HT500 347tl
    Hangi termostat bu kombi için iyi olacaktır?

• !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    Fazlasıyla ıstması gerekir bir yerde problem vardır 1 petek yakıtta fark olur
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    üstadım son bir sorum daha var
    Evim 144 m2 lakin ince uzun bir ev yani kombi evin bir ucunda olacak.kombiden en uzak petek 20 metre nerdeyse.toplamda 10 adet peteğim var 24kw sanki yetersiz kalabilir gibi geliyor. 28kw tercih etmelimiyim sizcede.
  • melih3365 kullanıcısına yanıt
    28kW tercih edin. ama kombiye yakın iyi ısınan peteklere ve mutfağa kaliteli danfoss termostatik vanalar taktırın
    bu petekler termostatik vanalar tarafından kısılınca uzaktaki peteklere doğru kapalı devre tesisat suyu kanalize olacak
    bir de kombiyi eco mod da kullanmanızı öneririm daha tasarruflu oluyor
  • disintegration hocam,

eca proteus 28kw ile dd nitromix 28 arasında bir tercih yapacağım.

geçmiş yorumlarınızda hep proteustan yana tercih kullandığınızı gördüm. Bunun sebebi olarak da dd'de modulasyonlu kumanda seçeneğinin olmamasını söylemişsiniz. ama bu mesajlar birkaç sene önceye ait.

şu anda güncel olarak neden eca'yı tercih ettiğinizi anlatır mısınız rica etsem.

şu anda dd nitromixde migo diye modulasyonlu oda termostatı var gözüküyor.. bunun yanında cosa oda termostatının takılabileceğini de tahmin ediyorum. yanılıyorsam düzeltirsiniz..

proteus de nitromix de tr üretimi kombiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jehu -- 25 Kasım 2019; 13:8:14 >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.Peki oda termostatı kullansamda termostatik vana takmalımıyım yakın peteklere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melih3365

teşekkürler.Peki oda termostatı kullansamda termostatik vana takmalımıyım yakın peteklere.
    tabii ki taktırın
    sadece oda termostatı olan odada termostatik vana olmasın buna dikkat edin şu kısmı siyah puntolarla yazdım bu kısım önemli ve oda termostatı ile termostatik vanaların ayarı ya eşit olsun veya oda termostatı daha yukarda olsun buna dikkat edin,bunları yaptığınız sürece
    termostatik vanalar petekleri kısacak en uzaktaki odaların petekleri güzel ısınacak ve oda termostatı kombiyi set edilen derecede susturacak bu döngünün hepsi size tasarruf ve konfor olarak dönecek
  • Jehu kullanıcısına yanıt
    eca tercih etmemin nedenleri
    eca proteus premix'te hidroblok grubu pirinçtir, nitromix'te yarısı pirinç yarısı kompozit(plastik)
    eca proteus premix'te kalorifer modunda eco/standart mod ile kullanım (reelde işe yarıyor) nitromix'te yok
    eca proteus premix'te 8litre genleşme tankı nitromix 7 litre
    eca proteus premix'te modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensörü desteği, nitromix'te yok
    eca proteus premix daha küçük kombi, kompakt boyutlar

benim bahsettiğim dışarda internetle komut edilebilen modülasyonlu veya akıllı on-off oda termostatları değil evde kullanılan normal modülasyonlu oda termostatları
    https://www.eca.com.tr/isitma-sogutma/kombiler/oda-kontrol-aksesuarlari/modulasyonlu-programlanabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

eca tercih etmemin nedenleri
    eca proteus premix'te hidroblok grubu pirinçtir, nitromix'te yarısı pirinç yarısı kompozit(plastik)
    eca proteus premix'te kalorifer modunda eco/standart mod ile kullanım (reelde işe yarıyor) nitromix'te yok
    eca proteus premix'te 8litre genleşme tankı nitromix 7 litre
    eca proteus premix'te modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensörü desteği, nitromix'te yok
    eca proteus premix daha küçük kombi, kompakt boyutlar

benim bahsettiğim dışarda internetle komut edilebilen modülasyonlu veya akıllı on-off oda termostatları değil evde kullanılan normal modülasyonlu oda termostatları
    https://www.eca.com.tr/isitma-sogutma/kombiler/oda-kontrol-aksesuarlari/modulasyonlu-programlanabilir
    teşekkür ederim hocam.
    bahsettiğim termostat şu idi..
    http://urunler.demirdokum.com.tr/anasayfa/oda-termostatlari/akilli-oda-termostatlari/migo/teknik-ozellikler

ben de sizin mesajlarınıza ve buradaki kullanıcı yorumlarına bakarak eca'da karar kıldım. almadan önce son turları atıyorum..

şuradaki fotoğrafa bakınca, kombi içinde cok fazla plastik parça bırakmamışlar gibi gözüküyor.http://urunler.demirdokum.com.tr/anasayfa/kombiler/nitromix/teknik-ozellikler

Bir de artı olarak eca'nın aralık sonuna kadar kurulumlarda 5 yıl garantisi var ki, bu aşırı önemli.

• Jehu kullanıcısına yanıt
    migo akıllı oda term benim bahsettiğim eca lago fb modülasyonlu oda termostatı
    şu konuda ayrıntılı resimler var plakalı eşanjörün orda plastik siyah kısımlar mevcut. 5 yıl garanti bence de önemli. tercih sizin

https://forum.donanimhaber.com/demirdokum-nitromix-migo-vaillant-e-relax--130499341

• akyzfurkan A kullanıcısına yanıt
    Alt kat dükkan ve boş, ve evdeki tüm tesisat sıfır çekilde geçen kış ilk defa yaktık ve 55 derece eco da ısınamadık. çözüm bi türkü bulamadım üs katta kuzenim var o 40 da takıyor kısa kolla geziyor biz kış yaşıyoruz 55 de yaktığımız halde.
  • Eca proteus premix kombime cosa akıllı Termostat bağlantısı yapacağım. İç panelin fotosunu görme şansım var mı. Bağlantıyı yapacağım yerden emin olmak istiyorumda.

• Bu sene ilk kez dogalgaza geçtik ve şimdi kış konumuna getirdim. Bar 0.5te idi onu vanayi açıp 1.5 yaptım. Derece ise 50de. Ancak radyatorlere çok ufak sıcaklık gelmekte. Ev dubleks üst katlar komple buz. Acaba bir sorun mu var yoksa ilk olduğundan beklemem mi gerekiyor? Havasını mi almam gerekli?

• superstarr1907 S kullanıcısına yanıt
    kombi kaç kw - ve kaç adet petek var toplam metre uzunluğu nedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • blackhorse_gt B kullanıcısına yanıt
    24kw kombi. Bar basınci 2 ye çıkarıp radyatör havalarını aldım. Hava aldıkca basınç 0.5 e düştü tekrar 2 ye çıkarıp diğer odaların da havalarını aldım. Şuan her oda yanıyor sorun çözüldü. Bar basınci kaçta bırakmam gerekiyor şuan 1.5ta.

5 petek var toplam uzunluk 4.8metre

Ust katta 2petek 1.4+1.4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superstarr1907 -- 25 Kasım 2019; 20:56:27 >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.