Şimdi Ara

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.373
Cevap
59
Favori
210.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Koprulere yazıları yanlış yazmis olabilirler mi diğer köprüyü sokun öncekini geri takip kombiyi çalıştırmayı deneyin yine çalışıyor mu bakin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğerinde köprü yok.

• Kombiyi kullanmaya başladım maşallah herhangi bir sıkıntı olmadı çok güzel çalışıyor öyle çok abarti bir ses yok sonucta içerde bir pompa çalışıyor sıcak suyum 35 te ayarlı ve sabit olarak verebiliyor su sıcaklığını dikkat edilmesi gereken cesmeyi az açarsanız kazandaki su fazla isinabiliyor. Kendi cihazimda herhangi bir ariza yaşamadım alt kaltimdaki aile bireylerin den birine daha ayni kombiden takmıştım o cihazdan sıcak su acilinca bir tirlama sesi geliyordu onuda servis cagararak hallettik baca takılırken içerdeki bir parça kelepcesinden çıkmış titreşim oluşturuyormuş.

• Bende bu kombiden kullaniyorum. Dun gece 40 derece ve ecoya aldim sabah kalktigimda ev hic isinmamisti ve konbi 30 dereceye almis. Suan 40 derece confort olana aldim bilmiyorum ne olcak. Ilk defa actim hangi isida nasil acmaliyim sizce ?

• !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    Dışarı sinin durumuna bağlı olarak kullanıyorum ben misal su an disarisi 5 - 8 derece arası 50 derecede eco modunda çalışıyor eviniz isinmiyorsa derece yeterli gelmiyordur once 45 yapıp deneyin yine isinmazsa 50 yapın ben oda termostatida kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfnktk -- 15 Kasım 2018; 9:33:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyfnktk

Dışarı sinin durumuna bağlı olarak kullanıyorum ben misal su an disarisi 5 - 8 derece arası 50 derecede eco modunda çalışıyor eviniz isinmiyorsa derece yeterli gelmiyordur once 45 yapıp deneyin yine isinmazsa 50 yapın ben oda termostatida kullanıyorum
    50 dereceye alsam eco mod ısındıgında kaç dereceye çeviriyor dikkat ettinizmi?
  • Eco mod yada confor modu kombinin derecesini değiştiremez eco mod belirlenen sıcaklığın 2 üstü 10 altı gibi çalışıyor yani 50 ye ayarliysa 52 ye kadar ısıtır 40 kadar beklemeye alır conforda ise 4 derece yada 5 derece üste çıkar 5 derece alta iner daha az kapanır petekler daha sıcak kalır yani 54 e kadar çıkar beklemeye alir 45 anca iner tekrar yanar

• quote:

Eco mod yada confor modu kombinin derecesini değiştiremez eco mod belirlenen sıcaklığın 2 üstü 10 altı gibi çalışıyor yani 50 ye ayarliysa 52 ye kadar ısıtır 40 kadar beklemeye alır conforda ise 4 derece yada 5 derece üste çıkar 5 derece alta iner daha az kapanır petekler daha sıcak kalır yani 54 e kadar çıkar beklemeye alir 45 anca iner tekrar yanar
    Hangisi mantıkli o zaman
  • !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    Ben eco moda kullanıyorum confor modunda sarfiyat artacaktır çünkü.

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Bende oda termostatı taktım eca on off kablosuz servis confor modunda su sıcaklığını 55 e ayarladı birdaha ayar yapmanıza gerek yok dedi eco Moda mı almalıyım derece kaçta kalacak ideal oda ısısı kaçtır her seferde oda ısısını ayarlamak mı mantıklı ??? Yardım için teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nisayasin N kullanıcısına yanıt
    Eco modunu kullanıyorum ben conforda olmasi şart değil normalde evin sıcaklığı 22-23 olduğunda yeterlidir once 22 ye ayarlayın soğuk gelirse 23 yaparsiniz evde herkes çalışıyorsa 1 derece düşünebilirsiniz evden çıkarken 22 ise 21 yaparsınız geldiğinizde arttirirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfnktk -- 15 Kasım 2018; 13:50:10 >
  • quote:

Ben eco moda kullanıyorum confor modunda sarfiyat artacaktır çünkü.
    Sarfiyat artacak diye böyle seçim yapılır mı :)
    Kombiyi 3 gündür kullanıyorum. Hep Eco'da kullandım. İlk başta 40 ile başladım baktım olmayacak en son 50 ye çıkarttım ama 1+1 (50m²) dairem için fazla geldi. Şuan Eco modda 45 derecede kullanıyorum. Yukarıda da sürekli 35 derecelere düştüğü için petekler uzun süre sıcak kalmıyorlar. Peteklerin el değmeyecek derece sıcak olmasına alışkın biri olarak şuan bekliyorum, binadaki diğer dairelerin de gazlarının açılmasını :)

Bir yandan da testler yapıyorum. Bu sabah 12'deki m3 değeri not aldım. 8 saat sonunda ölçtüm ve 1.6m3 gaz kullandığını gözlemledim. (asıl hesabı 24 saat dolunca yapacağım :) )bu da aylık 150m3 e takabül edecek. Eco moddaki, ısının sürekli düştüğü (3.50m + 1 havlu pan) bu performans ile 150m3 son derece yüksek bir değer.
    Yarın da aynı derecede comfort modu deneyimleyeceğim.
    Yakında oda termostatım takılacak , onunla da denemeler yapacağım.

( 3 sene önce kaldığım bir başka şehirdeki 2+1 ( ort.6m petek) dairedeki eski eco meko modu olmayan, sabit ısıda 48 derecede yanan kombinin bize aylık maliyeti 120 TL olurdu.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi major24 -- 16 Kasım 2018; 21:34:58 >

• major24 M kullanıcısına yanıt
    Evet yakit sarfiyatini dusurmek icin eco mod kullanilir adi ustunde zaten eco 50 m2 evi 50 derecede yanan kombiyle isitamiyorsaniz evinizin duvarları kağıttan filan olması lazım benim kombimde 50 de çalışıyor 8 metre petek + havlupan 130m2 evi eco modda ısıtıyor. 23 derecede sabit tutan bir termostatim var 14 günde 32 m3 yakıt harcamışım.

Sunuda unutmayın 3 sene önceki doğalgazla bugunki gazın fiyatı arasında çok fark var 3 seneyi bırakın gecen seneden bu seneye m3 te 60krs artış var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfnktk -- 16 Kasım 2018; 23:17:43 >
  • Kombi çalışma sisteminde sadece ısıtma anındamı içindeki suyu sirküle ediyor yada alev olmasa bile sirkülasyon devam ediyor mu ?

alev şart değil o anda pompa suyu gönderdiyse devir daim olur

• Anlamadım kombi açık olduğu sürece devir daim yapıyor mu yani

hocam kombi alevi keserse bile pompa suyu gönderir su tamamen geri dönünceye kadar devir daim devam eder tesisatın büyüklüğü ile alakalı

• Ok teşekkürler

• rica ederim

• Termostat kapat komutu verdiğinde alev kapanır su döngüsü tamamlanincada sirkulasyon pompası kapanır

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.