Şimdi Ara

Donma ve pembe ekran hatasından sonra görüntü gelmiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Oyun oynarken ilk olarak pembe ekran hatası aldım.
    Daha sonra tekrar açtığımda yine oyun sırasında ekran sanki darbe almış gibi tuz buz kare kare şekillere girdi ve karardı.

Kasa normal çalışıyor sadece görüntü yok ve görüntüde %95 kaybolma siliklik var.Ekranı göremediğim için format atamıyorum.

Farklı monitör ve kablolar denedim.Bios pilini söküp taktım.İşlemciyi temizledim.Ekran kartını ve kasayı komple kompresörle temizledim ki bunu 3-4 ayda bir yaparım.Harddisc ve ramler de sorun yok.Naparsam yapayım görüntü gelmiyor.

Edit: Ekran kararık iken alt f4 enter yaptım. Yeniden başladı ve birkaç saniyeliğine aşağıdaki görüntüyü yakalama şansım oldu.

Bu neyden kaynaklı olabilir? Sanırım ekran kartı ömrünü tamamladı.Yoksa başka bir sorun olabilir mi? Ne yapmalıyım? Teknik bilgisi iyi arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Teşekkürler.

Donma ve pembe ekran hatasından sonra görüntü gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hyrael -- 27 Nisan 2018; 14:46:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanırım sorunu çözdüm. Sıkıntı ekran kartındaymış.Şuanda söktüm, monitörü hdmi ile kasaya bağladım bu şekilde kullanıyorım geçici olarak.Görünen o ki formattan sonra yeni veya geçici olarak 2. el ekran kartı alacağım.

Teşekkür ederim.Konuyu kilitleyebilir veya silebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.