Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (6360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Colda , Colda , MALİ MÜŞAVİR_ Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 37 Misafir (2 Mobil) - 37 Masaüstü3 Mobil
5 sn
235.500
Cevap
1.165
Favori
11.785.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
30. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 63586359636063616362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• acquiles kullanıcısına yanıt

reel efektif kur 90 yılların bile altına düşmüş, şu ortamda bırakın faiz indirmeyi bunu dillendirmek bile ateşle oynamaya benzer, aksi halde dolar soluğu 12 lirada alır

• :) Erken seçim çanlarının çaldığı, kanal istanbulun "inadına yapacağız" denip 26sında başlayacağı ve net rezrvlerin " EKSİ on yüz bin milyon" olduğu bir ortadam bende ihtimal vermiyorum :)

• Noldu la şaaap atıp tutuyodun gazete kösesinde cebrayile yol cekirdin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinirli ve Süratli

Aga ben olanı yazdım, ve olacağıda öngörüyorum, bir sene içinde dolar yüzde 20 artmassa faize yatıranlar daha kazançlı çıkacak. Ben bir sene doların 10,5 lira olacağına ihtimal vermiyorum.

Faizden 10 kazanacağıma dolardan 5 kazanırım daha iyi... Faiz haram hocam AKP li falan değilim nefret ediyorum dini kullanan partilerden... Ama bizim dinimizde faiz haram dolardan kazanırsam da zekatını verir yoluma devam ederim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Aga ben olanı yazdım, ve olacağıda öngörüyorum, bir sene içinde dolar yüzde 20 artmassa faize yatıranlar daha kazançlı çıkacak. Ben bir sene doların 10,5 lira olacağına ihtimal vermiyorum.

Ben veriyorum. Gelecek sene bu aylarda 12-13 olacağını düşünüyorum. Fed eylül toplantısında tapering sinyali verirse hedefe 2021 aralıkta ulaşır.

Ne diyorlardı? YTD.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 17 Haziran 2021; 14:28:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elan Morin Tedronai

Ben veriyorum. Gelecek sene bu aylarda 12-13 olacağını düşünüyorum. Fed eylül toplantısında tapering sinyali verirse hedefe 2021 aralıkta ulaşır.

Ne diyorlardı? YTD.

Alıntıları Göster

Ben Türkiye açısından düşünmüyorum kur olayını, yüksek kur Çin in işine geliyor, neticede dünyanın en büyük ihracatçısı, dolar kuru ne kadar yüksek olursa Çin in küresel para toplama kabiliyeti o kadar çok artar, bunu ben bile görüyorsam koskoca amerikan yetkili ekonomistleri de görüyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: MRVT_

Bu mesaj silindi.

Amerikan tahvillerinin en büyük müşterisi Çin dir. En büyük paya sahip, türkçesi amerika yı dirhem dirhem satın alıyor Çin.

• Ne oldu bu yaprakçı şahap düşerebildi mi

• Sıkı duruş sürecektir diye diye doları 9TL ye yaklaştırdılar. Neyin sıkı duruşu bu dalga mı geçiyorsunuz?  

• quote:

Bu mesaj silindi.

Amerika nın doları değersizleştirmekten başka çaresi yok yani Çin in piyasadan kolayca dolarları toplayamaması için, yüksek kur olunca 2 gözlük satacağına tek gözlük satarak elde ediyor aynı geliri, bunu milyarlarca üründe hesaplarsan korkunç tablolar çıkıyor ortaya, yani kur yüksek olunca daha az ürün satıp daha fazla tahvil alabilir hale geliyor Çin.

• quote:

Ben Türkiye açısından düşünmüyorum kur olayını, yüksek kur Çin in işine geliyor, neticede dünyanın en büyük ihracatçısı, dolar kuru ne kadar yüksek olursa Çin in küresel para toplama kabiliyeti o kadar çok artar, bunu ben bile görüyorsam koskoca amerikan yetkili ekonomistleri de görüyordur.

Alıntıları Göster

Türkiye açısından bakmak lazım çünkü doların zayıfladığı dönemde Türkiye dünyadan negatif ayrıştı.

ÜFE TÜİK verisi %38. Şu noktada bir de faiz düşüreceğim diye diretirlerse ekonomi alev alır. Düşürmezlerse de dolar yükseliş trendine devam eder. Çünkü doların enflasyonu %5 ve faiz takvimi öne alınıyor, TL gerçek tüketici enflasyonu ise %25 üzerinde yani faiz aslında Amerika'dan da negatif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 17 Haziran 2021; 14:48:38 >

• quote:

Bu mesaj silindi.

Ne konuda hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: Elan Morin Tedronai

Türkiye açısından bakmak lazım çünkü doların zayıfladığı dönemde Türkiye dünyadan negatif ayrıştı.

ÜFE TÜİK verisi %38. Şu noktada bir de faiz düşüreceğim diye diretirlerse ekonomi alev alır. Düşürmezlerse de dolar yükseliş trendine devam eder. Çünkü doların enflasyonu %5 ve faiz takvimi öne alınıyor, TL gerçek tüketici enflasyonu ise %25 üzerinde yani faiz aslında Amerika'dan da negatif.

Alıntıları Göster

10 lira dolarda psikolojik sınır, 10 liranın üstüne çıkarsa en büyük destekçilerinden bile destek göremez hale geleceklerini biliyorlar, 2 dönüm tarla anlaşmazlığı yüzünden kardeş kardeşi kırıyor bu ülkede : ) O yüzden seçim arefesine kadar faiz düşürmezler diye düşünüyorum.

• iyi cesaret. Yine pas geçmiş :)

• Yok bizde yüksek meblağ ile gidersek %19 faiz alabiliyoruz. 1 Milyon TL'nin üzerinde paraya geçen ay Ziraat Bankasından %19 faiz almıştı hekim bir arkadaş. Ama Haziran'da %18.50 teklif etmişler o da dolara geçti.  

• quote:

10 lira dolarda psikolojik sınır, 10 liranın üstüne çıkarsa en büyük destekçilerinden bile destek göremez hale geleceklerini biliyorlar, 2 dönüm tarla anlaşmazlığı yüzünden kardeş kardeşi kırıyor bu ülkede : ) O yüzden seçim arefesine kadar faiz düşürmezler diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster

Kıspet ve bağdatlı bir atasözü vardı. Bakalım ne olacak.

• Sana bana derken sana vermiyorlar sanırım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Merkez bankası gelecek ay faiz indirimi yapsın 200-300 puan bak bakalım çift haneli rakamlar geliyor mu gelmiyor mu? 1 gecede 7. 20 den 8.50 ye çıkan dolar yine 1 günde 8.60 dan 10 TL ye çıkar... Burası Türkiye hocam heran hersey olabilir....

• Eğer Kasım ayından sonra dolar aldıysa o zamandan bu yana zaten %10-12 aralığında arttı döviz yıl sonuna kadar %20 neredeyse kesin gibi. Birde küçük meblağlar için zaten bankalar %19 faiz vermiyor örneğin ben 350 bine yakın parayı faize yatırayım dedim en baba Halkbank %18 veririz demişti. (Mart ayında) ki sonrasında MB başkanı görevden alındı iyiki faize geçmemişim dedirtti. Ki zayıf Türkiye Borsasında bile iyi çevirmiştim ondan sonra.

• 
Sayfa: önceki 63586359636063616362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.