Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4912. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: redferrari , cohibar , kk35 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 31 Misafir (1 Mobil) - 32 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.523
Cevap
1.165
Favori
11.786.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
10. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 49104911491249134914
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: H.akdora

https://www.youtube.com/watch?v=iooiiwunWlM&feature=youtu.be

Eskilere bakın ne kadar seviyeli
    Birde bugüne bakınca farkı diz görün..
    Konu enflasyon ve faiz..

Bunu izlememiştim, şimdi tv'den izlemeye başladım. Teşekkür ederim.

Edit; Çok garip.. Erdoğan'ın söylediği acı reçete olayı burada da geçiyor. Merak edenler Doğu Perinçek'in konuşmasını dinlesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BigCLawRex -- 20 Kasım 2020; 3:14:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bogazicili_zekiye kullanıcısına yanıt
    faiz sadece zaman kazanmak için yapılmalı bence de.
    ama ne için, asıl reformlar için. bunu yapacak irade iktidar olabilir mi? bu seçmen kitlesiyle olamaz. ancak 3 4 sene sonra.

şu an dolar/tl swapta yabancılar hem verdiği doları faizle alacak, hem de karşılığında aldığı tl yi faize yatıracak.
    bir yerde okudum bunu, çift taraflı saplıyorlar yani.

piyasa tekrar duracak.
    kur da artmaya devam edecek yavaştan.
    erdoğan bir şekilde alicengiz oyunları ve sorgulamayan kitlesiyle muhalefeti alt etse de, acaba bu krizle nasıl baş edecek.
    seloyu cidden bırakacak mı?
    ab yer mi acaba bunu?

bıktım ya.
    giren bize giriyor.
    işsizlik zaten fazla daha da artacak gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kuasudba kullanıcısına yanıt

Üstteki mesajımda arkadaşın verdiği 1991 tarihli oturumu bir izle. Erbakan dediğin olaydan bahsetmiş. Yıl 1991 ama enflasyon, acı reçete, işsizlik tamamen aynı tiyatro sadece oyuncular farklı.

Uçtuk, kaçtık diyenlere izletmek lazım aslında o açık oturumu. AKP ülkeyi resmen 90'lardan beter etmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BigCLawRex -- 20 Kasım 2020; 4:7:54 >
  • Beyler bu 1.15lik sifir konut faizi tahmini kaça cikar en fazla Aralık sonuna kadar ?

• Dün geceden beri doları 7.55-7.56 seviyesinde tutmaya çalışıyorlar gibi... Faiz kararını pek takmadı döviz cephesi piyasa daha faiz istiyor gibi... Önümüzdeki aylarda da faiz artırımı gelir mi acaba ? 2021 çok çetin geçecek Allah yardımcımız olsun....

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Dün geceden beri doları 7.55-7.56 seviyesinde tutmaya çalışıyorlar gibi... Faiz kararını pek takmadı döviz cephesi piyasa daha faiz istiyor gibi... Önümüzdeki aylarda da faiz artırımı gelir mi acaba ? 2021 çok çetin geçecek Allah yardımcımız olsun....

Gelir bence çünkü faiz isteme sarmalına girdik

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Gelir bence çünkü faiz isteme sarmalına girdik

Alıntıları Göster

O zaman birçok şirket kapanır ve işsizler ordusuna milyonlar eklenir... Dövizi faiz ile değil üretim ve ihracat ile durdurabiliriz ama bizde üretim maalesef yok... Bakliyati bile dışarıdan alan bir ülkeden fazla bir şey beklememek gerek....

• Biden seçilip,ingiliz uçakları salı günü konyaya inince bizim 2002 koalisyonuna bir güven gelmiş. 

• 7.57 bandında dolar

• 7.70 seviyesinden dolar alımı yapmıştım bir miktar tl de de %25 ini bırakmıştım.Sizce 7.65 seviyesine ulaşırsa %50 dolar %50 tl yapmak mantılı mı? yoksa hepsini bozdurmalı veya beklemeli miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heisenberg_01 -- 20 Kasım 2020; 9:25:17 >
  • ldr1907 kullanıcısına yanıt

Alemi kralısın. Seni sevmeyen ölsün 

• BigCLawRex B kullanıcısına yanıt
    O bahsettiğin oturumda mesut yilmaz enflasyon çözümü için özelleştirme diyo..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kaşınanları kaşımıyorlar
    Artık kırbaçlıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

O zaman birçok şirket kapanır ve işsizler ordusuna milyonlar eklenir... Dövizi faiz ile değil üretim ve ihracat ile durdurabiliriz ama bizde üretim maalesef yok... Bakliyati bile dışarıdan alan bir ülkeden fazla bir şey beklememek gerek....

Alıntıları Göster

Malesef,

mesela MİLYONLARIN

cumhurbalkanı Tayyip Erdoğana tweet yağdırması lazım

faiz sebeptir enflasyon sonuçtur diyorsunuz, neden faiz arttırıyorsunuz

faiz hakkında o kadar AĞIR konuşup nasıl faiz arttırırsınız demesi lazım

ama twitter hesabına gir bak, total kaç mesaj var

mevcut mesajlar ne hakkında

şaşırıp kalırsın

• Tamam hocam; Şöyle söyleyelim..

Huawei siketini bir şahıs kurdu, Amerika'ya kafa atıyor..

Tiktok platformunu bir adam kurdu, ülkeler birbirine girdi.

Amazon şimdi satılsa, elde edilen gelirle 4-5 adet Türkiye satın alinabilir.

O kadar büyüdüler..

Şimdi soyledigjn her şeyi egale edelim..

Koç, Sabancı vs..nice büyük sirket var. Kaç tanesi dünya çapında büyüdü ki , onu geçtim mallarını kendi insanlarına bile satamiyorlar.. Su an TV almak istersen Samsung LG mi alirsin Vestel Arçelik mi alirsin.

Onu bırak markadan bağımsız üretim yeri Türkiye bile olsa yine almıyoruz malesef..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musty578

önümüzdeki 6 ay ne araba alır ne para harcar millet sürükülasyon olmaz ise piyasa diye bişi kalmaz faiz ile zengin ekmeğine yağ sürülmeye devam edilir.

adamların aklı fikri dolar altın kitlemekse bu iş böyle yürümez istikrar olsun madem 1 lira oynatma payın var 8 de sabitle hiç oynamasın bak işi olan bozsun alan da girsin cıksın ama siz oynamasını seviyorsanız bu millet alır bekler bozmaz arabasını yarı fiyatına satmaz cok beklersin faiz ile dükkan zarar yazar. amaç insanları heveslendirip kasadaki dolar miktarını artırmak ise bunu çok iyi başarıyorlar

Arabalar zaten yeterince değer kazanmadı mı? Geçen sene bu zamanlarda 100,000 TL'ye aldığım arabanın kasko değeri bile 190,000 TL olmuş durumda. Şimdi satsam ortalama 180,000 TL olsun hadi, aradan geçen 12 ayda en az 80,000 TL değer artışı olmuş daha ne olsun? Piyasadaki köpüğü bir güzel temizleyecek faiz, bence MB gayet doğru bir adım attı boş yapmayalım. Herkes cebindeki parasına göre yaşayacak bu kadar basit. Yazın 0,64'lerden dağıttılar kredileri gördük ortalığın ne olduğunu ev fiyatları kafadan 150-200,000 TL koydu üstüne.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Arabalar zaten yeterince değer kazanmadı mı? Geçen sene bu zamanlarda 100,000 TL'ye aldığım arabanın kasko değeri bile 190,000 TL olmuş durumda. Şimdi satsam ortalama 180,000 TL olsun hadi, aradan geçen 12 ayda en az 80,000 TL değer artışı olmuş daha ne olsun? Piyasadaki köpüğü bir güzel temizleyecek faiz, bence MB gayet doğru bir adım attı boş yapmayalım. Herkes cebindeki parasına göre yaşayacak bu kadar basit. Yazın 0,64'lerden dağıttılar kredileri gördük ortalığın ne olduğunu ev fiyatları kafadan 150-200,000 TL koydu üstüne.

Alıntıları Göster

100 binlik araba mi aldin? Senin cepte de para yokmus be dostum. Hani herkeste BMW Mercedes vardi son model?  

• MrOpen kullanıcısına yanıt

Yavaş yavaş o dandik ürünlere mahkum kalacağımız günlere doğru ilerliyoruz. 70'ler Türkiyesi gibi. 100 numaralı adam filmini herkes izlesin.

Şabanın seni saraylarda yaşatacağım ana dediği film.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 20 Kasım 2020; 10:57:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

100 binlik araba mi aldin? Senin cepte de para yokmus be dostum. Hani herkeste BMW Mercedes vardi son model?  

Alıntıları Göster

Onu anneme aldık ya. Kaldı ki o da kazandırdı zaten satsam rahatlıkla üst seviye araba alabiliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: musty578

önümüzdeki 6 ay ne araba alır ne para harcar millet sürükülasyon olmaz ise piyasa diye bişi kalmaz faiz ile zengin ekmeğine yağ sürülmeye devam edilir.

adamların aklı fikri dolar altın kitlemekse bu iş böyle yürümez istikrar olsun madem 1 lira oynatma payın var 8 de sabitle hiç oynamasın bak işi olan bozsun alan da girsin cıksın ama siz oynamasını seviyorsanız bu millet alır bekler bozmaz arabasını yarı fiyatına satmaz cok beklersin faiz ile dükkan zarar yazar. amaç insanları heveslendirip kasadaki dolar miktarını artırmak ise bunu çok iyi başarıyorlar
    Yine yazılmayanlar yazılmış; özellikle kredi ile döviz ve emtia alanlara özellikle "kitlediler", söylediğiniz gibi kasalarındaki yabancı para birimleri artsın diye kurlarla oynadıklarını fark eden ama yükselişe katlanamayıp paranın değerini korumak isteyenlere de "kitlediler"

Bunlar ekonomiyi yürütüyorlar ve yöneticiler biliyor musunuz? Gece türbanlı eşlerini seviyorlar aklınızda canlandırabiliyor musunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 49104911491249134914
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.