Şimdi Ara

Diş hekimi Hamza Keskin Ağız ve Diş sağlığı sorularınızı cevaplıyor.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
2
Favori
5.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Benighted.

Hocam merhaba.
    19 Yaşındayım. Alt taraftaki 2 dişim ( köpek dişleri ) de süt dişi ve ikisinin de arkasında normal dişlerim çıkmış durumda. Yıllardır böyle. Süt dişlerinden biri gayet sağlam duruyor öteki biraz sallanıyor ama dediğim gibi yıllardır aynı durumdalar. Bunlara ne yapılması gerekir?

Bu durumda net birşey söylemem için ağız içini ve röntgeni görmeliyim... Varsa özelden foto gönderebilirsiniz..
    Geçmiş olsun..
  • Hocam merhaba benim dişlerim hamileliğim boyunca çürüdü dişçiye gittiğimde herhangi bir müdahale yapamayız dediler hamilelik yüzünden kabus gibi geçti zaten doğumdan sonra hemen gittim doktora önce sırasıyla dolgu kanal tedavisi ve ağrı gelmeyince de çektirdim alttan üstten karşılıklı dört tane çektirdim.... Şimdi ise yaptırıyorum sağ tarafım altlı üstlü yapıldı tabi köprüye beraber altlı üstlü altı kaplamam oldu :( dişleri çarka verdiğinde bir hafta felaket ağrıdı sonra kaplamalar takıldı cuma günü bir hafta oldu hala çok ağrıyor ve bir tümseklik var ağrımasın rağmen orası ile yemeğe çalışıyorum mümkün değil üstelik haftaya aynı işlem sol tarafıma da yapılacak eğer orası da böyle olacaksa yemek yemem imkansız 🙅 yemek yedim diye şuan felaket ağrıyor zaten ve çiğneyemiyorum da alışırmıyım herkeste mi böyle oluyor... Uzun oldu galiba biraz kusura bakmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıkılmışsınızdır belki cevaplamaya ama ben sormadan edemiyeceğim.
    Önerdiğiniz diş fırçası ve macunu var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eylul selin

Hocam merhaba benim dişlerim hamileliğim boyunca çürüdü dişçiye gittiğimde herhangi bir müdahale yapamayız dediler hamilelik yüzünden kabus gibi geçti zaten doğumdan sonra hemen gittim doktora önce sırasıyla dolgu kanal tedavisi ve ağrı gelmeyince de çektirdim alttan üstten karşılıklı dört tane çektirdim.... Şimdi ise yaptırıyorum sağ tarafım altlı üstlü yapıldı tabi köprüye beraber altlı üstlü altı kaplamam oldu :( dişleri çarka verdiğinde bir hafta felaket ağrıdı sonra kaplamalar takıldı cuma günü bir hafta oldu hala çok ağrıyor ve bir tümseklik var ağrımasın rağmen orası ile yemeğe çalışıyorum mümkün değil üstelik haftaya aynı işlem sol tarafıma da yapılacak eğer orası da böyle olacaksa yemek yemem imkansız 🙅 yemek yedim diye şuan felaket ağrıyor zaten ve çiğneyemiyorum da alışırmıyım herkeste mi böyle oluyor... Uzun oldu galiba biraz kusura bakmayın

Yükseklik var ise hekiminize söyleyin.. Tam olarak rahatlamadan diğer tarafa başlanmayabilir..

Geçmiş olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: Paco de Lucia

Sıkılmışsınızdır belki cevaplamaya ama ben sormadan edemiyeceğim.

Dişlerinizde ve dişetlerinizde problem yok ise diş fırçası ve macunu ikilisinden hoşunuza gideni kullanabilirsiniz:)
  • Bir dişim de sıkmaya bağlı kırılma mevcutttu. Bu dişe dolgu yapıldı fakat peşine bu dişte hassasiyet arttı. Sıcak ve soğuk felaket derecde acı verıyordu. Dolgu tekrarlandı 2. Kere bu seferde şeftalinin tüyleri ürpertmesi gibi dişimde ürpertti başladı. 1 hafta bekleyip kanala geçiçekmişiz. Bilsiğim kadarı ile kanal tedavisi dişi öldüren bir durum ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dishekimin

quote:

Orijinalden alıntı: Paco de Lucia

Sıkılmışsınızdır belki cevaplamaya ama ben sormadan edemiyeceğim.

Dişlerinizde ve dişetlerinizde problem yok ise diş fırçası ve macunu ikilisinden hoşunuza gideni kullanabilirsiniz:)

Yok herhangi bir sorun saolun :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Hocam,

Yaklaşık 6-7 yıl önce sol üstte 2, sağ üstte 2 tane çiğneme dişlerine kaplama yaptırdım. Bu işlem sırasında dişleri törpülüyorlar, ufacık kaldı. Şu an kaplamalar koku yapmaya başladı. Çıkartıp yine kaplama mı yaptırmalıyım? Yoksa kaplamanın altında kalan diş çürüdüğü için mi koku yapıyordur?

Son olarak dişlerime iyi baktığımı düşünüyorum. Fırçalama gargara sürekli, diş ipi de arada kullanıyorum. Ancak diş ipi diş etimi yukarı çekti, dişlerin araları iyice açıldı ve kesici dişlerimin kenarları çürümeye başladı. Sürekli gargara ile temizliyorum ve fırçalıyorum herhangi bir besin artığı kalmıyor. Ama çürümeye engel olamıyorum. Hocam yaşım daha 23. Çok dertliyim bu konulardan. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dishekimin -- 8 Ekim 2017; 20:42:32 >
  • Güncel.. Ağız ve diş sağlığıyla ilgili her soruyu sorabilirsiniz..
  • Yasim 30 , dislerimin arkasindan tel taktirmak istiyorum. Mumkun mudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: McNope

Yasim 30 , dislerimin arkasindan tel taktirmak istiyorum. Mumkun mudur ?

Tabiki mümkün. Sanırım dişlerinizin düzelmesi için bunu istiyorsunuz. Size bunun için şeffaf plak tedavisini önerebilirim. Eğerki çalışan biriyseniz hiç görünmeden dişlerinizin düzelmesini sağlayabilirsiniz. Nasıl birşey merak ediyorsanızhttp://www.hamzakeskin.com/seffafplak-12744.html buradan yardım alabilirsiniz. Başka sorunuz olursa memnuniyetle cevaplayabilirim.

• quote:

quote:

Tabiki mümkün. Sanırım dişlerinizin düzelmesi için bunu istiyorsunuz. Size bunun için şeffaf plak tedavisini önerebilirim. Eğerki çalışan biriyseniz hiç görünmeden dişlerinizin düzelmesini sağlayabilirsiniz. Nasıl birşey merak ediyorsanızhttp://www.hamzakeskin.com/seffafplak-12744.html buradan yardım alabilirsiniz. Başka sorunuz olursa memnuniyetle cevaplayabilirim.

Aynen öyle fakat verdiğiniz linkten baktığım kadarıyla üst çenem alt çeneden önde değil. Fakat alt çene üst çenemden önde. Ve baktığınız zaman diş uçları hafif eğimli. Yani bütün dişlerim değil
    ama birkaçı öyle. Bunların hepsine ( elbette bakmadan anlaşılmaz ama ) dediğiniz tedaviyi uygulamak mümkün müdür ?

• quote:

quote:

quote:

Aynen öyle fakat verdiğiniz linkten baktığım kadarıyla üst çenem alt çeneden önde değil. Fakat alt çene üst çenemden önde. Ve baktığınız zaman diş uçları hafif eğimli. Yani bütün dişlerim değil
    ama birkaçı öyle. Bunların hepsine ( elbette bakmadan anlaşılmaz ama ) dediğiniz tedaviyi uygulamak mümkün müdür ?

Bu durumda görmeden tedavi tavsiye etmem mümkün değil malesef.. Alt çeneniz üst çenenizden önde ise o zaman cerrahi işlem gerekebilir tam ideal bir tedavi icin.. Burada beklentileriniz de çok önemli.. beklentiniz sadece dişlerinizin düzelmesi ise o zaman seffaf plak tedavisi yapılabilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu durumda görmeden tedavi tavsiye etmem mümkün değil malesef.. Alt çeneniz üst çenenizden önde ise o zaman cerrahi işlem gerekebilir tam ideal bir tedavi icin.. Burada beklentileriniz de çok önemli.. beklentiniz sadece dişlerinizin düzelmesi ise o zaman seffaf plak tedavisi yapılabilir..

Bulundugunuz sehirde olsam mutlaka gelirdim fakat baska sehirlerdeyiz. Su halde bile bana cesaret verdiniz , en kisa zamanda bir disciye gidecegim. Tesekkur ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bulundugunuz sehirde olsam mutlaka gelirdim fakat baska sehirlerdeyiz. Su halde bile bana cesaret verdiniz , en kisa zamanda bir disciye gidecegim. Tesekkur ederim.

Hayırlısı olsun. İnş dişleriniz istediğiniz gibi olur. Dişlerin düzeltilmesi tedavisi kendinize yaptığınız en büyük yatırımdır. geçmiş olsun..

• dishekimin kullanıcısına yanıt
    Merhaba, kistler hakkında bilginiz var mı? Varsa röntgen,tomografi görüntülerimi inceleyebilir misiniz?
  • diş tedavileri neden bu kadar pahalı ?

örn hemen 2-3 mesaj önceki arkadaşın diş telinin 6500tl olması gibi ??
  • diş kanalı tıkalı yani kireçli olan bir diş tedavi edilemiyorsa tek çözüm o dişin çekimi midir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dead-ly

Merhaba, kistler hakkında bilginiz var mı? Varsa röntgen,tomografi görüntülerimi inceleyebilir misiniz?

kusura bakmayın foruma uzun zaman giremedim.

Özelden gönderebilirseniz bakabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.