Şimdi Ara

DELL S2716DG/S2416DG KULLANICILAR KULÜBÜ (2K/144 HZ/1MS/G-SYNC) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
887
Cevap
14
Favori
45.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, bende gtx 1080 ile beraber 2716DG kullanıyorum ve genel olarak memnunum ama 24 inchte nasıl bir deneyim yaşarsınız bilmiyorum. 2K için ideal boyut 27 inch deniyor, 24 inch lik versiyonu kullanan varsa onun yorumu sizin için daha yararlı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 27 " lerde clour banding varmis okudugum yorumlarda.

24" lerde de bu durum mevcutmudur?

• Merhaba Dün S2417DG modelini aldım. ancak 24" için ayrıca bir kullanıcılar topluluğu yok sanırım DH de?
    Burada aranızda kullananlar ve 27" ile 24" karşılaştıranlar var mı?

24" te 2K görüntü de biraz herşey ufak gibi geldi. 27" mi alsaydım diye düşündüm ancak 500-600 daha fazla verip tek alacağım 3" ekran büyümesi olacak. farklı bir ffaydası olur mu sizce?

sistemde Msi Gtx 1070 Gaming X ve 6700k var.
    Amacım genel olarak yüksek değerlerde güncel oyunları oynamak. Günlük 1-2 el da LOL Aram oynarım bu değişmez.
  • nohackmove kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar.

Monitorunuz hayirlu olsun. Gule gule sorunsuz oyun keyfi olur insallah.

Clour banding, isik suzmesi, ghosting, olu pixel gibi testler yapip paylasabilirmisin?

24'' ve 27" ekran olculerini baya bir arastirmistim.

24'' te yazilarin ve masa ustu simgilerinin boyutunu windows panaliniden hallediyorsunuz diye yorumlar aldim.

Oyunlarda alt yazi ve item kuculdugunden sorun oluyor gibi yorumlarda vardi. Yine yorumlarda oyun ayarlarindan bu durumlarda duzeltilebiliyormus.

• the-music kullanıcısına yanıt
    Haftasonu dediklerinizi yapma fırsatım olacak. Yeni bir teknoloji alınca birkaç arkadaş bir araya gelir test ederiz genellikle. Cumartesi akşamı detaylı inceleriz muhtemelen sizlerle de paylaşırım tabii ki sonuçları.
    Dün yaptığımız testler de ölü piksele rastlamadım.

Diğer detayları da kontrol edip paylaşırım.
    Ölçeklendirme ile sanırım dediğiniz gibi masaüstü kullanımında sonuç alırım muhtemelen.
    Işık sızması siyah ekran testinde özellikle sağ alt tarafta yatay olarak biraz var gibi.
    Ancak film izlemek değil oynamak için aldığımdan dolayı pek etkilemeyecektir.

Monitörde pek film izlemediğim için göze batmaz diye düşünüyorum.
    tamam hocam.
    testlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.
  • Bu monitör ile s2417dg arasında feci kararsızım beyler yardımınıza ihtiyacım var. s2716dg modelinde yurtiçi olsun yurtdışı olsun birçok forumda sorunlar şikayetler görüyorum nedir bu sorunlar? s2417dg'nin arayüzden doğrudan 165hz olabilmesi artı olarak duruyor fakat 24 inç ekranda 2560x1440 çözünürlük nasıl olur bilemiyorum. 2K için ideali 27inç diyor herkes.

Bir de monitör n11'de 2499tl şu an feci aklımı çeldi.
  • Geçtiğimiz hafta xg2703-gs alıp aşırı ışık sızmasından dolayı iade ettim. 24 hakkında olumlu yorumlar var galiba 2417 alacağım.

• brnbry kullanıcısına yanıt
    ben hepsiburadadan S2417dgyi 1850 tlye aldım gayet memnunum.

2k 24 inçtedede gayet oluyor.

bende 27 24 arasında çok gittim geldim.

eğer oyun oynayacaksanız bence 24 inç üst sınır, daha büyüğü zorluyor.

film izleyecekseniz, office vs ağırlıklı ise 27 değilse 24 derim.

ben üstünde gelen standart ayarlar ile kullanıyorum fps modunun parlaklık ve kontrastını 50 yaptım süper.

tavsiye olunur..
  • Hocam çok geç artık aldım. 27 inç olan modeli aldım. Uzun suredir 24 inç ekranda takılıyordum 27 inç pek sorun olmaz diye düşünüyorum. 2450ye denk geldi fiyat fena sayılmaz sanırım.

• İyi yapmışsınız. Bende aynı şekilde hbden indirmle s2417dg aldım sırf 530tl dha fzla ödemeyim diye 27inç için ve tabi sorunlarndan dolayı biraz çekindim. Şuan keşke 27 alsaydım diorum tamam monitör çok iyi oyunlarda falan çok iyi bir görüntü kalitesi veriyor ve sorunsuz ama normal kullanımda bana küçük gibi geldi 1440p için. Alalı daha 1 hafta olmadı ama jelatinleri söktüm diye iade almıyorlarmış. Ya sineye çekicem yada satıcam. Demekki 4k 28inc falan bana hiç uygun değil millet nasıl kullanabiliyor şaşıyorum:). Herşey oyun değil ki normal kullanımda resmen sıkıntı yaşıyorum. Windows scaling yapsanz bile tam olmuyor bazı yazılar ikonlar vs. bozuluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cannonturko -- 16 Haziran 2017; 9:40:50 >
  • cannonturko kullanıcısına yanıt
    Sırf bu sıkıntılardan dolayı 27 inçte karar kıldım ben de hocam. Kime sorsam 2K'da 27 inçten düşük alma dediler.Ekran kartınız nedir bu arada? Ben 1070 ile kullanacağım umarım gerekli performansı alabilirim. Very High'da her oyunu sorunsuz yüksek fps'lerde oynarım diye düşünüyorum. MSAA,TXAA gibi fps katili ayarları da açmaya gerek yok diyorlar çözünürlük arttığı için pek gerek kalmıyormuş. Bakalım gelince görücez nasıl bir deneyim olduğunu
  • Merhabalar tekrardan.
    24" modeli az öncesine kadar çok iyiydi ancak şuan aşağıdaki video da olan sıkıntı var nedense.
    ekranı web sayfalarında aşağı yukarı oynatınca beyaz bir gölge oluşuyor şuanda.
    Acaba ekran 6 saattir açık çok ısındı ondan mı diye düşünüyorum ama biraz sinir oldum şuanda

Az önce Factory Reset yaptım ve fark ettim ki monitör menüsünden Fast ardından Overclock daha sonrada 165Hz ayarlayınca bu olmaya başlıyor.
    daha önce böyle bir gölgelenme fark etmemiştim bir haftadır. hep 165Hz de çalışıyordu monitör.

Edit1: Fast aktif edildikten sonra başlıyor. Arıza mı oluşmaya başladı acaba. Biraz işkillendim doğrusu.
    Edit2: Monitor OSD Display menüsünde Response Time ayarını Fast'ten Normal'e çekince düzeldi sonunda. OC hala aktif kalabiliyormuş farketmemişim.
    Şuan sorun yok.
    DELL S2716DG/S2416DG KULLANICILAR KULÜBÜ (2K/144 HZ/1MS/G-SYNC)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 17 Haziran 2017; 1:51:37 >

hocam ben monitörü laptopa bağladım.

ekran kartım 960m gtx

laptopta hdmi çıkış var display port yok

hdmi ile g sync özelliği ve 144 hz kullanbiliyormuyuz

display port to hdmi dönüştürücü ile kullanılabilirmi
  • noface_84 N kullanıcısına yanıt
    g-sync ozelliği display port ile aktif olan bir ozelliktir. Donusturucu maalesef işe yaramaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2k monitör alma aşamasındayken bu monitöre rastladım ama TN panel olması düşündürüyor. Almışken IPS alayım diyorum onlarında fiyatları el yakıyor. Uygun fiyatlı IPS panel Acer Predator XB271HU var ama onunda Türkiye'de şuan için satışı yok. Asus pg249q zaten 3700'den başlıyor.
  • G-SYNC'i ya ben tam olarak anlayamadım ya da bende bir sorun var beyler. Mantıken gsync açıkken tıpkı vsync gibi fps'yi sabitlemesi gerekmiyor mu? Nvidia denetim panelinden gsync'i açtım aynı zamanda 3d ayarlarından da monitör teknolojisi gsync olarak seçili fakat fps'm sabit değil. Mesela Rainbow Six Siege'de 90-130 arası alıyorum, csgo'da 260-300 arası alıyorum. Prey açtım onda da 90-110 civarı gidip geliyor. Nedir bu gsync'in olayı ben mi yanlış anladım acaba?
  • brnbry kullanıcısına yanıt
    G-SYNC, ekran yenileme hızını GPU'nun kare hızı çıktısıyla dinamik olarak eşleştirir. Bu hem kopmaları ortadan kaldırır hem de takılma ve giriş gecikmesini en aza indirir. G-SYNC ekranlarda minimum yenileme hızı limiti yoktur ve değişken yenileme hızı, LCD ekran tarafından maksimum seviyeye kadar desteklenir.

Vsync gibi fps'yi sabitlemiyor. Ekran kartınız kaç veriyorsa monitörde de onu ayarlıyor.

http://www.nvidia.com.tr/object/g-sync-monitor-technology-tr.html
  • Greqorian G kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşşekür ederim. Bir de her oyunda değil ama bazı oyunlarda renk ayarlarım değişiyor bunu nasıl engelleyebilirim. Oyun içi bir renk ayarım yok, nvidia denetim masasından yapıyorum ayarları.
  • merhaba arkadaşlar. bende bugün sonunda dell s2716dg monitörüme kavuştum :) bir sorum olacak. cahilliğime verin bu upstream usb bağlantısı ne işe yarıyor acaba?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.