Şimdi Ara

DEFINITIVE CLUB (292. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.179
Cevap
42
Favori
332.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hazır definitive kullanıcılarını bir başlıkta yakalamışken sormak istiyorum , def supercube 8000 araştırdım ama dinleme fırsatım olmadı almayı planlamaktayım , dinleyen eden araştıran öneren var mı?
    yeni seri gelecek olan svs sb4000 yada def supercube8000 olacak , sizce hangisi daha avantajlı ..

gerçi bi arkadaşımız daha sormuş ama pek bilgilendirme gelmemiş.

Def'i seçeneklerime eklememin tek sebebi, 2 yanında bulunan 30cm boyutunda pasif sürücülerinin olması, çünkü oturma düzenime göre eğer def olursa ekran karşısında bulunan izleme konumundaki iki koltuğun ortasına koyacağım böylece yanlardaki pasif sürücülerin de etkisiyle izleyicilere daha kuvvetli bas hissettirmiş olacak.

svs sb4000 olursa ise tam karşıma frontların yanına koyacağım..

daha ayrıntılı tecrübelerinizi, önerilerinizi bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doubtful1

Hazır definitive kullanıcılarını bir başlıkta yakalamışken sormak istiyorum , def supercube 8000 araştırdım ama dinleme fırsatım olmadı almayı planlamaktayım , dinleyen eden araştıran öneren var mı?
    yeni seri gelecek olan svs sb4000 yada def supercube8000 olacak , sizce hangisi daha avantajlı ..

gerçi bi arkadaşımız daha sormuş ama pek bilgilendirme gelmemiş.

Def'i seçeneklerime eklememin tek sebebi, 2 yanında bulunan 30cm boyutunda pasif sürücülerinin olması, çünkü oturma düzenime göre eğer def olursa ekran karşısında bulunan izleme konumundaki iki koltuğun ortasına koyacağım böylece yanlardaki pasif sürücülerin de etkisiyle izleyicilere daha kuvvetli bas hissettirmiş olacak.

svs sb4000 olursa ise tam karşıma frontların yanına koyacağım..

daha ayrıntılı tecrübelerinizi, önerilerinizi bekliyoruz.

Bende sizin durumunuz dayım evet. Artık svs sb4000 Mart ayı içi yada sonunda mavi hifi ye gelince gidip super cube 8000 ile dinlemek istiyorum . Orada dinlesek bile acaba evde nasıl olacak.

Ben sub'u karşımda bulunan sağdaki frontun hemen solunda konumlandırıyorum. Şuan JBL e250p kullanıyorum. Yeni alacağım sub bu konumda kullanmayı düşünüyorum.

DEFINITIVE CLUB

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öyle olduğunda yanlardaki pasifler sıkışmış olmayacak mı ? Oradaki konuma svs sb4000 daha iyi gibi duruyor.

Benim durum yukarıda bahsettiğim gibi biraz daha farklı, eğer def olursa iki koltuk arasına konumlandıracağım, gerçi 1500w her yerde başarılı olur gibi ama bilemedim sürücüsü svs4000 ' e göre biraz fazla küçük gibi geliyor. Defte beni çeken tek şey yanlardaki pasif sürücüler , başka bişey değil yoksa zaten svs4000 ilk tercihim.

• quote:

Öyle olduğunda yanlardaki pasifler sıkışmış olmayacak mı ? Oradaki konuma svs sb4000 daha iyi gibi duruyor.

Benim durum yukarıda bahsettiğim gibi biraz daha farklı, eğer def olursa iki koltuk arasına konumlandıracağım, gerçi 1500w her yerde başarılı olur gibi ama bilemedim sürücüsü svs4000 ' e göre biraz fazla küçük gibi geliyor. Defte beni çeken tek şey yanlardaki pasif sürücüler , başka bişey değil yoksa zaten svs4000 ilk tercihim.

Acaba def teki 1500 değer rms mi. Eğer öyle ise Svs e göre fazla olması pek inandırıcı gibi değil. Fiyat olarak çok daha uygun def. Pasif radyatör lü sub bende hiç dinlemedim. Çok artısı varmı acaba ?

• Böyle birşey denedim.Bp2000tl’lerin birer metre dışına bp10 koydum.Bp10’ların arkalarında 20-25 cm boşluk var.Deniyoruz bakalım

DEFINITIVE CLUB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edmontdante -- 18 Şubat 2018; 10:29:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

quote:

Öyle olduğunda yanlardaki pasifler sıkışmış olmayacak mı ? Oradaki konuma svs sb4000 daha iyi gibi duruyor.

Acaba def teki 1500 değer rms mi. Eğer öyle ise Svs e göre fazla olması pek inandırıcı gibi değil. Fiyat olarak çok daha uygun def. Pasif radyatör lü sub bende hiç dinlemedim. Çok artısı varmı acaba ?

Diğer başlıkta (Aktif sub) bahsettiğim gibi performans çok çok iyi
    o yüzden şuan def'e doğru kaymaya başladım.

Ayrıca bu senin sorduğun soruyu bir sayfada sormuşlar ve işin uzmanları şöyle cevaplamış ..

question : is the supercube 8000 1500 watt rms or peak power? [ ben Jan 10, 2018 ] (soru senin sorunla aynı )

answer: According to the specs it is rms [ junior Jan 10, 2018 ] (1. uzman cevabı olması gereken rms değeri demiş)
    answer: Hello. It is 750W continuous and 1500W max [ stephen Jan 10, 2018 ] (2.uzman cevabı ise 750w rms peak 1500w demiş.)

bizim taraftan da işin uzmanları varsa belki konuya açıklık getirebilirler.. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doubtful1 -- 18 Şubat 2018; 15:0:9 >

• quote:

site linkini de vereyim sen de bi incele istersen...

https://www.crutchfield.com/S-osFhayUMnF6/p_735SC8000/Definitive-Technology-SuperCube-8000.html

Bana 750w daha doğru gibi geldi. Svs 1200rms. Sub boyut olarak çok daha büyük..

• Ben özellikle def supercube 1 olan bir arkadaşıma gittim dinledim, supercube'lerin karakteristiğini anlamak için ve def cube 1 bu şekildeyse daha güçlü ne olabilir şeklinde düşündürdü beni çünkü yan pasif sürücüler bile çok etkili , sub'ı nereye koyarsan koy aynı şekilde yüksek performansta çalışıyor...

dinlemeden karar verme derim.

ben dinledikten sonra 1500w olabilir diye de düşündüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doubtful1 -- 18 Şubat 2018; 16:57:19 >
  • quote:

Ben özellikle def supercube 1 olan bir arkadaşıma gittim dinledim, supercube'lerin karakteristiğini anlamak için ve def cube 1 bu şekildeyse daha güçlü ne olabilir şeklinde düşündürdü beni çünkü yan pasif sürücüler bile çok etkili , sub'ı nereye koyarsan koy aynı şekilde yüksek performansta çalışıyor...

dinlemeden karar verme derim.

ben dinledikten sonra 1500w olabilir diye de düşündüm.

Supercube 1 e göre nasıldır acaba 8000

• Nasıl var mı kararda bi değişim?...

supercube 8000 yer seçiyor diye bi kaç yazışmalar gördüm yurtdışı forumlarında , supercube1 için ise nereye koyarsan aynı performans diyorlar.

ama tabi 8000 cazip olan tarafı pasif sürücülerinin eskiye oranla daha büyük olması 12inch x2 .
    şu pasif olayı olmasa zaten hiç girmem alırız svs4000 stoklara geldiğinde ama pasif sürücülerin performansını gördüm , aksiyon sahnelerinde yanlardaki pasiflere elini tutamıyorsun savuruyor direkt, sanki ana sürücü gibi çalışıyorlar.

şu definitive firmasının keşke daha büyük sürücülü bir ürünü olsa gerçi reference varmış 14inch sürücülü ama satan eden yok.
  • doubtful1 kullanıcısına yanıt
    Yurtdışında hep 8000 modelini önceki flagship supercube reference ile karşılaştırıyorlar. Ama 8000 tabiki oldukça geride. Ben Supercube 1 den aşağı olacağını düşünmüyorum. Burada pasif sürücülerin olması değil asıl aktif sürücünün ne kadar muktedir olduğu ve amfi nin onunla uyumu önemlidir. En muhteşem subwoofer hızlı ve güçlü bir sürücü maksimum performans verecek bir amfi ve kapalı kutu dizaynı dır. Bunun dışındaki dizaylar hep daha küçük kutu daha kabiliyetsiz sürücü ve amfiler ile daha yüksek desibel elde etmek için gösterilen çabalar.

SVS 4000 in sürücüsü ve amfisi supercube ile kıyaslanmayacsk kadar üst düzeyde.

DEFINITIVE CLUB

DEFINITIVE CLUB

• Sanırım HI-DEF ustanın bu yorumundan sonra ya svs4000 alınır yada başka alınmaz. Bu kadar uğraş ve masraftan sonra hedefi tam 12 den vurmak lazım.

• Üstat benim de kafamı çok karıştırdı şimdi :)

hem supercube1 den aşağı olacağını sanmıyorum dedi(bu iyi bi şey cube1 dinledim sonuçta ve çok iyiydi) , hem de sc8000 için oldukça geride dedi (bu da kötü oldu) :)

svs sb-4000 kaça geleceği şuan muamma olduğu için belki de şuan karar veremiyoruz, henüz daha gelmedi belki martı bırak nisanı da bulabilir.

hani bütçe de öyle uçacak kadar sınırsız değil bende şuan, yani svs4000 geldi diyelim 10-11bin tlye geldi alamam.

bakalım zaten bi gelsin dinleyelim ona göre karar veririz.

üstat deseydi ki sc8000 işini fazlasıyla görür ortalığı darmaduman eder titretmedik yer kalmaz salonda:) o zaman kararım kesin olurdu bak..

NOT:
    büyük ölçülü sub'lar yurtdışı forumlarında (15inch üstü) boomy diye tabir edilen uğultuya sebep olduğu için filmlerde önermiyorlar, bi araştırmam sonrasında bu sonuca ulaştım, o yüzden R115SW'i seçeneklerden çıkardım.

önemli olan ardarda düşük frekanslı sahnelerde boommysiz yani uğultusuz gürültüsüz direkt olarak bası kuvvetli vermesi .

• quote:

Sanırım HI-DEF ustanın bu yorumundan sonra ya svs4000 alınır yada başka alınmaz. Bu kadar uğraş ve masraftan sonra hedefi tam 12 den vurmak lazım.

Aklın yolu birdir hocam svs 4000 okeydir

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

Sanırım HI-DEF ustanın bu yorumundan sonra ya svs4000 alınır yada başka alınmaz. Bu kadar uğraş ve masraftan sonra hedefi tam 12 den vurmak lazım.

Aklın yolu birdir hocam svs 4000 okeydir

Aynen öyle bakalım. Daha ortada ürün ve fiyat yok. Kısmet olacakmı bakalım

• Şunu rahatlıkla söyleyeyim svs4000 çook güçlü ve hızlı

• quote:

Üstat benim de kafamı çok karıştırdı şimdi :)

hem supercube1 den aşağı olacağını sanmıyorum dedi(bu iyi bi şey cube1 dinledim sonuçta ve çok iyiydi) , hem de sc8000 için oldukça geride dedi (bu da kötü oldu) :)

svs sb-4000 kaça geleceği şuan muamma olduğu için belki de şuan karar veremiyoruz, henüz daha gelmedi belki martı bırak nisanı da bulabilir.

hani bütçe de öyle uçacak kadar sınırsız değil bende şuan, yani svs4000 geldi diyelim 10-11bin tlye geldi alamam.

bakalım zaten bi gelsin dinleyelim ona göre karar veririz.

üstat deseydi ki sc8000 işini fazlasıyla görür ortalığı darmaduman eder titretmedik yer kalmaz salonda:) o zaman kararım kesin olurdu bak..

NOT:
    büyük ölçülü sub'lar yurtdışı forumlarında (15inch üstü) boomy diye tabir edilen uğultuya sebep olduğu için filmlerde önermiyorlar, bi araştırmam sonrasında bu sonuca ulaştım, o yüzden R115SW'i seçeneklerden çıkardım.

önemli olan ardarda düşük frekanslı sahnelerde boommysiz yani uğultusuz gürültüsüz direkt olarak bası kuvvetli vermesi .

Mesajımda SC 8000 Supercube Reference dan iyi değil dedim yanlış anlaşılmasın. Yurtdışında birkaç kişi SC8000 reference yerine gelen flagship olarak değerlendirip almış sonuç hüsran Reference modeli gerçekten Definitive firmasının son 20 senede ürettiği en harika üründür. Bunun üzerinde bir De Trinity modeli vardı ama onu hiç görmedik keza o fiyat seviyelerine çıkınca REL falan alınıyordu.

• tamamdır üstad mesaj alınmıştır reference bulabilsek keşke satan eden yok ki ,
  • Bp 9060 center kullanan varmı onerırmısınız

• 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.