Şimdi Ara

Daha Kararlı Windows 10 Deneyimi İçin SAC Güncelleştirme Kanalını Kullanın / Build: 19041.572 (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
822
Cevap
43
Favori
61.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şuan da refresh ESD dosyaları yayınlandı. ISO dosyaları yakında yayınlanır.

ISO yayinlanmazsa ESD dosyalarını kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 28 Temmuz 2017; 18:6:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Windows 10 Build 1703 Semi-Annual Channel Sürümü Yayınlandı

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için kullandığı servis modeli güncelledi. Windows 10 için CB (Current Branch) ve CBB (Current Branch for Business) sürümlerinin yerini artık Semi-Annual Channel (Yarı Yıllık Kanal), aldı.

Semi-Annual Channel Nedir:

• Mart ve Eylül aylarında olmak üzere yılda 2 kere yayınlanması hedeflenen içinde özellik güncellemelerini içeren sürümüdür.
    • Çıkan işletim sistemi için 18 ay destek süresi mevcuttur. Bu da demek oluyor ki kullandığınız işletim sistemi yayında olan son iki sürümden biri olmalıdır. Ya da bir başka değiş ile yılda en az bir kere sürüm güncellemesi yapılması gereklidir.
    • Semi-annual Channel ilk olarak Temmuz 2017'den itibaren Windows 10 sürüm 1703'den itibaren yürürlüğe girmiştir. Bu sürümü eski sistemde CBB olarak da düşünebilirsiniz.
    • Microsoft Semi-annual Channel ile işletim sistemlerinin sürekli olarak güncel ve yenilikleri içerecek şekilde olmasını hedeflemiştir.

Kaynak:https://blogs.technet.microsoft.com/sertactopal/windows-10-build-1703-semi-annual-channel-surumu-yayinlandi

• Ya bu yazdıklarınızdan ben pek anlamadim sab dir ccb dir bunlar gelistiriciler icin mi ?

ben sadece mediacreation tooldan iso olusturuo rufus ile yaziyordum oyle de olmaz mi ?

Bu şekilde yapınca kötü mü oluyor ?
  • askerim102 A kullanıcısına yanıt
    Kötü olmuyor daha iyi oluyor daha iyi olduğu için de böyle kullanilmasini öneriyorum. Sizin yaptığınız şekilde olur fark etmez. Konuyu tekrar okursanız ne anlatmak istediğimi daha iyi anlarsınız.

• MRT_ kullanıcısına yanıt
    yok hocam yani mdeia creation tool ile iso olusturup rufus ile yazmak daha mi kotu oluyor sizin dediginiz yontemden

ben pek ust duzey bi kullanici degilim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • askerim102 A kullanıcısına yanıt
    Sizin söylediginiz olay ile bu olayın hiç bir bağlantısı yok.

Sizin yaptınız ISO dosyasını flash diske yazdirma işi doğrudur sıkıntı olmaz.

• Hocam 1607 kullanıyorum onunla ilgili güncelleme geldi kurdum sonrasında oyunlarda 1-2 sn donma meydana geldi,öncesinde sıkıntı yoktu 1703 e geçsem sorun çözülür mü acaba konu dışı oldu biraz ksbakmayın.
  • Shory kullanıcısına yanıt
    1703 sürümünde oyunlarda 60 FPS de takılma sorunları olduğu söyleniyor. 1703 sürümünü ben şuan için Microsoft SAC kanalından yayınlamış olsa dahi tavsiye etmiyorum. Ağustos ayının 2. Salı günü 1703 sürümü için yeni bir toplu güncelleştirme yayinlanacak bu güncelleştirme ile daha iyi olabilir. Konuyu takip edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 31 Temmuz 2017; 17:44:59 >
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Hocam windows update ile gelmezse nasıl geçerim
    Bu linkteki yükseltme yardımcısı ile geçebilirsiniz.

Link: Windows 10 Yükseltme Yardımcısı v1.4.9200.17384
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu linkteki yükseltme yardımcısı ile geçebilirsiniz.

Link: Windows 10 Yükseltme Yardımcısı v1.4.9200.17384

Hocam imzanızdaki "Windows 10 Pro v10.0.14393.1532 GDR (11.07.2017)" buna devammı diyorsunuz an itibarı ile?
  • raver kullanıcısına yanıt
    Evet. 27.07.2017 tarihinde 15063.483 sürümüne yükseltme yaptım 2 gün sonra tekrar eski sürüme geri döndüm. 1703'un biraz daha zamana ihtiyacı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Evet. 27.07.2017 tarihinde 15063.483 sürümüne yükseltme yaptım 2 gün sonra tekrar eski sürüme geri döndüm. 1703'un biraz daha zamana ihtiyacı var.

Örneğin ne konuda sıkıntı yaşadınız?
  • Petegrus kullanıcısına yanıt
    Örneğin masaüstündeki ikonlar ile başlat çubuğu arasında kalan fazla boşluk sorunu yaşadım.

Daha Kararlı Windows 10 Deneyimi İçin SAC Güncelleştirme Kanalını Kullanın / Build: 19041.572

Gece ışığı özelliğini belirli saatler arasında açtığımda kapanması gereken saatte kapanmadığını fark ettim.

Edge tarayıcısında sık kullanılanlar çubuğundaki simgeleri göster ayarında çubuk dolduğunda sonraki simgeleri görebilmek için en sağda çıkan okun gözükmemesi gibi sorunlar var.

Başlat'a sağ tıkladığımızda açılan menüden sonra klavyeden sesi açıp kısma özelliği çalışmıyor donuyor bu sorun tüm sürümlerde mevcut çözemiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 6 Ağustos 2017; 13:54:20 >

• 1607 Sürümü için Toplu güncelleştirme biraz erken geldi.

Daha Kararlı Windows 10 Deneyimi İçin SAC Güncelleştirme Kanalını Kullanın / Build: 19041.572Daha Kararlı Windows 10 Deneyimi İçin SAC Güncelleştirme Kanalını Kullanın / Build: 19041.572

Bu güncelleştirme ile birlikte 1607 sürümünün yapı numarası 14393.1537 oluyor.

August 07, 2017—KB4038220 (OS Build 14393.1537)
    07 Ağustos 2017—KB4038220 (İS Derlemesi 14393.1537)

2017-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1607 08 Toplu Güncelleştirmesi (KB4038220)
    2017-x86 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1607 08 Toplu Güncelleştirmesi (KB4038220)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 9 Eylül 2017; 14:23:40 >

• Sevgili hocam, seni bayağı bir yordum daha önceden, kusuruma bakma.

Şu 1703'ten kurtulup temiz bir kurulum yapayım istiyorum.

Tam olarak hangi versiyonu tavsiye ediyorsun? Hangisini yüklemeyelim? Oyunlarda CS:GO özellik FPS sıkıntısı yaşıyorum. Son gelen güncelleştirmelerden sonra bakıyorumda winver yazınca çıkan ekranda "Sürüm: 1703 (15063.540)" yazıyor.

Daha önce bir bir iso önermiştin ve bana .reg dosyası vermiştin. Gecikme yapmak için.

Şu an tam anlamıyla sıkıntısız ve hızlı bir şekilde kullanabileceğim windows hangisidir? Direkt ISO olarak indirip rufus ile USB aracılığı ile indirebileceğim bir versiyon önerebilirmisin?

Kusuruma bakma lütfen tekrar :) Kolay gelsin.
  • enjoyquality E kullanıcısına yanıt
    Bu sitedenhttps://tb.rg-adguard.net/index.php

Windows 10, Version 1607 Redstone 1 [Jul 2016] (Build 14393.0)

Sürümünü indirip yükleyin ve bilgisayar açılınca aşağıdaki kayıt defteri anahtarını indirip hemen çalıştırın.

Link: Windows 10 1607 İş İçin Güncel Dalı Açar + 180 Gün Ekler.reg

Sonra Windows Update'den güncelleştirmeleri yükleyin. Windows yapı numarası 14393.1593 olsun.

• Hocam temmuzda 1607 toplu güncelleştirmeden sonra fps drop oluyor bazı oyunlarda bu ağustos ayında gelen toplu güncelleştirmede çözemedi ne yapmam lazım 1703 e geçsem sorun çözülür mü canımı sıkıyor bu durum.
    1703 sürümünü kullananlarda FPS sorunu olduğunu söylüyor.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.