Şimdi Ara

Çukur - Aras Bulut İynemli (3.Sezon) (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.704
Cevap
10
Favori
119.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Fragmanın sonunda Yamaç;Sena ile Mahsunu görüyor muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LENCER -- 7 Aralık 2018; 2:45:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serserim06

Fragman bomba yine muhteşem bir bölüm geliyor..
    Her fragman bomba gibi neredeyse. Ama sadece fragman bomba gibi. 2,5 saatlik dizinin 15-20 dakikası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ne_demek

Her fragman bomba gibi neredeyse. Ama sadece fragman bomba gibi. 2,5 saatlik dizinin 15-20 dakikası.

Alıntıları Göster
    Dizi gayet iyi bence efsane olacak..

• serserim06 kullanıcısına yanıt
    İzliyoruz. Ona lafım yok ama 2,5 saat dizi çekecez diye sündürüyorlar konuyu. Kaç bölüm oldu daha bi numara göremedik.
  • Yeni bölüm ne zaman başlayacak yahu!?? gece 12 ye alın bari rahat edelim sabaha kadar izleriz.
  • Sena anladı gibi mahsunu ama bakalım..

• bold pilotunuza başlayayım be öff.umarım sucuk yapılıp yenmiştir.
  • Yani Vartolu bir zahmet anlat artık yamaca..

• 2 saat bomboş bölüm. 40 bölümün 3 tanesin iyi çekiyolar yılın dizisi ödülü veriyorlar g.tleri kalkıyor işte. bold pilot duymaktan gına geldi 2 aydır reklamı yapılıyor. ota boka el koyan rtük izleyicileri düşünsün artık şu reklamlara el atsın. yok sansür, yok bip yok buğulama yapıyorsunuz ya.

netflixden halen umutluyum. çağatayın dizisi tutacak umarım.
  • Dizide Ersoy bile Cumali’den daha ağır abi duruyor. Cumali şu anda 10 iq modunda. Mahalle yanıyor adam daha bold pilot derdinde. Vortolu’nun komik olmayanı oldu artık. Keşke bozmasalardı karakteri.

• Gelecek hafta yine efsane bir bölüm bizi bekliyor. Ulan Vartolu ulan Vartolu..

• Bomboş bir bölüm. Bu sezon diziyi çöp ettiler. Ellerinde o kadar işlenecek konu var fakat reklam yapmakla uğraşıyorlar halen daha. He bir de İdris Baba çay içiyor izlemesi çok zevkli.
  • https://youtu.be/tCLyG0YW2hE

https://youtu.be/Rx1-ITAZA-c

Diziye böylesine mükemmel giriş yapan adamı reklam yıldızı yaptılar arkadaş. Kaç bölümdür bold pilot diyip duruyor reklam yapmaktan başka bir işe yaramıyor. İlk sezonda adı geçince bile herkes bir tedirgin olurdu. O kadar şişirdiler şöyle psikopat böyle gözü kara. Adam ganyancı çıktı anasını satayım.

Sezonun ilk 7 bölümü efsanedir . Hiç ilerletmemiştim. Çünkü boş sahneler kadınlar falan yoktu. 8 den itibaren dizi bozmaya başladı bu bölümle de dibi gördüler.

• quote:

Orijinalden alıntı: 742793

https://youtu.be/tCLyG0YW2hE

https://youtu.be/Rx1-ITAZA-c

Diziye böylesine mükemmel giriş yapan adamı reklam yıldızı yaptılar arkadaş. Kaç bölümdür bold pilot diyip duruyor reklam yapmaktan başka bir işe yaramıyor. İlk sezonda adı geçince bile herkes bir tedirgin olurdu. O kadar şişirdiler şöyle psikopat böyle gözü kara. Adam ganyancı çıktı anasını satayım.

Sezonun ilk 7 bölümü efsanedir . Hiç ilerletmemiştim. Çünkü boş sahneler kadınlar falan yoktu. 8 den itibaren dizi bozmaya başladı bu bölümle de dibi gördüler.
    Boldpilot 3-4 bölüm önce fısıldamaya başladılar. Son bölümde kokusu çıktı.Yapımcı Ay yapım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LENCER -- 12 Aralık 2018; 7:47:55 >

• Bold Pilot reklamından gına getiren dizi. İlk başladığında çok beğenmiştim tüm bölümleri seri izledim. Sezon finalinde saçmaladılar ve 2. sezonda çok bozdu dizi. Kardeşim, öyle bir sezon finali yapıyorsan İdris babası, kadınlar vs yaralanan karakterleri öldüreceksin. Vartolu, Yamaç, Cumali kalacak ve yanlarına yeni karakterler ekleyeceksin sonra da Karakuzularla aralarındaki savaşı, Çukur'un intikamını daha iyi işleyecektin. Celasun'u falan zorla başrol gibi öne çıkardılar baydı dizi.

Başladığım diziyi genelde bitirmeyi severim, bu yüzden Çukur'a devam ediyorum ama polisin olmadığı bir evrende geçen, bölümler arasında, senaryosunda büyük tutarsızlıklar olan dizi ciddiyetini kaybetti gözümde. Bölüm sayısı ilerliyor ama konu yerinde sayıyor. Karakuzuları bize tanıtıp, Mahsun'la Çeto gibi psikopat karakterleri karikatürize etmeleri komik oluyor mesela. Mahsun'un Sena'ya aşık olması, Çeto'ya telefonda oyun oynayan psikopat kötü karakter imajı çizilmesi, Ersoy'u dakika 1 gol 1 birlikte büyüdüğü çocukluk arkadaşı Mahsun ve Çeto'yu satacak kıvamda kolpa bir karakter olarak yansıtmaları, önceki bölümlerde yabancı filmlerden kopya çeken zorlama sahneler... (X-Men, Testere gibi) Aksiyon sahneleri abartılı ve komik. Her bölümde Hint filmleri misali uzun uzun şarkılar, video klipler bir süre sonra sıkıyor. Daha tadında yapılabilirdi.

Tamam dizi bölümleri uzun ve her hafta senaryo yazmak 1 bölüm çıkarmak kolay değil ama dizi ekibinin magazinlerde, ödül törenlerinde şov yapıp, ne de olsa reytingde 1. yiz parayı götürelim gerisi boş diye eğlencesine bakacaklarına yaptıkları işin daha iyi hakkını verebilirlerdi diye düşünüyorum. Senaristi, yönetmeni, yapımcısı vs daha iyisini yapabilirsiniz sadece biraz özenin ve zekanızı çalıştırın. Senarist mesela her bölümü aceleyle mantık hatalarıyla 1 haftaya yetiştirmek amaçlı uydurma yazana kadar aylar öncesinden 3 sezonluk bir hikayeyi hazırlayıp diziyi öyle çekmelerini sağlasa konu bütünlüğü, mantık hataları daha az göze çarpar, kalite yükselirdi. Çukur'un ele geçirilmesi, Çukur'daki meşhur halkın Karakuzulara ses çıkarmayıp her şeyi öylece kabul edip mahallede yaşamaya devam etmesi falan saçma geliyor bana. Selim'i sürekli üvey evlat gibi gösterip İdris tarafından dışlanmasını göze sokuyorlar ama Vartolu'nun yaptığı onca yanlışa rağmen komiklikler şakalarla sempatik gösterilmeye çalışılması tamamen ikiyüzlü bir bakış açısı olmuyor mu?

Sadişle Vartolu'nun aşkı başlarda güzel gelirken, Akşın, Karaca, Celasun, Meke, Aliço vs hepsi seveceğimiz oyuncularken diziyi uzatmak amaçlı, konu bulamayıp öyle kabak tadı verdiler ki nefret ettim bu karakterlerden. En büyük saçmalık da kardeşini öldüren Vartolu'yla babamın oğlu Yamaç'ın bu kadar kolay kardeş olmaları.. İdris'in Selim'e bir kez sevgi göstermeyip, oğlunun katili Vartolu Salih'i kolayca affetmesi falan mantıksız geliyor bana. Vartolu Sadettin (Salih) ısrarla Koçovalılara katılma hikayesinden devam ettirileceğine, Karakuzular gibi karanlık tarafa geçip anti bir karakter olarak devam etseydi daha izlemesi zevkli olurdu, seyirci zaten oyuncuyu beğeniyorsa kötü karakterleri de ayrı bir sever zaten.

Son bölümü izlemeyi daha bitirmedim ama bugüne kadarki görüşlerim bu yönde. Finale kadar da farklı olacağını düşünmediğim gidişatın, senaryosu daha tutarlı yazılsaydı mevcut oyuncu kadrosunun kalitesiyle, oyunculuklarıyla, müzikleriyle en efsane Türk dizisi olurdu ama bazı eksikleri işin tadını kaçırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GS Winchester -- 14 Aralık 2018; 2:45:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

Dizide Ersoy bile Cumali’den daha ağır abi duruyor. Cumali şu anda 10 iq modunda. Mahalle yanıyor adam daha bold pilot derdinde. Vortolu’nun komik olmayanı oldu artık. Keşke bozmasalardı karakteri.
    Dizinin cıvımaya başlamasının en önemli sebebi. Cumali'yi öyle bir anlattılar ki yeni bir Ramiz Dayı misali efsane bir karakter çıkacak, diziyi alıp götürecek derken Yamaç'a la bebe la bebe diyip Bold Pilot reklam tabelası olarak hayatına devam eden saçma sapan bir karakter çıktı piyasaya. Büyük hayal kırıklığı.

• Yine muhteşem bir bölüm geride kaldı.

• Cidden ikinci sezondan zevk alan var mı? Bu kadar leş olamazdı herhalde, beyefendi ve oyunları nerede karakeçiler nerede.. Kötü adam senaryosu yazmak bu kadar zor olmamalı hele de oyuncu seçimi...

• bu nasıl dizi la bu bildiğin çukur ile yerleştirmeli reklamlar dizinin müzikleri olmasa beş para etmez dizi sırf müzikleri izlettiriyor onlarda çalmayınca dizinin çılkı çıkıyor zaten mantık hatalarına giriyorum bir kere dizide kanun yok polisler bu evrende hiç yoklar hastaneye yaralı yada ölüler geliyor sağlık ekipleri hastaya güvenceye aldıktan sonra silah yaralanma olduğunda ötürü polise haber vermesi gerekir

ama bu dizide tam tersi oluyor doktor ersoya polismiş gibi morga cesetler geliyor organları yok bir şekilde diyor ulan ersoy polismi de anlatıyorsun bu nasıl hastane la neyse dizi mantık hatasının evresini yaşatıyor izleyeciyede zaten bunu herkes biliyor bu kadar mantık hatası kaygısını yaşamayan bir dizi nasıl olurda heyecan veremez çünkü dizide mantık kavramı yok ama ona rağmen hala heyecan verici bölüm çıkmıyor ve hala vartolu söylemiyor

not: bu arada son bölümü izlemedim

yamaça saadet onlarda diye ne uzattın be senarist sarmıyor artık vartolunun abartması ulan adam idris oğlunu ve yamaçın cumalinin kardeşini öldürdü bunu bir şekilde kabul ettiler ama şunu diyemiyor saadet onlarda bunu söyleyip aman kuzuları çaktırmayın bildiğinizi öğrenmesinler diyemiyor bunun üzerinden plan kurun işte gizli gizli ters köşe yapın

zaten içerde ersoy adamınız var saadeti güvence altına alır sizde çeto ve masunu baskın yapıp indirirsiniz vartolu da biliyor yamaçın içerde adamı olduğunu dizi bir türlü seyirciye basit sonuç vermiyor sakız gibi uzattıkça uzatıyor yeter la çeto mu masun mudur kuzumudur öldürün yeni düşmanlar getirin yeni karakter yaratması çok mu zor kardeşim

ha birde 2 .sezonda dizi seyirci ile baya maytap geçti özellikle bir bölümde çeto çukurun hala yamaça kol kanat gerdiklerini görüp çukurda herkesi halı sahaya toplar ve talimat verir yamaç ve kardeşlerini bulun yoksa her hafta çukurda bir kişi onlar yüzünden ölecek peki ne oldu kimse yamaçı bulamadı ama mahalledeki insanlar hala yerinde ve sapasağlam diziyi kurtaran müzikleri en çok da müziklerine açıyorum bu kadar mantık hatası olan bir dizide çaldıkları için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harce74 -- 18 Aralık 2018; 5:54:9 >

• Sırf izlemiş olmak için izliyorum artık sarmiyor ama saçma sapan konu , polissiz ve kanunsuz mantık hataları, selim çukurda siyah modifiye reno ile turlar karısı ile konuşur kim o diyen yok, amaannnn benden bu kadar byee çukur

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.