Şimdi Ara

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA ComboV2PI 1208 8702 (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.389
Cevap
18
Favori
87.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet ilk çıkışta testçilere verilen ram bir ara ben de niyetlendim de sonra flarex e döndüm iyi ki dönmüşüm sinir olurdum yoksa od hatası falan hocam akımı sadece regülatör düzeltir ama yinede pc kullanıyorsan ups şart az para değil pc parçaları ups ye para vermeye kıyın bence pc den pahalı değil
  • @awsalli hocam size cevap yazmış rog forumda ondaki de aynı ram miş ve oda düşük kullanıyormuş sanırım rami

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Ram slotlarını değiştirdim, Şimdilik problem yok bakalım olacak mı? Evet yüksek hızda çalıştırmamayı çözüm olarak sunuyorlar :)
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    normali A2 B2 slottur hocam onu değiştirdiysen ondan olduğunu sanmam ya neyse

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702
  • Anakardaki gostergedeki 8 hatasını nasıl düzelte biliriz arkadaşın bilgisayarı açılmıyor

İşlemci r5 1500x

Anakart Asus crosshair hero 6

Ram gskil 16 GB 3200 mhz

Saat 10 beridir uğraşıyoruz açılmıyor biosu guncelledim gene acilmadi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bios 3502 mi? yada şöyle sorayım biosun sorunsuz yüklendiğine emin misiniz? ramler a2 b2 slota mı takılı? öyle değilse öyle takın olmadı ramleri tek tek deneyin reset atınca biosada girmiyor mu? bir de psu kablosunu çıkarıp pili sökün 10 dakika bekleyin pili takmadan önce kasa power tuşuna basılı tutup anakarttaki elektriği boşaltın pili takıp pcyi açın deneyin.

ayrıca alıntı yapsaydınız keşke daha önce görüp cevap yazardım. gerçi yazdıklarım çözüm olur mu oda belli değil çünkü bu anakartın ne yapacağı belli olmuyor gece sorunsuz kapat ertesi gün garip bir sorun çıkartabiliyor sürprizlerle dolu bir anakart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 11 Şubat 2018; 7:51:47 >

Biosu anakart üzerinden guncelledim mecburen hiç açılmıyor sürekli 8 yazıyor gostergede anlamında bu

mikrokod yüklemesinden sonra sistem aracı başlatma

Ramleri farklı slotlara taktım açılmadı tek tek taktım gene açılmadı reset atmada yok dediklerini yapiyim inşallah açılır

• ramler uyumlumu gskill F43200C16D-16GVKB uyumlu değilse gidip değiştircez ve hangi ram önerirsiniz işıklı olmasın lütfen
    bios anakart üzerinden güncelledim mecburen açılmıyordu talimatları aynen uyguladım usb yi bios güncelleme yerine taktım üsteki tuşa basılı tuttum ışık yanmaya başlayıncada bıraktım ışık sönünce güç kaynağını kapattım işlemci remi taktım olmadı şimdi beta bios buldum onu kuracam gene aynı hatayı verecek mi bakacaz
  • ne yaptıysam açılmıyor anlamadım sorunun ne olduğunuda anlamadım
  • bios sürümünü söylememişsin neyse sanırım anakart boştayken biosu yükledin yani anakarta bir şey takılı değilken tarifi uyguladıysan nasıl yaptığını sormuyorum. şu kesin uyumlu diyemem çünkü anakartın ne yapacağı belli olmuyor benim imzamdaki ram sorunsuz ama şuan pek satan yok link altta. konuda kullanan arkadaşların ramleri denenebilir incele konuyu. son çağre başka ram denemekhttps://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8536
    ram takılı değilkende aynı hatayı veriyor anlamadım sorun neden kaynaklanıyor bi türlü bulamadım
    bios sürümü 3502 yükledim diğer sürümleride yükledim açılmadı
  • Anakart arızalı muhtemelen, onu değiştirin.
  • Ramle ilgili yaşanan sorunlar belli,

Coldboot
    Pc'nin açılışta kilitlenmesi
    Mavi ekran hataları
    Düşük hızda çalışması
    0d hatası

Sorunun çözümü Ramleri stabil çalıştığı hızı bulup orada sabitlemek. Fast boot gibi özellikleri kapatmakta baya etkili oluyor. Düşük hızlarda uyum diye birşey söz konusu değil. O yüzden raminizi değiştirmeden önce, Anakartı garntiye gönderin.
  • o zaman anakartta sorun var ram yokken de yapıyorsa servise yazın asus sitesinden onlar kargoyu yollayıp evden alıyormuş
  • cevaplar için teşekkürler arkadaşlar kafam öyle allak bullak olduki dünden beri uğraşıyorum yarın asusla görüşür anakartı gönderirim herşey için teşekkürler
  • rica ederiz hiç bir şekilde düzelmiyorsa mutlak arıza vardır en son ram sökülüyken de yapıyor deyince iş anlaşıldı
  • Od hatasının çözümünü keşfettim. 4-5 gündür 0d hatası almadan kullanmaktayım. Corsair lpx serisi ram kullanıyorsanız, aşağıdaki çözümü uygulabilirsiniz. Farklı hatalar için çözüm olmayacaktır

Çözüm:

-A1-B1 slota ramleri taktım.

-Fast boot özelliğini devre dışı bıraktım.

-Default olarak 3000mhz hızda çalıştırdım.(Docp standart ilede problem yok)

Not: (0d hatası) Ayni anakartı ve rami kullansakda, hepimizde görülmüyor. Özellikle yeni üretilen anakartlar daha sorunsuz .
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.