Şimdi Ara

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU] (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.602
Cevap
326
Favori
600.551
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ggde roll resmi koyan satıcı vardı, doğal olarak patlamış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sneijder101010 kullanıcısına yanıt
    Şu an alınabilecek güvenilir ve kaliteli maskelerden.

• Piyasada köklü maske markalarından birisi olan ROLL MARKA MASKE üreten firma olan kurtsan medikal ile Instagram da soru cevap şeklinde bir kaç yazismam olmuştu....
    Daha önce ki yazismamizda maske maliyetlerinin açıklanan tavan ücret olan 1 TL yi kurtarmadigini (Zira ROLL MASKE ler her biri tek tek ayrı ayrı posetlenmis olarak satiliyormus) ancak maliyetleri düşürmek için çalıştıklarını yazmışlardı...
    Ben şahsen Sarbitane firmasından bir kaç kutu AKYEL MASKE aldım.... AK-YEL in kalitesi zaten ortada 👍
    Şayet kurtsan medikal de yakın zamanda 1 TL den ROLL MASKE satışına başladığını duyurursa (Maliyetleri düşürmek adına yine tek tek poşetlere koyup mu satarlar yoksa AKYEL de olduğu gibi posetsiz olarak direk kutuda mı satarlar orasını bilemiyoruz tâbi) ben şahsen 4 kutu da ROLL MASKE almak için onlardan haber bekliyorum....
    NOT: Şahsım adına bu lânet COVİD 19 virüsü gündemimize girene kadar hayatımın hiçbir döneminde maskeyle bir isim olmadı... Piyasadaki gerçekten kaliteli maske markalarının isimlerini İlk kez burada bu sayfada @edgar arkadaştan öğrendim...(AK-YEL, ROLL, Soly care vb)
    Bu anlamda bizi merdiven altı üretim Maskelerle, Gerçek kaliteli maske markalarının ayrımını anlamamıza vesile olan @edgar ve yine @biuu adlı arkadaşlara teşekkürü kendi adıma bir borç biliyorum, Teşekkür ediyorum 👍

• maske küçük.. lastiği kulağa baskı yapıyor gibi şikayetleriniz varsa paket lastiği ile basit bi ek yapıp yine kullanırsınız nedir yani..
    suyun altına dalmıyorsunuz ki yüzünüze mükemmel oturmasına gerek yok.. ölü fiyatlardan elden çıkarmayın kendiniz kullanırsınız her türlü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yayamaschocuk

Piyasada köklü maske markalarından birisi olan ROLL MARKA MASKE üreten firma olan kurtsan medikal ile Instagram da soru cevap şeklinde bir kaç yazismam olmuştu....
    Daha önce ki yazismamizda maske maliyetlerinin açıklanan tavan ücret olan 1 TL yi kurtarmadigini (Zira ROLL MASKE ler her biri tek tek ayrı ayrı posetlenmis olarak satiliyormus) ancak maliyetleri düşürmek için çalıştıklarını yazmışlardı...
    Ben şahsen Sarbitane firmasından bir kaç kutu AKYEL MASKE aldım.... AK-YEL in kalitesi zaten ortada 👍
    Şayet kurtsan medikal de yakın zamanda 1 TL den ROLL MASKE satışına başladığını duyurursa (Maliyetleri düşürmek adına yine tek tek poşetlere koyup mu satarlar yoksa AKYEL de olduğu gibi posetsiz olarak direk kutuda mı satarlar orasını bilemiyoruz tâbi) ben şahsen 4 kutu da ROLL MASKE almak için onlardan haber bekliyorum....
    NOT: Şahsım adına bu lânet COVİD 19 virüsü gündemimize girene kadar hayatımın hiçbir döneminde maskeyle bir isim olmadı... Piyasadaki gerçekten kaliteli maske markalarının isimlerini İlk kez burada bu sayfada @edgar arkadaştan öğrendim...(AK-YEL, ROLL, Soly care vb)
    Bu anlamda bizi merdiven altı üretim Maskelerle, Gerçek kaliteli maske markalarının ayrımını anlamamıza vesile olan @edgar ve yine @biuu adlı arkadaşlara teşekkürü kendi adıma bir borç biliyorum, Teşekkür ediyorum 👍
    Hocam bu roll maskenin maliyeti kurtarmama olayı biraz garip geldi. Yılbaşında 50 li paket olarak tek tek içi eczaneden 35 tl ye almıştım. Ki acil ihtiyaçtı yani aldığım eczane normalde her şeyi pahalı satan bir yer. O zamandan bu zamana ne kadar bir maliyet artışı olmuş olabilir ki 1 tl kurtarmıyor anlamıyorum. Yani firmalar gerçekten çok ilginç geliyor bazen yaptıkları ya da söyledikleri ile. Ama akyel şu anda en azından bulunabilir duruyor. Sadece roll gibi paketli olsa çok daha iyi olacak ama şu yokluk durumunda gerçekten iyi duruyor ürün. Ayrıca bende teşekkür ederim bu kadar burada bilgi veren arkadaşlara. Pek çok insana yardımcı oluyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Bu gün araç bakımı için sanayiye gittim yolda caddelerde sanayide kimse maske takmıyordu. Ufak dükkanlarda bile takan yok anca kurumsal yerler maskesiz almıyor. Caddeler yollar tıklım tıklım kimse sosyal mesafe kuralına uymuyor.

Hal böyle iken max %35 koruyuculuğu olan cerrahi maskedeki bu tantana neden. En uygun orta kalite al geç. Bulursan n95 ffp3 işe yarar ama kalitelisi bulunmuyor. 4 5 tl ye satılanlarda şu an en az 50 60 civarı.
    ffp3 de nefes almak çok zor, normal maskeyi takmayan adam bunu hiç takmaz hocam. maske satışının serbest kaldığı günlerde, kaliteli ventilsiz ffp3 29.9 , ventilli 34.9 dı. 4-5 tane denemelik alayım dedim , beğenince tekrar alayım dedim fiyatları 1 haftada %50 artmış. Satıcılar kendi aralarında fiyat yarışına mı girdi anlamadım
  • edgar1899 kullanıcısına yanıt
    Hocam satıcı puanı çok yüksek değil ve hiç yorum almamış ürün pek güven vermedi bana. Buradan sipariş veren oldu mu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • "Fransa Tüketici Hakları Genel Müdürlüğü, Türkiye'de Symex markası tarafından üretilen el temizleme jellerinin, Covid-19'a karşı etkisiz olduğunu duyurdu. Kurum ürünlerin iade edilmesi çağrısı yaptı."

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 146 1 kullanıcısına yanıt
    hocam bilgilendirme amaçlı yazıyorum. tek tek paketli olması steril olduğu anlamına gelmez. internette tek tek paketli başka marka ürünler gördüm n11 de gg'de. adamlar üreticiden maske alıp kendisi paketliyorlar. yani steril arıyorsanız bunu dikkate alın sadece paketli satılıyor olması size güven vermesin. ki steril maske biraz zor bulunuyor. geçen hafta bim'de 50'li kutu maske vardı 2 tane kalmıştı bir tanesi şeffaf tekli paketliydi diğeri açıktı ama aynı marka ve üründü.

• https://www.buris.com.tr/urun/safe-guard-ffp3-ventilli-toz-maskesi

Fiyat 21.11 tl. 5 tane aldım. Uzun süre hayatımızda olacak. Kargo ücreti 10 civarı tutarmış. Wp ise sordum. N95 için makul geldi. Gelince yorum yaparım.

Cerrahi maske yerine n95 ventilli olanlar %95 koruyucu en azından. Kimse maske takmıyor kendimizi koruyalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhalif13 -- 20 Mayıs 2020; 23:21:38 >
  • muhalif13 kullanıcısına yanıt
    bunları tekrar tekrar mı kullanıyorsunuz? cerrahileri her seferinde çöpe atıyoruz n95 ide böyle yaparsak çok maliyetli olmazmı
  • Ge620dx kullanıcısına yanıt
    Satıcıyı bilmiyorum açıkçası, ancak hem ev ürünleri hem de özelleştirilebilir terlik bone vs satıyorlar görünüyor. Mağazaları İzmir Torbalı Ayrancılarda, oralara yakın bir arkadaş belki bilgi verebilir. İnstagram üzerinden uzun süredir sağlıkçılara ürün satmışlar, sıkıntı olacağını sanmasam da tabi ki garanti verilecek bir durum da yok.

• anilzi A kullanıcısına yanıt
    Çok kalabalık yerler hastane vs girmiyorsam yıkar havalandırır kullanırım. Cerrahi maskeyi bile hemen atmıyorum yıkıyorum çoğu zaman.

Neden geliştirildi.

Cerrahi maske ameliyatta açık yaraya nefes hapşırık yoluyla mikrop kaptırtmamak için geliştirildi.

Neden tavsiye ediliyor.

Bir çok taşıyıcı var bir kısmı çok az semptom gösteriyor öksürük ateşi yok. Kimseye bulaştırmaması için.

N95 ise dezenfektan kolonya ile dezenfekte edilip havalandırıp kullanılıyor. Çok kirli bir ortamda ise temizlenmesi maaliyetliydi. Eskiden 5 10 tl idi değmiyordu.

Neden geliştirildi.

Kimyasal ve tozlu işler ile uğraşanları korumak için.

• quote:

Orijinalden alıntı: spektaküler

hocam bilgilendirme amaçlı yazıyorum. tek tek paketli olması steril olduğu anlamına gelmez. internette tek tek paketli başka marka ürünler gördüm n11 de gg'de. adamlar üreticiden maske alıp kendisi paketliyorlar. yani steril arıyorsanız bunu dikkate alın sadece paketli satılıyor olması size güven vermesin. ki steril maske biraz zor bulunuyor. geçen hafta bim'de 50'li kutu maske vardı 2 tane kalmıştı bir tanesi şeffaf tekli paketliydi diğeri açıktı ama aynı marka ve üründü.
    Hocam ben bilgilendirmeniz için teşekkür ederim verdiğiniz bilgileri bende çok iyi biliyorum. Zaten şu anda bildiğim kadarıyla piyasada steril maske hiç yok. Yani steril maske üretimi yapan tüm yerler şu anda sağlık bakanlığına veriyorlar daha doğrusu satın alınıyor.
    Ancak tek tek paketli bu kaliteli markalar ise şu açıdan önemli oluyor. Yanınıza yedek olarak almak ya da arabada falan kullanmak için. Yani kirlenmiyor konforlu oluyor kullanım.
    Steril olanlarda zaten eskiden yazıyordu şu anda tek tek paketli bile olsa bu yüzden steril sözüne inanmayın.

• Gg üzerinden san-med satıcısı da akyel listelemiş. Aynı şekilde murat yüksel İzmirde bir medikal firması. Gittigidiyor üzerinden 60 bine yakın işlemi ve %99 memnuniyeti var. Bir farklılık olarak bu satıcıda yeşil bağcıklı model de var 90 lira 100 adet. Aynı satıcı N11de de 8000e yakın yorum almış Fast med

Akyel İzmir içi medikallere ürün dağıtmaya başlayınca piyasada çoğaldı ürün sanırım.

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edgar1899 -- 20 Mayıs 2020; 23:52:25 >

• muhalif13 kullanıcısına yanıt
    Hocam ventil de satılıyor ayrıca onu değiştirirseniz sorun olmaz. N1xde tek maske ve 10 ventil 60tl

Zaten pek dışarı çıkmıyorum. Uzaktan çalışmaya başladık kısa çalışma ödeneği ile. Bu ve elimdeki maskeler 1 ay idare eder o zamana kadar bir şekilde ventiller ucuzlar değişimi yaparız.

Her türlü cerrahilerden iyidir.

• edgar1899 kullanıcısına yanıt
    Telli mi hocam

Evet telli olduğu belirtilmiş.

• 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.