Şimdi Ara

YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR (122. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.326
Cevap
379
Favori
1.522.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hem araç alma arefesinde olan arkadaşları bilgilendirmek, hem de heyecanla yeni aracını bekleyen arkadaşlara bilgi paylaşımı yapmak isterim.

Aracım shine paket, dizel. 18 jant M+S lastik.

9000 km oldu. Bu sürede şehir içi, şehirlerarası, dağ-bayır, kar her yere gittim.

Yakıtını söyleyeyim, ortalamam 6.4 şu an.

Bundan önceki aracım Skoda Rapid 1.6 TDI manuel idi, 6 sene 180000 km kullandım, hiç üzmedi, manuel olduğu için olabilir:)

C5A yı uzuuuun araştırmalar sonunda, başta biraz çekinerek aldım. İyi ki almışım diyorum, hem yolcu hem sürücü için, yani ailenin tümü için tasarlanmış bir araç diyordu bir yurtdışı incelemesinde, aynen öyle. Ben rahatım, hanım rahat, iki çocuk rahat. Araca binince yenilikçi bir şeyler olduğunu fark ediyorsunuz, sene olmuş 2020, halen analog el freniyle satılan rakipler var.

Konforu şöyle diyeyim, arkadaşım sıfır superb aldı, yanıma oturdu, ilk sözü "abi senin araban çok rahatmış" dedim ki doğru tercih demek ki.

Fransız-alman-japon arabası diye bir şey kalmıyor artık, dünya global, örnek vereyim, araçta en güvendiğimiz parçalardan biri şanzıman, üretici aisin yani japon. Tek ülke malı diye bir şey yok artık, servisimiz iyi olsun, muhatabımız olsun en önemlisi bu.

Aklıma gelen bazı bilgilerimi paylaşmak isterim.

Grip kontrol m+s veya kışlık lastik olmadan pek işlevsel olmayacak.
    Hem karda hem çamurda uygun modlarla denedim, genel olarak yaptığı şey aracı daha temkinli ve ağır olarak hareket ettirerek yola tutunmasını artırmak, mod devrede iken motordan hafif bir homurtu geliyor sanki, hayat kurtarıcı değil ama iyi bir destekçi olarak düşünülebilir.
    Adblue tam depoda yaklaşık 6-7 bin km gidiyor, uyarı verince çok geçmeden doldurmak lazım, aman yolda kalmayın.
    Düşük viteslerde aldığı motor sesi ileride kayboluyor emin olun, binen herkes ne kadar sessiz, gerçekten dizel mi dedi :)

Kısacası uzun vadeli kullanmak için güzel bir aile arabası aldığımızı düşünüyorum, ben de yukarıda değerli görüşlerini paylaşan hocalarıma katılıyorum, uzun yazı için ben de affınıza sığınırım ancak sizlerden bilgi edinip size bir şey aktarmamak mantıksız olurdu diyerek paylaşmak istedim.

Herkese kazasız belasız sürüşler ve hayırlı alışverişler dilerim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yakıtı farklı istasyon dan aldım tekrar deneyeceğim 2 haftadır sehir içi tüketimim 7 lerde 9 lara fırlamış durumunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: texasboy77

Ankara Otosay’a sordunuz mu?
    sordum beyaz shine otoyol destek 19 jant varmış sadece ellerinde, ötv muaf alamazsınız fiyattan dolayı dediler. 254k fiyat istiyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • platin veya çelik gri, shine , dizel , otoyol destekli araç arıyorum bilgisi olanlar özelden yazarsa sevinirm

• YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR
    YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR

Bu aksam philips ledlerle bagaj ve plaka aydınlatmasını değiştirdim.Bagaj aydınlatması bir nebze olsun daha iyi oldu.
    Aliexpress den hediye olarak plastik sökme aparati göndermişlerdi baya iş gördü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kinadangelencerez -- 9 Aralık 2019; 22:55:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kinadangelencerez

Bu aksam philips ledlerle bagaj ve plaka aydınlatmasını değiştirdim.Bagaj aydınlatması bir nebze olsun daha iyi oldu.
    Aliexpress den hediye olarak plastik sökme aparati göndermişlerdi baya iş gördü.
    Bir led çalışması benimde yapmam lazım fell advanture olduğundan neredeyse hepsi değişecek

Tüm ledler için tavsiyesi olan?

• ugur20629208 U kullanıcısına yanıt
    Tok satıcıyı oynuyor demek bayiler, normalde en fazla154-155’e bırakması lazım, bayilerle yüz yüze görüşebilme imkanınız olursa indirebilirsiniz belki sınır dahiline.

• kinadangelencerez kullanıcısına yanıt
    Aydınlatmalar çok başarılı olmuş 👍

• Şu gemiden haberi olan var mı nerelerde

• Bu aracın shine donanımında yarı otonom sürüş var mı.yada opsiyon olarak mı alınıyor.

• Bu araçta da servislerin çözemediği ve peugeot 3008'lerde yaşanan 100-120 km arasındaki o iğrenç direksiyon titremesi problemi var mı?

• EKD33 E kullanıcısına yanıt
    Uzun yolda 100-130km aralığında uzun süreler kullandım herhangi bir titreme hissetmedim şahsen.

• kinadangelencerez kullanıcısına yanıt
    Çok güzel olmuş hayırlı olsun müsait bir zamanda toptan bir link atabilirmisiniz?

Birde ben yolcu okuma lambalarını değiştirmek istiyorum kodunu bulamadım değiştiren varsa yazabilirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanaqbulut -- 10 Aralık 2019; 6:9:15 >
    Geçenlerde gebzeye gittim. Biraz titrer gibi geldi ama sonra çok dikkat edemedim. Bu haftasonu izmit yolculuğu planı var. Orada detaylı kontrol edeceğim. Sonrasında sorun varsa servise gidip gösteririm.
  • Demek ki bayiler baya baya tok satıcı moduna girdiler. Arz Talep dengesi böyle birşey. Lansman zamanı aynı konfigürasyonu engelli statüsünde almıştım. Ne kur dalgalanması oldu ne başka birşey. Tek fark C5A nın kapısında kuyruk oluşması. Bu aracını almış olanlar için iyi birşey tabi ki. Ancak her gönlünden C5A geçen arkadaşın avantajlı fiyatlardan almasını isterdim.
  • Yazılım güncellemesi yapan arkadaşlarda radyo logoları nasıl gözüküyor? Bende 4-5 istasyonun logosu var diğerleri sadece isim ile gösteriliyor

• byrmcr B kullanıcısına yanıt
    bendede aynısı birkaç radyonun logosu var diğerleri frekans sadece

Benzinli kullanıyorum, 100-140 arası herhangi bir titreme sorunuyla karşılaşmadım.

• operadakises O kullanıcısına yanıt
    Normalde şerit takip asistanı var, şeritten çıkmanızı engelliyor, ayrıca çarpışma önleyici var, en alt pakette bile standart bunlar, yarı otonom sürüş, otoyol paketi olarak en üst modele ek olarak alınabiliyor çok az bir fiyat farkıyla.

• Yakıt daha da arttı 10.6 şehir içi bu ne ya daha önce 7-7.5 aynı yolda en kısa sürede servise gideceğim anlamadım gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverdream -- 10 Aralık 2019; 9:27:56 >
  • 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.