Şimdi Ara

Citroen C4 2005-2011 (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.208
Cevap
35
Favori
1.041.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Otomatik vitesi tavsiye etmem, çünkü genelde sorun çıkıyor... hiç düşünmeden normal vitesli C4 al derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzhan26 -- 2 Ocak 2006 15:51:14 >
  • evet arkadaşım.

quote:

Orjinalden alıntı: elessarf

Cep telefonu paraziti olayını mı kastediyorsun ei?

quote:

Orjinalden alıntı: ei

Bende eskiden C3 vardı, onda da böyle bir durum yoktu. Ama bunda var. Bir kaç arkadaşımdan daha duydum. Aynı durum hepsinde varmış. Senin yakıt konusuna gelince... Yeni rekor denemelerinde başarılar dilerim.

• quote:

Orjinalden alıntı: uu99

Arkadaşlar, hepiniz arabalarınızı güle güle kullanın. Bende iki ay içerisinde düşünüyorum kısmetse. Aranızda C4 ün otomatiğini kullanan var mı? Otomatiklerde ortalama yakıt tüketimi nedir?

Yıllardır otomatik araba kullanıyorum. C4üm de otomatik ve çok memnunum. Benzinliye göre 1 litre civarı fazla yakıyor ama İstanbul trafiği gibi trafiklerde sürüşe kattığı rahatlık inanılmaz. Otomatik vites öneririm. Genelde problem çıkıyor denilmiş ama 4 yıldır otomatik kullanan biri olarak hiç bir problemle karşılaşmadım.
  • EVVVVET ARKIDEŞLER !
    30 ARALIK SAAT 20 SULARINDA C4 SXPK BVA ARACIMIZA KAVUŞTUK.ARABA GERÇEKTEN MANYAK BİŞEY
    BENİMDE DİĞERLERİ GİBİ SÜSPANSİYONLARI SERT AMA DİKKAT ETTİM HÇ SES YAPMIYORLAR
    AYRICA CAM SİLECEKLERİ DE BAZI ARKADAŞLARIN BAŞIN AGELDİĞİ GİBİ YARIM YAMALAK SİLMİYOR, ÇÜNKÜ ARABAYI TESLİM ALDIĞIMIZDA YAĞMUR BAŞLAMIŞTI İZMİR DE
    HERİFLER 5 MİLYONLUK BENZİN KOYMUŞLAR İÇİNE,ÇIKARÇIKMAZ 50 MT.İLERDEKİ SHELL'E GİRMEK ZORUNDA KALDIK
    SELL'DEKİLER BAŞIMIZA ÜŞÜŞÜP " ABİ HAYIRLI OLSUN AMA POMPA BASMIYO (!)" DEDİLER CEBİMDEKİ SON 5 MİLYONU DA ONLARA VERDİM
    BÖYLELİKLE EVE GELEBİLDİK.
    ŞİMDİ DE ARACI TANIMAYA ÇALIŞIYORUZ.DAHA TEKNİK BİLGİ İÇİN BİRA ZSÜRE LÜTFEN !
    HERKEZE SELAMLAR İYİ YILLAR !
    AV.CENGİZ DEMİRCİ
  • EVVVVET ARKIDEŞLER !
    30 ARALIK SAAT 20 SULARINDA C4 SXPK BVA ARACIMIZA KAVUŞTUK.ARABA GERÇEKTEN MANYAK BİŞEY
    AYRICA CAM SİLECEKLERİ DE BAZI ARKADAŞLARIN BAŞINA GELDİĞİ GİBİ YARIM YAMALAK SİLMİYOR, ÇÜNKÜ ARABAYI TESLİM ALDIĞIMIZDA YAĞMUR BAŞLAMIŞTI İZMİR DE
    HERİFLER 5 MİLYONLUK BENZİN KOYMUŞLAR İÇİNE,ÇIKARÇIKMAZ 50 MT.İLERDEKİ SHELL'E GİRMEK ZORUNDA KALDIK
    SELL'DEKİLER BAŞIMIZA ÜŞÜŞÜP " ABİ HAYIRLI OLSUN AMA POMPA BASMIYO (!)" DEDİLER CEBİMDEKİ SON 5 MİLYONU DA ONLARA VERDİM
    ŞİMDİ DE ARACI TANIMAYA ÇALIŞIYORUZ.DAHA TEKNİK BİLGİ İÇİN BİRAZ SÜRE LÜTFEN !
    AV.CENGİZ DEMİRCİ
  • YAVUZHAN 26

ben 2001 model hyundai lx klimalı otomatik vites kullandım.bir sorun teşkil etmedi bende ot.vites
    sen neden arıza çıkarıyor dedin.
    c4 lerin ot.vieslerinde bildiğin bir şey varsa yazarmısın selamlar
  • Arkadaşlar,
    2 gün önce C 4 VTR 1.6i aldım. Henüz 150 km yaptım. Açıkçası çok fazla test edebilme imkanım olmadı. Forumda VTR'dan söz eden kimse olmamış. Kullanan varsa olumlu ve olumsuz görüşlerini paylaşmasını rica edeceğim. Ayrıca diğer modellere sahip olanların , motor açma konusunda tavsiyeleri var mı? Yazarsanız mutlu olurum.
  • Arkadaşlar, geçen gece arabanın üzerine çiğ mi kırağı mı neyse ondan yağmıştı, dolayısı ile yan aynalar da buğulanmış idi. Ben aracı çalıştırdım ve arka cam rezistansını açıp bekledim. Arka cam sorunsuz bir şekilde çözüldü bir süre sonra, ama yan aynalarda hiç bir değişim olmadı. Oysa kullanma klavuzunda da yazdığı üzere yan ayna ısıtıcılarının da arka cam razistansı ile çalışmalarını bekliyordum. Neyse aynaları ben elimle sildim, baktım elime de ısınmış gibi gelmediler.
    Sorum şu: Bu yan ayna ısıtıcıları bu araçta var mı? Var ise tüm modellerinde var mı?
    Benim aracım dizel 110 bg olanından...

Yoksa benim sistem mi arızalı, nasıl anlayabilirim?
  • sen beyendiysen sorun yok güle güle kullan kardeş allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: avcd

EVVVVET ARKIDEŞLER !
    AYRICA CAM SİLECEKLERİ DE BAZI ARKADAŞLARIN BAŞIN AGELDİĞİ GİBİ YARIM YAMALAK SİLMİYOR, ÇÜNKÜ ARABAYI TESLİM ALDIĞIMIZDA YAĞMUR BAŞLAMIŞTI İZMİR DE
    ŞİMDİ DE ARACI TANIMAYA ÇALIŞIYORUZ.DAHA TEKNİK BİLGİ İÇİN BİRA ZSÜRE LÜTFEN !
    AV.CENGİZ DEMİRCİ

izlenimlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.hayırlı olsun

• quote:

EVVVVET ARKIDEŞLER !
    AYRICA CAM SİLECEKLERİ DE BAZI ARKADAŞLARIN BAŞINA GELDİĞİ GİBİ YARIM YAMALAK SİLMİYOR, ÇÜNKÜ ARABAYI TESLİM ALDIĞIMIZDA YAĞMUR BAŞLAMIŞTI İZMİR DE
    ŞİMDİ DE ARACI TANIMAYA ÇALIŞIYORUZ.DAHA TEKNİK BİLGİ İÇİN BİRAZ SÜRE LÜTFEN !
    AV.CENGİZ DEMİRCİ

hayırlı olsun, darısı başıma

• Ben yaklaşık 2 haftadır C4 VTR kullanyrmm ondada 1.6motor var 5kapı sxpk ile de ağırlığı nerdeyse aynı fakat yakıt tüketimi biraz fazla geldi şehir içi şehir dışı kara (ş.i.ağırlıklı) benzin ortalama 10.5lt nin altına inmiyor!Acaba daha araba 800km de die mi bukadar yakıyo!2500 kontrolünden sonra düşermi bu sarfiyat(çok fazla devirli kullanmyrm)

Birde aracın silecek suyu haznesi çokmu ufak eskiden hyundai accent kullanıyordum nerdeyse 2 ay götürüyordu beni kışın C4 ün kini 1 haftada yeniden doldurdum biraz garip geldi!
  • Tüketimine birşey diyemeyeceğim ama silecek suyunun çabuk bitmesi benimde sorunum. Aynı şekilde bizde de hyundai accent var. halen kullanıyoruz. onun silecek suyu bukadar çabuk bitmezdi. ama dikkat ettiysen hyundaide suyu çok ince, adeta sprey gibi atıyor. yani suyu tasarruflu kullanıyor. C4 te ise nozullar biraz büyük çaplı seçildiği için suyu atarken yağmur suyu gibi bol bol atıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: FunkstarX

Ben yaklaşık 2 haftadır C4 VTR kullanyrmm ondada 1.6motor var 5kapı sxpk ile de ağırlığı nerdeyse aynı fakat yakıt tüketimi biraz fazla geldi şehir içi şehir dışı kara (ş.i.ağırlıklı) benzin ortalama 10.5lt nin altına inmiyor!Acaba daha araba 800km de die mi bukadar yakıyo!2500 kontrolünden sonra düşermi bu sarfiyat(çok fazla devirli kullanmyrm)

Birde aracın silecek suyu haznesi çokmu ufak eskiden hyundai accent kullanıyordum nerdeyse 2 ay götürüyordu beni kışın C4 ün kini 1 haftada yeniden doldurdum biraz garip geldi!

• quote:

YAVUZHAN 26

ben 2001 model hyundai lx klimalı otomatik vites kullandım.bir sorun teşkil etmedi bende ot.vites
    sen neden arıza çıkarıyor dedin.
    c4 lerin ot.vieslerinde bildiğin bir şey varsa yazarmısın selamlar

öncelikle hayırlı olsun...

Citroen'de otomatiği sorun çıkardığı duymadım... C4 BVA aracınız sorun çıkmaz... umarım

en çok fordlardan sorun çıkıyor... Araç normalde giderken özellikle rampada 2 ila 3 dur kalk yaptığında arıza ışığı yanıyor. aşırı ısınmada kendini korumaya alıyormuş. 15 dk. bekleyip soğuyunca çalıştırıp gidermiş.

• Babamın yeni yil hediyesi siyah c4 sxpk bva oldu 31 ocakta kavustum arabama bugun 500uncu km mı geride bıraktım araba ciddende tek kelimeyle mukemmel.. yanlız bendeki cd calar mp3 calmıyor sasırttı beni dogrusu normalde hıc sorun etmezdım gidip iyi bir mp3 cd calar alırdım ama arabanın ic gorunumunu bozmak istemıyorum boyle bır arabanın cd caları nasıl boyle oluyor anlam vermek mumkun degıl Kullananlar su yagmur sensoru hakkında bılgı werırse sevınırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alheric

Babamın yeni yil hediyesi siyah c4 sxpk bva oldu 31 ocakta kavustum arabama bugun 500uncu km mı geride bıraktım araba ciddende tek kelimeyle mukemmel.. yanlız bendeki cd calar mp3 calmıyor sasırttı beni dogrusu normalde hıc sorun etmezdım gidip iyi bir mp3 cd calar alırdım ama arabanın ic gorunumunu bozmak istemıyorum boyle bır arabanın cd caları nasıl boyle oluyor anlam vermek mumkun degıl Kullananlar su yagmur sensoru hakkında bılgı werırse sevınırım

hayırlı olsun,

daha ayın ocak 4. deyiz. hani 31 ocak...
    C4 mart 2005'te satışa başlamıştı...

• Arkadaşlar Merhaba.

Ne marka ve nasıl bir otomobil alayım diye düşünürken C4 ile ilgili internette ne var diye google dan tesadüfen bu forum sayfasını buldum ve 7 sayfa boyunca bu forum sitesinde C4 için resmen methiyeler düzdüğünüzü gördüm.
    Artısıyla eksisiyle aracı anlatmışsınız ama artılar eksileri ezip geçmiş görünüyor ve sayamadım ama en az 20 kişi aynı şeyleri anlatıp durmuş.

Ve bende sizlerin gazınıza gelerek dün 2 tane C4 aldım.......
    Hatta renk seçimini bile **sizlerden etkilenerek** kül gri yaptım.....

Bu vesile ile bu forum sitesine üye oldum kiii hem araç hakkında daha alabileceğim bilgi çıkarmı diye takip edeyim, hemde araçtan memnun kalmazsam hepinizin başını ağrıtıp intikam alabileyim....

Umarım sizler gibi bende araçtan memnun kalırım.
    Memnun kalırsam sizlere teşekkür eder.
    Kalmazsam hepinize teessüf eder.
    Vebali boynunuza derim.....

Hepinize Kazasız Belasız Yollar ve Günler Dilerim.

• Öncelikle herkese hayırlı olsun...Forumu daha yeni keşfettim ve tümünü okudum. Gerçekten yararlı olduğunu düşünmekteyim. 1.6 110 BG Benzinli SXPK Gümüş Gri aracımı 5 ay önce Göksularsan Otomotiv - Fethiye bayisinden 35.250 ytl ye aldım. Satış müdürü olan Ozan bey fiyat ve diğer konularda çok yardımcı oldu. Şu anda 8.400 KM de olan aracımla olan İzlenimlerime gelirsek eğer;

1."ei" nin de dediği gibi kesinlikle aracı cam tavanlı olarak almanızı tavsiye ediyorum. Fiyat farkına gerçekten deyiyor. Ben almadım pişmanım.
    2. Arka süspansiyon konusunda gerçekten arkadaşlara katılıyorum. Çukurlara girildiğinde arabadan çok acayip ses geliyor.
    3. Sileceklerle ilgili şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım.
    4. Vites geçişleri biraz sert.
    5. Aracı istanbul trafiğinde şehiriçi kullanıyorum ve yakıt sarfiyatı 11,5lt/100 km.
    6. Hava nın soğuk olduğu zamanlarda frenlerden başlarda ses geliyor. Sonradan kendiliğinden kesiliyor.
    7. Rodaj devresinde kesinlikle aracın zorlanmaması gerekiyor. Bu devreden sonra yakıt sarfiyatı düşüyor ve bilgi ekranındaki gösterilen oranlar, rakamlar (kaç km. gider ort. vs.) daha gerçekci oluyor.
    8. Ne kadar uğraştıysamda araca 53.5 litreden fazla koyamadım. Ki artık kalan benzin çizgi olarak gösteriliyordu.
    9.Arka camdaki 3. stop lambasının plastik kısmının cama vurmasında gelen sesi 2.500km bakımında arasına köpük vb. koyarak hallettiler. Şimdi ses kesildi.
    10.Aracı İstanbula getirdikten 1 hafta sonra soyuldum. Kelebek camım kırıldı ve bunun araçta alarm olmamasının etkisi olduğunu öğrendim. Bu kadar özellikli araca koymaları gerekirdi bence. Orjinali taktırmak istedim Gökşenler 450 ytl. işçilik dahil.
    11. 1.6 110 BG HDI Modelde olan ESP Benzinliye de konması gerekirdi bence. Çok mu şey istiyorum acaba
    12. Araç herkes tarafından beğeniliyor ve özellikle renk konusunda gümüş gri ve kırmızının dikkat çektiğini söylemem gerek.
    "ei" ye sorum olacak; 2.500 bakımını yaptırdığın yerde emniyet kemeri uyarısından kurtulduğunu yazmışsın. Nerede olduğunu söylersen bende kurtulmak istiyorumda. Çok gıcık oluyor. Her yerde yapmıyor zannedersem.
    iverson03 en kısa zamanda istediğin araca kavuşursun inşallah. Sağlıcakla.

• Arkadaşlar kimse bilgi verip yardımcı olmayacak mı?
    quote:

Orjinalden alıntı: elessarf

Arkadaşlar, geçen gece arabanın üzerine çiğ mi kırağı mı neyse ondan yağmıştı, dolayısı ile yan aynalar da buğulanmış idi. Ben aracı çalıştırdım ve arka cam rezistansını açıp bekledim. Arka cam sorunsuz bir şekilde çözüldü bir süre sonra, ama yan aynalarda hiç bir değişim olmadı. Oysa kullanma klavuzunda da yazdığı üzere yan ayna ısıtıcılarının da arka cam razistansı ile çalışmalarını bekliyordum. Neyse aynaları ben elimle sildim, baktım elime de ısınmış gibi gelmediler.
    Sorum şu: Bu yan ayna ısıtıcıları bu araçta var mı? Var ise tüm modellerinde var mı?
    Benim aracım dizel 110 bg olanından...

Yoksa benim sistem mi arızalı, nasıl anlayabilirim?

• quote:

Orjinalden alıntı: ygz26_C4

Öncelikle herkese hayırlı olsun...Forumu daha yeni keşfettim ve tümünü okudum. Gerçekten yararlı olduğunu düşünmekteyim. 1.6 110 BG Benzinli SXPK Gümüş Gri aracımı 5 ay önce Göksularsan Otomotiv - Fethiye bayisinden 35.250 ytl ye aldım. Satış müdürü olan Ozan bey fiyat ve diğer konularda çok yardımcı oldu. Şu anda 8.400 KM de olan aracımla olan İzlenimlerime gelirsek eğer;

1."ei" nin de dediği gibi kesinlikle aracı cam tavanlı olarak almanızı tavsiye ediyorum. Fiyat farkına gerçekten deyiyor. Ben almadım pişmanım.
    2. Arka süspansiyon konusunda gerçekten arkadaşlara katılıyorum. Çukurlara girildiğinde arabadan çok acayip ses geliyor.
    3. Sileceklerle ilgili şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım.
    4. Vites geçişleri biraz sert.
    5. Aracı istanbul trafiğinde şehiriçi kullanıyorum ve yakıt sarfiyatı 11,5lt/100 km.
    6. Hava nın soğuk olduğu zamanlarda frenlerden başlarda ses geliyor. Sonradan kendiliğinden kesiliyor.
    7. Rodaj devresinde kesinlikle aracın zorlanmaması gerekiyor. Bu devreden sonra yakıt sarfiyatı düşüyor ve bilgi ekranındaki gösterilen oranlar, rakamlar (kaç km. gider ort. vs.) daha gerçekci oluyor.
    8. Ne kadar uğraştıysamda araca 53.5 litreden fazla koyamadım. Ki artık kalan benzin çizgi olarak gösteriliyordu.
    9.Arka camdaki 3. stop lambasının plastik kısmının cama vurmasında gelen sesi 2.500km bakımında arasına köpük vb. koyarak hallettiler. Şimdi ses kesildi.
    10.Aracı İstanbula getirdikten 1 hafta sonra soyuldum. Kelebek camım kırıldı ve bunun araçta alarm olmamasının etkisi olduğunu öğrendim. Bu kadar özellikli araca koymaları gerekirdi bence. Orjinali taktırmak istedim Gökşenler 450 ytl. işçilik dahil.
    11. 1.6 110 BG HDI Modelde olan ESP Benzinliye de konması gerekirdi bence. Çok mu şey istiyorum acaba
    12. Araç herkes tarafından beğeniliyor ve özellikle renk konusunda gümüş gri ve kırmızının dikkat çektiğini söylemem gerek.
    "ei" ye sorum olacak; 2.500 bakımını yaptırdığın yerde emniyet kemeri uyarısından kurtulduğunu yazmışsın. Nerede olduğunu söylersen bende kurtulmak istiyorumda. Çok gıcık oluyor. Her yerde yapmıyor zannedersem.
    iverson03 en kısa zamanda istediğin araca kavuşursun inşallah. Sağlıcakla.

paylaşımların için sağol.emniyet kemerinden en pratik kurtulma yolu koltuk boşken takılı pozisyona getirmen ve cıkarmaman ama tavsiyem her zaman takman yönündedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dede06 -- 4 Ocak 2006 21:59:31 >

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.