Şimdi Ara

Citroen C4 2005-2011 (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
6.208
Cevap
35
Favori
1.041.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BENCE BU KADAR DÜŞÜNME.3 YIL TEMPRA 6 YILDA DEĞİŞİK 2 VECTRA YA BİNDİM ANCAK BUNLARIN HEPSİ OTOMOBİLDİ.BİNİNCE GÖRECEKSİNKİ C4 OTOMOBİL ÜSTÜ......
    BİR CADDEDEN GEÇERKEN KAFASINI ÇEVİRİP BAKMAYAN YOK.YADA GECE KIRMIZIDA DURDUĞUNDA YADA TRAFİK SIKIŞTIĞINDA GÖSTERGELERİNİ GÖRMEK İÇİN İNSANLARIN KAÇAMAK BAKIŞLARINI YAKALIYORSUN BUNLAR BİLE İNSANA HAZ VERİYOR.ZATEN ARAÇ MÜKEMMEL TASARLANMIŞÇHİÇBİR PROBLEMDE YAŞAMAZSIN SENİDE ARAMIZDA GÖRMEK DİLEKLERİMLEEEE......
  • ARKADAŞLAR,
    CİTROEN İN SİTESİNDE HER ARAÇ İÇİN AKSESUAR GÖSTERMİŞ AMA C4 İÇİN GÖSTERMEMİŞ.BEN MAİL ATDIM BİR CEVAP GELMEDİ BENCE BİRAZ ZORLAYALIMDA C4 HAK ETDİĞİ DEĞERİ SİTEDE BULSUN
  • Arkadaslar birkac gundur bos vakit buldukca arabamla epey tur attim. Sunu soylemeliyim her bindigimde bu otomobilden daha fazla keyif aliyorum, soylediklerinizde cok hakliymissiniz.

Henuz 800 km civarinda ve simdiden yakit konusunda gercekten beni benden aldi bunu belirtmeliyim. Umuyorum ileride yakit sarfiyati daha da duser.

Bu arada Total bulamadigim icin benzini Shell den aldim( VP Diesel ) sizce herhangi bir sorun olur mu? Dogrusu ben su an icin herhangi bir fark gormedim, son derece keyif alarak kullaniyorum arabami ama ilerde bir sorun cikaricaksa Total ariycam...
  • Evet arkadaşlar bende Petrolofisi'nden (98 oktan) alıyorum. herhangi bi sorun olur mu? bilmiyorum. C4'te Kitapçılıkta Total'dan diye yazıyo. Sorun çıkarsa Total'dan alacam...
  • eylül den beri araştırıyorum araba alacağız.çok arabaya baktım ve sonunda kararım kesin C4, hasta oldum buna ya.ama faiz olayına karşı olduğum için, mutlaka faizsiz krediyi bekleyecem. ama hayırlısıyla bu arabayı öyle ya da böyle alacam.
    keşke 1.4 ün de sxpk modeli çıksa
  • hayırlı olsun ama biz arkadaşla uzun zamandır araç bakıyoruz benzinli olarak altea düşünüyor çünkü fiyatı çok cazip 32800 e veriyolar full ünü.c4 ün dizeli cazip geldi sebep fiyatı onada 110 luk fullüne 35750 dediler ama arabaya ısınamadık bi türlü arkası çok dar.göğüsün işçiliği çok kötü eğri büğrü duruyor plastiği ayrıca göğüste her renk car adamlar acayip üşenmiş kahverengi siyah sarı renk cümbüşü resmen sırf bu yüzden arkadaş vazgeçti valla
  • renk cümbüşü mü? hangisin de? c4 te mi?
  • Bu sizin C4 en çok Antalya'da satılmış galiba. Hiçbir yerde bu kadar C4'e rastlamamıştım.
  • evet kahverengi kadife döşemeli c4 ün içine otur görürsün cümbüşü.diğerlerinde her yer siyah zaten o yüzden kahve döşemenin ortasında simsiyah direksiton simidi ile hala ne renk olduğunu çözemediğim göğüs kaplaması pakte hoş durmuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GÖRKEMKAZAN

sedanı için en açık net yorumu yapmış ordaki elemanlardan teki

quote:

pues es bonito, pero es raro q lo saquen, yo creo q puede ser un chop, por q citroen hace ya q no saca un sedan hace tiempo. no creo q salga

türkçesi..ben bu arabayı da bunu tasarlayanı da bunu piyasaya sokan adamı da s.kerim

Türkçe kısmı güzel olmuş lakin google translate böyle demiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: C4_1400

renk cümbüşü mü? hangisin de? c4 te mi?

C4_1400 arkadaşım C4 ün 1,4 motoru ve donanımını iyice inceledim. diğer arabaların baz versiyonlarına göre donanımı yüksek. fiyat da çok iyi, sen ne diyon motor performansı ve donanım için. bir de en önemlisi 1.6 ya göre yakıtını düşük olması. 1 depo ile kaç km gidiyon şehir içinde.
  • Şehir içi rekorum 700 km/depo. bu değeri çok kalabalık olmayan çorlu trafiğinde elde ettim. istanbulda falan kesinlikle olmaz. ama şehir içi genellikle 650 km yol gidiyor. şehir dışı genelde cruise kullanıyorum. 90 sabit giderim genellikle. bu şekilde şehir dışı 900 km civarı gidecek gibi görünüyor. ama aralıksız 900 km şehir dışı yapmadığım için "gittim" diyemem. yol bilgisayarının yalancısıyım.

kendi sınıfı ve fiyat aralığı düşünüldüğünde donanım ve güvenlik standardı çok iyi. tek sıkıntım arka camların manuel olması. gerçi o benim değil yolcuların sıkıntısı.

performansı çok kötü değil ama çok iyi de değil. kullananın yeteneğine bağlı. hızlı sollama yapman gerekirse örneğin önünde 80le giden bir kamyonu çabuk sollamak için en güvenli yol 3. viteste 80-120 ye hızlanıp bir kaç saniyede işi bitirimektir. 1,6 performansında kullanırsan 1,6'dan fazla yakarsın. Örneğin 5. viteste 130'la dik bir yokuşa geldiğinde 1,4 biraz yavaşlamaya başlar. 1,6 pek yavaşlamaz. 1,4'te kaybettiğin hızı geri almak için 4. vitese düşersin ama tüketimin artar. yani demek istediğim ekonomik kullanırsan gerçekten az yakıyor. Performans istediğinde veriyor ama tüketimi artıyor. Aracın 1,4 olduğunu kabul edip öyle kullanmak gerekli.

quote:

Orjinalden alıntı: iverson03

quote:

renk cümbüşü mü? hangisin de? c4 te mi?

C4_1400 arkadaşım C4 ün 1,4 motoru ve donanımını iyice inceledim. diğer arabaların baz versiyonlarına göre donanımı yüksek. fiyat da çok iyi, sen ne diyon motor performansı ve donanım için. bir de en önemlisi 1.6 ya göre yakıtını düşük olması. 1 depo ile kaç km gidiyon şehir içinde.

• evet sağol c4-1400.
    şu arka cam olayı cidden gıcık olmuş ya, hız sabitleyici yol bilgisayarı falan koyuyon ama arka camlar manuel. aslında bundan daha önemlisi bence dijital klima olayı. dijital klima sonradan taktırılabiliyor mu? eğer öyleyse fiyat ne olur sizce?

bir de gece sürüş modu olayı nedir c 4 de?
  • gece sürüş modu çok esrarengiz bir isim ve apachi helikopterlerinin termal gece görüş sistemini anımsatıyor ama o kadar ahım şahım bişey değil. en azından benim araçta böyle. "Dark" tuşuna bastığında ön konsolda ve göstergelerde hayati önem arz eden ışıkların haricinde diğer aydınlatmaları kapatabiliyorsun. gece uzun yolda gözün yorulmasın diye yapılmış bişey.

Üst versiyonlarda daha başka fonksyonları da olabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: iverson03

evet sağol c4-1400.
    şu arka cam olayı cidden gıcık olmuş ya, hız sabitleyici yol bilgisayarı falan koyuyon ama arka camlar manuel. aslında bundan daha önemlisi bence dijital klima olayı. dijital klima sonradan taktırılabiliyor mu? eğer öyleyse fiyat ne olur sizce?

bir de gece sürüş modu olayı nedir c 4 de?

• bu da çok hoş bir özellik olmuş ya. kardeş sen bu arabayı ne zaman , hangi fiyata ve kredi ile mi aldın?
  • Nisan ayında aldım. 30.500'e kredili.
  • hımm, iyi günlerde kazasız belasız kullan, darısı başıma inşallah.
  • benim aracım C4 1,4 şehir içinde depoda 650 km. yol yaptım.(yaklaşık olarak) Eskişehir'de estram ulaşımı nedeniyle trafik çok yogun ve kalabalık oluyor. İşyerim Bozüyük'te olması nedeniyle Eskişehir - Bozüyük haftada 1-2 kez aracımla gidip geliyorum. genelde hız sabitleyici (cruise control) kullanıyorum. 90 km hızı sabitle gidiyorum. benzini çok az yakıyor. tahmin ediyorum ki, eğer sakin kullanırsan depoda 850 - 900 km. yol yapabilir. aracım performansı yeterli. hız tutkunum yok. her zaman normal ve sakin kullanıyorum. hız sabitleyici (cruise control) 90 km hız sabit iken, özellikle tepeye giderken daha çok yakıyor.

donanım ve güvenlik tek kelimeye harika. Özellikle koltuğu çok rahat hissediyorum. bir tek kol dayanıklığına ihtiyacım var. bunu sonra yaptıracağım.

Eğer Şehir içinde çok kullanıyorsan 1,4 ü tercih ederim...
  • bence en önemli eksiği küllüğün yeri. sigarayı bıraktırmak için yapılmış sanki. sol tarafa küçük çekmece gibi bişey yapmışlar. onu küllük gibi kullanmayı planlıyorum. yoksa küllüğü tutturacam diye ya kaza yapacam yada arabanın orasında burasında sigara yanığı olacak. bunun haricinde tasarım hatası göremedim.
  • quote:

en azından benim araçta böyle. "Dark" tuşuna bastığında ön konsolda ve göstergelerde hayati önem arz eden ışıkların haricinde diğer aydınlatmaları kapatabiliyorsun. gece uzun yolda gözün yorulmasın diye yapılmış bişey.

Üst versiyonlarda daha başka fonksyonları da olabilir.

"Dark" tuşunu ilk defa duyuyorum. o tuşu nerde?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.