Şimdi Ara

Chevrolet Cruze Ayrıntılı İnceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
119
Cevap
8
Favori
17.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cruze guzel arac, muadillerine gore ucuz, HB kasa oldukca sportif, motor cok yakip az kacsada sorunsuz, tork konvertorlu otomatik sanziman edc, yari otomatik yada dsg ye gore yakiti arttirsa da daha konforlu ve daha sorunsuz. Bu aracin kronik sorunlarindan biri lpg de subap sorunu ve elekktrik sistemine ampullere dikkat edilmez ise BCM denilen body control modul sorunu. Ikinci el alacaklar bu iki duruma dikkat ederlerse uzun yillar sorunsuz kullanirlar.

Bende 2013 model 1.6 otomatik Sport sahibiyim, hic aklimda yokken Chevroletin cekilmesi sebebiyle fiyat ucuzlatmasi nedeniyle aldim. Bu araci alirken 1.4 benzinli Getz i satip, uzerine sattigim para kadar para koymustum ve boylelikle B sinifindan C sinifi otomatige atlamistim. Simdi araci satsam, sattigim kadar uzerine koysam ayni sinifta bir araci ancak alirim, aldigim aracta da benim aracin ozelliginden fazla ozellik olmaz. Oysa Getz den Cruze a atlayinca guvenlik bakimindan, konfor bakimindan, ic hacim acisindan sinif atlamistik.

Bu yuzden garantisi bitince araci satmak yerine , aracima lpg takip yoluma devam etme karari aldim . Yaklasik takmasi dahil 775 tl ye malettigim navigasyon mulyimedya sistemi aracin ses sistemi sorunu cozuldugu gibi klima digital hale de donustu , geri gorus kamerasi sorunu da halloldu. Suan lpg de dizel otomatik bir aracin yakisina sahibim, o yuzden araci bende uzun sure kullanirim diye dusunuyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• discrepancy kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınıza aynen katılıyorum hocam, sorun çıkartmadığı sürece Allah'ın izniyle uzun yıllar binilir. Kazasız, belasız, keyifli sürüşler
  • 90 km sabit hıza göre 8.5 lpg çok bence. 110-120 sabit desen 10 litreden aşağı yakmayacak demek ki uzun yol için fazla bi değer üzüldüm şahsen aklımdaki araçlardan biri çünkü
  • Maşallah hocam çok güzel aracınız.

Ben daha yeni arkadaş için gidip aldım 2011 model 75 binde BRC lpg yeni takılmış design plus diye geçen bir donanım olması lazım 38 bine aldık. Genel anlamda baktığımda gayet güzel. Eksikleri yok değil ama c sınıfı ve dolu bir aracı ( aldığım araçta ekran ve geri görüş de vardı. ) aldigimiz fiyata ben kendi symbolümü satmam galiba :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trident682

90 km sabit hıza göre 8.5 lpg çok bence. 110-120 sabit desen 10 litreden aşağı yakmayacak demek ki uzun yol için fazla bi değer üzüldüm şahsen aklımdaki araçlardan biri çünkü

Yol bilgisayarı 6 litre ortalama gösterdi, pompa sapması ve lpg nin biraz da fazla yakması nedeniyle 8-8.5 civar bir değer çıktı. Kuruş bazında bakınca lpg ucuz olduğu için yüksek bir değer çıkmıyor. Dediğim gibi yük de fazlaydı 3 kişi+ dolu bagaj ve klima.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 22 Nisan 2017; 20:4:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Maşallah hocam çok güzel aracınız.

Ben daha yeni arkadaş için gidip aldım 2011 model 75 binde BRC lpg yeni takılmış design plus diye geçen bir donanım olması lazım 38 bine aldık. Genel anlamda baktığımda gayet güzel. Eksikleri yok değil ama c sınıfı ve dolu bir aracı ( aldığım araçta ekran ve geri görüş de vardı. ) aldigimiz fiyata ben kendi symbolümü satmam galiba :)

Teşekkürler hocam, sağolun

Aynen öyle aracın piyasası düşük, bu da aslında nispeten az paraya güzel ve kaliteli bir araca binme fırsatı veriyor kullanıcılara.
  • Maşallah, nazar değmesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Maşallah, nazar değmesin

Sağolun hocam
  • Güle güle binin hocam güzel araç. Forumda bu tür konular çoğalmaya başladı güzel oldu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bi tylol hot içer miyiz

Güle güle binin hocam güzel araç. Forumda bu tür konular çoğalmaya başladı güzel oldu :)

Teşekkür ederim Keşke daha fazla artsa, bilgilendirici konular açılsa ama bu kadarına da şükür diyelim.
  • İnceleme güzel olmuş.Keşke yeni cruze'lar tekrar avrupa'ya gelse.Usa sitesinden bakıp bakıp duruyorum çok güzeller
  • Ragnarok. R kullanıcısına yanıt
    Benim de çok hoşuma gidiyor yeni kasaları, gelse güzel olurdu, en azından piyasaya rekabet getirirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

quote:

Orijinalden alıntı: Trident682

90 km sabit hıza göre 8.5 lpg çok bence. 110-120 sabit desen 10 litreden aşağı yakmayacak demek ki uzun yol için fazla bi değer üzüldüm şahsen aklımdaki araçlardan biri çünkü

Yol bilgisayarı 6 litre ortalama gösterdi, pompa sapması ve lpg nin biraz da fazla yakması nedeniyle 8-8.5 civar bir değer çıktı. Kuruş bazında bakınca lpg ucuz olduğu için yüksek bir değer çıkmıyor. Dediğim gibi yük de fazlaydı 3 kişi+ dolu bagaj ve klima.

Cok rampali bir yol degilse 1 lt fazla yakmis ya da pompa basinci yuksekmis hocam benim araba da ayni kosullarda 7 7.5 arasi lpg tuketirdi.8.5 lt ortalama 110 hizla ya da kisin eksi derecelerde gordugum deger

• turgay0651 T kullanıcısına yanıt
    Fazla rampa yoktu ama genel olarak düz bir yol da diyemeyiz. Dediğiniz gibi pompadan da olabilir
  • Çok güzel bir inceleme. Ilgilendigim, almayı dusundugum ve tip olarak bayildigim bir araba oldugu için konuyu gorur gormez damladim. Şu araci artik adim soyadim gibi biliyorum ama şu fazla yakit harcaması yuzunden almaya cekiniyorum. Baska araç baktigimda da aklimda bu kaliyor. Kısır dongudeyim :) kazasiz surusler..

• trivela67 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Aracın 1.6 otomatik c segment ortalamasında, bu özelliklere sahip başka araçlar da bu civarda yakacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuhteremDede

bmw varken çop

Senin o dede çöp.Cruzeye çöp diyor adama bak.

İncelemeniz çok güzel olmuş.Allah kaza bela vermesin Hocam,iyi günlerde kullanmanız dileği ile.
  • teneke1236737 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam sağolun, hepimize kazasız belasız sürüşler. Ben dikkate almadım o arkadaşı, yaşına verdim artık dedemizin
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Teşekkür ederim hocam sağolun, hepimize kazasız belasız sürüşler. Ben dikkate almadım o arkadaşı, yaşına verdim artık dedemizin

Sizde sağolun Hocam.Haklısınız.
  • inceleme için emeğine sağlık, c sınıfı hb araçlar arasında 2.0 dizel olmasıyla ayrılır bana göre cruze, ondan sonra bu sınıfta 2.0 dizel motor göremedim, bir ara volvo fiyat listesinde 2.0 d4 v40 görmüştüm ama onu da satamadılar sanırım, malesef araç aldıktan sonra öğrendim cruze'da böyle bir motorun olduğunu ve çok geç oldu, 2014 model aracım olduğu için bundan sonra almak da mantıklı olmaz benim için, o yüzden alanlara hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.