Şimdi Ara

Cemo'nun Ev Sinema Odası (Sony VW260ES SXRD) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
272
Cevap
20
Favori
30.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: paganra

@cemo62 hocam olayı bitirmiş, güle güle kullanın.

Eyvallah hocam teşekkür ederim selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mükemmel. toplam kaça patladı acaba ?
  • çok iyiymiş güle güle kullanın nasıl ses cıkıyordur ondan :)
  • @Muhafız- Teşekkür ederim hocam, eğer odadaki ıvır kıvır dahil her şeyi soruyorsanız yaklaşık 15bin tl yi bulmuştur, yalnız dolar kuru o zamanlar 1.80idi şimdi biraz daha farklılık gösterebilir,selam ve sevgiler

@serayhefe Çok Teşekkürler hocam, ses sistemi öyle çok profesyonel bir şey değil ama memnunum, selam ve sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemo62 -- 12 Ağustos 2016; 19:14:07 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende sony55es alarak sony cilere katılmış bulunmaktayım.
    Ayarlar konusunda yardımcı olurmusun
    Perde olarak specta konstrast gri perde kullanıyorum..
  • Konuyu baştan sona okudum bazı notlar aldım sorularım olacak..
    1- Cinema film 1 mod best modu demişsin, referance mode best mod olmuyor mu? Değilse neden referance :)
    2- Film projection açık mı olmalı kapalı mı? Açık olmasının eco moda olumsuz bir etkisi var mı?
    3- 3d için frame interpolation açarım demişsin, frame interpolation nedir?
    4- jotun ikea 529 renk kodlu boya kullanmışsınız, boyacıdan mı aldınız ikea 529 diye kod bulamadım internetten..
  • En yüksek Parlaklıgın doğru renk tonlarıyla kombine edildiği best mode oluyor, sanırım bu da cinema 1 idi belki de reference de olabilir tam hatırlamıyorum.

Kapalı olmalı açık olunca görüntü titriyor.

Sanal kare ekleme, motion flow diye geçer.

3,5 sene geçmiş belki değişmiştir kodu bilemiyorum. Mat görüntüyü ekrana yansıtmayan bir boya seçiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler
  • Akşahin kullanıcısına yanıt
    slm sıfırmı aldınız ikinci elmi?
  • 2.el üstad

• Merhaba,

Şu anda böyle bir sistem yapmaya kalksam herhalde 15.000 TL'den fazla tutar değil mi? Benzer kalitede bir projeksiyon daha uyguna bulunabilir mi?

10.000 TL'ye PJ ve perdeyi alma şansım var mıdır ne dersiniz?

Örnek olarakhttp://www.hepsiburada.com/viewsonic-pro8530hdl-1920x1080-full-hd-5200-ansilumen-4xhdmi-ops-hdbaset-ve-kablosuz-prof-kurulum-ozel-uygulama-projeksiyon-cihazi-p-HBV000001YPW9 linkinde bulunan ürün bu ürün yanında çok mu zayıf kalırdı?

Türkiye'de İstanbul'da projeksiyon almak istesem ya da demolarına bakmak istesem nereye gidebilirim?

• dwain D kullanıcısına yanıt
    Bu iki cihaza bakabilirsiniz.Koymuş olduğunuz projeksiyon sunum vs. amaçlar için üretilmiş bir ürün.Siz home cinema kategorisindeki cihazlara bakmalısınız.
    http://www.proav.com.tr/EH-TW9200-Full-HD-Projeksiyon,PR-591.html
    http://www.proav.com.tr/VPL-HW55-ES-Full-HD-Projeksiyon,PR-818.html
    http://www.proav.com.tr/EH-TW-7300-4K-Ev-Sinema-Projeksiyon-Cihazi,PR-1264.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FletneR_ -- 9 Haziran 2017; 9:23:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aBaBaDaN

Bu iki cihaza bakabilirsiniz.Koymuş olduğunuz projeksiyon sunum vs. amaçlar için üretilmiş bir ürün.Siz home cinema kategorisindeki cihazlara bakmalısınız.

http://www.proav.com.tr/EH-TW9200-Full-HD-Projeksiyon,PR-591.html

http://www.proav.com.tr/VPL-HW55-ES-Full-HD-Projeksiyon,PR-818.html

http://www.proav.com.tr/EH-TW-7300-4K-Ev-Sinema-Projeksiyon-Cihazi,PR-1264.html

Çok teşekkürler. Burada sanırım en iyisi en son paylaştığınız Epson. Peki bunların her biri sinema renkleri kalitesinde görüntü verir mi? 4K olmak zorunda değildir değil mi? Ortafaki Sony de güzel ama 1700 ansilümen. Diğer epson ise 2300. Sanırım renkteki canlılığı belirleyen etken bu değil mi?

Perde konusunda ben istersem 150 inç bir perde kullanabilir miyim yoksa bir üst sınır var mı? Kalite düşsün istemiyorum.

Hiçbir bilgim yok da o yüzden çok teşekkürler yardımınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dwain -- 9 Haziran 2017; 10:57:31 >

• dwain D kullanıcısına yanıt
    Perde ve projeksiyon için bir limit belirtebilirseniz çok daha sağlıklı öneriler olacaktır.En son linkteki tw7300 4k özelliğine sahip ancak native değil bildiğim kadarıyla.Bu 3 cihazda sizi fazlasıyla memnun edecektir diye düşünüyorum.İstanbulda iseniz proav demo odası var bildiğim kadarı ile görüşüp bütün cihazları test etmeniz mümkün.
  • Tamam arayıp konuşacağım. Native 4K değilse sanırım Sony daha iyi bir seçenek olabilir. Ama dediğim gibi hala öğrenme aşamasındayım. Ansilümen değerleri arasında az fark yok. Eğer önemli bir veriyse ona göre karar vereceğim. Gerçi Full HD kalitesi sanırım en son olan Epson'da daha iyidir. Kontrast da çok yüksek.

Perde boyutu konusunda şöyle bir durum var. Evimizde biz salonumuzu sinema salonu yapalım dedik. Dolayısıyla 6-7 metre uzunluğunda olan duvarı değerlendirebiliriz. Ama elbette o kadar uzun yaparsak oturma mesafemiz kısa kalabilir. 4 metre genişliğinde olabilir. Yükseklik de 2,5 3 metre olabilir. Yani ben de nasıl ölçülür bilmiyorum. Bu büyüklükte bir perde olunca ne kadar uzakta oturmalıyız onu da bilmiyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dwain -- 9 Haziran 2017; 11:34:14 >
  • Bu arada konuştum ve haftaya gideceğim demo için. Umarım böyle bir külfetin altına girmekten pişman olmam :)

Bu arada gönderdiğiniz ilk Epson artık eskiymiş. Son gönderdiğinizi önerdiler. Onu düşüneceğim ben de.

• Merhaba

Böyle bir bütçe ayırdıysanız ve kaliteye önem veriyorsanız Sony HW65es ya da epson tw9300 öneririm.

Perdeyi 120inch ya da 135inch fixed frame öneririm. Marka olarak da Projecta veya Elite.

Demo yapabileceğiniz en iyi yer ProAv dır, ortam koşulları çok iyi. (Odayı çok iyi karartmışlar)

Verdiğiniz hepsiburada linkindeki ürün ev sineması için uygun değil.

Kolaylıklar dilerim
  • TW9300 bayağı güzelmiş ama biraz pahalı :) 7300 olan nasıl sizce? Çok mu ciddi farklar var?

• quote:

Orijinalden alıntı: dwain

TW9300 bayağı güzelmiş ama biraz pahalı :) 7300 olan nasıl sizce? Çok mu ciddi farklar var?

Oradaki fiyatlara takılmayın onlar liste fiyatı, o fiyatların ciddi manada altında fiyat verirler diye düşünüyorum. Sizin beklentilerinizle ilgili bir durum, mesela ben 7300 ü beğenmedim çünkü beklentilerim yüksek, siz bunları bi test edin, oke dediğinizi alırsınız. Bütçenizin üstünde diye JVC önermedim.
  • Tamam çok teşekkürler. Biz evin ana salonunu sinema yapalım dedik. Pişman olur muyuz diye düşünüyorum bir yandan. Yemek masasını çıkarıp koltukları yayacağız. Misafir gelirse yemek artık koltuk sehpa yaparız dedik ama bilmiyorum hala :)

Siz bu odayı yaptıktan sonra hayatınız çok değişti mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dwain -- 9 Haziran 2017; 20:54:36 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.