Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1300 civarı telefon arayışımda xiaomi önerileri aldım redmi 6 pro filan bakarken xiaominin güncellemeleriyle kamerayı berbat hale getirdiğini yazan şikayetler okudum şuan napsam bilemiyorum telefonu ömürlük kullananlardanım ne önerirsiniz?
  • fhozbek F kullanıcısına yanıt
    biraz daha bütçe arttırarak realme 3 pro yu alabilirsiniz daha çıkmadı satışa ama yeni donanım güncel cihaz beklenir bence bende bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yasin_92 kullanıcısına yanıt
    Realme önerilerini gördüm piyasa yeni girmesi bende tereddüt oluşturuyor teknik servis,parça,yazılım desteği beni yarı yolda bırakır diye korkuyorum açıkçası
  • fhozbek F kullanıcısına yanıt
    Apple servisi harici hepsi aynı hocam cihaz sağlam donanıma sahip incelemelerine göz attım arayüz huawei emui ile aynı nerdeyse, kamerasida oldukça başarılı, bataryası da yüksek baya zaten yeni çıkmış bir işlemcisi var ve Android 9 ile geliyor yani önü de açık bu cihazın Android 10 u kesin alıyor zaten 11 bile alabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: fhozbek

1300 civarı telefon arayışımda xiaomi önerileri aldım redmi 6 pro filan bakarken xiaominin güncellemeleriyle kamerayı berbat hale getirdiğini yazan şikayetler okudum şuan napsam bilemiyorum telefonu ömürlük kullananlardanım ne önerirsiniz?
    Hocam ben böyle bir şikayet okumadığım için henüz tam takır bir yorum yapmamın doğru olacağını düşünmüyorum ama şu da var ki MIUI güncellemesi ile düzeltilebilir bir hatadır sanırım bahsettiğiniz bu durum söz konusu ise.
  • hocam kamera icin mate 10 pro nasıl 3200 tl fiyatı lg g7 ile arasında kaldim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin_92 -- 21 Ağustos 2019; 23:29:11 >
    Pil konusunda Mate 10 Pro; donanım özellikleri konusunda G7 ThinQ daha önde.
    Mate 10 Pro'nun kamerasının başarılı olduğunu hepimiz biliyoruz fakat Huawei video konusunda en iyi sayılmaz. Eğer tek beklentiniz fotoğrafçılık üzerine ise Mate 10 Pro alınabilir. Video kayıt testlerini de youtube dan izlemenizi öneririm.

• High Sierra kullanıcısına yanıt
    evet p30 a kadar huawei cihazları video konusunda rakiplerinden başarısız mate 10 pro bide 2017 cihazı olması beni ona karşı isteksiz bırakıyor bide fakat fotoğraf için mate 10 daha üstün geldi olağanüstü bir fark yok aralarında
    Hocam pil sizin için önemliyse Mate 10 Pro daha mantıklı gelebilir. Diğer türlü video çekim, hoparlör ve donanım konusunda G7'nin üstünlüğü var. İki cihaz da Android Q'yu son güncelleme olarak alacak.

kamera daha önemli hocam ama şuan da p9 lite 2017 kullanıyorum bu huawei ler de root atmak imkansız gibi birşey bari g7 ye root rom atıp ilerde daha fazla yararlanma olasılığım olur çünkü 3-4 sene kullanırım bunu belki daha fazla lg g2 ve g3 kullandım önceden açık kaynak kodlu cihazları lg nin root rom işi kolay. çok kararsız kaldım ama.

hocam sen benim yerimde olsan ne yapardın kamera önemli hangi cihazı tercih ederdin kısaca. 3500 tl maksimumbütçe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin_92 -- 22 Ağustos 2019; 11:52:8 >
    Ben kendimden şüphe ediyorum şu an. Mate 20 fotoğrafçılıkta iyi, G7 pil hariç genel olarak iyi. Sanırım bunlar arasında gidip bir de Mi8'i işin içine sokardım. Tahminimce de telefonum Mi8 olurdu.

• Merhaba, bütçe 5-5.5 k, Huawei mate 20 pro ile p30 arasındayım sizce hangisi almalıyım veya başka bir şey mi almalıyım?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lunhker kullanıcısına yanıt
    Hocam P30 serisinin kasa yapısı itibariyle daha rahat taşınır formda. Çentik bölgesi küçük. Bununla birlikte Mate 20 serisindeki sensör aracılığı ile yüz tarama özelliğinden mahrum kalıyorsunuz. Mate 20 Pro'nun ekran çözünürlüğü 2k; daha yüksek. Bu da sizin için şöyle fark oluşturur. Pil konusunda 2K ekran daha fazla güç
    harcar normalde ancak Mate 20 Pro pili 4200 mAh olduğundan P30'dan da iyi bir pil performansı sergilemesi olası. Aralarında dağlar kadar fark olan cihazlar değiller. Biraz da zevkinize kalmış bir seçim.

Teşekkür ederim yanıtınız için peki kameralarında fark varmı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bizim bu telefon satışa çıkmadı hocam, 19 Ağustos diye görmüştüm piyasaya çıkış tarihini. Var mı bir duyumunuz? Realme Pro 3.

• fenerlimasuk kullanıcısına yanıt
    Hocam ön sipariş zamanında böyle bir tarih söylenmişti ancak henüz bir açıklama yok. Realmeturkey ınstagram hesabında siparişe açıldığı zaman duyurulacağı bildirildi.

Benim note 2 öyle bir hal aldı ki, bekleyecek takatim kalmadı. Xiaomi note 7 yi hiç beğenmedim, baktım kamerası çok kötü geldi gözüme hocam. Oppo reno z de alabilirim ama işlemcisi beni 4 sene en az götürmesi lazım, bilmiyorum.Ayın 7sine kadar bekleyeyim istiyorum ama.. Aldığımda kafam rahat olsun istiyorum. Akasyaya gidip bakacağım tekrar teknosa evofone filan. Oppo ve realme acaba güncelleme konusunda nasıllar?

• Huawei P30 Lite 128 gb Video çekimi nasıl?
    Video kalitesini (Teknoseyir de) yetersiz bulan yorum izledim

Teknoloji marketlerinin hepsinde (mediamarkt-vatan-teknosa) fiyatı 2999 a düşmüş.
    Sanki ağızbirliği etmişler.

Online mağazalardan kesinlikle alışveriş etmem.

Sizce olumsuz yönleri neler?

O fiyata video kalitesi daha iyi alternatif (Android son sürüm, 128 gb) önerebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerlimasuk

Benim note 2 öyle bir hal aldı ki, bekleyecek takatim kalmadı. Xiaomi note 7 yi hiç beğenmedim, baktım kamerası çok kötü geldi gözüme hocam. Oppo reno z de alabilirim ama işlemcisi beni 4 sene en az götürmesi lazım, bilmiyorum.Ayın 7sine kadar bekleyeyim istiyorum ama.. Aldığımda kafam rahat olsun istiyorum. Akasyaya gidip bakacağım tekrar teknosa evofone filan. Oppo ve realme acaba güncelleme konusunda nasıllar?
    Hocam dediğim gibi Oppo çok mükemmel olmasa da bazı modelleri Beta testlerine giriyor, Realme 3 Pro ise direkt Q Beta içerisinde yer alan bir model.
    Güncelleme alacak bir model.
  • Zaten bütün ürünler kampanyalı olarak online satış kanallarında satışa sunuluyor. O fiyata ancak yine teknosa (taksitle işiniz varsa teknokredi ING) aracılığıyla A serisinden A50/A70 alabilirsiniz. Yani mağazalar ile tüketici grubu olarak işimiz bittiği için çok sağlam bir öneride bulamıyorum hocam kusura bakmayın. Fiyat P30 Lite hakkında da böyle yorumlarda bulunulması doğal ancak pek de bir şey beklenmemesi gerekilen bir cihaz P30 Lite. Gerek donanımının zayıflığı gerek fotoğraf işleme becerisinin donanımı sayesinde sınırlı kalması geri planda tutuyor cihazı. Yalnız şu da doğru ki zaten bu cihaz OIS barındırmıyor. Beklentiyi yüksek tutacak kullanıcı video konusunda sadece amiral gemilerinden (geçen yılın; yılların) birini tercih yapması gerekecek.
    Tabi ben olsam sırf 128GB için P30'a o fiyatı vermem gerekirse kamerası daha geride kalan P Smart 2019 (kaldı ki o bile pahalı fiyatına göre) tercih ederdim. Ikisinde de aynı işlemciden yok mu zaten. Neden 1000 liradan fazla fark ödemeliyim ki P30 Lite'a diye düşünürüm açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 23 Ağustos 2019; 0:14:30 >

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.