Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6.5 yılı aşkın süredir kullanmakta olduğum note 2 telefonum artık gerek pil performansı, gerek de donma/kasılma sorunları nedeniyle artık ihtiyacımı karşılamama noktasına geldi. Kamara açılmıyor, ama whatsappten açılıyor vs..
    Note 10 almayı çok isterim ama bütçem buna müsait değil.

Birinci sorum şu, bütçemi kaç lira bandında tutmalıyım? 2000 civarı bir telefon mu 3000 civarı bir telefon mu almak daha mantıklı? Uzun süreli kullanıcı olsam da 4 yıl sanki bir telefonu kullanmak için yeterli süre gibi duruyor. Oyun oynamayan, aile içi fotoğraf çeken biriyim. Pil önemli, kamera da çok kötü olmasın isterim.

3000 lira bandında Xiaomi mi9t ve oppo reno z arasında kaldım, ikisiyle de uzun soluklu bir birlikteliğimiz olabilir. Ancak oppo reno z'yi mediamarktta inceledim ve kamerasını pek beğenmedim. Genel anlamda da soluk bir cihaz gibi geldi bana ama malzeme kalitesi çok iyiydi. Çok stabil ve uzun yıllar premium havasında kullanabileceğim söylendi lakin bu fiyat seviyesinde bilemiyorum.

2000 lira bandında redmi note7 ve bu yeni çıkacak, oppodan bağımsızlığını ilan eden telefon arasında kaldım. Yabancı sitelerdeki karşılaştırmalarda telefonların birbirine yakın olduğu anlaşılıyor. Ama redmi note 7'nin kamerasını da beğenmedim mediamarktta. Yeni telefon da bizim normal note 2 şarj girişi. Ben bu şarj giriş yerini 2 kez değiştirmek zorunda kaldım, onda da kararsızım. Yine de yeni telefona en yakın noktada duruyorum diyebilirim. (Realme sanırım pro3 modeli)

Samsung neden almıyorsun diye sorarsanız, note serisi dışında samsung telefonları beğenmiyorum. Ayrıca 2015 yılında kestikleri güncelleme desteğinden ötürü kendilerine kırgınım biraz..

Lg kullanan arkadaşlarımdan sorunlara o kadar şahit oldum ki lg önermeyiniz. Huawei hakkıında pek bilgim yok açıkçası, ama mate 20 lite modeli yada p30 lite modeli pek içime sinmedi.

Siz de note telefon kullanan biri olarak, (kalemi gerçekten çok özleyeceğim) bana ne tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerlimasuk -- 19 Ağustos 2019; 19:21:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fenerlimasuk kullanıcısına yanıt
    Hocam çok güzel kıyaslamışsınız iki cihazı da ben bu kadar yazamazdım öncelikle bunu belirteyim.
    İkincisi telefona masrafın gereksiz olduğunu kendiniz bile 2K fiyattaki cihazları kıyaslayarak yapmışsınız. Note2 zamanında aldığınız paraya belki üst segment model alamıyorsunuz ama üst segmente göz kırpan bir Realme modeli var karşınızda.
    LG için şunu söylememiz daha doğru bir V30 öncesi dönem var Ghost Screen olan Bootloop olan bir se V30 ile olan sorunsuz cihaz dönemi. Gerçi G7 stoku bitti zaten çoğu sitede onun da fiyatı yükseldi.
    Huawei, fiyatlarına göre pahalı modeller sunuyor orta seviyede. Şimdi Y9 serisinin yeni modeli çıktı 3K ya yakın fiyata sahip. Mate 30 Lite Kirin 810 ile tanıtılacak evet o iyi bir cihaz olacak ama geri kalanında Huawei'den amiral gemisi hariç uzak durmakta fayda var.
    Redmi Note7 kötü bir cihaz olmamakla birlikte donanımsal özellikleri ve işlemcisinin yeni nesil oluşu ile Realme 3 Pro daha mantıklı bir cihaz oluyor bu sıralamada. İsteklerinizi de karşılayacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 19 Ağustos 2019; 19:40:35 >

• High Sierra kullanıcısına yanıt
    Note 2 aldığımda, telefonun fiyatı 495 euroydu. Güncel kurla 3100lira civarına denk geliyor ama o parayı vermeli miyim bilmiyorum.. Oppo reno z hakkındaki düşünceniz nedir? Banim kafamı karıştıran o oldu aslında oppo renonun kamerası çok güzel ama bir telefona 5bin lira verecek bütçem yok.

• Oppo reno z, oppo reno kadar iyi gelmedi kamera performansında.

Hocam Reno'nun işlemcisi ile 3 Pro'nun işlemcisi aynı. Kamera modülü sadece farklı bu kadar. Reno Z helio P90 içeriyor. GPU konusunda S710 kadar başarılı bir sonuca imza atamayacaktır.

• Merhaba benim 3000 TL bütçem var kafamda mi 9t modeli var sizce o paraya değer mi ? Benim için önemli olan kamera ve batarya. Şuan LG G4 kullanıyorum ve çıldırmak üzereyim yakın zamanda bir şey almam lazım ne tavsiye edersiniz?
  • arkadaslar 1500/1800 tl aralıgında hangi telefon önerirsiniz yeni modellerden
    oncelikle cevabiniz icin tesekkurler. iphone 6 kullaniyorum suan 4 sene oldu artik degisme vakti geldi batarya sorun cikariyor. oyun oynamiyorum. twitch ve twitter en cok kullnadigim uygulamalar kamerasi da iyi cekse tamamdir 1500-2000tl butcem var sanirim redmi note 7 de karar kildim 1600 tl ye istanbul bilisim saticak ozaman gidip almaya dusunuyorum onerir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueeyes638 -- 19 Ağustos 2019; 21:29:0 >
  • cod55 kullanıcısına yanıt
    Hocam fotoğraf konusunda Mi9T iyi bir cihaz bu bir gerçek donanım konusunda da bir o kadar iyi fakat video konusunda üstün bir şey arıyorsanız Mi 9T'de OIS yok. Video kayıtlarında elektronik odak sabitleyici bulunuyor.
    Amiral gemileri dışında OIS barındıran cihaz bulmak zor. Eğer OIS sizin için önemli ise Mi8'i düşünmenizi önereceğim. Yoksa Mi9T her türlü memnun edecektir sizi.

• blueeyes638 B kullanıcısına yanıt
    Hocam zamanında telefon almışlığım vardır İst Bilişim'den. Memnun kaldığımı söyleyebilirim. Tabi herkesin deneyimi farklıdır. Redmi Note7 1599TL'ye alınabilir ancak üstü de pek mantıklı değil.

• BlackMon B kullanıcısına yanıt
    Hocam bir süre beklerim derseniz Realme 3 Pro piyasaya sunulacak bu cihaz performans olarak fiyat segmentindeki çoğu cihazdan daha başarılı performans sunuyor.
    Telefon ihtiyacınız acil ise Redmi Note7 bazı mağazalarda Hb fiyatından daha uygulama satılıyor yönelebilirsiniz. Hb fiyatı daha pahalı söylemeden etmeyeyim.
    Diğer türlü Realme 3 Pro ile aynı çipsete sahip Meizu X8 duruyor ancak pil kapasitesi olarak iki cihazdan geride ve güncelleme alma konusunda sıkıntı yaşayan bir model olduğunu belirtebilirim X8'in.

Değerli görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Mi9t cihazı ile realme pro3 arasında bir tercih yapmak gerekecek o halde. Muhtemelen bir telefona 3 bin lira vermeyeceğim ama Xiaomi 9t cihazı da bir kenarda alternatif olarak dursun. Readme pro 3 ve Xiaomi 9t cihazlarının malzeme kalitesi nasıl acaba? Yere düşmelerde nasıl acaba? Bir de bu readme pro3'ü satın alacağımız bir site bulamadım, hindistan sitelerine yönlendiriyor. Nereden satın alabiliriz, nerede elimize alıp inceleme şansımız olabilir? Resmi sitesine girdim, ön siparişler doldu filan yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Hocam bir süre beklerim derseniz Realme 3 Pro piyasaya sunulacak bu cihaz performans olarak fiyat segmentindeki çoğu cihazdan daha başarılı performans sunuyor.
    Telefon ihtiyacınız acil ise Redmi Note7 bazı mağazalarda Hb fiyatından daha uygulama satılıyor yönelebilirsiniz. Hb fiyatı daha pahalı söylemeden etmeyeyim.
    Diğer türlü Realme 3 Pro ile aynı çipsete sahip Meizu X8 duruyor ancak pil kapasitesi olarak iki cihazdan geride ve güncelleme alma konusunda sıkıntı yaşayan bir model olduğunu belirtebilirim X8'in.
    cok tşk ederim evet acil hocam suan 1800 e n11de tr garanti var note 7 64 gb
    Realme 3 Pro için bir süre sabredilmesi gerekiyor hocam. Cihazın lansmanı yapıldı. Ön siparişler alındı. Şimdi de sitesinde de yazdığı şekilde cihazların sunulması bekleniyor online mağazalarına.
    Tabi sizin bekleme gibi bir düşünceniz yoksa başka modellere yönelmekten başka bir çareniz bulunmuyor hocam ne yazık ki.

• BlackMon B kullanıcısına yanıt
    Hocam istanbul bilişime de bakın daha ucuzdu en son. Birçok yerde daha ucuz hatta. Sırf garanti içinse tabi onu bilemeyeceğim ancak fiyatın daha uygun yerler olduğu açık pazar araştırması yapmadan bir yerden almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 19 Ağustos 2019; 22:19:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Hocam istanbul bilişime de bakın daha ucuzdu en son. Birçok yerde daha ucuz hatta. Sırf garanti içinse tabi onu bilemeyeceğim ancak fiyatın daha uygun yerler olduğu açık pazar araştırması yapmadan bir yerden almayın.
    evet hocam tr garantili düsünüyorum
    Çok acelem yok. Yine de note 2 şarjını koyduğumda, telefonu kurcalamazsam 8-9 saat şarjı gidiyor, sorun internete girdiğimde bu sürenin 2-3 saat aralığına düşmesi, bazen kapanıyor, tekrar açılıyor, bataryası yine şişti, artık yeni batarya almaktan bıktım. Eylül ayı sonuna doğru almayı düşünüyorum en geç. Telefonları genelde eylül ekim kasım ayları civarı piyasaya sürüyorlardı eskiden. Siz beklemeye değer diyorsanız, beklerim. Çok da acelem yok. Pat diye kapanır ve bir daha açılmaz ise note 2, o zaman piyasada hangi telefonu gözüme kestirirsem alırım. Ayrılmak istemiyorum da şartlar zorluyor, napalım.

Hocam tercih zamanı gerçekleşeceği zaman yine bu başlık veya özel mesaj üzerinden hangisini arzu ederseniz iletişime geçebiliriz tekrardan. Umarım hakkınızda hayırlısı olur.

• Arkadaşlar merhaba.Telefon alma arifesindeyim.Başlığı görünce hemen daldım konuya.Sizden öneri bekliyorum.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

5 yıllık General Mobile 4G serüvenim, dün telefonun ekranının gitmesiyle son buldu.Yenisini taktırmak istedim benden 300 lira para istediler bende yaptırmadım.Telefonun hem bozulması hem de yenilemek istemem dolayısıyla yenileme kararı aldım.Araştırdığım kadarıyla iki telefonda karar kıldım ama bir türlü karar veremiyorum.Sizin de görüşlerinizi almak istiyorum.Ben telefonu günlük kullanım için düşünüyorum.Mail okumak, arada dizi,film izlemek vb. şeyler.Oyun olarak 2 boyutlu bulmaca,jewel tarzı oyunlar oynuyorum.Kamera olarak iyi olursa benim işim için daha iyi olur.Son olarak el ile kullanım kolaylığı olmalı.Bu kriterlere göre öneride bulunursanız sevinirim.Max bütçem 1500 lira.Şimdiden teşekkürler.Saygılar...

Almaya karar verdiğim telefonlar:

1)Samsung M20 32 GB
    2)ASUS Zenfone Max Pro ZB602KL (64GB)

• Nickola Tesla kullanıcısına yanıt
    Zenfone Max Pro önerirdim aslında ama kamera konusunda iki cihazdan da daha iyi performans veren Redmi Note7 1600TL civarı idi istanbul bilişimde. Bu kadar para veremem derseniz de Redmi Note6 Pro'ya yönelebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.