Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    biraz hızlandırdık sanıyorum, teşekkürler. servisi aradım tekrar tekrar... en son yarın gelebileceklerini belirttiler. ben aramasam, umurlarında değil herhalde. bu profesyonellik değil, cihaz bu kadar güzel ve kaliteli ama servis iletişim performansı yerlerde şimdilik... umarım sorunumu çözerler de fikrim değişir...
  • Binamız doğalgaza geceli 5.yil oldu peteklerimiz mevcut fakat daire içi tesisat yaptirmadim evim arakat güney doğu cepheli klima ile idare ettik bugüne kadar yarın n11 kampanyasindan buderus o62 kombiyi şimdi alsam önümüzdeki kis girmeden yazdan abonelik tesisat için basvursam sikinti olurmu veya onerecek başka bir fikir veya kombi varmı 175tl çekimi değerlendirmek istediğim için şimdiden yatırım olarak düşündüğüm için soruyorum ustalardan ve ustatlarbilgi verirseniz çok memnun olurum 36 daireli sitede tek ben kaldım kombisiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 181501 kullanıcısına yanıt
    kombiyi şimdi alıp yazın taktırabilirsiniz sorun olmaz bende zamanında kombi alıp 6-7ay sonra bağlatmıştım
    yalnız kombiyi alırken yanında orijinal buderus baca ve 90c dirseği mutlaka ücretsiz isteyin bazıları ek para ister ücretsizdir bazıları da yanlışlıkla başka marka baca gönderir
  • Buderus Logamatic TC100

• Merhaba.

Hocam sizden danışacağım iki konu var

Honeywell 2032 model oda termastatını Buderus gb 062 ye kurdum, sorunsuz çalışıyor. merak ettiğim konu ise şu, termostat kombiyi gerektiği zaman kapatınca kombi ekranında resimde eklediğim yazı çıkıyor(yanıp sönüyor). ikinci durum ise kombi pompasının hiç durmaksızın (bir dakika bile durmuyor) çalışması, yani kombi gündüz 12 saat boyunca hiç çalışmaması yani ısıtma modunda olmaması durumunda bile pompa devamlı çalışıyor olması. kısacası kombi pompası 24 saat boyunca çalışmaktadır. (hani belki yanılıyorum belkide pompa değildir, ama başka bir şey olduğunu da sanmıyorum, pompa dışında ne olabilirki öyle çalışan kombinin içinde).

Bilgisi olan var mıdır acaba?

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

• axyskus A kullanıcısına yanıt
    honeywell akıllı termostatları hakkında bilgim yok son 1yıldır yaygınlaşmaya başladı ve de kombiyi nasıl çalıştırıyor açıkçası fikrim yok kalorifer devresi kapalıyken pompa çalışmaz çalışmaması gerekir
  • tüm peteklerin vanalarını kapatsam pompanın durması mı gerekiyor? bir deniyim öyleyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

kombiyi şimdi alıp yazın taktırabilirsiniz sorun olmaz bende zamanında kombi alıp 6-7ay sonra bağlatmıştım
    yalnız kombiyi alırken yanında orijinal buderus baca ve 90c dirseği mutlaka ücretsiz isteyin bazıları ek para ister ücretsizdir bazıları da yanlışlıkla başka marka baca gönderir

Hocam pm de sorun var o yüzden alıntı yapıyorum kargo içeriğinde hermetik baca Seti vardır yazıyor saydiklariniz içinde olmama ihtimali varmı fiyat.ta indirimler ile 2;050 tl 9 taksit iyimidir buderus un Ust modelleri nimi tercih etmeliyim. Yoksa bu iyimidir. Pişman etmez mi.

P.m kapalı bende sorun yok
    Satıcıların çoğu dirsek ve bacayı ücretsiz olarak gönderir
    Sadece önceden sormakta fayda var o anlamda seni uyardım fiyat uygun ve gb62 yeterli

• Sağol hocam 72 sinin özellikleri cezbedici geldi o yüzden sordum bu kombiyi oda termostati alacağım ne onerirsiniz almakta fayda var başka almam gereken neler var bilgi verir misiniz termostatli vana vs.

Gb62 ve gb72 nin teknik özellikleri aynı modülasyon aralıkları,sıcak su gücü..vs buderua rc 150 modülasyonlu oda termostatı öneririm birkaç tane de danfoss ra 2000 termostatik vana alıp iyi ısınan bir kaç peteğe ve mutfağa takılabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu markayı ve bu modeli kesinlikle tavsiye etmiyorum. Zamanında almışken iyisi olsun dedik bir sürü para verdik. Defalarca anakartı bozuldu. Çalıştığı zamanlarda saçma sapan düzensiz çalıştı. İmaja aldandık kısacası. Bu kadar para vermeyin daha ortalama bir marka alın.
  • adembekci kullanıcısına yanıt
    Aynı kombinasyondayız, benim cihazda yeni ve bende banyo kullanımında zaman zaman 3C arızası alıyordum,bu esnada banyo suyu ısınmıyordu, servis 1 kez geldi, servisin yanında 3C durumu olmayınca tekrar olursa yine arayın diyerek gitti, olay tekrarlanınca tekrar çağırdım,bu kez fan değiştirdiğini söyledi ve şu anda böyle bir sorun şimdilik gözükmüyor, bilginize.
  • Merhabalar,
    Buderus Gb 062 modelini rc 20 rf oda termostatı ve danfoss ter. vanalar ile kullanmaya başladım, evin içerisinde kullanacağımız su sıcaklığını 40C'nin altına ayarlıyamıyorum. Acaba min. sıcaklık değeri 40C midir yoksa benim kombide mi problem var?
    Birde kombi 2-3 saat çalışmasına rağmen peteklerin alt kısımları biraz soğuk kalıyor.Kombiyi takan firma hiç petek metrajına bakmadı bilgi de vermedi, burada okuduklarımdan kendim çıkarım yapıyorum, ev 160 metrekare petek boyu yaklaşık 11 metre, acaba 24kw kombi sistemi mi besliyemiyor 30kw'lik bir kombi mi almam gerekirdi?
    Ayrca disintegration hocam bu paylaştığınız Buderus Logamatic TC100 oda kumandası hangi modeller ile uyumlu ve fiyatı hakkında bilgi verebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefo3 -- 10 Kasım 2016; 15:21:44 >
  • de-ka D kullanıcısına yanıt
    evet, 3C alarmı gelince kombi ateşlemiyor, hem kalorifer hem de sıcak su çalışmıyor. dün eşim de söyledi, gündüz sıcak suyu açar açmaz yine gelmiş alarm. bugün akşam servisin gelmesini bekliyorum. aniden yüksek seviye alev ile çalışmada sorun yapıyor olabilir kanısındayım, ben bunu araba ile ani kalkış yaparken debriyajı ayarlayamayıp arabanın stop etmesine benzetiyorum biraz. servis geldiğinde ileteceğim... verdiğiniz bilgi için teşekkürler.
  • sefo3 S kullanıcısına yanıt
    merhaba, bende de danfoss ra 2000 takılı iki adet 160cm peteğim bahsettiğiniz gibi, alt kısımları pek ısınmıyor ama kombi modülasyonlu çalıştığından dolayı evin sıcaklığı gayet iyi, çok soğuk havalarda durum nasıl olacak onu bekliyorum, bu bir sorun olmayabilir şimdilik, ben de takipteyim.

oda kumandasında benim de dikkatimi çekti, minimum 40 derece ayarlanabiliyor kardeş...
    kullanım suyu ayarı minimum 40c dir sorun yok, radyatörün üst kısmı ile alt kısmı arasında sıcaklık farkının olması normaldir
  • Peki disintegration hocam petek metrajı hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Ev 160 metrekare petek boyu yaklaşık 11 metre+ banyoda bir havlupan gb 062 yetersiz mi kalır.
    Evde yalıtım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefo3 -- 10 Kasım 2016; 16:25:45 >
    Yalıtım var ve danfoss ra2000 kullanıyorsun yetersiz kalmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Yalıtım var ve danfoss ra2000 kullanıyorsun yetersiz kalmaz

Kombinin calisma mantığını mi anlamadım sorun mu var acaba
    Kombi durduk yere duruyor , petekler soğuyor. Sonra kendiliginden çalışıyor veya gidip derece ile oynayip ben çalıştırıyorum.
    Petekler sogudugunda ev sicak oluyor gerci ama termostat falan yok kombi nerden anlıyor

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.