Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PP-R 25x4.2MM 2 adet boru kombiden geliyor.biri gidiş e diğeri ise giriş vanasının ordan ilk 60X60 peteğe bağlanıyor.ana kollektör kombiden 15-20 m uzak o sebeple firma bu şekilde bir çalışma yaptı.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Kombiden 2 adet boru geliyor ve peteğe bağlı
    **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegrationKurmay Yarbay 15037 MesajSistem ve Tercihlerini Göster
    03 Kasım 2016 10:16:40 DahaAlıntıCevapŞikayet

7metre olduğu için 24kW kombi yeter ama ilerde birkaç metre petek ilavesi yaparsan 28kW kombi gerekli olabilir
    petek metrajını değiştirmeyeceksen 24kW yeter yani (20000kcal) yok ben ilerde 3-4 metre petek ilavesi yapacağım dersen 28kW kapasite al, tercih senin

hocam teşekkürler.
  • soulflymax kullanıcısına yanıt
    kombiden........> kollektöre doğrudan 32mm pprc boru gitmeliydi

aradan ince 20mm ile ek hat alıp bu petek bağlanmalıydı
  • Merhabalar. Buderus GB062 Modelini internetten alim ucuz olur diye düşünüyordum ama fiyatların 2150 TL ile 2900 TL arasında değişiyor. Bu kadar fiyat farkı neyden kaynaklanıyor anlayamıyorum. Ucuz alacağım diye kurcalanmış kombi alma ihtimali olur mu bilemiyorum. Serbest piyasa diye mi bu fiyatlar böyle? Fikir verirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanhalit

Merhabalar. Buderus GB062 Modelini internetten alim ucuz olur diye düşünüyordum ama fiyatların 2150 TL ile 2900 TL arasında değişiyor. Bu kadar fiyat farkı neyden kaynaklanıyor anlayamıyorum. Ucuz alacağım diye kurcalanmış kombi alma ihtimali olur mu bilemiyorum. Serbest piyasa diye mi bu fiyatlar böyle? Fikir verirseniz sevinirim.

http://www.luksmutfak.com/Buderus-Logomax-Plus-GB062-24-kW-Yogusmali-Kombi,PR-1354.html?ref=akakce&v=0.19.5
    ben bu siteden alışveriş yapmıştım herhangi bir problem yaşamadım.

• Sayin hocam gb062 ve 10.7mt dd plus petek var evimizde tine sizden yardim alarak yapmistim bu kombinasyonu. Simdi rc25 ve dis hava sensoru alip sistemi bitirecegim. Sormak istedigim dis hava sensorunun kablosu kombiye mi takiliyor yoksa rc25 oda termostatina mi? Kablo cekme islemini yapacağım. O yuzden sorayim dedim. Eger hava sensoru rc25 e takilacaksa toplam 2+2 0.75 kablo cekmem gerekecek.

• Sky.Walker kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla rc25 piyasadan kaldırıldı
    Rc20 var
    Dış hava sensörünü kombinin anakartına dış hava sensör portuna takılacak

Dış hava sensörünün kendisini dışarda kuzey cepheye taktırman gerekir

Taktırcağın yer doğrudan güneş görüyorsa kuytu bir yere monte edilmeli

• Eyvallah hocam. Evet rc25 piyasadan kalkti ama bir yerde buldum elinde varmis. R20 biraz daha pahali ve emin olmamakla birlikte rc25 galiba daha iyi bir cihaz diye biliyorum. Yanlisim olabilir bu konuda. Kablo konusunda verdiginiz bilgi iyi oldu. Ben 2 tane ayri ayri. kablo cekmistim. Birini iptal edecem simdi.

• Sky.Walker kullanıcısına yanıt
    rc20 kablosuz ondan pahalı ikisinin ortak özelliği buderus dış hava sensörü ile eşleştirebiliyorsun o zaman kombi tam anlamıyla konforlu çalışıyor iç/dış sıcaklık farkına göre modülasyon yapıyor ve kapasitesini ona göre düzenliyor
  • @ disintegration, rc 20 nin dış sensörü gelen kutunun içerisinde mi var, yoksa alınıyor mu ayrıca?
  • Merhaba arkadaşlar. Geriye doğru baktım ama bulamadım belki daha önce bahsi geçmiştir. Yardımcı olursanız sevinirim. İki gün önce gb062 logomax plus kombiyi çalıştırdı servis. Firma oda termostati hediyemiz demişti. Buderus on/off termostat taktılar elle ayarlananindan. Bazı sitelerde GB serisi ile uyumlu değildir diyor. Neden uyumlu degildir, zararı varmıdır acaba? Termostati 25 dereceye ayarladim ilk gün kombiyi de 55 dereceye. Evden ciktim, 4 saat sonra döndüğümde hala yanıyordu kombi ve 4 metreküp artırmış sayaca. Antalyada yaşıyorum.bunun ayarı nasıl yapılacak?

• Ben bilgi vereyim hocam ayrı alınıyor dış hava sensörü. 85-90tl civarında satılıyor. Buderus FA dış hava sensörü/elemanı diye geçiyor.
  • Disintegration hocam, evimize doğalgaz dosettik gb062 takıldı. Anlasmamiza göre modülasyonlu ot da takılacak. Fakat ellerinde şuan ellerinde olmadığı için birkaç gün gecikmeli takılacak. Asıl konuya gelirsek izmirde olduğumuz ve havalar şu aralar fazla soğuk olmadığı için termostatik vanalari 23 e ayarlayıp kombiyi 38 de akşamdan sabah 10 a kadar falan çalıştırıyoruz. Duşa girdiğimizde suda dalgalanma oluyor ısınıp soguyor sürekli. Çözemedim bir türlü neden olduğunu. Kullanım suyuda 40 dereceye ayarlı bu arada. yardımcı olabilirseniz sevinirim. Cihaz sıfır daha arıza mı var neden oluyor. su basıncı falan diye birseyler okudum ama 2kat + zemin yani 3 katlı binada ara katta oturuyoruz ve su basıncı gayet iyi hidrofor vs yok sabit debi geliyor. servisi mi aramayalıyım? Yoksa OT nin daha takilmamis olmasının kullanım suyunun dalgalanmasina bir etkisi var mıdır bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası. Bu arada suyu kullanırken çok acmamaya gayret gösteriyorum ama kısık da değil yani duş alınıyor neticede çıkamadım işin içinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slymn93 -- 7 Kasım 2016; 4:33:29 >

• ondervet O kullanıcısına yanıt
    manuel oda termostatları her model kombiye uyumludur ama mekanik çalışır hasasiyeti 1c, toplamda dalgalanma ile 2c dir ve konforu kaçırır bu yüzde önerilmiyor, 55c kazan sıcaklığı şu an için fazla daha kışa girmedik
    modülasyonlu oda termostatınız olsaydı kazan sıcaklığını otomatik ayarlardı
  • slymn93 S kullanıcısına yanıt
    musluğu tam açmalısın ayrıca 40c yerine 43c-45c dene, yine çözüm olmazsa servisi çağır çözüm bulurlar
  • BUDERUS Logamax U072

Bu ürün nasıl? 90m2 7 mt petek

• Den57 kullanıcısına yanıt
    7mt petek için uygun hermetik bir kombi sessiz çalışan modülasyonlu fanlı
    Ayrıca modülasyonlu oda termostatı ile oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışır
    Yalnız bosch class 6000w aynı kombidir haberiniz olsun

• Merhaba.
    Uzun uğraşlar sonucunda ve edindiğim tecrübeler neticesinde bilgiyle paylaşmak istiyorum. Buderus gb 062 modelinin iki tane oda termostat girişleri var. Birincisi bu forumda da birçok kullanıcı tarafından paylaşılan fotoğraflardan da görebileceğiniz Buderus'un kendi marka termostatlarının bağlandığı klemenstir. fakat başka marka termostatı bağlamaya düşünüyorsanız örneğin Cosa veya Honeywell (ki bu markanın sadece on/off 2032 modülasyonsuz versiyonu uyumludur, aslında sadece ismi modülasyonsuz işe gelince modülasyon işlevini zaten bu model kombi kendisi başarı ile ayarlamaktadır) o zaman bağlayacağınız klemens başka yerdedir. şuan fotoğrafları yok ama ilgilenen arkadaşlar olursa fotoğrafını çekip paylaşabilirim.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axyskus -- 8 Kasım 2016; 4:32:25 >
  • axyskus A kullanıcısına yanıt
    Faydalı bilgiler, teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.