Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gb62 de 30kW anlatılırken kombinin kullanım suyu yani şofben gücü anlatılıyor o güç 30kW ama kombinin kalorifer devresi 24kW
    gb172i'de tabii ki aha güçlü pompa var ayrıca kombilerin parametreleri anakartta farklıdır ona göre düzenleme yapılır 24kW kombi belli bir petek metrajına kadar suyu ısıtır ve pompalar
  • disintegration kombi normalde petekler kapalıyken basınc 1.5 bar da kombiyi 50 c falan yakınca 2 bara çıkıyor otomatikmen sıkıntımıdır? acaba yoksa sıcak suyun basıncı daha fazla ondan mı?
  • by_84 kullanıcısına yanıt
    aynen yazdığın gibi sıcak suyun basıncı ve genleşmesinden dolayı, çalışması normal
  • Merhabalar. Gb062 kombinin bacasindan su damliyor. Bunun kombiye bi zarari varmidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufrarsfjblbc -- 28 Ekim 2016; 23:45:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufrarsfjblbc U kullanıcısına yanıt
    Hayır zararı yok hatta baca yukarı doğru eğimli olması lazım ki su geri gelip kombinin diyaframından girip sisteme kazandırılsın bacanız muhtemelen yukarı doğru hafifçe eğimli değil

• Gördüğüm kadarıyla egimli degil isinin ehli bi tesisatci bulamadik demekki böyle olduguna göre

maalesef usta milleti en basit işi yapamıyor yoğ kombinin bacasını bile doğru dürüst takamıyor binlerce defa yazdık baca yukarı doğru %3-5 eğimli olacak
  • Aldiklari paraya bakiyor hepsi daha birsürü sorun çıktı tesisatta. Peki bacayi duzelttirmemize gerek var mi sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufrarsfjblbc -- 29 Ekim 2016; 14:13:13 >
    Evet gerek var
    Dışarı sürekli su atar yoksa

• Cevap verdiginiz icin teşekkürler. Eminim gelip bakmayacaklar su akmasi normal filan diyecekler ama genede bi şansımızı deneyelim

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Buderus Gb062 Logamaxkambim ve rc 20 rf kablosuz oda termostatım var. Oda termostatını 26 dereceye ayarladığımda oda sıcaklığı en fazla 25 derece oluyor. Başka sıcaklık ölçerde kullanarak ölçüm aldım aynı değeri ölçüyor. Yani oda termostatıdoğru ölçüm yapıyor. Benim merak ettiğim neden oda 26 dereceye çıkmıyor? Kombide gidiş suyu sıcaklığı 39 dereceye ayarlı, acaba bundan dolayımı? Kombideki gidiş suyu sıcaklığı oda termostatında ayarlanan sıcaklığı etkiliyor mu, etkilemiyor mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • coskunbayram C kullanıcısına yanıt
    oda termostatınız modülasyonlu, kombi gidiş suyu sıcaklığı 55-60c olarak ayarlanmalı, ev ısındıkça kazan sıcaklığı kademe kademe düşecek
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bu firmalar ve servisler ne iş yapar bilmem. Bu söylediğiniz bilgi ne kullanma kılavuzunda var ne de oda termostatını takan servis görevlileri söyledi. Ancak para almasını bilirler. Tekrardan verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim.
  • Selamın aleyküm arkadaşlar gb172 güneş enerjisi ile nasıl kullanılır bu konuda bilgisi olan varmi

• kaskirim K kullanıcısına yanıt
    kombiye buderus solar kit takarak çatıdaki güneş enerjisiyle entegre edersiniz,
  • Arkadaşlar hayırlı akşamlar bi sorum olacak kooperatiften yeni bir ev aldım petekler takılmış vaziyette yalnız kombinin altında olan demirli vanalar (kırmızı mavi olan) onlar takılı değil kombi alacağım sorum şu ortalama proje parası artı bunları takma ve aparat parası ne kadar tutar.ortalama bi fiyat verebilecek olan var mı? Çorum sungurludayım kooperatiften bi kaç kişi birleşmiş ECA Confeo plus+takma parası+proje parası+aparatlar baca falan 200tl fiyat almışlar(1400kombi parası) ne diyorsunuz fiyat nasıl. Ben buderus gb062 düşünüyorum bu adam demişki sungurlu nun suyu çok kireçli yoğuşmalı kombi alırsan bozulma çok masraf çıkar demiş.4 yılda bir 1000 tl verirsin yoğuşmalı da demiş. Kazancın 4 yılda 500 tl masrafin 4 yılda bi 1000 tl olur demiş bana pek mantıklı gelmedi elindeki eritmek ister gibi geldi bilemedim biri aydınlatırsa sevinirim. Proje +taktirmayla 3000 ı bulursa buderus ta kalın gelir bize acil tevsiye

• ravanel R kullanıcısına yanıt
    demirli vanadan kastın metal tam geçişli vana ve filtreler ise ortalama fiyat 40-45lira
    eca confeo plus 1400lira fiyat normal,kombi montajı 200-250lira civarında,proje 250lira civarında,baca aparatı derken kendi 90c dirseği ve bacası zaten ücretsiz eğer baca uzatması olacaksa o da max 100lira civarında tutar
    kireçli suyun ne zararı olacak ki, buderus gb62 de alüminyum-silisyum-magnezyum alaşımlı ana eşanjör var piyasada klorlu,kireçli suya karşı en dayanıklı eşanjördür
    kullanacağınız şebeke suyu kuyu suyu olmamasına dikkat edin normal şebeke suyunda hiçbirşey olmaz
    buderus gb62 fiyat 2100lira civarı diğer tutarları yazdım
  • Arkadaşlar yeni bederus g62 aldım ilk kez kombi kullanacağım fakat ısınma suyu sıcaklığını bir türlü gösterge üzerinde sabitleyemiyorum + ya bastığımda ekranda derece 41-42- 43 diye otomotik olarak yükselip duruyor - ye bastığımda ise aynı şekilde azalıyor istediğim sıcaklığa geldiğinde ok'ye 5 saniyede basssam 1 saniyede bassam bir türlü istediğim sıcaklğı hafızaya alamıyorum ben nerede yanlış yapıyorum acaba
  • Arkadaşlar Bende buderus marka kombi aldım

Evim Kocaelinde 148 M2 brüt Dubleks daire. Kombiden ve servis kalitesinden memnunum

Bugün ilk defa çalıştırdım ama kaç dereceye alacağımı anlamadım sürekli 40 Derecede kalsa ve hiç kapatmasam yeterli olur mu ? yoksa çok fazla tüketir mi ? 35

bide bazen kombiye bakıyorum ateş işareti sönmüş oluyor.

Bu peteklere ne termostat almalıyım bana fikir verebilir misiniz ? Üst kat biraz daha soğuk oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyor -- 30 Ekim 2016; 17:27:58 >
  • xyor kullanıcısına yanıt
    alt kattaki peteklere kaliteli termostatik vanalar öneririm:danfoss ra 2000
    binada yalıtım varsa 40c olabilir ama 5c daha ekleyip deneyin
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.