Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim.
  • Disintegration Hocam selamlar . yardımcı olabilirseniz

Kullanım suyu sıcaklığı 40! a ayarlı fakat 55-60 lara çıkıyor normal midir?
  • friendk41 F kullanıcısına yanıt
    normal değil.belki kombiye modülasyon ayarı gerektiriyor.servisi arayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir_yilmaz

Kullanma kilavuzunda,

Konfor calisma modunda cihaz surekli olarak ayarlanmis sicaklikta tutulur. Boylece sicak kullanim suyu istenirse kisa surede alinabilir ve cihaz, sicak kullanim suyu talebi olmadiginda bile surekli sicak suyu hazir tutmak icin devreye girer

Eco calisma modunda, sicam kullanim suyu talebi oldugunda devreye girer, yazmakta.

Merak ettigim konu konfor modun yakit ve elektrik faturasinda artis getiriyormu veya eco mod sicak suda dalgalanma meydana getiriyor mu?

Guncel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadir_yilmaz kullanıcısına yanıt
    Dün mesaj yazmıştım sanırım bir problem oldu, gönderilmemiş.

Doğrudur günde 1 duş alım tutarım kadar ayda 8-9 metreküp kullanıma denk geliyor.

Ben eco moda aldım kullanıyorum. Çok kısa sürede su ısınıyor ve dalgalanma olmuyor. Daha ısınma da kullanamadım fakat sıcak su konusunda çok çok başarılı bir kombi.
  • setteparodi S kullanıcısına yanıt
    Cevabiniz ivin tesekkur ederim.

Bende forumdaki tavsiyeler ve sicak su konforu iyi diye Buderus kombiyi tercih ettim. Fakat sicak suda surekli dalgalanmalar yasiyorum. Bir sure konfor modunda kullanacagim, bakalim sonuc ne olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

normal değil.belki kombiye modülasyon ayarı gerektiriyor.servisi arayın

Merhaba,
    Aynı durum bendede var lakin bir süre sonra sıcaklık ayarladığım dereceye düşüyor.
    Yani kombi ilk birkaç dakika ısıyı, ayarladığınızdan da yüksek sıcaklığa çıkartıyor, ardından birkaç dakika içinde ayarlanan sıcaklığa yarımşar dereceler halinde düşürüyor.

ECO modunda çalışan cihazdaki bu durumun normal olmadığını söylerseniz, servise gelmeleri konusunda ısrar edeceğim çünkü telefonda normal olduğunu söylediler.

teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir_yilmaz

Cevabiniz ivin tesekkur ederim.

Bende forumdaki tavsiyeler ve sicak su konforu iyi diye Buderus kombiyi tercih ettim. Fakat sicak suda surekli dalgalanmalar yasiyorum. Bir sure konfor modunda kullanacagim, bakalim sonuc ne olacak.

Bende birkaç gündür kullanıyorum.
    Eko modunda, sıcaksu talep edildiğinde yüksekten aşağıya doğru bir düşüş oluyor. Eğer bu ısı durumu normal bir geçiş ise sanırım yapılacak birşey yok.Konfor modunda daha çok tüketim olacağı aşikar.
  • ooskay O kullanıcısına yanıt
    Eko modu, hazır sıcak su özelliğini servis menüsünden kapatmak mı oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

Eko modu, hazır sıcak su özelliğini servis menüsünden kapatmak mı oluyor?

Merhaba,
    Bugün Buderus servisi ile görüşüp, yeni tuş takımlı Buderus GB062 Model Cihaz Kullanım Kılavuzunu temin ettim.
    Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.https://drive.google.com/file/d/0B-29TwO0yPixQklrRUQwSjZnbHpwZG5iT3RST19LdkxLMUI4/view?usp=sharing

Kitapçıkta söylediğine göre, eco modu sıcak su ihtiyacı oluştuğu zamanlarda gaz yakımını yapıyor.
    4.4.2 Konfor çalışma modunun veya eco çalışma modunun
    ayarlanması
    Konfor çalışma modunda cihaz sürekli olarak ayarlanmış sıcaklıkta
    tutulur. Böylece sıcak kullanım suyu istenirse kısa sürede alınabilir ve
    cihaz, sıcak kullanım suyu talebi olmadığınnda bile sürekli sıcak suyu
    hazır tutmak için devreye girer.

eco çalışma modunda, sıcak kullanım suyu talebi olduğunda cihaz
    devreye girer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooskay -- 19 Ekim 2017; 16:19:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: friendk41

Disintegration Hocam selamlar . yardımcı olabilirseniz

ECO modunda kullandığım cihazda aynı durum var. Servis şunu söylüyor.

" Normal, gözüken ısı yanma odasinda ki sicaklik, ama size verdigi su sıcaklığı ayarladığınız sıcaklıktır "
  • ooskay O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooskay

quote:

Orijinalden alıntı: friendk41

Disintegration Hocam selamlar . yardımcı olabilirseniz

ECO modunda kullandığım cihazda aynı durum var. Servis şunu söylüyor.

" Normal, gözüken ısı yanma odasinda ki sicaklik, ama size verdigi su sıcaklığı ayarladığınız sıcaklıktır "

Teşekkürler,

serviste aynen böyle söylüyor. Cihazı eco modundan çıkarırsak sürekli sıcak su beklettiği için daha konforlu sıcak su sunuyor. Buda extra yakıt demek tercih meselesi . Genel anlamda memnunum . disintegration hocamında önerdiği gibi yalıtımlı evlerde mutlaka oda termostatınla kullanılmasını tavsiye ediyorum. gerekesiz yere evin fazla ısıtılmasını engelliyorsunuz ısıyı sabit tutuyor ve yakıt tasarrufu sağlıyor.
    Çok Yalıtımsız evlerde oda termostatı sıkıntı olabilir sürekli yanarsa tam tersi yakıtı arttırabilir.

• onur1971 için.

Forum telefon onay olayı çıkarmış Onaylatmak istiyorum ama telefon kullanımda diyor. Dolayısı ile pm gönderemiyorum. Mecburen buradan cevap veriyorum.

Merhaba onur1971,

Evet GB062 ve RC150 kullanıyorum. Fakat program kullanmıyorum. Manuel kullanıyorum. RC150 çocukların odasında. 23 dereceye ayarlıyorum. Fakat bildiğim kadarıyla diğer programlanabilir termostatlar gibi haftanın istenilen gün ve saatlerine program atmak mümkün. Daha tecrübeli arkadaşlar daha net bilgi verebilir. Ben çok memnunum. Faturada öyle aman aman fark yaratmadı hatta neredeyse değişmedi diyebilirim ama inanılmaz bir konfor sağladı. Kombi ile işim kalmadı. Kombi yılın 365 günü açık ve 60 dereceye ayarlı. Çocukların odası 23 derecenin altına düştüğünde çalışmaya başlıyor. Çok büyük rahatlık. Faturada neden değişiklik olmadı derseniz bizim bina yalıtımsız ve ben son kattayım. Yoksa faturada illaki fark yaratır. Kesinlikle tavsiye ederim. Her ikisini de.

• bende gb 062 kullanıyorum menü tuşları sert sert olduğundan içindeki ekran bile oynuyor ayrıca iki kere basmak gerekiyor sanırım tuş takımı güncellenmiş servisten yeni güncel tuş takımı değişimi talep etsem değişim yapılır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_84

bende gb 062 kullanıyorum menü tuşları sert sert olduğundan içindeki ekran bile oynuyor ayrıca iki kere basmak gerekiyor sanırım tuş takımı güncellenmiş servisten yeni güncel tuş takımı değişimi talep etsem değişim yapılır mı?

Tuş takımıyla uğraşmaktansa oda termostatı tavsiye ederim. Kombiyle işiniz kalmaz
  • ekstra ücret ödemeyeyim sonuçta kombi garantili benim merak ettiğim yeni tuş versiyonu eski tuş takımına uyar mı

• Arkadaşlar cümleten iyi akşamlar bugün benim kombi su koyverdi sıcak su alamıyorum cihazdan bi türlü sıcak su derecesi 45 Di 50 yaptım gene aynı ekrandaki Alev işareti çıkmıyor çesmeyi açtığımda kombiyi kapatıp açtım gene düzelmedi bi türlü ekrandaki alevi göremiyorum çeşmeyi açtığımda lakin petekler için termostadı ayarladım zmn kombi de alev çıkıyor sizce sorun nerden kaynaklanıyor kombi gb062 ilk çıkanlardan

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞAVKÇI09

Arkadaşlar cümleten iyi akşamlar bugün benim kombi su koyverdi sıcak su alamıyorum cihazdan bi türlü sıcak su derecesi 45 Di 50 yaptım gene aynı ekrandaki Alev işareti çıkmıyor çesmeyi açtığımda kombiyi kapatıp açtım gene düzelmedi bi türlü ekrandaki alevi göremiyorum çeşmeyi açtığımda lakin petekler için termostadı ayarladım zmn kombi de alev çıkıyor sizce sorun nerden kaynaklanıyor kombi gb062 ilk çıkanlardan

Termostatı ayarladım derken oda termostatını mı kasdediyorsunuz? eğer öyleyse oda termostatı ayarlarını kontrol edin. mutlaka orda bir yerde hata vardır veya devre dışı bırakıp deneyin. Kombide bir arıza yoksa çalışacaktır.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    İyi günler . Viessman vitodens 50 veya 100 mü yolsa buderus gb062 mi ? Ya da bu kombiler arasında bariz farklar var mı?

• 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.