Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba disintegration..... net 135 m2 . 13. Kat. Sıfır bına, yalıtımı herseyi yapılmış. Mobil sistem kullanılmış daireme kombi amlak istiyorum. Gb062 ile gb072 arasında kaldim. Geçmiş mesajlarınızı okudum ve gb062 ti onerdiginizi gördüm. Fakat arada az da olsa bazı farklar var.

Minimum ışık güç 6.7. Ve 7.3 gibi.......

Genlesme tanki

Yazilimi gb072 nin daha iyiymis...

Bu ve bunun gibi farklı olan bir kaç özelliği önemli özellikler değil mi açaba. Biz almisken en iyisini almak istiyoruz. Hangisini oneriyorsunuz...

Evde 7 m tül petek var. Koridorda petek yok. Koydurmak istedik fakat hepsi ölçülerek yapıldı gerek yok dediler.... oda termostatini hangi odaya taktirmamiz gerekir. Salonum çok sıcak. Koridorda petek yok. Kombi mutfakta... sanırım en iyisi yatak odası. Sizce....

Birde gb072 nin almanya da üretildiği diğerinin de manisa da üretildiği söyleniyor. Bu doğru mu acaba...

Birde termostatik vana taktirmamiz çok oneriyorsunuz. Bu ne için. Ve hangi peteklere takılmali.

Oda termostati rc150 oneriyorsunuz değil mi

Bilgisizligim icin kusura bakmayın. Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada site 15 katlı.. ve istanbulda.

• Bu arada site 15 katlı ve istanbulda. Salonum güney. 2 oda ve mutfak dogu. Yatak odası kuzey cephe.

• Nerzako N kullanıcısına yanıt
    yazdığınız 3madde iki kombi arasındaki fark için önemli değil gb62 ve gb72 arasında kayda değer fark yok
    ısıtılacak net alan 135m2 ise 7mt petek yetersiz siz kombiden önce petek metrajını düzeltin
    evi kombi değil petekler ısıtıyor
  • disintegration yorumlarınızı okuyarak buderus gb62 aldım ve oda termostatı olarakta rc150 aldım ancak kuracağım yer konusunda kararsızım evim 4+1 kuzey, güney ve batı cephe mersinde yaşıyorum kombi mutfakta oturma odasıda mutfak ben bütün odalarda aynı şekilde ısı sağlasın istiyorum siz ısı kaynaklarından kapı pencere yanlarından uzak olması gerektiğini söylediniz ben o nedenle önce oturma odam olan mutfaka koymak isterken fikir değiştirdim ve hol daha uygun olur düşüncesindeyim holde petek yok fikrinizi alabilirmiyim yerden 1,5 m yükseğe 2*0,75 kablo ile montaj yapılacak
  • Disintegration hocam 152 sayfamdaki sorum için yardımcı olabilirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_84 -- 29 Mayıs 2017; 17:51:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatlax67

Arkadaşlar bugün itibariyle kombinin petek ısıtma kısmını kapattım. Kombinin üzerinden dereceyi 30 dan aşağı düşürünce kapandı rc150 termostatıda 20 dereceye çektim. Evin içi 23 derece.

Asıl konu şu banyo suyu için ön ısıtma olayını yaza girince kapatın diyorlardı bu forumda. Sitenin ayarlarımı değişti bi türlü bulamadım.

İlgili konuyu detaylı anlatacak bi arkadaş arıyorum. Kombinin hangi tuşlarına basacağım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşın sorusunun cevabı bana da lazım ama cevaplanmamış. Ben oda termostatından istenen ısıyı düşürdüm ama servisin monte ederken söylediğine göre sadece banyo için ayarlanabiliyor demişti, bilen var mı bu ayarları..
  • tcmb T kullanıcısına yanıt
    Ön ısıtmayı şu şekilde kapatıyoruz: Öncelikle artı, eksi ve geri tuşuna aynı anda bir süre basılı tutuyoruz. Üç beş saniye sonra servis menüsü açılıyor. Burada muhtemelen l1 seçeneği üzerinde oluruz. Ok tuşuyla l1 içine girip daha sonra artı ve eksi tuşlarıyla p7 parametresini buluyor ve ok tuşuyla giriş yapıyoruz. Buradaki değeri artı eksi tuşlarını kullanarak 0 yapıyoruz. Sonra ok tuşuna basılı tutuyoruz. Bizi tekrar p7 parametresinin olduğu sayfaya attığında işlem tamamlanmış oluyor. geri tuşuna birkaç defa basarak servis menüsünden çıkıyoruz. Not: Eğer ki p7 ayalını değiştirdiğimizde olmazsa p7'yi eski haline getirip bu sefer p6'yı deneyin. Bu ikisinden biri ekran ışığının sürekli yanma ayarını değiştiriyor, ama ya p6 ya da p7 ön ısıtmayı kesin kapatıyor. Ben yaptım oldu!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 333serhat333 3 kullanıcısına yanıt
    4+1 evde tek noktadan evde her odanın aynı ısınmasını istiyorsanız kombiye en yakın birkaç peteğe kaliteli termostatik vanalar taktırın
    oda termostatı mutfakta olmaz hem kombi var hem yemek pişiyor hem oturma odası burası çok ısınır
    hol de petek yoksa oda termostatı uymayabilir,salonu kışın kullanıyorsanız salona olabilir,veya çocuk odasını referans alın oda termostatı için görmeden kesin yorum yapmak zor,ama birkaç termostatik vana ile çok ısınan birkaç peteği kontrol altına alırsınız kapalı devre tesisat suyu sonraki odalara yönlendirilir bu odalardan birinde rc150 olursa evde ısı daha dengeli dağılır
  • by_84 kullanıcısına yanıt
    pahalı kombiye gerek yok gb62 rahatlıkla olur fiyatlar fazla gibi geldi ama yapılacak işleri teker teker yazarsanız o zaman değerlendirme yapılır
    tesisat sıva üstü pprc boru ile yapılacaksa 32mm ve 25mm çap kullandırın
    kombiyi balkona değil evin içine monte ettirin
    eca petek yerine dd plus öneririm
    kombinin altına plastik kombi bağlantı seti yerine metal/tam geçişli vanalar taktırın
    kombiye yakın birkaç peteğe kaliteli termostatik vanalar öneririm:danfoss
    oda termostatı isterseniz rc100 veya rc150 olur
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    evde odalarda termostatik eca vanalar var.kombinin olduğu odada da var termostatik eca vana dediğiniz gibi mutfakta bencede olmaz yemek pişecek, fırın var, kombi var, vs salon açıkcası taşındığımdan beri bir kere bile oturmadım ama kışın petekler açacağım tabi dengeli bir ısı olsun diye aslında salon petekleri küçük ama çok kullanılmayacağı için önemsemedim hol salon ve çocuk odası resimleri ve daireye ait basit kroki aşağıdaki resimlerde mevcut çocuk odası çok uzakta kalmaz mı wc ile banyo arasında kalan duvar sizce nasıl olur

takmayı düşündüğüm yer seçenekleri aşağıda siz ne dersiniz disintegration

• 333serhat333 3 kullanıcısına yanıt
    hazır taşınmamışken bence bir odada ek hat alın ve koridora 100cm petek eklettirin böylece oda termostatı koridorda olur
    böyle yapmazsınız mevcut durumda çocuk odası veya salona oda termostatı en uygunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

pahalı kombiye gerek yok gb62 rahatlıkla olur fiyatlar fazla gibi geldi ama yapılacak işleri teker teker yazarsanız o zaman değerlendirme yapılır
    kombinin altına plastik kombi bağlantı seti yerine metal/tam geçişli vanalar taktırın

Hocam şöyle aktarayim durumu; yapilacak olanlar eve

doğal tesisatı döşenecek,

peteklerker için sıva üstü su tesisatı döşenecek,

petekler takılacak,

kombi montajı yapilacak

Fırınlı ocak dönüşümü yapilacak

balkon kapısındaki havalandırma için cam kesilecek

Cam balkon camı kesilecek

Kombi için şalter montajı yapılacak

32 mm ve 25 mm boru kullandırın dediniz onu anlayamadım biraz acarmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: by_84

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Hocam şöyle aktarayim durumu; yapilacak olanlar eve

doğal tesisatı döşenecek,

peteklerker için sıva üstü su tesisatı döşenecek,

petekler takılacak,

kombi montajı yapilacak

Fırınlı ocak dönüşümü yapilacak

balkon kapısındaki havalandırma için cam kesilecek

Cam balkon camı kesilecek

Kombi için şalter montajı yapılacak

32 mm ve 25 mm boru kullandırın dediniz onu anlayamadım biraz acarmisiniz

kombiden itibaren 32mm daha sonra evin ortasında 25mm çap kullandırın
    ustalar üç kuruş avanta için tesisatı yarım parmak 20mm incecik boruyla tesisat yaparlar
    kalın boru avantajdır sirkülasyon üst seviyede olur son petekler rahat ısınır

• 130Mt2 12Mt Radyatörlü Ev için uygunmudur BUDERUS GB062 Bayiler Hep bu modeli satmak istiyor

Not: 1-2 petek iptal edilebilir
  • erennavas kullanıcısına yanıt
    12metre peteğin çoğuna termostatik vanalar taktırırsanız:danfoss ra 2000 ve buderus rc100 veya rc150 modülasyonlu oda termostatı ile birlikte kullanılabilir,termostatik vanalar tesisatta dolaşan su miktarını kontrol altına alır set edilen derecede petekleri kısar,termostatik vanalar kullanmanız şart danfoss öneririm
    rc100 Oda termostadı takılacak ama Bu vanalar şart mı hiç bundan bahsetmediler Yada sadece salon ve yatak odası taksak verim almazmıyız Bu cihaz için önerilen max. petek uzunluğu nedir?

Edit: buderus gb062 2600tl +rc100 2800tl fiyat aldım uygunmudur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erennavas -- 7 Haziran 2017; 19:20:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erennavas

rc100 Oda termostadı takılacak ama Bu vanalar şart mı hiç bundan bahsetmediler Yada sadece salon ve yatak odası taksak verim almazmıyız Bu cihaz için önerilen max. petek uzunluğu nedir?

Edit: buderus gb062 2600tl +rc100 2800tl fiyat aldım uygunmudur

tesisatın durumu ve yalıtıma göre ortalama max 12metre peteği besler.petek metrajınız fazla termostatik vanalar şart
    oda termostatını monte edeceğiniz odada termostatik vana olmasın ayrıca banyoda olmasın yeter
    gb72 güneş enerji sistemini nasıl kullanıyor. Bağlantısı nasıl yapılır ve aradaki bin tl farkı vermeye (gb62) değer mi?
  • 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.