Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

ısıtılacak net alan 170m2 ise 24kW yetmez 28-30kW premix yoğ kombi almanız lazım

28kW baymak duo tec
    33kW baymak duo tec
    30kW eca confeo premix
    30kW airfel digifel premix
    30kW bosch comfort condense

cevap için teşekkürler. net ısıtılacak alanı tekrar hesapladım 160 metrekare. şimdi anlaşmayı düşündüğüm firma ile görüştüm buderus 24kw yeteyebilir ama fondital formentera kc 24 kw yeter diyor. onun pompası daha güçlü diyor. internette bir türlü bu ürüne ait kullanıcı yorumlarına ulaşamadım. sizin fikriniz nedir. bunu almaktansa baymak yada eca almak daha mı mantıklı. buderus la da fiyat farkı var.avrupa ürünlerinin 30kw leri baya fiyatlı yerlilere göre. kombiyi de mutfağa koyacağım için sesi az ve kaliteli bir ürün istiyorum.

• Merhabalar, Mersinin Tarsus ilçesindeki 90m2, 2+1 Doğu- Kuzey cepheli evime kombi ve petek taktıracam. Ama her kafadan farklı ses çıkmasından dolayı kafam çok karışık. Forumlardaki yorumlardan kombi olarak Buderus gb062 yi düşünüyorum ama bazı teknik servisler yoğusmalı kombinin faydalı olamayacağını bunun yerine Buderus 022 yi söylüyor. Yoğusmalı kombi böyle bir evde iş göremez mi? Petekler içinde Demirdöküm plus taktırmayı ve bunun yanında danfoss ra2000 termostatik vana ile Buderus rc150 oda termostatı planlıyorum ama bunların ne ölçüde ve ne şekilde konumlandıracağımı bilemiyorum.
    Oturma odası; 19m2 Mutfak;16 m2 Yatak odası; 14 m2 Çocuk odası; 9m2 Koridor; 5 m uzunluğunda. Mutfak ve oturma odası doğu cephesine bakıyor. Kombiyi kuzey cephesine bakan yatak odasının balkonuna koyacağım.
    Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • abstruseozgur A kullanıcısına yanıt
    fondital servis yapılanması düşük bence bulaşmayın eca,baymak,airfel gibi markalardan şaşmayın
  • suleymanzz S kullanıcısına yanıt
    servislerin abuk subuk yorumlarına kanmayın yıllardır bi bitmediler bıktık ilallah dedik cahilliklerinden
    bütçeniz varsa buderus gb62 yanında buderus rc150 ve danfoss termostatik vanalar alın pişman olmasınız ama rc150 monte edeceğiniz odaya termostatik vana monte etmeyin

oturma odası:180cm
    mutfak:120cm
    yatak odası:140cm
    çocuk odası:100cm
    koridor:80cm
    banyo:havlupan

evin içinde mutfakta yer varsa bence kombiyi balkona monte etmeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahadir808

Net ölçüleri yazıyım o zaman . Salon 27 o.odası 17 mutfak 16 koridor 11 gece holü 7,5 çocuk odası 12 yatak odası 16 m^2 . Yerden ısıtma için en uygun kombi ve termostat ikilisi be olur ?

buderus gb62
    bosch condens 2500
    baymak duo tec
    eca scot
    daylux premix

+

kaliteli bir on-off oda termostatı: siemens rev 24,honeywell cm707

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 23 Mayıs 2017; 17:45:41 >
  • Oncelikle cevabiniz icin tskederim, mutfakta uygun yer yok cunku tesisat daha onceden kombiyi balkona koyacak sekilde dosenmis ama benimde bu balkonu kapatmak gibi bir planim var mantikli olurmu, yoksa mutfaga monte etmekteki amac baska bir nedenden mi. İyi calismalar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    cevaplar için teşekkür ederim.
    Buderus gb 062 ile rc150 öneriyorsunuz genelde modülasyon için . Yerden ısıtma olduğu için mi on off termostat öneriyosunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration merhaba

Kiradaki kombim arızalandı yerel servis 1 ay daha idare eder, ya yenileyin ya da kazan değiştirelim dedi.
    Bende yenilemeye karar verdim önce formlarınızı okudum sonra 2 kombi arasında kararsız kaldım.

Evim 2. katta, mutfak salon ve köşe oda doğuya, yine köşe odam, orta oda ve yatak odası güneye bakıyor. Kombi mutfak içinde balkon tarafındaki duvarda, dağıtıcı çamaşır odasında. Antrede de petek var, salonda da çift petek var. hali hazırdaki kombi KİTURAMİ marka.

Eve bu iki kombi markası yeterli olur mu?

Buderus GB 062 + rc150 (anahtar teslim 2.950)
    Baymak DUO TEC PREMIX (24kw olanı için 2.800 28kw olanı için 3.000tl)

Önerebileceğiniz başka marka var mıdır?
    (bütçemi 2.500 ile sınırlamıştım lakin daha düşüğe bu kalitede sanırım yok)

şimdiden teşekkürler...

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RKNMVS -- 24 Mayıs 2017; 11:5:2 >

• quote:

Buderus gb 062 ile rc150 öneriyorsunuz genelde modülasyon için . Yerden ısıtma olduğu için mi on off termostat öneriyosunuz ?

evet aynen öyle
  • RKNMVS R kullanıcısına yanıt
    merhaba
    yanlış anlamayın ama kiradaki bir ev için daha düşük fiyata konvansiyonel bir kombi almayı düşündünüz mü?

mesela bosch class 6000w,buderus u22...gibi
    yanlış anlaşılacak bir durum yok haklısınız. Kiraya vermeden önce kaldığım evdi çocuklar vardı iyi ısıtamıyorduk (yakınca ısınıyordu da masrafı artıyordu). Şimdiki kiracımda benim ile aynı durumda, benim çektiğim sıkıntıyı çekmesin. Evi satacağım zamanda da tam yoğuşmalı olması marka olması evin albenisini artırır diye düşünüyorum.

Diğer söylediğiniz modellere bakarım amma velakin diğer yazılarınızdan aklım dediğim iki markaya yattı.

az önce keşfe gelmişler 150 masraf çıktı (2 metre baca eklenmesi gerekiyormuş, eski baca bu tiplere uygun değilmiş) vede rc150 almazsam 275 lira fiyatı düşüyor rc100 için 200 lira fiyat düşüyor.

Teşekkürler...
    300-400 civarına kablosuz önerebileceğin termostatlar hangileridir yerden ısıtma için ?

• bahadir808 B kullanıcısına yanıt
    siemens rev 24 rf,honeywell cmt727
  • takip
    Honeywell cmt727 diye bir model bulamadım acaba cmt707 mi bahsettiğiniz termostat ?

• Merhabalar disintegration, enim dublex ve 160 m civarında, odalarda tek petek bulunmakta.
    ilk defa kombi alacağız ve kombi almak için doğalgaz bayilerine gittim. ancak her biri farklı marka ve kapasitedeki (24 kw, 28 kw)kombileri önerdiler.
    Hangi marka ve model olmalı konusunda karar veremedim.
    disintegration, performans, sorunsuzluk ve sessiz çalışma özellikleri bakımından hangi hangi marka kombi ve modeli önerirsin. Kombi olarak yoğuşmalı, yarı yoğuşmalı mı yoksa konvnsiyonel mı alınmalı ve kombi en az kw olmalı?
  • quote:

Honeywell cmt727 diye bir model bulamadım acaba cmt707 mi bahsettiğiniz termostat ?

evet aynı oda termostatı
  • ahmett_ A kullanıcısına yanıt
    160m2 alanda ısıtılacak net alan kaç m2 yani balkonda gibi ısıtılmayacak alanları çıkarttığınızda
    petek metrajı toplamda kaç mt tül? binada yalıtım var mı? hangi şehirdesiniz? ev kaçıncı kat
  • disintegration hocam merhaba, Trabzon'dan yazıyorum babamın evini doğal gaz artı petekler için su tesisatı yaptıracağız. Ev 2000 yılında yapıldı. Geçtiğimiz sene montalama yapıldı camlar pimapen. Ev net 110 m2 3 cepheli bir ev 1 kat altta dükkan var ama boş.Teklif için firma geldi 7.3 metre petek boyu çıkardı ECA marka petekler ve vana kullanılacak. Su tesisatı için fırat marka oksijenli boru kullanılacak. kombi için 3 seçenek sundu bize.

vailant 286 kombi(fiyatı 3200 tl) +su tesisatı+doğlagaz tesisatı herşey dahili(dönüşüm/cam kesme/şalter takma)toplamda kombi dahil 7800 tl

viesman vitodens w50 kombi (3200 tl) +su tesisatı+doğlagaz tesisatı herşey dahili(dönüşüm/cam kesme/şalter takma) toplamda kombi dahil 7800 tl

buderus gb 062 kombi(2600 tl) +su tesisatı+doğlagaz tesisatı herşey dahili(dönüşüm/cam kesme/şalter takma) kombi dahil toplamda 7200 tl

Fiyatlar nasıl? ayrıca ben buderus gb 062 kullanıcısıyım tuş takımı dışında kombiden memnunum. Ben wailant 286 kombi takılmasından yanayım sizce? şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_84 -- 29 Mayıs 2017; 11:10:58 >

• 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.