Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Elektro Dalga

Hemşerim bende mersinliyim ama nevşehirde görev yapıyorum. Mersinde kombiyi hiç açmasan bile evde 22 23 derece bir sıcaklık olmuyor mu şu an mersinde? 18 metreküp çok fazla Nevşehir şu an karlı maksimum 10 metreküp yakıyorum. gündüzleri bir kaç saat kapalı.

Peteklerin boyu çok küçük acilen koridor oturma odası bebek odasını değiştir. buralara en düşük 60*120 cm taktır. durumun varsa 140 taktır. Cephlerin güzel baya bi güneşlenmesi lazım mersinde önünde bina vs yoksa.

19-20 derece iken yakmaya başladık ev içini 22,5 dereceye getirdik.birde bu alüminyum petekler rezalet birşey ev birinci kat fakat altı açık değil kapalı ,güneş alıyor ama şimdi oda yok ekleri yeni yaptırdım firma yeterli olacağını belirtti merkezi sistemden yeni çıktık onda hiç ısınamıyorduk...gb062 hatamı diye düşünmeye başlıyorum kardeşimde gb012 var aynı metrekare evde normal peteklerle 160 180 liraya hamam yapıyor evi o 38-42 de yakıyor ben 55 de ısıtamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: basyigit

Ben Afyon'dayım, ısıtılacak net alanım 110 metrekare ve 10,6 metre petek var. Odalardaki bütün peteklerde termostatik vana var, hatta şimdi oda termostatı da aldım; ama günlük tüketimim 6 ile 8 metreküp arasında. Sizin durum nedir bilmiyorum, ama ilk bakışta kuvağa hoş geliyor. Biz, bunca yatırımı boşuna mı yaptık yoksa?

Hocam belkide Afyon daha soğuktur.Benim ev bürüt 175 metrekare petek boylarının tamamı 6,5 metre ancak salonu kapılı tutuyorum dolayısı ile 4,30 metre petek açık.Geçen yaz ısı yalıtımı yaptırdık. Sanrım onun bayağı bir faydası oldu. Aslında bende taktıracaktım oda termostatı filan ama evi satlığa çıkardığım için daha fazla masrafa gerek görmedim. Sonuçta ne kadar harcarsan harca satarken fiyatı bir kuruş değişmiyor.
  • soulflymax kullanıcısına yanıt
    alüminyum petekler ve panel radyatör patekler aynı boyutta aynı oranda ısı vermez,1metre alüminyum ve 1metre panel aynı ısıyı vermez alüminyumda aynı oranda ısıyı aktarmak için yatay olarak daha uzun radyatör seçilmesi gerekir ve buna göre iyi bir hesapla metrajlanması gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

alüminyum petekler ve panel radyatör patekler aynı boyutta aynı oranda ısı vermez,1metre alüminyum ve 1metre panel aynı ısıyı vermez alüminyumda aynı oranda ısıyı aktarmak için yatay olarak daha uzun radyatör seçilmesi gerekir ve buna göre iyi bir hesapla metrajlanması gerekir

peki hocam hep 55-60 derecede rc 150 ile tavsiye etmişiniz 45 alsam sarfiyatta bir yararı olur mu?
    modülasyonlu oda termostatının çalışma mantığı böyle 55-60c ile başlar sonra düşer
    petekleri değiştiremiyorsan rc150 olmayan, diğer odalara termostatik vanalar taktırabilirsin yakıtın düşer
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

modülasyonlu oda termostatının çalışma mantığı böyle 55-60c ile başlar sonra düşer
    petekleri değiştiremiyorsan rc150 olmayan, diğer odalara termostatik vanalar taktırabilirsin yakıtın düşer

zaten tüm odalarda termostatik vana bulunuyor sadece havlupanlarda yok,45 derecede kombiyi düşürdüm çalıştırdım zaten ısınmadı petekler.sonuçta mersin için aylık 500 civarı paralar çok fazla..
    Hemşerim ev seninse durumunda musaitse çağır sağlam bir tesisatçı tüm peteklerini değiştir. 1000 1500 lira bir masrafın olur. Demirdöküm plus taktır. Buderustan bende şikayetçiyim ama petekleri cumartesi bi değiştiriyim ona göre yorumlucam. Mersinde 500 liara doğal gaza çok para. Tek odaya klima takıp diğer odalarda ne soğutma ne ısıtma arayan insanlarız mersinli olarak. Doğal gaz rahat olsun diye geçtik ama bu değerler çok fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektro Dalga

Hemşerim ev seninse durumunda musaitse çağır sağlam bir tesisatçı tüm peteklerini değiştir. 1000 1500 lira bir masrafın olur. Demirdöküm plus taktır. Buderustan bende şikayetçiyim ama petekleri cumartesi bi değiştiriyim ona göre yorumlucam. Mersinde 500 liara doğal gaza çok para. Tek odaya klima takıp diğer odalarda ne soğutma ne ısıtma arayan insanlarız mersinli olarak. Doğal gaz rahat olsun diye geçtik ama bu değerler çok fazla.

ev benim daha yeni merkezi sistemden bireysele geçtik projesi 2 ekstra peteği kombisi termostatı derken 6 bin civarı para harcadım.sadece 2 tane büyük al.peteğe 1200 lira verdim kombiyi kollektör uzak olduğu için bir boru ile ilk odadan dağıttı sonuç bu senin dediği gibi inverter multi klimam var 6.bin çöpe eski mersin stili klima ile devam gibi gözüküyor...

Yada firmayla uğraşıcan yanlış tesisat yanlış petek uygulaması gibi sonuçta bir mebla harcanmış zararın neresinden dönülürse kar
  • Rc25 + dis hava sensoru alacaktim. Tc100 siparis ettim. Geldiginde elimden geldigince inceleme yapip bilgi vermeye calisirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sky.Walker kullanıcısına yanıt
    Hocam bu tc100 modülasyonlu mu on-off mu açıklamada göremedim yada gözümden kaçtı galiba

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Üstadım,benim bacadan aşağıya su damlıyor. Bu normal mi

• şazenuş kullanıcısına yanıt
    normal değil bacan yukarı doğru eğimli değil sanırım,o yoğ suyunun geri tepip kombinin içindeki diyaframa gitmesi gerekir
    Normalde eğim vardı. Dış cephe betopan yapıldı. Sanırım onlar baca deliğini ayarlayamamislar.o yüzden eğim yok.simdi nasıl yaparız.?gidere 2 günde bir 5 litre su toplanıyor.

bacayı ellerinle hafif oynat yukarı doğru altında boşluk kalırsa birşey sıkıştır sabitlensin baca yukarı doğru eğimli olmalı yoğ verimi açısından ayrıca sokağa su damlar
    %1 eğim yapabildim sanırım. Bayağı uğraştım.

%1 hiç yoktan iyidir
    T100 ü nerden siparis ettiniz?ne kadara?Ben bulamadım internette.

Tamam buldum internetten.Ama kablolu olması canimi sıktı benim evim pek uygun değil kablolu için.Böyle gelişmiş bir termostad yapıyorsun o da kablolu hayret bişey ya.

• @Byrmdrsn hocam modülasyonlu evet.
    @alipollo33 hocam şu 2 sitede var
    http://www.dogalgazmarket.com/Buderus-TC-100-Oda-Kumandasi_UD436#
    http://www.enuygunkombi.com/buderus-tc100-wifi-oda-termostati
    ben enuygunkombi.com dan aldım kredi kartı seçenegi bana uyuyordu. Kargoya da vermişler. Yarın gelir sanırım ama geri iade etmeyi düşünüyorum. Buderus Müşteri hizmetlerini arayıp dış havaya göre modülasyon yapabiliyor mu diye sordum evet dediler ama sonradan araştırıp sadece dış havaya göre kazan sıcaklığını arttırıp, azalttığını öğrendim. Benim istediğim oda sıcaklık etkili dış hava sıcaklığına bağlı kontrol idi. Onu yapamıyormuş. İnternet üzerinden kontrol imkanı süper bişey ama benim önceliğim ekonomi. o yüzden rc25 + dış hava sensörü alacağım. vazgeçtim tc100 den.

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.