Şimdi Ara

amazon (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
9.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tabi ki slimler hem sonra çıktı yani 2.defa yapılan birşeyde olan hatalar da düzeltilir her üründe
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Her iki kasa da sorunsuzdur. O çok ısınıyor, bunun bilmemnesi böyle oluyor tarzı söylemlere kulak vermeyin. Bunlar genelde tamirci veya satıcı tayfasının o sırada uydurduğu hurafeler. PS2'lerde hiçbir zaman her makinada görülecek bariz bir problem olmadı ki? Hep kullanıcı kaynaklı veya şans eseri ortaya çıkan problemler oldu... O sırada elinde Slim kasa olmayan cin fikirli esnafımız çareyi hemen elinde olmayana çamur atmakta bulur. Bu her zaman böyledir. Veya elinde slim kasa vardır, kalın kasaya laf eder. Yalnız sırf düz mantık düşünseniz, slim kasa kalın olandan daha sonra çıkmıştır, illa ki birtakım şeylerinde düzenlemeye gidilmiştir, her halükarda kalın kasadan daha iyidir. Hadi en kötü ihtimalle aynısı olsun...

Türk esnafı tam dayaklık zaten.
    Bir ara telefon arıyorum, birisine var mı diye sordum, "o telefon zaten kapanma yapıyo" dedi direk... Yahu allahın belası ben sana var mı yok mu diye sordum, belli ki elinde yok, ne diye ürüne çamur atıyosun? Ben 9 yaşında çocuk muyum ki sana inanıp girip senin elinde ne var senden alayım diye mal alayım? İnsanları ne güzel kendileri gibi aptal sanıyor bu adamlar ya...

Kalın kasanın arkadaşların dediği gibi parçasını bulmak daha zor olabilir. Sonuçta daha eski birşey. Ve bu yüzden de parçaları gereksiz pahalı olabilir Slim'e göre. Kalın kasanın bildiğim tek avantajı hard disc bağlanabilmesi. Onun haricinde başka hiçbir artısı veya eksisi yok.

Kalın kasalarda renklerin daha güzel olduğunu duydum .

quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

yanlış bilgi vermeyin slimlerin ısındığı falan yok ısınma diye bi şey olsaydı benim makine çoktan ölmüştü

Sen öyle san. Kuzenimde vardı benim 7 saatte cehennem gibi oluyordu makine. Ama o modele göre değişir tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doppelgangbanger -- 29 Ağustos 2009; 12:05:32 >

• quote:

bende yeni nesil ps2 diye nitelendirdikleri ps2 90004 slim var.arkasındada aslanlar gibi iki tane fan konulmuş üfür püfür esiyo yeminlen..akşam 8 den sabah sahura kadar oynadığımı biliyorum ama makina fanlardan hala serin hava üflüyodu bırak ılık havayı.yok ısınma falan.uydurmayın ısınıyo bilmem ne diye.aslanlar gibide çalışıyo.aldıracaksınız kalın kasayı adama bişey olacak parça bulamaacak.bulsa bile heryerde bulamayacağı için adam tutturabildiğine satmaya çalışacak.dostum al slimi paşalar gibi GOW 1-2 takıl

Bende ps2 90004 slim kullanıyorum. Arkadaşın dediği gibi ısınma problemi olmuyor.Bence slimlerdeki ısınma problemi modelden modele değişiyor.Kendi kullandığım ps2 slimde ısınma sorunu yaşamadım

• Bende 90004 slim ps2 kullanıyordum ama sattım.Makine de hiç bir ısınma problemi vs gibi şeyler görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodstar

bende yeni nesil ps2 diye nitelendirdikleri ps2 90004 slim var.arkasındada aslanlar gibi iki tane fan konulmuş üfür püfür esiyo yeminlen..akşam 8 den sabah sahura kadar oynadığımı biliyorum ama makina fanlardan hala serin hava üflüyodu bırak ılık havayı.yok ısınma falan.uydurmayın ısınıyo bilmem ne diye.aslanlar gibide çalışıyo.aldıracaksınız kalın kasayı adama bişey olacak parça bulamaacak.bulsa bile heryerde bulamayacağı için adam tutturabildiğine satmaya çalışacak.dostum al slimi paşalar gibi GOW 1-2 takıl

Arkadaşlar ps2 slim in ilk çıkan adaptörlü modellerinde ısınma problemi oluyodu fakat bu problem saha sonraki modellerde giderildi.Ayrıca adaptör kaldırılarak kalın kasalardaki gibi güç kaynağı cihaza entegre edildi.
    Tıpkı alıntı yaptığım arkadaş gibi bende de 90004 slim modeli var günde 8-9 saat aralıksız oynadığımı bilirim ama bugüne kadar doğru düzgün ısındığını görmedim.

Cihazı alırken adaptörlü olup olmadığına bak derim.Şimdiden hayırlı olsun.

• Valla ne yalan söyliyeyim PS2 Fat Slimden daha karizmatik geliyor bana. CD/DVD Rom'unun olması, çok estetik geliyor. Ama PS2 Slim'de bu yok. PSOne kullanıyor gibi hissettiriyor adama kendini .

quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Her iki kasa da sorunsuzdur. O çok ısınıyor, bunun bilmemnesi böyle oluyor tarzı söylemlere kulak vermeyin. Bunlar genelde tamirci veya satıcı tayfasının o sırada uydurduğu hurafeler. PS2'lerde hiçbir zaman her makinada görülecek bariz bir problem olmadı ki? Hep kullanıcı kaynaklı veya şans eseri ortaya çıkan problemler oldu... O sırada elinde Slim kasa olmayan cin fikirli esnafımız çareyi hemen elinde olmayana çamur atmakta bulur. Bu her zaman böyledir. Veya elinde slim kasa vardır, kalın kasaya laf eder. Yalnız sırf düz mantık düşünseniz, slim kasa kalın olandan daha sonra çıkmıştır, illa ki birtakım şeylerinde düzenlemeye gidilmiştir, her halükarda kalın kasadan daha iyidir. Hadi en kötü ihtimalle aynısı olsun...

Türk esnafı tam dayaklık zaten.
    Bir ara telefon arıyorum, birisine var mı diye sordum, "o telefon zaten kapanma yapıyo" dedi direk... Yahu allahın belası ben sana var mı yok mu diye sordum, belli ki elinde yok, ne diye ürüne çamur atıyosun? Ben 9 yaşında çocuk muyum ki sana inanıp girip senin elinde ne var senden alayım diye mal alayım? İnsanları ne güzel kendileri gibi aptal sanıyor bu adamlar ya...

Kalın kasanın arkadaşların dediği gibi parçasını bulmak daha zor olabilir. Sonuçta daha eski birşey. Ve bu yüzden de parçaları gereksiz pahalı olabilir Slim'e göre. Kalın kasanın bildiğim tek avantajı hard disc bağlanabilmesi. Onun haricinde başka hiçbir artısı veya eksisi yok.

PS3 Slim çıktı. O zaman PS3 Slim PS3 Fat'tan daha iyi demek ki. Fakat PS3 Slim daha ucuz. Daha iyi olan birşey neden daha ucuz olsun ki? Malzemenin azaltıldığından dolayı mı? Öyle olduğunu sanmıyorum. Şu an PS2 Fatlar bile PS2 Slimlerden daha pahalı piyasada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doppelgangbanger -- 30 Ağustos 2009; 2:47:45 >

• Slim
    [+]
    +Daha rahat taşınır
    +Daha az yer kaplar
    +Dahili LAN girişi var
    +Parçaları daha kolay bulunuyor ve daha ucuz
    +Yeni modelleri dik ve yatay durabiliyor
    [-]
    -Eski modelleri dik duramıyor
    -Çoğu modeli düzgün fakat bazı modeller aşırı ısınma yapabiliyor (benimki 75004 arkadaşımında 75004 benimki 15dk de ısınıyor 1-2 saat sonra elimi değdiremiyorum ama arkadaş 1-2 gün açık tutuyor tık yok şansına bağlı)
    -Kalın kasaya göre daha narin, gözleri daha hassas fakat daha ucuz birşey olursa yenileyebilirsin, düşünce kalın kasaya göre daha çok hasar alabiliyor
    -USB HDD takılabiliyor fakat normal HDD ler takılamıyor
    Fat
    [+]
    +HDD takılabiliyor
    +Daha dayanıklı
    +Dik ve yatay durabiliyor
    [-]
    -Parçaları daha pahalı
    -Daha çok yer kaplıyor
    -Dahili network adaptörü yok (bu büyük bir eksi, çünkü çok pahalı oluyor)
    -Kolay taşınamıyor

Karar size kalmış :D (Alıntı yapmayın link verin :D )

++++++++++++ HORT!!! ++++++++++++++++

• beni ince kullandım ama bir sorununu görmedim güzel yani ama bilmiyorum bende kalın nasıl merak ediyorum
  • Ben slim kullanmıştım ve hiç bir sorunum yoktu
  • Dedimya şansınıza bağlı :D Belkide çipe bağlıdır bilmiyorum bugün açıp içini çipine bakayım dedim sağ üst tarafındaki demir sapsarı olmuş ve plastiğe yapışmış. Plastikte biraz erimiş. Hiç açmayayım dedim geri kapattım çipinede bakamadım.
  • Kalın kasa akar. Her zaman stabilite önce gelir. Paran varsa kalın kasa alacaksın. Ama sıfırı kalmadı onların.
  • slim 90004 :)

• Gidip Most Wanted Oynuyım Ps2 lafını duyunca (Orçinal beyler dağılın )
  • yalan yanlış bilgiler vermeyin. 2004 kasım'dan beri slim kasa ps2 kullanıyorum. o dönem slim kasa yeni gelmişti türkiye'ye hemen almıştım. ps1'de de yine ince kasa psone'm vardı :) daha az önce 12 saatlik oyunu kapattım. 2004-2018 tam 14 sene geçmiş hala tık demeden çalışıyor. sadece kronik kapak sorunu bende de var ne yazık ki sanırım fat'te o yok. üzerine ağırlık koyarak işi çözüyorum. bir de son dönemde bazen adaptöründe temassızlık olabiliyor. ısınma sorunu bence yok fan gayet işini iyi yapıyor. cihaz hiç ısınıp kapanmadı 14 senedir. 24 saat açık kaldığı bile oldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

yalan yanlış bilgiler vermeyin. 2004 kasım'dan beri slim kasa ps2 kullanıyorum. o dönem slim kasa yeni gelmişti türkiye'ye hemen almıştım. ps1'de de yine ince kasa psone'm vardı :) daha az önce 12 saatlik oyunu kapattım. 2004-2018 tam 14 sene geçmiş hala tık demeden çalışıyor. sadece kronik kapak sorunu bende de var ne yazık ki sanırım fat'te o yok. üzerine ağırlık koyarak işi çözüyorum. bir de son dönemde bazen adaptöründe temassızlık olabiliyor. ısınma sorunu bence yok fan gayet işini iyi yapıyor. cihaz hiç ısınıp kapanmadı 14 senedir. 24 saat açık kaldığı bile oldu...
    Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 2:0:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatihto kullanıcısına yanıt
    10 yıl geçmiş evet ama google'da ararken buldum bu konuyu :D Hoş artık playstation 2'de satılmıyor yok oldu gitti hani kim niye araştırır onu da bilmiyorum ama bir ümit, ikinci el alacak birileri olabilir. bundan 10 yıl sonra değer kazanabilir klasik olacağı için. burada bulunsun, okurlar diye düşündüm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

10 yıl geçmiş evet ama google'da ararken buldum bu konuyu :D Hoş artık playstation 2'de satılmıyor yok oldu gitti hani kim niye araştırır onu da bilmiyorum ama bir ümit, ikinci el alacak birileri olabilir. bundan 10 yıl sonra değer kazanabilir klasik olacağı için. burada bulunsun, okurlar diye düşündüm...
    Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 2:0:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2008'de bu konuya yorum atmışım
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.